Athén
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
Hozzászóló Üzenet
# 856
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jorgos
Moderátor
Moderátor
515 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213097 Üzenet linkje2014-02-06 01:52:43  Válasz a #211575. hsz-ra

szatkatka írta:
Úgy tervezzük, hogy Weekly ticket-et veszünk. A külvárosi vonatra melyik állomások között használható? Jól értem, hogy Magoula és Koropi megállók között még jó?
Ugye a 3-as metró is használható Koropiig? Melyik buszok használhatóak ezzel a jeggyel? Minden (021-től 915-ig), kivéve az X-esek?
Melyikek a legtávolabbi részek Athénban, ahová a Weekly ticket jó?

Magoula-ig es Koropi-ig jo. Ezzel Athen belul lehet maszkalni. Az 'X' buszokra kulon jegyet kell venni.

szatkatka írta:
Szeretem nézni a repülőket, ha odáig lemegyünk, már valószínűleg ebben is lehet részem, ahogy fel-le szállnak.

Az Atheni repuloter nem jo. A Skiathos-i repuloter a legjobb erre:


Link


szatkatka írta:
Tudnátok esetleg javasolni egy viszonylag olcsó, ízletesen főző tavernát, ahol nem a legszomorkásabb görög zene szól, esetleg élőben, és sok a helyi vendég?


A Diadromes-t ajanlom, (Patision 208 & Kallifrona, 11256 Athen), mert minden pentek es szombat este, Gerasimos Andreatos fellep.
Kozben enni is lehet.
Vagy a TAS stage (Voutadon 6, 11854 Athen), mert ott minden szombat este es vasarnap delutan, Dimitris Basis enekel:


Link

...de senki nem figyel ra.

szatkatka írta:
Helyi utazási irodát kint esetleg melyiket javasoljátok, hogy Delfibe eljuthassak?

Xilouris Travel, mert olcso, es nagyon jo fej a tulaj.
Soutsou 48, Athen 11521, az Ampelokipi metro allomas elott.

szatkatka írta:
Köszönöm a segítséget. Kati

Szivesen!

# 857
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213099 Üzenet linkje2014-02-06 09:03:41  Válasz a #213097. hsz-ra Előzmény #213097

Kimerevítettem egy kockát; ez azért kicsit durva! icon_eek.gif


# 858
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szatkatka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213150 Üzenet linkje2014-02-07 19:40:54  Válasz a #213097. hsz-ra Előzmény #213097

Kedves Jorgos! Nagyon köszönöm a válaszod.
Közben mi már újévkor megjártuk Athént. Ismét maga volt a csoda. A reptér valóban nem adta ezt az élményt, ennek ellenére nem hagyhattuk ki. Mivel szuper idő volt, így sokat sétáltunk a városban, és még mindig találtunk olyan programot magunknak, ami előző évben kimaradt. Szerintem ezeket nem szabad kihagyni: Akropolisz és a belváros régészeti leletei, Pnüx-domb, Lükabettos, Philopappou-domb, Pireusz, Averoff csatahajó, (A Máltai Sólyom - amennyiben éppen "otthon" tartózkodik), Benáki Múzeum (csütörtökön ingyenes), 2004-es Olimpiai helyszínek, vasárnap 11 órai nagy őrségváltás a Parlamentnél, Nemzeti Kert, metróállomások kiállításai, Glifada tengerpartja...Remélem, lesz még alkalmunk eljutni Athnénba.
Aki esetleg ezután készül ide, nagyon szívesen válaszolok a kérdésekre. Addig is mindenkinek bátran ajánlom az F.P. Travel buszjáratát, és az Apollon Hotelt, mi ismét nem csalódtunk egyikben sem. Köszönettel: Kati

# 859
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#217531 Üzenet linkje2014-06-09 15:34:08 

Sziasztok,

másfél hét múlva utazunk és 1 éjszakát szállunk meg Pireuszban, onnét indul reggel a hajónk. A Niki Hotelben (Giannakiou Tzelepi 5, Ippodamias Square, Piraeus) foglaltam szállást, ami pár száz méter a kikötőtől.

Nem tudtok esetleg ajánlani egy éttermet, ami sétatávolságban van onnét?

# 860
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jorgos
Moderátor
Moderátor
515 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218016 Üzenet linkje2014-06-16 01:58:11  Válasz a #217531. hsz-ra Előzmény #217531

Mindennap megyek Pireusban dolgozni, viszont mindig sietek es nincs idom ulni etteremben. Eszek es gyalogolok kozben.
Legfinomabb falatok amiket (tobbszor) kostoltam Pireusban:

3. Krema - Kanela
Cim: Dimitriou Gounari 15, Pireus 18531
Kedvenc etel: Bugaca me tiri (sos) / Bugaca me krema (edes)

2. To spitiko tu Pirea
Cim: Dimitriou Gounari 14, Pireus 18531
Kedvenc etel: Kleftiko / Lahmatzun (kis azsiai specialitas)

1. Pizzoteca
Cim: Karaiskou 115 & Vasileos Georgiou, 18535 Pireus
Kedvenc etel: Kimadopica


Par ora mulva eszek ilyet. Nem csak egyet.


Finom suvlakit is ettem Pireusban:

3. To piperi
Cim: Loudovikou 2, Pireus 18531
Kedvenc suvlaki: Kalamaki / Pita Doner

2. Oreos
Cim: Dimitriou Gounari 29, Pireus 18531
Kedvenc suvlaki: Pita Gyros

1. Kali Pita
Cim: Akti Moutsopoulou 10, Pireus 18535
Kedvenc suvlaki: Cedarino (suvlaki plus cheddar sajt es bacon)

- A tripadvisor.com weboldalon talalsz a legjobb Pireuszi ettermeket, a felhasznalok velemenyuk szerint.

# 861
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218023 Üzenet linkje2014-06-16 08:52:01  Válasz a #218016. hsz-ra Előzmény #218016

Előre is bocs az offért, de ide irom, mert itt a kép. icon_smile.gif
Jorgos,
ez a képen látható süti ugyanaz, ami angolul cream pie-nak van kitéve a pékségekben? icon_smile.gif Nagyon szeretném valahonnan a receptjét! icon_smile.gif

# 862
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tothtamas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218919 Üzenet linkje2014-06-26 09:21:54 

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Már sokat böngésztem Athénnal kapcsolatban, sok mindenről olvastam is, de sajnos sok mindenre nem maradt időm és az anyagi tervezéshez néhány lényeges infóra szükségem lenne. Amúgy nászútra megyünk párommal augusztusban.
Rögtön az első, hogy a legolcsóbban és legegyszerűbben hogyan jutunk el a reptérről a belvárosba? Az Apolló Hotel-ben (ha valakinek a szállásról van infója azt is megköszönöm!) szállunk meg, amely a Metaxourghio metro megállótól 5 percre van. A metrót néztem, de vagy nem teljesen értem, vagy tényleg ennyire drága?
A másik kérdés, hogy innen a központból hogyan lehet eljutni a tengerparthoz fürdés céljából?
A tömegközlekedést nagyon nem érte, tényleg több cég csinálja a különböző járműveket? Milyen jegyet/bérletet érdemes venni 1 hétre? Alapjába véve olyan sokat nem szeretnénk utazni, csak kétszer-háromszor a tengerparthoz.
De mivel központban vagyunk ezért sok minden kéznél lesz.
A belvárosban tudtok-e kajáldákat, esetleg éttermet, amelyek jók és árban is jók?

Visszafelé korán reggel megyünk és van-e jó és kedvező árú taxi vagy trasport társaság, amely kivisz a reptérre?

Bármi egyéb plusz infóra, amire alapjában nem gondolna az ember köszönök! icon_smile.gif

Bocsi, hogy nem sokat olvastam visszafele, csak tényleg idő szűkében vagyok és nagyon köszönök minden segítséget!

# 863
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219329 Üzenet linkje2014-06-30 15:43:58 

Szia!
A repterrol metroval vagy busszal a legolcsobb bejutni.
Metro 8 euro, busz 5 euro. Mind a kettovel a Syntagmaig kell menni ott szalhatsz at a piros metrora, az megy Metaxurghio-ba. A kornyek sajnos nem a legjobb kerulete Athennak, de rengeteg hotel (tobb csillagosok is) van ott es ebbol kifolyolag rengeteg a turista is. Az utobbi par evben sokat javult a kornyek. A belvaroshoz kozel van es a metro is ott all meg, azzal atszallassal barhova konnyen el lehet jutni. Az Akropoliszhoz is ez a piros vonal megy, az uj Akropolisz muzeum mellett van a megalloja.
Athen belvaroshoz kozeli strandjai nem a legszebbek. Persze van 1-2 fizetos is, azok viszont a jobbak koze tartoznak. A legtobb ingyenes es azert elvezheto is. A Syntagmatol villamossal konnyen ki lehet jutni. Kicsit lassu, de megteszi egy kisebb varosnezesnek is, mivel a belvarosban, kanyarogva jut ki a tengerpartig. Viszont ha van turelmetek es nem szalltok le az elso strandoknal, ahol megall a villamos, kicsit kijebb mar eleg szep tengerpatot talaltok, pl. Glyfada. A kozpontbol olyan 45 perc az ut, a nem tul gyors, de annal kenyemesebb, legkondis villamossal.
A jegy 1.40 es 90 percig hasznalhato, akarmennyi atszallassal es barmelyik tomegkozlekedesi eszkozre hasznalhato. Heti jegyet erdemes venni, ha legalabb napi 2 jegyet felhasznalnatok fejenkent atlagosan. Ez 14 euro es az elso ervenyesitestol ketyeg az ora.
Tovabbi reszleteket itt talatok:

http://www.athenstransport.com/english/tickets/

Tobb ceg kezeli a tomegkozlekedest, de a jegy egyseges.

Taxi arak a repter es a belvaros kozott egysegesek egy ideje. Nappal 35 euro, ejjel 50.
Amugy a taxi altalanossagban nem olyan draga.
Kajalda, etterem rengeteg van a belvarosban es ott Metaxurghio kornyeken is.
Olcso/draga eleg relativ, de nagyon szepen leestek az arak az utobbi idoben.
Gyrost pitaban mar 1.40-ert kaphatsz, kavek "elvitelre" 1-2 euro, de ha beulsz valahova sok helyen akkor sem igazan dragabb.

# 864
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Munyika20
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224947 Üzenet linkje2014-10-11 02:54:32 

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy mit tanácsoltok, hogyan vagy hol lehet olcsón repülőjegyet foglalni Athénba? Kitaláltam, hogy télen egy barátommal elmennénk kicsit várost nézni...egyrészt azért, mert kíváncsi vagyok a téli Görögországra, másrészt ilyenkor talán nincs annyi turista, és nem aszalódnék szét a napon, miközben az Akropoliszt csodálnám. Egy hosszú hétvégére gondoltam 3-4 napra januárban vagy februárban...szállás az lenne, egy görög barátom jóvoltából, így tényleg csak a repülőjegy áráról van szó, ebben a témában viszont nem vagyok jártas, mert még soha nem repültem sehová...a neten nézegettem, de olyan árakat láttam, hogy az elképesztő (130.000ft-tól felfelé)...mit gondoltok ez reális, vagy érdemes az utazási irodáknál érdeklődni, vagy ők nem foglalkoznak csak repjegyekkel? Valakinek van valami ötlete? Előre is köszönöm a segítséget!
# 865
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224948 Üzenet linkje2014-10-11 10:05:46  Válasz a #224947. hsz-ra Előzmény #224947

szerencséd van, mert éppen most akciózta az aegean a budapest-athén járatát (is).

így most 30 ezer körül van egy retúr per fő (kézi poggyásszal).

Példa dátumok: jan. 12-17 107 eur, jan. 15-19 113 eur, jan. 22-26 95 eur, de még márciusra is szól akció- márc 7-12 101 eur.

Foglalni a légitársaság saját oldalán lehet:

https://en.aegeanair.com/special-offers/low-fare-calendar/

De ajánlom a petas.gr oldalt, ott nincsen az a pár euró kezelési ktg, amit a légitársaság felszámol.

Nem tudom mennyire vagy bevállalós, de átszállással még tán ennél is lehet olcsóbban. Budapestről Thesszaloniki Wizz air-rel,onnan Ryanair-rel vagy Aegean-nal Athén.

# 866
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224959 Üzenet linkje2014-10-11 20:13:41 

Ugyan nem kérdeztél, de el szeretném mondani, hogy mi november közepén voltunk és tényleg nyugodtan meg lehetett nézni az Akropoliszt és minden egyebet. Voltak turisták, de nem tömeg. És télen szerintem még kevesebben vannak. Ha jól emlékszem, vasárnap ingyenesen lehet az Akropoliszt megnézni.
# 867
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224961 Üzenet linkje2014-10-11 20:40:20  Válasz a #224959. hsz-ra Előzmény #224959

csak minden hónap első vasárnapján van ez az ingyenesség, nov-márc között.
# 868
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Munyika20
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224966 Üzenet linkje2014-10-12 04:54:51 

Húúú, nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, már úgy várom, hogy télen is láthassam Athént...icon_smile.gif

Rollo: köszönöm az információkat, nagyon hasznosak voltak! icon_smile.gif Eléggé bevállalós vagyok, bár most azért rajtam van a para, mert még sosem repültem sehová, nem tudom hogyan kell csekkolni, milyen plusz költségek lehetnek, milyen bőröndöt lehet vinni, van e arra szabályozás, hogy milyen magas és széles lehet, hány kg stb...ezeknek gondolom az adott légitársaság oldalán lehet utána nézni...amit persze meg is fogok nézni, és megpróbálom felfogni a remeknek épp nem mondható angol tudásommal...icon_smile.gif De majd csak lesz valahogy...innen lesz szép nyerni!! icon_biggrin.gif

# 869
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224968 Üzenet linkje2014-10-12 09:11:12  Válasz a #224966. hsz-ra Előzmény #224966

ok.
nos, gondolom az aegean-nel utaznál közvetlen járaton. egy nappal az utazás előtt be tudsz csekkolni online is, de nem szükséges, elvégezheted a reptéren is. bemész az épületbe, ott lesznek egymás mellett a sorok, megkeresed amelyiken az aegean neve/logója szerepel valamint a célállomásod (vagyis ferihegyen athén, athénben budapest), beállsz a sorba. ha rád kerül a sor, odaadod a személyid és a foglalás után kapott visszaigazolót, megkapod a beszállókártyád és mehetsz a szekun át a tranzitba.

a tranzitban megnézed a kijelzőkön, hogy hányas kaputól indul a géped, 30-40 perccel előtte odamész és ennyi.

ha már reptér: a szekunál vannak szabályok, ezek közül a folyadék az, ami lényeges: 10 db, egyenként nem több, mint 100 ml-es folyadék lehet nálad a kézi poggyászban, melyet egy átlátszó műanyag szatyiba kell betenni. erre figyelj, mert ha vmi nagyobb, ki kell majd dobnod. bent már vehetsz bármekkorát is, de a szekun nem tudsz nagyobbat átvinni.

csomagméret: ha a fent is írt áron akarsz utazni, akkor kézipoggyászot vihetsz csak, feladott nagy bőröndöt nem. Vagyis, igen, annak ára további 20 euró irányonként, vagy a következő árkategóriát kell megvenned, abban benne van a csomagár. Meg kell nézni, melyik éri meg jobban (bár pár napos út esetén én lebeszélnélek a feladottról, de ezt persze te tudod).
na, szóval a megengedett kézipoggyász méret az aegean-nél 56x45x25, és max. 8 kg. a feladott pedig max. 23 kg lehet.

ja és még valami: mint írtam, ez akció. várhatóan nem fognak sokáig ilyen szinten maradni az árak, ha tényleg utazni szeretnél akkor vedd meg a jegyeidet minél hamarabb.

# 870
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224973 Üzenet linkje2014-10-12 13:57:34  Idézet innen: #224961

rollo írta:
csak minden hónap első vasárnapján van ez az ingyenesség, nov-márc között.

Hm, most megkavartál, rollo icon_wink.gif mert mi november közepén voltunk, ha jól számolom nov. 3. vasárnapján. És az nekem is rémlik, hogy az akció csak turistaidényen kívüli vasárnapokra vonatkozik, de azt hittem mindegyikre. Bocs, ha valakit félrevezettem... Lehet, hogy pár éve még más volt a rendszer.
De ha nem gond és kéznél van a link ahol az ilyesmit meg lehet nézni, akkor lécci írd meg, mert szorgosan gyűjtögetem az infókat icon_smile.gif Köszi!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
<   1 2 3 ... 57 58 59 60 61 62   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu