Kalymnos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14660 Üzenet linkje2006-08-25 20:38:15  Kalymnos

Pothia

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Scoth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14667 Üzenet linkje2006-08-25 21:35:09 

TELENDOS-i szieszta

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Scoth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14696 Üzenet linkje2006-08-27 14:10:58 

Hasznos infók:

http://kalymnos.lap.hu/

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Galgóczy Árpád
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#14699 Üzenet linkje2006-08-27 14:56:57 

Itt mi is jártunk:-))
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Galgóczy Árpád
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#14700 Üzenet linkje2006-08-27 14:59:12 

De azért ez jobban tetszett:_))
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Scoth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14703 Üzenet linkje2006-08-27 19:12:35 

Látom, amikor ott voltatok már aktívabbak voltak a cicák! icon_smile.gif

Nekem (nekünk) ezek a naplementék tetszettek a legjobban:


Persze a nappali táj is szép fotótéma volt!
több kép:

https://members.chello.hu/pentax/pages/kalymnos_2006_0813_091222.html

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14711 Üzenet linkje2006-08-27 21:54:42 

Hát ez jó, nekem nagyon tetszik mindkét kép és az is, hogy mindketten jártatok ugyanott. Ez a véletlen mûve? icon_smile.gif

Andi

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14712 Üzenet linkje2006-08-27 21:57:34 

Ti nyaralni voltatok Kalymnoszon, vagy csak egy napos kiránduláson Koszról? Ha nyaralni, írhatnátok egy kicsit bõvebben, milyen hatással volt rátok, milyen ott az élet, mennyira más vagy hasonló más görög helyekhez...?
Andi

A második képen 25 macskát számoltam. MI ez, macskafarm? icon_smile.gif Nem semmi. icon_smile.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Scoth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14740 Üzenet linkje2006-08-28 11:41:21 

vojandi írta:
Hát ez jó, nekem nagyon tetszik mindkét kép és az is, hogy mindketten jártatok ugyanott. Ez a véletlen mûve? icon_smile.gif

Andi


Szerintem teljesen véletlen. De aki járt erre az nem hagyhaja ki ezt a képet annyira megkapó.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14763 Üzenet linkje2006-08-28 15:05:04 

Szia scoth!

Tegnap este megnéztem a belinkelt címen a képek nagy részét (azért csak nagy részét, mert iszonyú lassú a netem). Eszméletlen szép hely ez a Kalimnosz, nem is gondoltam volna. Nincs kedved egy kicsit bõvebben mesélni róla?

Andi

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Scoth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14776 Üzenet linkje2006-08-28 20:12:22 

vojandi írta:
Szia scoth!

Tegnap este megnéztem a belinkelt címen a képek nagy részét (azért csak nagy részét, mert iszonyú lassú a netem). Eszméletlen szép hely ez a Kalimnosz, nem is gondoltam volna. Nincs kedved egy kicsit bõvebben mesélni róla?

Andi


Helló!

Dehogy nem csak most mentünk elõször dolgozni az utazás után és ilyenkor tudod hogy van..
Addig is ollózok egy kicsit a "KOS"-ra írt hozzászólásomból-mivel akkor még nem volt Kalymnos "téma" és kértem hogy nyissunk egyet.

Mi, 12 nap után, nem rég (23-án) jöttünk haza Kalymnosz-ról.
Csodálatos hely! Csak ajánlani tudom mindenkinek. Eddig elég ismeretlen volt (ill. még az is) a magyar utazási irodák elõtt ez a kis sziget, ezért is „csaptunk le” a lehetõségre, és ahogy tudtunk gyorsan el is utaztunk az Aeolus-al. szeretem a még "ismeretlen" utazási helyeket és keresem is. Az irodáról (a Forumok alapján) megoszlanak a vélemények végül is nekünk nem igazán lehet panaszunk rájuk.
Pothia nagyon szép, érdemes megnézni a Múzeumát, a szivacsáruló boltokat, mûhelyeket, a Pothia feletti kis kolostorokat, Ag.Nikolaos, Ag.Petros és a többit . Pár nap múlva a térképét is felrakom.
Ha van idõ Pothia-ban szerintem érdemes bemenni a helyi cukrászdába is igen jó dolgok vannak ott annak aki szereti az édességet! Ez a kikötõ bal oldalában van már az utca vége fele. Egyébként az egész kikötõ tele van tavernával, amelyek szinte egybe épültek, úgy hogy az étkezés nem gond. Itt egy este pont belefutottunk egy esküvõbe, úgy hogy külön „fakultatív” programot is láttunk 

Mindenkinek feltétlenül el kell mennie a Mandarin völgybe Vathis-ba és rendelnie egy friss juice-t!

Meg lehet nézni a Chorio-t a régi várat (vagy inkább város).
Mi, Myrties Massouri között voltunk de itt „között” szó azt jelenti, hogy Myrties-be gyalog 5 perc volt az út , Massouri-ba 3 perc. Tehát nem nagy távolságok vannak. Igaz az egész sziget ha jól emlékszem ~ 110 km2. Ez azért is kiváló hely volt számunkra, mert 1,5 € -ért a kb 700 m-re lévõ másik kis szigetre TELENDOS-ra is át tudtunk hajókázni (kb 5-10 perc) amikor csak akartunk. A naplementék csodálatos színeket produkáltak minden nap.

Majd még írok ...
Egy szóval aki csak tud látogasson el Kalymnos-ra!

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14788 Üzenet linkje2006-08-28 21:40:43 

Scoth, egyre nagyobb kedvet csinálsz ehhez a szigethez. Számomra nem volt Kalymnos ismeretlen, már foglalkoztatott régebben is. Én szigetmániás vagyok és minél több görög szigetre szeretnék eljutni. A legközelebbi célunk Karpathos és mivel van még egy jópár cél, Kalymnos biztosan nem kerül túl hamar sorra, de éppen ezért érdekel minden róla, hogy tudjam rendezgetni magamban a "kis szigetecskéimet", mert bár lista az van, hosszú is icon_smile.gif, de a fontossági sorrend folyton változik, asszerint, hogy éppen melyik hely tetszik jobban az aktuális infók alapján.
Köszi az eddigieket is és a szé képeket is.

Andi

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14791 Üzenet linkje2006-08-28 21:52:32 

Általános infók a többi fórum olvasónak:

Kalymnos/Kálimnosz 101 km2 területû, viszonylag sûrûn lakott szigete Kósz és Lérosz között, a kisázsiai partok közelében, Pireusztól mitegy 300 km távolságra fekszik. A szabálytalan négyszög alakú szigetbõl északnyugati irányban hosszú és keskeny földnyelv nyúlik ki Lérosz felé, amelytõl alig 2 km szélességû szoros választja el. A sziklás, jobbára kopár sziget erõsen tagolt partjai gyakran mély öblöket alkotnak, s meredeken emelkednek a víztürkör fölé. A délnyugati parton, a Mirtieszi-öbölben fekvõ, festõi kis Telendosz szigetét egy földmozgás az i.e. 6. században szakította el Kálimnosztól.
A sziget híre évszázadok óta összeforrt a szivacshalászattal és a természetes szivacs feldolgozásával, amely a sziget lakosságának a legfõbb kenyérkeresési forrása. Újabban a szivacshalászati-tilalom és a földközi-tengeri szivacsállományt megtizedelõ kór miatt igencsak megcsappant a valamikor legalább 30 hajóegységbõl álló flotta, amely az egyiptomi, a tunéziai és líbiai partokkal szemközt megszakítás nélkül akár 5-6 hónapot is a tengeren töltött. A szigetlakók közül sokan kivándoroltak az USA-ba, s ott folytatják eredeti mesterségüket. A szivacshalászat és- kereskedelem napjainkban is rányomja bélyegét a sziget mindennapjaira. Pothiában rendszerint a Húsvét utáni héten látványos és vidám ünnepségek közepette fut ki a kis halászflotta több hónapos tengeri útjára.
Még egy rövid kálimnoszi tartózkodás is alkalmas arra, hogy igen kellemes és eredeti környezetben felidézze a görög szigetek tradicionális, munkás hétköznapjait.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Scoth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14826 Üzenet linkje2006-08-29 13:51:06 

Még ++ infó a szigetrõl:

Annak ellenére, hogy a területe csak 110 km2, Kalymnos sziget sokszínû és elsõsorban eredeti sziget. Amíg a nyugati part romantikus öblöket kínál strandokkal, falukkal, addig a keleti oldal vad és puszta. Itt található a Vathi mandarinvölgy, mely a Kalymnosi fjordként is ismert.
Teljesen más látványt nyújt a fõvárostól dél-nyugatra húzódó terület, a Vlyhadia öböl, ahol nagyszerû a fürdõzés, kiváló ételeket kóstolhatnak a kellemes tavernákban, és a múzeumok látogatása is felejthetetlen, melynek gazdagságát a Valsamides testvérek szedték össze.

Pothia fõváros mindenkit sétára csábit a tengerparti sétányon, ahol rengeteg kávézó, taverna és múzeum vár, amelyek a tenger mélyébõl elõkerült drága leleteket õrzik, és egyben dokumentálják a kalymnosi búvárkodást is. A városból a tengerparton folytatódik az út, a falukon, zöld völgyeken keresztül, miközben pompás fürdõzést vehetnek nyugodtabb helyeken, ahol szintén tavernák, bárok nyújtanak pihentetõ órákat, kilátással a sziklás hegyre.

Az olyan ismert nyaralóhelyek, mint Myrties, Massuri, Melitsahas, Kantuni stb. sok gyönyörû strandot és kiváló éttermeket, tavernákat, bárokat kínálnak, vagy egyszerûen az igazi szabadság hangulatát.

Kalymnos a légbõl:


(VLto)

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Galgóczy Árpád
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#14834 Üzenet linkje2006-08-29 15:26:12 

Hogy aktívabbak, az túlzás. A naplementék nekünk is tetszettek, fõleg Telendosról, a part menti kis kápolnától( a sziget túloldala)voltak csodásak. Mi egyébként 17 éjszakát töltöttünk ott az idén, és 1 percet sem unatkoztunk. Az emberek még az átlag görögöknél is kedvesebbek és nyugisabbak, sõt õk ki is javítják:nem görögök, hanem kalymnosiak. A sziget külsõre zordnak tûnhet a magas hegyek miatt, de emberközelbõl bájos a rengeteg kápolna, kolostor, az olivaligetek, az eldugott öblök, a homokos v.sziklás partok, a Mandarin-völgy gyümölcsfaültatvényei, az elképesztõ fjordszerû hasadéka, a hangulatos tavernák, a görög zene, a segítõkész helyiek miatt.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
1 2 3 ... 23 24 25   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu