Utasbiztosítás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
Hozzászóló Üzenet
# 1261
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botocska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
134 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#209933 Üzenet linkje2013-09-05 11:01:15  Groupama-nem ajánlom

Mi 2013 -ban a Groupama biztosítót választottuk utasbiztosításhoz. Nei poriban nyaraltunk, egy vasárnap délután,ahogy feljöttünk a sok táskával a partról vettem észre, hogy egy táska nincs nálunk. ebben volt a szemüvegem és a fényképezőgép. mire visszaértem, már nem volt ott. felhívtam az online ügyfélszolgálatot, be akartam jelenteni a kárt. Nagy nehezen sikerült őket elérni,de az ügyintéző hölgy nem volt éppen a helyzet magaslatán. Azt tanácsolta,hogy a strand üzemeltetőjével,vagy az apartman tulajával vegyek fel egy jegyzőkönyvet az eltűnésről.Nem értettem ,hogy egy nyílt, szabad strandon kivel lehetne jegyzőkönyvet felvetetni, s az apartman tulajának mi köze az egészhez. Gyorsan befejeztem a telefonálást, megállapítva még jó hogy nem történt nagyobb baj, mondjuk egy baleset. Akkor nem tudom mit tett volna a felkészületlen hölgy. Itthon megtettem a bejelentést, de elutasították, mondván nem rablás történt, hanem ottfelejtés. Lehet hogy hazudni kellett volna, íratni valami jegyzőkönyvet valakivel,s akkor tejel a biztosító. Szóval én többé nem kötök velük szerződést, inkább pár ezerrel drágábban egy neves biztosítóval. nem ajánlom tehát a GROUPAMA biztosítót.
# 1262
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ojohn
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213615 Üzenet linkje2014-02-26 07:21:46 

üdv!

Mi júliusba mennénk nyaralni párommal és 6 éves gyermekemmel. Érdeklődnék, hogy az EU-s kártyát hol lehet igényelni és kiváltani, vagy ezt a biztosítással együtt kell intézni?

A segítséget előre is köszönöm!

OJ

# 1263
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213623 Üzenet linkje2014-02-26 08:31:37  Válasz a #213615. hsz-ra Előzmény #213615

egy TB kirendeltségbe kell elmenni ott tudod igényelni. gyorsan megy, nincs vele sok gond. a szükséges iratokat az oldalukról előre le is tudod tölteni akár.

az utasbiztosításhoz ennek semmi köze, azt külön kell/lehet kötni.

# 1264
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213624 Üzenet linkje2014-02-26 08:44:13  Válasz a #213615. hsz-ra Előzmény #213615

Én interneten kértem meg (de lehet levélben is), s postán küldték. Olvasd el a hivatalos tájékoztatót! icon_idea.gif
# 1265
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213626 Üzenet linkje2014-02-26 08:57:43  Válasz a #213615. hsz-ra Előzmény #213615

visszalapozol 5-6 oldalt itt, és tavaly tavasszal belinkeltem a tájékoztatót... icon_rolleyes.gif ha változott is, az abban szereplő linken meg fogod találni a naprakész tudnivalókat.
# 1266
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216043 Üzenet linkje2014-05-11 11:25:05 

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Júniusban megyek Görögországba, biztosítást szeretnék kötni. Az Appolon travel az Atlasszal áll szerződésbe, de ha találok olcsóbb utasbiztosítást akkor köthetek más biztosítóval szerződést? Ajánlatokat is kérnék, ha valaki tud olcsó utasbiztosítást. Köszönöm szép napot mindenkinek!

# 1267
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216046 Üzenet linkje2014-05-11 11:51:23  Válasz a #216043. hsz-ra Előzmény #216043

köthetsz, persze

biztositas.hu, netrisk.hu

megadod az adatokat és láthatod egyben az összes biztosító összes ajánlatát, még értékelési %-ot is. kiválasztod amelyik neked megfelelő árban/szolgáltatásban megfelelő és kényelmesen meg is kötheted akár.

# 1268
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216048 Üzenet linkje2014-05-11 12:14:20 

Az EU-s kártya semmire nem jó Görögországban, csak ha "halálunkon" vagyunk! Utasbiztosítást kell kötni.
# 1269
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216049 Üzenet linkje2014-05-11 12:28:02 

dobaki2 írta:
Az EU-s kártya semmire nem jó Görögországban, csak ha "halálunkon" vagyunk! Utasbiztosítást kell kötni.



ez azért kicsit bátor kijelentés!
Szerintem kell mindkettő.
Tapasztalat!
És semmibe sem kerül az Eus bizt., akkor meg?
Nekem személy szerint pompás volt, hogy felmutattunk és volt Rtg.labor,CT, gyógyszerelés, 5 napig ellátás (de frankó ez kicsit úgy hangzik, mintha vágytam volna erre icon_lol.gif ) és közben nem azon kellett izgulnom , hogy vajon az utasbiztosításom ezt fedezi-e...
a többi költséghez viszont kellett az utasbiztosítás megléte!
Summa summarum szerintem kell icon_smile.gif

# 1270
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216051 Üzenet linkje2014-05-11 12:45:52 

Na pont ezért írtam, hogy csak " halálunk esetére" !
Normál nyaralásos betegség, baleset során semmire sem jó az EU-kártya. És ez is tapasztalat. A helyi orvosok szóba sem állnak velünk hanincs biztosítás vagy money

# 1271
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216052 Üzenet linkje2014-05-11 13:08:52  Válasz a #216051. hsz-ra Előzmény #216051

Szerintem pontosan azért van értelme, hogy ne kelljen hitelt felvenni az ellátás kifizetéséért...
megoldom házi patikából icon_sad.gifláz, fájdalom, hasmenés, elvágta, lehorzsolta, napszúrás)

Mivel egészségügyben dolgozom van némi fogalmam arról mivel ki és mit tud kezdeni a sarki rendelőben és mi igényel kicsit komolyabb törődést.
Minek mi lehet a következménye stb...
(közel 20 éves sürgősségin eltöltött tapasztalat.)
na szóval én bátran és jó szívvel ajánlom minden utazni készülőnek az eus és az utasbiztosítást is. És ne legyen szüksége senkinek egyikre sem!!!!

icon_smile.gif

# 1272
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216053 Üzenet linkje2014-05-11 13:53:20 

Nos, kintiek mondták tavaly, hogy másként állnak az emberhez ha utasbiztosítással jelentkezik, mintha EU-s biztosítással megy. Egy központi korházban mindkettővel ellátják, de az EU-s biztosítással "csak" kényszerből, míg az utasbiztosítással "soron kívül". Egy jó utasbiztosítás akár 30 millióig is fedezi a költségeket, de ha ez valakinek nem elegendő, akkor lehet korlátlan fedezetüt is kötni! És téves az a hiedelem, hogy meg kell előlegezni a költségeket! A biztosító egyébként mindent meg tesz annak érdekében, hogy csökkentse a kiadásait, ezért a lehető leghamarabb haza hozatja a beteget,már persze ha sokáig kellene gondozni. Félrértés ne essék én nem azt tanácsolom hogy az ingyenes EU-s biztosítási kártyát ne váltsuk ki, csak az "szinte" semmire, vagy csak problémás utánjárást követően jó! Az egyik nyaralótársunk EU-s kártyával egy teljes napot töltött egy megyei központi korházban sorban állva, ideges idegenvezetővel kísérve(tolmács). Az idegenvezető elmondta, hogy ha lett volna utasbiztosítása akkor az egészet a helyi orvosnál max. 1 óra alatt letudta volna. Persze nem dolgozhat mindenki az egészségügyben, és így lehet hogy egy egyszerű szem gyulladás miatt is orvoshoz kell fordulni (amire az orvos egy egyszerű szemcseppet ír fel).
# 1273
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216056 Üzenet linkje2014-05-11 14:19:27 

[quote="dobaki2"] Félrértés ne essék én nem azt tanácsolom hogy az ingyenes EU-s biztosítási kártyát ne váltsuk ki, csak az "szinte" semmire, vagy csak problémás utánjárást követően jó!

Felmutattuk , regisztrálták visszaadták..kész..tényleg problémást utánajárás...és bonyolult ügyintézés ....


várakozási idő:
Lefkada - 0 azaz 0 perc, mert senki nem volt a sziget kórházában....éppen akkor....idegen vezető itt is feszült, de én is az voltam, így elnézem Neki icon_lol.gif
kb. 6 rezidens a 2 ügyeletes orvoson kívül és mindenki vizsgálta valamelyik testrészemet , ennyi volt ami nem tetszett, meg a nyakmerevítő....
Nem kampányolni akarok az eus kártya mellett, csak a minősítését ("semmire sem jó Görögországban") kissé átgondolatlan kijelentésnek tartom icon_lol.gif
Ezzel együtt persze úgy vélekedsz a dologról, ahogy gondolod
icon_smile.gif

# 1274
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216060 Üzenet linkje2014-05-11 14:34:55 

Valami még eszembe jutott:
Itthon-bár ugye van biztosításod, mely mindenre kiterjed- sokkal kedvesebben, gyorsabban nagyobb áhítattal fogadnak a magánrendeléseken mert fizetsz (azonnal)
és biza sokszor ott is tolódik a vizsgálat és várni kell...

de!!!!ha Rtg, CT, MR vagy bármilyen más vizsgálatra is szükséged van akkor bizony- ha csak nincs a diagnosztikára is több százezer forintod, akkor ugyanúgy várnod kell, mint nekem akinek csak Taj kártyája van ... mondjuk uszkve 2-3 hónapot előjegyzett vizsgálatra...(ami alatt vígan elpatkol az ember, ha épp olyan betegsége van)


de ez egy újabb fejezet ,amibe ne is fussunk bele icon_smile.gif

# 1275
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216061 Üzenet linkje2014-05-11 14:34:58 

Szerencsés helyzet volt! Kateriniben nem ez volt a helyzet egy hasnyálmirigy gyulladás esetében.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
<   1 2 3 ... 84 85 86 ... 99 100 101   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu