Thesszaloniki :-)
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Thesszaloniki
Hozzászóló Üzenet
# 271
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187609 Üzenet linkje2012-06-15 19:58:31  Válasz a #187560. hsz-ra

Mi tavaly az Emporikon Hotelben szálltunk meg, ami közel van az OSE vasútállomáshoz (ahol egyébként van buszállomás is, de ennek nem tudom a nevét) Lehet, hogy pont az a neve amit te írtál ?
A lényeg, hogy a 78-as buszra kell felszállni, ahogy kijöttök a reptérről (az éjszakai pedig a 78N) jegyet a buszon lévő automatából lehet venni, legyen aprótok (1 euró volt a jegy)
Ha esetleg megmondod a szállás nevét (vagy, hogy a buszállomáson kívül mihez van esetleg közel) akkor lehet jobban tudok segíteni.
Bocs ha érthetetlennek tűnök icon_redface.gif icon_razz.gif De az 100 % hogy a 78-as buszra kell felpattannotok icon_smile.gif

# 272
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187610 Üzenet linkje2012-06-15 20:15:15  Válasz a #187609. hsz-ra Előzmény #187609

Sikerült előtúrnom a turista térképet amit a hotelbe kaptunk icon_smile.gif K.T.E.L. lesz akkor az a buszállomás amelyikhez közel van a szállásod. Van egy olyan megállója a 78-as busznak, hogy "InterCity bus terminal (Ktel)" elvileg ott kell leszállnod icon_smile.gif mondom ezt így látatlanba icon_redface.gif icon_razz.gif De szerintem ha megkérdezed a sofőrtől vagy egy utastól akkor biztos segítenek majd a leszállásnál. icon_smile.gif
# 273
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187612 Üzenet linkje2012-06-15 20:20:42  Válasz a #187610. hsz-ra Előzmény #187610

http://www.oasth.gr/service/routes_eng.php

még egy kis segítség, hogy jobban boldogulj icon_smile.gif ha kérdésed van, csak nyugodtan icon_wink.gif

# 274
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Amaru
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#192966 Üzenet linkje2012-08-06 02:50:05  kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hamarosan utazom Tesszalonikibe és érdekllődnék, hogy milyen jó éttermeket tudnátok ajánlani? Nem puccos és drága helyekre gondoltam. icon_smile.gif És milyen árban lehet ott ebédelni/vacsorázni?
Valamint valaki volt-e már az Emporikon hotelben? Milyen tapasztalatai voltak a szállással kapcsolatban?
Előre is köszönöm a válaszokat!

# 275
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203733 Üzenet linkje2013-06-05 18:35:32 

Kedves Fórumtársak!


Július 8-án tervezünk elutazni Skopelosra 2 hétre, 2-en a férjemmel. Amennyiben az A és B tervünk nem jön össze, szeretnénk betársulni autóval arrafelé haladó nyaralótárshoz. Természetesen a benzin ránk eső részét fizetnénk.
Jogosítványunk mindkettőnknek van, 2 éve autóval voltunk Pargán, tehát akár a vezetést is megoszthatjuk.
Tatabányától Thessalonikiig szeretnénk eljutni, de amennyiben mód van rá, akkor - ha valaki pl. Athénba megy - Volosig, és vissza.
Csomaghely igényünk 1db 23 kg-s, 100 l-es hátizsák.

Kérem, aki infóval tud szolgálni, jelezze! icon_smile.gif

Köszönöm

# 276
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bee
Aktív fórumos
Aktív fórumos
157 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#203754 Üzenet linkje2013-06-06 07:48:19  Válasz a #192966. hsz-ra Előzmény #192966

szia, mi 3 éve voltunk a hotelba, kicsi, de tiszta szobak, nagyon jó helyen közel a piac, belvaros, tengerparti sétany, ha kocsival mentek a recis segit hol lehet parkolni, hogy ne vigyék el a kocsit, mert a főutcan van a hotel, sok kajalda van a környéken, arisztotelész téren a vilag legjobb gyrosozója, de a tengerparton sétalva van sok hely, az egyetem utan, vagy a szinhaz utan lévő kisutcakban vannak jó helyek, ahol a helyiek is esznek ezt nézzétek, ahol nem a helyi menők ülnek az akar olcsó is lehet
# 277
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kkmargit
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#204341 Üzenet linkje2013-06-13 14:24:58 

Valaki idén volt már a Thesszaloniki csúszdaparkban? Árakat esetleg tud mondani? Köszönöm előre is!
# 278
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
101kukac
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#206922 Üzenet linkje2013-07-16 21:00:16 

üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni.
Tudna-e valaki GPS koordinátával parkoló helyet ajánlani a fehér torony környékén?
Egy régebbi (187-es) hozzászólásnál ajánlanak a térképen 38-as rész feletti parkoló lehetőséget,de a wikimapia ott egy (NATO Deployment Corps-Greece (NDC-GR) területet jelöl.
A stadionnál mennyire lehet parkolni és konkrétan hol?
A kikötőnél esetleg mennyire van hely illetve mennyi a parkolás mondjuk 4-5 órára?

# 279
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#207422 Üzenet linkje2013-07-23 12:17:48 

101kukac írta:
üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni.
Tudna-e valaki GPS koordinátával parkoló helyet ajánlani a fehér torony környékén?
Egy régebbi (187-es) hozzászólásnál ajánlanak a térképen 38-as rész feletti parkoló lehetőséget,de a wikimapia ott egy (NATO Deployment Corps-Greece (NDC-GR) területet jelöl.
A stadionnál mennyire lehet parkolni és konkrétan hol?
A kikötőnél esetleg mennyire van hely illetve mennyi a parkolás mondjuk 4-5 órára?


Szia!

GPS kordinátákat sajnos nem tudok neked adni, de tegnap ilyenkor éppen a Fehér torony és környékén sétafikáltunk. Mivel gyalog voltunk nem figyeltük annyira a hivatalos parkolási lehetőségeket, csak azt láttuk, hogy mindenhol autók állnak. A Kikötő és a torony közötti szakaszon a szállodák előtt láttunk két magyar rendszámú autót parkolni. Ugyanezen a szakaszon, de a tengerre merőleges utcában láttunk fizetős parkolót, ahol egy nap 12 eur, fél óra 3 eur, 1 óra 4 eur, és minden további fél óra +1 eur.

# 280
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Relax
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#208943 Üzenet linkje2013-08-14 22:42:52 

79kori!
A Tolo topicban írtad, hogy: "Thesszalonikiben borzalmas volt az egy napos hotel:/ "
Megírnád légyszi, hogy melyik hotel volt ez? Csak azért, mert hamarosan mi is egy éjszakát ott fogunk tölteni és tudjam, hogy melyik hotelt ne válasszuk. icon_smile.gif Már töltöttünk jó pár éjszakát Thessalonikiban különböző hotelekben, de a parkolás szinte mindig gond volt, így jó lenne olyan hotelt választani, ahol a hotelhez parkoló is tartozik és persze nem a külvárosban van. Az eddig megismert hotelek közül az Emporikon borzalmas volt.

# 281
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adera
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#208947 Üzenet linkje2013-08-14 23:57:44 

sziasztok!
Lehet, hogy nem ez a megfelelő topik a kérdésemhez...
Autóbérléssel kapcsolatban, van valakinek tapasztalata? Thessalonikiből indulunk tovább Vourvouroura, egy hétre szeretnénk autót bérelni.
Itt szembesültünk azzal, amivel eddig még nem, (pedig 6 alkalommal béreltünk már Görögországban autót) hogy kb. 300.000 ezer forint letétet kell fizetni, amit zárolnak a bankszámlánkon.
Még sehol sem köteleztek erre...

# 282
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#208956 Üzenet linkje2013-08-15 06:37:23 

Relax írta:
79kori!
A Tolo topicban írtad, hogy: "Thesszalonikiben borzalmas volt az egy napos hotel:/ "
Megírnád légyszi, hogy melyik hotel volt ez? Csak azért, mert hamarosan mi is egy éjszakát ott fogunk tölteni és tudjam, hogy melyik hotelt ne válasszuk. icon_smile.gif Már töltöttünk jó pár éjszakát Thessalonikiban különböző hotelekben, de a parkolás szinte mindig gond volt, így jó lenne olyan hotelt választani, ahol a hotelhez parkoló is tartozik és persze nem a külvárosban van. Az eddig megismert hotelek közül az Emporikon borzalmas volt.



Nem engem kérdeztél tudom icon_smile.gif de azért elmondom a mi tapasztalásunkat.

Az Egnatia hotelben tranzitéjszakáztunk oda is és vissza is. Nem egy nagy durranás, de aludni tudtunk, a reggeli jó volt. A parkolással nem tudom mi a helyzet, gyalog voltunk. icon_biggrin.gif

# 283
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
79kori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
245 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#208957 Üzenet linkje2013-08-15 06:39:04  Válasz a #208943. hsz-ra Előzmény #208943

Szia,

Ez volt az:http://www.alexandriahotel.gr/en/homepage.asp
Valaki írta itt, hogy idemennek, de nem jött utána vélemény róla, gondoltam, hogy annyira rossz nem lehet, de aztán mégis:D Nem ilyen a szoba, mint a képeken, rosszabb állapotú, büdös, rendesen hányingerem volt, a fürdőszoba pedig egy lyuk volt, az is elég koszos...
Ez is az Egnatia str.-en van, mint a legtöbb, de biztos ismered, a parkolás utólag vicces volt, amugy szerintem azon az utcán 1-2 helyen van közvetlen parkoló, a velünk szembeni hotelnek pl. volt, hotel el greco a neve, eggyel szebb kategoria, bánom, hogy nem odafoglaltunk inkább...
A parkolós sztorihoz:a recepciós mondta, hogy én maradjak ott, a párom pedig parkolja le a kocsit és az a fat guy segít neki:D :O
Elmentek a "parkolóházba", én már vagy 10 perce álltam a recepción, miután segitett felvinni a csomagokat a srác, közben beirta az útlevél számomat, na, hát elöttem már olyan képek jelentek meg, hogy kész, a páromat kinyirta a fat guy, elvették a kocsit, engem eladnak kurvának, ebben a büdös, dzsuvás hotelszobában fogok meghalni:DDD de aztán hálistennek nem így történt:D Biztos a kimerültségtől, kicsit megijedtem...D
Ja, és a parkolóház palfonja olyan alacsony volt, hogy épp elfért a kocsink teteje és olyan szűk helyre kellett beállni, hogy a fat guy megveregette utána a párom válláticon_biggrin.gif

# 284
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#208989 Üzenet linkje2013-08-15 11:29:52  Válasz a #208947. hsz-ra Előzmény #208947

Repülővel mentek Thessalonikibe és a repterén akartok autót bérelni? Esetleg valami nagy (nemzetközi) cégtől?
Nem tudom elképzelni, hogy ne találjatok olyan kölcsönzőt Thessalonikben, amelyik nem kérne letétet.
Én nem mennék bele ebbe az üzletbe, néhány éve már írta valaki itt a fórumon, hogy a letétet (2-300 Euróra emlékszem), állítólagos károkozás (autó alján) miatt nem kapták vissza.

# 285
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adera
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#208999 Üzenet linkje2013-08-15 12:24:10  Re:

misiarc írta:
Repülővel mentek Thessalonikibe és a repterén akartok autót bérelni? Esetleg valami nagy (nemzetközi) cégtől?
Nem tudom elképzelni, hogy ne találjatok olyan kölcsönzőt Thessalonikben, amelyik nem kérne letétet.
Én nem mennék bele ebbe az üzletbe, néhány éve már írta valaki itt a fórumon, hogy a letétet (2-300 Euróra emlékszem), állítólagos károkozás (autó alján) miatt nem kapták vissza.



Szia!
Igen, repülővel. Este 20 körül száll le Thessalonikiben. Jó lenne ott, vagy a közelben találni, mert kisgyerekkel megyünk aki álmos lesz.
Autoberlesonline-n és más oldalakon néztük.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Thesszaloniki
<   1 2 3 ... 18 19 20 21   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu