Utazás házi kedvencekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132056 Üzenet linkje2010-04-25 17:09:31  Utazás házi kedvencekkel

Utazás házi kedvencekkel...
Azt hiszem Saturn kérdésenk itt a legjobb helye icon_wink.gif

"Nem tudom, jó helyre írom-e? Lefkadán vajon vannak kullancsok? Ezt azért szeretném tudni, mert az idén kutyás nyaralás lesz, s nem szeretném, ha meglepetés érne."
(kimásolva a "Lefkada" topikból)


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Saturn
Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132057 Üzenet linkje2010-04-25 17:22:29  Válasz a #132056. hsz-ra Előzmény #132056

Köszi szépen Petros, remélem lesznek itt is hozzászólók. Mi sok helyre visszük magunkkal yorki kutyusunkat, nagy autós!!! Amikor először utaztunk nélküle nyaralni, szinte belebetegedett, pedig a saját otthonában volt , általa ismert személlyel, de bizony nagyon nehezen telt neki az egy hét nélkülünk. Ezért úgy döntöttünk, hogy az idén mindenképpen magunkkal visszük.
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#132063 Üzenet linkje2010-04-25 18:22:29  Re:

Áthelyeztem a témát ide, az Utazás fő témába.
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139381 Üzenet linkje2010-06-15 17:56:11 

Hát gyerekek, azért tényleg nem egyszerű és olcsó játék ez a kutyázósdi, bár én tuti nem hagynám otthon Zsófikutyát, had lásson világot.

Rászánom magam, hogy leirjam a procedúrát, amit ki kell állni, ha Szerbia-Macedónia felé megy az ember kutyóval, bár még mindig felmegy a pumpa az agyamba, ha a költségeket és a különböző intézmények hozzáállását tekintem.

Mindenesetre az én 6 hónapos kutyámra a következőket kellett költeni ahhoz, hogy utazhasson:

1. Útlevél 5,500 Ft
2. Chip 5,500 Ft
3. Féregtelenités és Kullancsirtó cucc 4,000 Ft
4. Vérvétel titer vizsgálathoz 2,700 Ft
5. Titer vizsgálat eredménye az intézettől 15,000 Ft
6. Hatósági állatorvosi igazolás és engedély 1,670 Ft
7. Orvosi vizsgálat és pecsét az útlevélbe a kutya egészségéről - 3,000 Ft

És a process:
- Minimum 1 hónappal a titer vizsgálat előtt veszettségoltás ekkor célszerű az útlevelet és a chipet is intézni
- Minimum 1,5 héttel az utazás előtt féregtelenités, kullancsirtó cucc és vérvétel reggel éhgyomorra
- vért még aznap leadni a hatóságnál (XIV. ker. Tábornok utca 2.) - ez az egy van az országban, csak itt lehet elvégeztetni ezt a vizsgálatot. Vigyázat, összegyűjtik a mintákat és csak hétfőn és szerdán foglalkoznak a vizsgálattal. Ez azt jelenti, hogy leghamarabb 2-3 nap múlva reggel 10 körül van eredmény, a kapott kódot kell bemondani a megadott telefonszámon, és megmondják meg van-e az eredmény. A vérvételes papirért be kell csattogni ugyanoda, ekkor adnak egy csekket is a durva összegről, azonnal be kell fizetni.
- Vérvizsgálat eredménnyel, útlevéllel és oltási könyvvel be kell csattogni a hatósági állatorvoshoz (XIII. Lehel út 43-35., tel: 061-329-7017), ahol a bemutatott doksik és 1670 Forintocska fejében negyed óra alatt megkaphatjuk az áhitott igazolást.
- 3 nappal az utazás előtt orvosi vizsgálat, ahol az állatorvos pecséttel igazolja, hogy a kutya egészséges, útrakész - útlevél és némi zsé kell hozzá úgyszint.

Vigyázat, a fent felsorolt intézmények szeretnek 1-2 körül bezárni délután, ellenben reggel 8-tól vannak nyitva.

Ha a titer vizsgálat eredménye nem jó, ismételni lehet egy újabb brutál összegért, vagy ahogy a recepciós bácsi mondta: Románián és Bulgárián át utazni (oda csak útlevél és pecsét kell, ha jól tudom).

Valaki tudja, hogy szállitani hogyan lehet a dögiket? Úgy értem, kell-e szájkosár, vagy utazódoboz stb...

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etta85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139450 Üzenet linkje2010-06-15 23:16:37  Válasz a #139381. hsz-ra Előzmény #139381

Szia Alette77!!!

Köszönöm a részletes tájékoztatást!!! Nem semmi procedúra, ha vinni szeretnénk a " gyereket"icon_smile.gif
Bár mi idén nem visszük magunkkal Daisyt, de jövőre mi is végig szenvedjük ezt...
Én úgy tudom, hogy a szállító doboz kell, a szájkosárban nem vagyok biztos...

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139504 Üzenet linkje2010-06-16 10:55:43 

Hát szivesen Etta!
Mi is jó későn tudtuk meg, hogy ez a folyamat, úgyhogy kapkodtunk vele rendesen, sokszor könyörögtünk az intézeteknél, hogy gyorsitsanak a folyamatokon. Az ár brutális szerintem, de végül is kompenzálják a görögök, egyik szálláson sem kértek plusz pénz a kutyusok miatt.
Azt hiszem, berakjuk a szállitót, két kutyának egyet, nyakörvet, pórázt, de két 5 kilós kutyára szájkosarat nem biztos, hogy beteszek, főleg, hogy ezt már nem akarnám megfinanszirozni, csak ha azt mondják, hűűű, de nagyon kell. Remélem, ezért csak nem forditanak vissza azok a jónépek icon_smile.gif
Majd kolléganőmmel nagyon bájosan mosolygunk icon_razz.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etta85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139679 Üzenet linkje2010-06-16 21:47:46  Válasz a #139504. hsz-ra Előzmény #139504

Hááát igen, elég vicces lenne, ha az 5 kilós kutyáknak kötelező lenne a szájkosár.... Nekünk egy bichon havanais kutyánk van- el sem tudnám képzelni szájkosárban. De szállító boxban sem:)
Bár az is vicces, hogy ennyi minden kell a kedvencek kiutaztatásához!!
Mi tavaly vittük magunkkal nyaralni a Daisyt. Olyan hotelt kerestünk a Balatonnál, ahova lehet vinni kutyát, van saját strandja, ahol a kutya is tartózkodhat. Nem volt egyszerű, konkrétan 2 ilyen hotelt találtunk.
Ha hazaértek a nyaralásból várom az élménybeszámolót..-mit lehet és mit nem a " kutyásoknak" icon_smile.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139808 Üzenet linkje2010-06-17 13:39:11 

Azt hiszem, nem is annyira a görögökkel van itt a baj, ott minden szálláson ingyenesen és szivesen fogadták a kutyákat, ahova irtam. Ha megnézed a hoteleket, apartamnokat és azt látod kiirva, hogy pets are not allowed, azaz nem fogadják őket, ne vedd készpénznek. Én irtam ilyen helyekre is, és nem volt gond belőle, mondjuk megirtam azt is, hogy kiskutyák. Lehet, hogy egy harlekin dognál más választ kaptam volna.
Ami a szájkosarat, utazódobozt illeti - a görögök szerintem tuti nem várják el, és csak a macedónok és a szerbek miatt izgulok, mert végül is miattuk kell szinte minden felesleges kacatot bepakolni a kocsiba vagy beszerezni...

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etta85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139911 Üzenet linkje2010-06-17 22:45:35  Válasz a #139808. hsz-ra Előzmény #139808

Sajnos ez így van...,bár mi kutya nélkül megyünk, én mégis parázok a Szerbektől, Maciktól, hogy mibe fognak belekötni..., mi hiányzik majd.., és persze, hogy mennyi pénzbe kerül majd nekünk a " hiányosság"...icon_smile.gif
Bár a sok negatív élmény mellett olvastam sok- sok olyan beszámolót is, akik nem tapasztaltak ilyen dolgokat ( sem a határnál, sem út közben a rendőrök részéről)

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etta85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139913 Üzenet linkje2010-06-17 22:50:21  Válasz a #139808. hsz-ra Előzmény #139808

Az biztos, hogy a görögöknél több olyan szállást találunk, ahová lehet kutyát vinni, mint nálunk. Sőt sokkal több helyre bevihetjük, mint itthon.
Mi Krétán sok kutyussal összefutottunk étteremben, boltban, sőt még gyógyszertárban is...-szóval ott nyitottabbak az emberek, az biztos. Példát vehetnének a MAGYAROK...!!!!icon_smile.gif

# 11
Kijelentkezve--
-törölt nick 12762
Törzstag
Törzstag
1456 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#139916 Üzenet linkje2010-06-17 23:27:50 

Elnézést a "laikuskénti" beleszólásért, különösebb bajom nincs ezekkel az "elemes" kutyusokkal, de az étterem és a gyógyszertár azért túlzás. Nem valók oda.
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139940 Üzenet linkje2010-06-18 08:58:01 

Én úgy vagyok vele, hogy a "higiénés" helyekre nem viszem be az állatot, de az étterem sarkában a kinti részen leülök vele, mert ott elfekszenek az asztal alatt, és senkinek soha nem okoznak gondot.
Azt hiszem, ha a kutyások összeszednék a kutyagumit és egyáltalán "kulturált" módon tartanák az ebeket, talán kis hazánk is befogadóbb lenne.
Mi itthon is mindig odafigyelünk, összeszedjük, amit kell, nem hagyjuk őket felugrálni másokra, akinél látjuk, hogy nem rajong érte, figyelünk, hogy ne menjen oda a kutya, éttermezés előtt jól megsétáltatjuk őket, és adunk nekik kaját stb. Ez szerintem még nem a "bocsánat, hogy élek" magatartás, viszont mindenki szépen meg van egymás mellett.
Persze van olyan ember, aki már magától egy étterem kinti részének asztala alatt fekvő kutya látványától úgy érzi, hogy a nagyvilágnak monológot kell tartania, hogy ez milyen helytelen, de azt hiszem, ez viszont már nem az én problémám, ezt magának kell feldolgoznia icon_smile.gif
Kocsival Görögországba: szerintem no para, ha mindent beraktok a kocsiba, ami kell, betartjátok a szabályokat, és netán a határon nem sirásó fejet vágtok icon_smile.gif)), akkor nem lesz gond. Mi évente kétszer járunk ki, és eddig soha semmi gond nem volt egyik ország rendőreivel vagy határőreivel sem.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etta85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#140091 Üzenet linkje2010-06-18 22:59:29  Válasz a #139940. hsz-ra Előzmény #139940

Én úgy gondolom, hogy ha valaki fegyelmezni tudja a kutyáját pl. az étteremben, hogy ne mászkáljon oda másokhoz, akkor nem értem, hogy miért lenne probléma, ha beviszi magával az ember??!!!!
Mi nagyon tisztán tartjuk a kutyust ,- sőt mondhatni, hogy sok kutya tisztább, mint némelyik ember...!!!!!!!!!!!!!!
Mindig össze szedjük a kutyapiszkot, megpróbálunk úgy " létezni", hogy a nem kutyások elvárásainak megfeleljünk......
Tudom, hogy sok kutyatartó nem tartja be az " együttélés szabályait" és ezért néznek rossz szemmel a kutyásokra.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#141448 Üzenet linkje2010-06-28 12:46:41  helyzetjelentés

Sziasztok!
Most jöttünk haza a két kutyával, körutazást tettünk igy elég átfogó képet kaptam a görögök hozzáállásáról "kutyatémában":

Határátkelésnél le se sz..ták, hogy kutyával vagyunk, az útleveleket adtuk csak mindenhol oda, sima ügy volt mindenhol. Titer papirt és igazolást viszont mindenképp vinni kell, mert ha beleesel abba az 1%-ba, akitől ezt kérik, a kutyád maradhat a szerbeknél...

Annak, aki többször megy Görögországban 1 éven belül: a titer papir 1 évig érvényes, az utazáshoz szükséges igazolást úgy adják ki, hogy 7 napon belül át kell lépned a határt, vagy nem lesz érvényes. A visszautazásig érvényes.
Következő utazás, ha 1 éven belül van: a régi titer papirral lehet 1 éven belül új igazolást kérni.

Kutyák a szálláson: mi három helyen szálltunk meg (apartman Olympic Beach-en, villa Lefkadán, bungaló a Vouliagmeni tónál), a kutyákat mindenhol szivesen fogadták, természetesen a kutyapiszkot takaritani "illik", ez amolyan csendes elvárás, de ez azt gondolom, normális. A bungalós szállásunk egy viszonylag nyugodt helyen volt, úgyhogy a kutyákat reggel kiengedtük, ahol a személyzettől külön kistányérban várta őket a sonkás-sajtos-tojásos extra reggeli, aztán egész nap pancsoltak és a többi turistával fényképezkedtek. Olympic Beachen is lehetett rendesen sétáltatni őket, de azért pórázzal, Lefkada-n nagy kert volt, de a strandokon elengedtük őket, mivel kistestűek senkit nem zavartak, sőt... Egyik szálláshelyen sem kértek extra pénzt a kutyákért, mindenhol "ingyen" aludtak.

Éttermek: pórázon érdemes vinni őket, ez is amolyan "csendes elvárás", asztal alatt jól elvannak. Kis itató-etető tállal célszerű készülni, ilyesmit nem tudnak adni. Mindez persze az átlagos tavernákra érvényes, drágább vagy elegánsabb helyeken is beengedik a kutyákat, de ott láthatjuk a szájhúzást is mellé.

Utazás hajóval: szintén nincs belőle gond, ahol mi hajóztunk, ott a kutyáknak ingyenes volt, de gondolom, van, ahol fizetni kell érte. A görög nők imádják a kiskutyákat, meg az átlag turista is, egyfolytában felkapkodták őket egy-egy fénykép erejéig.

Kirándulások, látványosságok: a szent helyekre nem lehet őket bevinni, de van egy jó pár hely, ahova igen. Pl. romterületre sok helyen be lehet vinni a kutyát, de csak ölben vagy táskában. Itt plusz pénzt szintén nem kértek tőlünk.

Sétáltatás, egyebek: Görögországban sok a kóbor macska-kutya. A macskák nagyon agresszivak, hamar odakapnak, úgyhogy óvatosan. Szintén rengeteg a kóbor kutya, akik eléggé tetvesek természetesen, célszerű frissen bekenni-fújni a kutyákat ezek miatt. Természetesen minden állat védi a területét, úgyhogy egy-egy 4-10 kutyából álló összeverődött falka mellett nem célszerű a szobacirkálókkal elvonulni, mert megjárhatjuk.

Utazókosár, szájkosár nem kellenek, csak ha a gazdi akarja vinni. Amit mi vittünk: hálóhely, utazáshoz egy régi összehajtogatott paplan, etetőtálak, túrákhoz kis fizet-kajás tálnak egy kaja-merő tányérka, sok jutalomfalat, néhány kedvenc játék, póráz, nyakörv, szállitótáska, útlevél és egyéb papirok (fent már részleteztem).
A lábukat és a bőrüket nem szedte szét sem a tenger, sem a kavics, de ez persze kutyája válogatja. Viszont egy-egy plusz törülköző és árnyék készités a napos partokon szükséges. Érdemes egy liter vizet kutyánként a partra vinni, amiből nem csak itathatunk, de hűthetjük is őket.
Kutyakaját az üdülőfalvakban csak a nemzetközi láncoknál lehet csak kapni - pl. Lidl, a kis boltok nem tartanak ilyesmit.

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etta85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#141812 Üzenet linkje2010-06-30 13:42:01  Válasz a #141448. hsz-ra Előzmény #141448

Köszönöm a részletes beszámolót!!Nagyon örülök neki, hogy ilyen pozitív tapasztalatokkal érkeztetek haza!!!!!!!
Kedvet kaptam hozzá, hogy én is vigyem magammal a Daisyt:)
Talán majd jövőre....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu