Kavala
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikötővárosok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103417 Üzenet linkje2009-06-05 18:43:49  Kavala

Táma Kavaláról


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103425 Üzenet linkje2009-06-05 19:17:19 

Kavala (Neápolisz, Chrisztupoli) Észak-Görögország második legnagyobb városa. Kelet-Makedóniában fekszik, a Simvolon-hegység és az Égei-tenger közé beágyazva, a Nestos folyó deltájának közelében, amely természetvédelmi terület. Közigazgatási, kereskedelmi és ipari központ, halászata is jelentős, Görögország harmadik legnagyobb halászati kikötőjével bír. Ipara nagy hányadát a dohányfeldolgozás és dohánykereskedelem teszi ki. A márványfeldolgozás második fő ipari ága. A város egy élénk, gyorsan fejlődő központ, mely amfiteátrumszerűen fekszik a hegyoldalban. Alapításánál a Pangaion-hegység gazdag aranylelőhelyei vonzották ide a telepeseket.
Saját reptérrel rendelkezik. A "Nagy Sándor" reptér a Christuopoli síkságon fekszik, kb. 16 km-re Keramotitól (átkelés Thassosra). Kavala reptere rendszeresen fogad charterjáratokat. A repteret 1952-ben kezdték építeni az Air Force számára Amygdaleonas település mellett, majd 1981-ben újjáépítették Christoupolis település mellett. 1987-ig csak belföldi járatokat fogadott, majd ezután nyílt meg a nemzetközi forgalom számára is. 1992-ben kapta a Kavala International Airport "Megas Alexandros" nevet. A városnak sok nyüzsgő piaca van, amelyek egyikére érdemes ellátogatni. Kavala vonzereje nem csak saját szépségeiben rejlik, hanem idevonzza a turistákat Thessalinikihez (165 km), az Athos-hegyhez, a Chalkidikihez, Thassos és Samothráki szigetekhez való közelsége.
Érdekesség: Kavala Nürnberg testvérvárosa és 1999 óta egy testvérvárosi szerződés is él a két város között.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mónika001
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#118613 Üzenet linkje2009-10-01 17:59:54 

Én nagyon szeretem Kavalát szinte az egyik kedvencem januárban megyek Sartira az biztos,hogy Kavalára is befogok térni:)
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153278 Üzenet linkje2010-10-26 17:31:50 

Feltöltöttem néhány képet a városról, ha valaki kíváncsi rá hamarosan megnézheti. icon_wink.gif
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#192544 Üzenet linkje2012-07-31 11:43:14 

Oroszlánka írta:
Meggyőztetek! icon_smile.gif
"Csak" Kavalát nézzük meg, Thassosra meg talán vmikor elmegyünk nyaralni.icon_smile.gif ha tuti tippeket Kavala-látnivalókról tudnátok írni magánban, azt is megköszönném! (Ááá... nem vagyok telhetetlen... icon_biggrin.gif)
Köszönök minden segítséget! icon_smile.gif


Oroszlánka!

A látnivalók:
https://www.thasos.hu/index.ph.....Itemid=153

https://greekland.hu/latnivalok/index.php?oldal=kavala

Mindenképpen ajánlom a várat, a török negyedet. Gyalog bejárható területen van minden. Engem elvarázsolt a város, kicsit olyan, mintha máshol járnál, nem Görögországban. Igazán egyedi hangulata van.




KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikötővárosok


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu