Spanyolország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 511
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#192441 Üzenet linkje2012-07-30 11:57:35  Válasz a #192397. hsz-ra

sokáig gondolkodtam, hogy írjak-e, de végül is talán jobb előre egy kicsit rákészülni a dolgokra. Nekem Mallorca -az idáig látott szigetek közül-a legutolsó helyen végzett mind természeti látnivalók terén, mind az épített környezet tekintetében. Ez alól talán a "Sárkánybarlang" az üdítő kivétel, valamint lenne jó pár szép part is, viszont a rajtuk hullámzó embertömeg nálam igen sokat levont az élvezeti értékből. Igaz, nem a saját választásom volt Mallorca mint uticél és pár napos családi kirándulás volt csak-de bőven elég volt belőle annyi is. A táj jellegtelen a kis települések arctalanok, kevés a virág, sok a szemét.
A sokat propagált Sa Colobra és Formentor-fok simán kihagyható, igaz az oda vezető úton van pár kilátó, de végül is szerintem semmi különös...

Az éttermi árak-érzésem szerint-valahol az olasz árak magasságában járnak, egy korsó sör mondjuk valamelyik parti egységben 4-4,5 €, egy koktél 8€-tól kezdődik, előételek 12€-tól, főétel 30 körül.
4 *-os szállodában vacsoránál egy 0,33l-es, üveges sör vagy 0,5 l víz 2,5 €...

A parkolásért nem mindenhol kell fizetni, de ahol igen, ott jól fog a ceruza (pl. Sa Colobranál 4.5€/óra...).

Mi Cala Bonaban laktunk, ami "csendesebb" helyként van számon tartva, hát nem tudom milyen lehet ott, amit eleve bulis helyként emlegetnek...

Az autóbérlésnél a Goldcar-t és a az Interrent (Europcar) próbáltuk, a netes ár mindkét cégnél elfogadható, de a helyszínen még lehúznak azzal, hogy kifizettetnek egy D kategóriás autónál közel 100€-t egy tank üzemanyagért (telin kapod, üresen kell visszavinni). (A szigeti kutaknál amúgy 1,44€ körül van egy liter benzin).És ha a szélvédőt és a gumikat is biztosítanád, az még + 10€/nap, (persze ha már előtte fizettél egy "teljes körű biztosítást" is)...

Sajnos olyan dolgot nem nagyon tudok írni, amiért én visszamennék...
Ne haragudj, nem akarom előre elvenni a kedvedet Mallorcatól, de nekem nem sokat adott ez a sziget.

# 512
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Velasquez
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
38 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#193017 Üzenet linkje2012-08-06 17:42:29  Válasz a #179331. hsz-ra Előzmény #179331

"Hány óra alatt lehet kiérni?
Szia! Valahol azt olvastam, hogy 30-32 óra alatt. "
Hüjeséget írtál! Én már 2-szer voltam spanyolban busszal és nem volt hosszabb az út 24 óránál. Egyébbként meg meglepő de egyáltalán nem fárasztó. Direkt elveszed a kedvet emberektől hogy buszozanak. Úgy kell felfogni hogy ez egy KALAND, mint az életben sok már egyébb dolog is az. 4 óránként megáll a busz és simán ki lehet bírni. Megmutatod magadnak hogy igen, megcsinálod! Bizonyítási vágy kell legyen minden embernek magában. És egy ilyen út alkalmas arra mogy az ember megfelejen a KIHÍVÁSNAK! Ez egy szép kihívás egy ilyen út. Én kétszer mentem busszal a Costa Bravára mint utas, egyszer pedig saját autóval vezettem. Mindhárom út szép volt.

# 513
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#193050 Üzenet linkje2012-08-07 00:04:09 

Tavaly mi is - oda-, és visszaúton egyaránt - belefértünk a 24 órába. Kijöhet a 30 is annak aki pl. Debrecenből indul. De egyáltalán nem megterhelő, mert a 4 óránkénti megállások között nem ébresztenek fel a határon, mert nincs. Nekünk tengernyi élményt adott az út. Köszönet Grandtours!
# 514
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dfku
Aktív fórumos
Aktív fórumos
55 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#193093 Üzenet linkje2012-08-07 16:03:11 

Sziasztok!
Jövőre Spanyolország lenne az úti célunk. A kedvezőbb árfekvés miatt busszal szeretnénk menni Tossa De Mar-ba.
Az lenne a kérdésem, hogy mely utazási irodák utaztatnak oda?
Nem ismertek a hellasz.hu-hoz hasonló fúrumot, csak spanyolt.

Én nem nagyon jártam sikerrel ezek keresésében.
Csak a Grand-ot ismerem, de az ottani apartmanok képekről ítélve elég szegényes.

A segítséget előre is köszönöm

# 515
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#193147 Üzenet linkje2012-08-07 23:15:05 

Egyszerűek az apartmanok, de annyi a látnivaló hogy alig vagy ott. Az ágyat 2 nap alatt szoktam meg, mert elég "mocorgós".
A Don Juan szálloda pöpec, voltak ott ismerősök. Étkezés svédasztalos.
Hotel Reymar-ról tudom, hogy nagyon szép és jó az étel, az Marlgret de Mar-on van.Munkatársamék voltak ott.
Anetttours honlapján vannak spanyol ajánlatok, de nem biztos hogy a sajátjuk.
Kalandozás travelnek van még saját spanyol útjuk szállodába, amit
olvastam.

# 516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#193545 Üzenet linkje2012-08-12 14:28:06 

Szia Döme! icon_smile.gif
Ígérem, hogy írok majd Mallorcáról részletesen.
Egyenlőre annyit, hogy Mallorcának vannak nagyon szép részei, de ha az ember nyugodtan és turista tömeg nélkül akarja ezeket megnézni, az béreljen kocsit és ne a főszezonba jöjjön ide. Egyébként én jól éreztem magam. Mondjuk én nem igazán mentem bulizni, mint az a rengeteg fiatal.
Köszi, amit korábban írtál.

# 517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#193605 Üzenet linkje2012-08-13 09:52:12  Válasz a #193545. hsz-ra Előzmény #193545

Mi végig béreltünk kocsit, de még úgy sem sikerült egy kicsit kevésbé zsúfolt partot találni...bár azt el kell ismerjem, hogy tényleg sok érdekes tengerpart van, csak hát nekem kb. 95%-al kevesebb turistával jobban tetszett volna a sziget icon_wink.gif icon_smile.gif
# 518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Masenka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#197447 Üzenet linkje2013-01-11 18:52:46 

Sziasztok! Keresgéltem ehhez hasonló fórumot Spanyolország témában,nem sok sikerrel.Érdeklődnék azoktól,akik Tossa de Maron nyaraltak,hogy milyen a tengerpartja?Valahol azt olvastam,hogy gyorsan mélyül. icon_sad.gif
Illetve az lenne még a kérdésem,hogy ezzel az uniós egészségügyi kártyás problémával Judithon kívül hányan találkoztak?Előre is köszönöm

# 519
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#197460 Üzenet linkje2013-01-11 21:22:30 

A grandtours fórumán nézz körbe, Józsi gyorsan és pontosan válaszol mindenre.Tossán a Grand Platja 1,5-2 m után bőven ellep. Fondo Cristallal
13 euróért lassan mélyülő öbölben fürcsizhetünk. Costa Brava nem hiába jelent vad partot.Van egy homokos része ami lassabban mélyül és homokos.

# 520
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#197463 Üzenet linkje2013-01-11 22:46:28  Válasz a #192403. hsz-ra Előzmény #192403

Aki megy legyen uniós egészségügyi kártyája a biztosításon felül, mert ha nincs 62,5 eurót kell fizetni valami önrész félét, ezt a biztosító később visszaadja

érzésem szerint ez éppen fordítva vagyon. icon_smile.gif az eu-eü kártya azt jelenti, h mint eu állampolgár mindenki megkapja ugyanazt az ellátást, mint a helyiek. csakhogy, az egészségügy mindenhol másképp működik, vannak országok ahol van önrész és ilyenkor ezt ki kell fizetni (ahogy a helyiek is kifizetik). Spanyolország ilyen, de pl. Franciaország is.

erre való azonban az utasbiztosítás, amit úgy kell megkötni, h ezt az önrészt fedezze (szinte mindegyik ilyen egyébként). a biztosító pedig ugye úgy fizet, h a helyszínen megkapott papírokat kell majd utólag itthon bemutatni nekik és az alapján majd kifizetik a kapott papírokon is szereplő összeget.

# 521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Masenka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#198096 Üzenet linkje2013-01-25 20:17:43 

Köszönöm a válaszokat! icon_biggrin.gif
# 522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Luna982
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#199681 Üzenet linkje2013-03-07 10:52:00 

Sziasztok!

Mi az idén Görögországban nyaralunk, de pusztán kiváncsiságból olvasgatom az itteni hozzászólásokat is, mivel nekem életem legszebb nyaralása volt a Mallorca-i nászutunk 2009-ben. Éppen ezért meg is kell védjem egy kicsit a negativ hozzászólókkal szemben. Mi Magaluf - Palma Nova részen voltunk és szuper volt. Itt a fergeteges bulihelyek mellett rengeteg babakocsit is láttunk ami megmutatja, hogy hely minden korosztály izlését kielégiti. A tenger szép tiszta és már június közepén is nyugodtan áztathattuk magunkat benne, kellemes hőmérsékletű volt. Több partszakaszon is lehetett fürödni és kb. este 9,30-ig világos van. Rengeteg kiránduláson is részt leht venni, mi egy egész napos körutat meg egy Marineland-i látogatást választotunk. Itt delfinshow is volt, amitől komolyan mondom visszamentünk gyerekbe icon_smile.gif. A körút buszos-hajós-gyalogos volt, fél szigetet bejértuk, rengeteg természeti és egyéb látványosságot tekinthettünk meg. A 7 nap sajnos nem volt elég, hogy a másik felét is megnézzük. Az emberek nagyon kedvesek, szinte mindenki beszél angolul is. Szóval, nem tudom ki milyen nyaralásokhoz van szokva, de én tiszta szivemből ajánlom mindenkinek!!!

# 523
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206776 Üzenet linkje2013-07-15 09:25:24 

Érdeklődnék, hogy Spanyolországban (pl. Tossa de Mar) dívik-e ez a szokás, hogy robogót bérel az ember és azzal járja be a környéket? Illetve ha igen, ott is lehet ketten menni egy robogón?
# 524
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Velasquez
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
38 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206892 Üzenet linkje2013-07-16 15:13:58  Válasz a #206776. hsz-ra Előzmény #206776

Mi 2011-ben voltunk Loret de Mar-ba és nem béreltem motort, eszembe sem jutott. Összehasonlítva göröghonnal nem annyira divik a motorbérlés, legalábbis görögbe úton útfélen kölcsönzőbe botlassz. Igazából hajó az ami divik a costa braván. Tossába Loretba, Malgratba,Blanesba kiköt a hajó szerintem érdemesebb azzal járni körbe ezeket a helyeket. Mi Loret és Tossa közt hajóztunk most két éve, elég sürün járnak a hajók.
# 525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211773 Üzenet linkje2014-01-02 08:24:11 

Sziasztok!
Idén szeretnénk Spanyolországba menni, Tossa de Marba a Grandtours-sal.
A Sol 2-es házban volt valaki? Vagyis olvastam, hogy voltak többen, de használható infó nem volt a házról. Pl. a nap odasüt az erkélyre? Mennyire zsúfolt a 2 ágyas és mennyire a 3 ágyas? Mennyire hangos a főutcai szoba? A szimpla ágyakat össze lehet tolni? Első vagy második emeletre érdemes menni? A 101 és a 201 apartman az, amelyiknek a kis erkélye van?
Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném.
Üdv. Dettix

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 34 35 36 ... 43 44 45   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu