Zakynthos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 2296
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114448 Üzenet linkje2009-08-17 10:56:13 

Laganas-téma:Én is nyugodt nyaralást akartam,elolvastam minden fórumot,indexet is,ott olvastam egy kedves fórumozó Anastasia Beach-hotelről alkotott pozitiv véleményét,ami Kalamaki felé van Laganas szélén,rá párhuzamos utcában található a Vasso-Zefyros-Nikolas stúdiók,az Aeoluséi,minden rendben velük.Éjjel SEMMIT nem lehetett hallani,csak kabócákat,nyugis volt minden,pedig június végén mentünk,július elejéig.
A fiatalokkal napközben aztán igazán semmi gond nem volt,aludtak.Éjjel mentek el bulizni az apartmanoktól kb.1.5km-re,a nyüzsibe,ezután nem hallottunk felőlük.
Nem kell félni Laganastól,olyan helyen keressetek szállást,ami a szélén van.Pl:fentebb soroltak,meg az Andreolas Hotel,ami közvetlen a parton van,karszalagos vendégeik közt voltak magyarok és csak jót mondtak róla.Ha meg úgyis mindenki kocsit meg robogót bérel,látni fogja azt a sok görögös falvacskát,amiért szeretjük ezt a szigetet is.Agrilia,Romiri,Lagadakia,Fiolitis,Agios Pandes,Gyrio,Pigadakia,Katastari,Koroni...stb..stb,sorolhatnám még a sziget belsejében található szép helyeket.
Zantéra amúgy sem azért utazik az ember,hogy pl.kikládos-krétais-kosos házikóra találjon,hanem a gyönyörű természeti szépségekért,lsd:Navagio,Blue Caves és sorolhatnám napestig!!!
Egyébként Laganasban is található igazán kedves taverna,ahol nagyon kedves görög tulajok vannak és a borravalót,amit otthagytunk százszorosan visszaadták azzal a gesztussal,hogy elutazásunk előtti utolsó vacsorán kaptunk ajándékba jégbehűtött Mavrodafnét,könnyekkel a szemekben!!!
Nekem megfelelt Laganas,de ha igazán nagybetűs nyugalomra vágytok,menjetek pl.Vassilikosra,Alikanasba,Alikesbe lakni!!!
Mindenkinek nagyon szép nyaralást kivánok Zante csodás szigetén!!! icon_lol.gif icon_lol.gif

# 2297
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pjotr
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#114547 Üzenet linkje2009-08-18 07:28:17  Agios Sostis

Kedves Fórumozók!

Utazásunk előtt innen (is) tájékozódtam és kaptam sok hasznos infót, gondoltam, úgy dukál, ha
most megírom, nekünk milyen volt Zaki.
Aug.8-15-ig voltunk Agios Sostisban, a Sofia apartmanban. Itt mindjárt fel kell hívnom a figyelmet arra,
hogy van egy Sofia nevű szállás Laganasban is. Imperátornál fizettünk be és Malévval jöttünk-mentünk.
Az irodával korrektül elintéztünk mindent e-mailben, amit vállaltak, rendben volt.
Mind az oda-, mind a visszaérkezés késés és zökkenőmentes volt. (Ilyen is ritkán van)

Odakint Nagy Klára már várt minket és sok-sok utazásom alapján mondhatom, hogy
nálam eddig ő az első 10/10-es idegenvezető, mind felkészültségében, mind kedvességében,
segítőkészségében és profizmusában.

(Természetesen, lehet fanyalogni azon, hogy a fakultatív programok és egyéb kinti szolgáltatások
kapcsán biztos csurran-cseppen neki, de úgy gondolom: 1. ez mindenhol így van, 2. amíg hasznos dolgot
vagy olyan élményt nyújt a befizetett pénzért, amiről az ember úgy érzi, neki annyiért megérte, nincs baj.)

Mi csak reggelit kértünk és a parton lévő Arcadios hotel Maestro tavernájában fogyaszthattuk el.
Ez 9000 Ft/fő környékén volt egy hétre és utólag azt mondom, nem érte meg, de kényelmesek akartunk lenni.
Rögtön a parthoz indulva ugyanis 4 EUR-ért "papíron" jobban hangzó, a kapottnál valszeg
igényesebb reggeli-ajánlatot láttunk. No, Mind1. Arról nem is beszélve, hogy az utolsó nap nem volt
esélyünk reggelizni, mert korán indultunk.

A mi tuti helyünk a főétkezésekre a Boomerang nevű, tengerparti terasszal is rendelkező, közvetlenül a
Maestro utáni, nagyon hangulatos étterem lett.

A Szirtakiban is ettünk SZERDÁN egy jót és direkt az utcai plakátokon hirdetett görög estre mentünk be, amikor tömeg volt,
de azért olyan ott nem nagyon van, hogy teltház, mindenkit leültetnek icon_smile.gif
Lehetett volna spéci menüt kérni 20 eur/főért (korlátlan borfogyasztással), de mi étlapról
választottunk inkább és szerintem, sokkal jobban jártunk.
Írták itt korábban többen, hogy nem éri meg görög estre befizetni fakultatívként, aláírom én is,
figyelni kell a plakátokat, mert kedden pl. az el Grecoban, szerdán meg a Szirtakiban volt
ilyen zenés-táncos mulatság. Ehhez nem kell iroda és előzetes asztalfoglalás sem.

Élelmiszer-vásárlási lehetőség.
A nagyon ajánlott Dia szupermarketről (Laganas diszkóutcájában van, kb. 1-1,5km-re
a parttól) annyi kell tudni, hogy egy lepusztított magyarországi Penny markethez tudnám hasonlítani méretben és
választékban...Valamivel tényleg olcsóbb mint a kisboltok, amikból 10 méterenként van egy.
Zakinthos fővárosban láttunk egy nagy Eurospart, az lehet talán a nyerő, autóval történő nagybevásárlásra.

Szúnyogok. Azt mondom, elektromos szúnyogriasztó (aromatégelyes, NEM lapkás) nélkül ne induljon el senki
vagy vegyen kint az első éjszaka előtt (Diában 4,5 EUR), mert mi nem kértünk légkondit, nyitott ajtónál, függönnyel aludtunk
és az első éjszaka 6-8 csípésünk volt. Utána szinte semmi.

A Sofia apartmanról annyit tudok mondani, hogy az előzetes infóknak kb. 85-90%-ban megfelelt.
Nagyon szerencsés tájolású, mert reggel és este 1-2 órát süt be a nap az erkélyen át, így
nekünk a napközbeni 40 fokokban sem kellett légkondi és tudtunk éjszaka is aludni.

Ami viszont borzasztó, hogy közvetlenül az apartman mellett megy el az egyik Laganasra vezető út,
és a rengeteg bérelt quad és agyonhajtott kis és nagymotor, helyi buliverda közül még éjszaka is
kb. 5 percenként elhúzott egy, őrült sebességgel és hangzavarral.
Direkt úgy kerestem a szállást, hogy tudjunk pihenni, ne bulis helyen legyen. Hát, ott nem
is volt, mert pl. a Georgina melletti tavernából semmi nem hallatszott be, de ezek a motorzajok...
Plusz a hajnali kukásautó, a buliból hazatérő, éneklő fiatalság és kakaskukorékolás-párbaj icon_smile.gif
Ha becsuktuk az ajtót, akkor meg meleg volt...NA, mind1, a közepére meg is szoktuk a dolgot,
de jó tudni másnak is.

Az apartman és ezen belül a fürdő olyan "görögösen" tiszta, a konyhát és az abban lévő eszközöket nem
ajánlanám használatra...Mi nem is terveztük. A törölközők eleve foltosak voltak, vigyetek sajátot, szerintem.
A szobánkban tv nem volt (igaz, nem is ígérték), leharcolt, fagyasztós hűtő igen, de legalább
működött rendesen.

Egyszer, keddi napon takarítottak.

Mi az emeleten laktunk, de így is zártunk mindig a dupla (redőnyös) erkélyajtót, ha nem
voltunk otthon, ezt az id.vez a lelkünkre kötötte, bár tőlem még soha, semmit nem loptak külföldön és széfet
sem béreltem. Ezt egyébként a Sofiában sem lehet, de ahogy indulsz a nagy strandra, a part előtt kanyarban, jobb oldalt
van egy piros portálú "delicatesse", ott láttam kiírva.

A Sofiában összesen csak 10 szoba van a két emeleten, ottjártunkkor csak magyarok és szlovák-magyarok
voltak, értelmes, normális, kedves, csendes társaság. A háziak is jó fejek.
Az ajtóra ki vannak írva a szobaárak, ha csak úgy bemennél az utcáról szezonban 30, azon kívül 20 euró.

Fakultatívon mi csak a buszos szigettúrán voltunk, azt tudom ajánlani annak, aki nem bérel
semmilyen járművet. 22 EUR + 5 eur a Blue Cave-es hajózás + az ebéd egy isten háta mögötti
étteremben (kb.6-8 euroért vannak kaják). Ott érdemes kipróbálni a fűszeres húsgombócokat icon_smile.gif
Az Imperátornál leírják, melyik fakultatív mit tartalmaz.

Zakinthos fővárosba egyszerűen be- és vissza lehet buszozni, egy fél napot megér.

Bolti, éttermi árak.
Hát, semmi jót nem tudok mondani. Olyan 1,5, olykor 2 szerese a hazaiaknak.
Ami jó összehasonlítási alap majd minden országban, az a sör icon_smile.gif
Boltban a 0,33-as 0,9-1 EUR, a 0,5-ös dobozos 1,4, étteremben egy üveg vagy korsó Mythos 2,5-3,5 EUR.
Ez azért 270-nel számolva erős. Ami számomra furcsa, hogy a Mythos nem olcsóbb mint az Amstel,
nem támogatják ily módon a helyi sör fogyasztását. Presszókávé 1,8 EUR, cappuccino 3 EUR, ez a Sofiához
nagyon közeli kis art-kávézóban (más kávézót nem nagyon láttunk a közelben).

Keribe busszal mentünk, kissé megszívtuk icon_smile.gif
Agios Sostisból 10-kor indult a busz, pontosan.
Kinéztük a menetrendből, hogy a 13.30-assal visszajövünk majd.
Olyan 10.40-re bentvoltunk Keri település "centrumában", ahol a sofőr közölte, hogy délután
16 órakor jön ide vissza "értünk" icon_smile.gif)))
Na, mármost Keriben nincs semmi, a falutól 1200 méterre található tavernán és görög zászlón kívül, ami
a gyönyörű kilátást lefotózva, meg egy szokásos méregdrága frissítőt is bedobva max. 20 perces program...

A vége az lett (mivel a taxi hazáig kb.30-35 EUR lett volna, mert az odautat is ki kellett volna
fizetni), hogy lesétáltunk a szerpentinen KERI BEACH-re, ami 5 km-re, 1 órára volt és onnan
már tényleg ment a 13.30-as busz.
Tanulság: busszal szopó Keri. ÉS Keri település + görög zászló NEM EGYENLŐ Keri Beach-csel.
Azt meg igazán elárulhatná valaki, hogy ezen felül Keri Lake mit jelent, hol van, mert olyat is
láttam a menetrendben és a buszra írva icon_biggrin.gif

Partok.
Nekünk csalódás volt még Agios Sostis Koukla beach-e is, ami az apartmanhoz legközelebb van
és itt a fórumon a legszebbnek mondott.
Nagyon keskeny, szinte csak 1 napágy fér el hosszában (ez a nagy strandról is elmondható A.Sostisban),
és mérsékelten, de KOSZOS. Pedig még ez volt a legtisztább az összes közül. Egy magyarul is beszélő hölgy
a "gondnoka".

A víz szélétől kb. 1 méterre sötét tengeri hínárcafatok és zöldes-sárgás-nyúlós, egybefüggővé összeállt,
kellemetlenül ragaszkodó "másfajta" hínársáv is, olyan 40 cm szélésségben és elszórva, beljebb is.

A vízben kiszámíthatatlanul alattomosan, kisebb-nagyobb kődarabok, sziklapadok. Szóval, korántsem
zavartalan a pancsolás.

A laganasi hosszú strand botrány, mocsok, szemét mindenütt, akár reggel, akár este mész.
Szemetel a helyi és szemetel a turista. Csikkek milliói a homokban.
Ha naponta egyszer össze is szedik (talán, mert én nem láttam ilyet), ezekért akkor sem nyúlnak.
Zuhanyzó, öltöző nincs.

Rengeteg bérelhető motorcsónak parkol a strandokat megszakítva, szuper kis benzinszagot, elindításokkor, pedig
óriási hangzavart árasztva. Ja, az id.vez. szerint TILOS a laganasi öbölben ezek használata a tekik miatt...
Hát, minden törvény annyit ér, amennyire betartatják.

Nem kell nagy igényekre, meg kényességre gondolni, tavaly Korfun, Moraitikán voltunk és
ahhoz képest volt csalódás. Ott tízszer ennyi magyar és kevésbé "igényes" nyaralósereg volt és
ennek ellenére nagyobb tisztaság.
De 2 hete voltunk az agárdi ökostrandon és ott is elképzelhetetlen lett volna ez, vagy gondoljuk az
utóbbi 5 év Balatonjára.

Összefoglalva, jó volt, (néha) szép volt, de nekünk 4-5 nap után elég volt.
Még az 1 hetet is soknak találtam a szigeten (akkor meg minek ide megy nyaralni, viszonylag nagy pénzért az ember),
de ízlések és pofonok, tőlem nem kell "megvédeni" Zakinthost icon_smile.gif
El tudom fogadni, hogy vannak akik évente 1-2 hetekre járnak vissza, nekik ez tetszik, nekünk más, ennyi.

Remélem, nem volt haszontalan a billentyűzetkoptatásom és talán valaki 1-2 hasznos infóhoz jut, amit előtte még
nem olvasott itt.

Ha bármilyen további kérdésetek lenne, igyekszem válaszolni.
Mindenkinek további kellemes nyarat!

Pjotr

Még egy dolog eszembe jutott. Itt a fórumon " felesleges rémhírterjesztés" miatt le lett torkollva valaki, kb. 1 hónapja, amikor általa ismert magyarok sertésinfluenza fertőzéséről és karanténjáról írt Zakinthoson.
Erre utazásunk előtt mit olvasok egy napilapban?? Hogy a fenti megbetegedés után ÚJABB magyarokat tartóztattak fel a hazautazás előtt..Mondjuk, úgy tűnik, ezt már nem lehet elkerülni sehol a világon. De azért érdekes, hogy Zakin a repülőtérből kilépve, a tranzitba belépve volt hőkamerás ellenőrzés, hazafelé Ferihegyen, meg nem láttam ilyet (pedig, korábban a híradóban nagy dobra verték, hogy bevezették)

# 2298
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gszkupe
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#114561 Üzenet linkje2009-08-18 09:50:45 

Sziasztok!

Volt már valaki Alykanasban?Tudnátok róla valamit mesélni?

Előre is köszi!

# 2299
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jocika78
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#114566 Üzenet linkje2009-08-18 11:09:23  Válasz a #114547. hsz-ra Előzmény #114547

Szia! Ajánlom neked Paráliát vagy Sartit,ott sok a magyar és viszonylag olcsóbb is. A partja is elfogadható. Mi harmadjára megyünk Laganasra és nekünk volt szerencsénk látni,hogy a partot rendszeresen,a csikket is felszedve takarítják. Tavaly sajnos Korfun voltunk két hétig ami igazán csalódás volt annak ellenére,hogy az egész szigetet bejártuk. icon_sad.gif
# 2300
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114571 Üzenet linkje2009-08-18 11:37:31 

Mondom én,hogy Kalamaki-felé nagyon tiszta volt a part,nem kötelező KÖZÉPEN letáborozni,ott úgyis az angol ifjak vannak,el lehet sétálni kissé balra...Ahol voltunk,nagyon tiszta volt lsd.fotóalbumom,de ha nem tetszik,Alikes-Alikanas nagyon-nagyon tiszta,vagy Agios Nikolaos északon,Vassilikosi strandok:Porto Zoro,Roma,Roxa...stb.stbXigia északon,Ambula,Amudi...lehetőségek tárháza.
Nem akarom ezzel ,,védeni"Zantét,de ha valaki felkészülten/gugli,panoramio képek..stb/megy MÉGIS Zakyra,nem lepődik meg semmin! icon_wink.gif
Kedves Gszkupe!!!
Alykanas kisebb település,de minden földi jóval ellátott,ha újra mehetnénk,csakis ott szállnánk meg,úgyhogy sztem nyugodtan menj oda!!!

# 2301
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114572 Üzenet linkje2009-08-18 11:43:10 

ALYKANAS-beach:

Hát most ez NEM SZÉP?????

# 2302
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114574 Üzenet linkje2009-08-18 11:49:49 

MAKRIS GIALOS:

# 2303
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114576 Üzenet linkje2009-08-18 11:54:40 

KALAMAKI:

# 2304
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114577 Üzenet linkje2009-08-18 11:55:42 

Makris Gialos előtt van ez a kilátás a tengerre, hát nem gyönyörű.
Engen ez a hihetetlen kontraszt fogott meg a kék és zöld színek jelenléta a szigeten.

# 2305
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114580 Üzenet linkje2009-08-18 12:03:02  Válasz a #114577. hsz-ra Előzmény #114577

icon_lol.gif Szia,kedves ÉVI!!!
Olyan jó nézni ezeket a szép képeket,nem???A tiédhez hasonlóm nekem is van icon_lol.gif és hát olyan gyönyörű természeti szépségekkel rendelkezik ez a kis sziget,hogy lehet,visszatérünk majd!
Pusz!Blogodban is remek képek vannak!!Kösz! kiss.gif

# 2306
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114581 Üzenet linkje2009-08-18 12:08:28  Válasz a #114580. hsz-ra Előzmény #114580

Szia Zsebkuty!

Mi is kétszer voltunk icon_lol.gif

Bár én az angoloktól frászt kapok ahogy viselkednek, de hát ez van icon_confused.gif

# 2307
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gszkupe
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#114588 Üzenet linkje2009-08-18 13:19:39  Válasz a #114571. hsz-ra Előzmény #114571

Köszönöm a választ!

Mi aug. 29-én megyünk Alykanasba, a Zante Villag-be a Neckermann-nal.Remélem jó lesz.Már nagyon várom.

# 2308
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pjotr
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#114599 Üzenet linkje2009-08-18 14:36:24  Válasz a #114571. hsz-ra Előzmény #114571

kedves zsebkuty!

olyannyira tájékozódtam, hogy mind a közel 150 oldalnyi fórumbejegyzést elolvastam az utazás előtti hetekben

megnéztem az itt ajánlott oldalak közül többtizet, és valamennyi elérhető webkamerás képet is

az a helyzet, hogy a Te képeid és a panorama-view-k is olyan távolságból készülnek, ahonnan minden tökeletesnek látszik

de azt csak az látja és tudja, aki ott áll a parton, hogy mennyi szemét van a homokban vagy mennyire hínáros és olajfoltos a víz, illetve mennyire büdösek az éttermek kifolyónyílásai...

biztosan nagyon szép strandok is vannak a laganasin és a sostisin kívül Zantén, de azok robogó vagy kocsi nélkül szerintem megközelíthetetlenek

mi ezt (nem anyagi okokból) nem vállaltuk be

Korfun vagy pl. Máltán ezzel sem volt probléma, mindenhova el lehetett jutni buszokkal

# 2309
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114606 Üzenet linkje2009-08-18 15:23:41  Válasz a #114599. hsz-ra Előzmény #114599

icon_lol.gif Kedves Pjotr!
Mindenkinek más a véleménye és ez igy van rendjén,irtam is,hogy nem akarom ,,védeni"a szigetet.
Mi sem mentünk el mindegyik bicsre,amit láttam a neten,hajózgattunk,buszozgattunk.
Zante akkor is szép,ha neki is van bibije,mint más szigetnek,egyik sem tökéletes! icon_wink.gif
Milyen szerencsés vagy,hogy Máltán és Korfun már jártál,igy jobban megy az összehasonlitás,ezzel semmi baj nincs. icon_lol.gif

# 2310
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114608 Üzenet linkje2009-08-18 16:48:45  Válasz a #114588. hsz-ra Előzmény #114588

Szia Gszkupe!

2007-ben nyaraltunk Alykanasban, barátságos kis település, lassan mélyülő homokos stranddal, tiszta vízzel. Elég sok angol turista van a településen, így sok szolgáltatást rájuk szabtak (pl. English breakfast, stb.). Mi elsősorban az eredetibb görög helyeket szerettük, nem a központban lévőket. Hangulatos hely pl. a Medúza (medousa) étterem (Írtam róla korábban. Ha a lenti keresőbe beírod a nevét, kidobja.).
A fotóalbumomban találsz képeket a strandjáról.
Ha valami konkrétan érdekel még, bátran kérdezz. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 153 154 155 ... 490 491 492   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu