Útlevél
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
Hozzászóló Üzenet
# 271
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214133 Üzenet linkje2014-03-12 22:42:29 

gtunde írta:

A gyermeknek kell az útlevél....


Na ez sem igaz!
Az utóbbi 3 évben személyivel vittem a gyereket, sosem volt belőle probléma. Ők is "állampolgárok", nincsenek megkülönböztetve az útiokmányok tekintetében a felnőttektől.

Nem is értem, hogy miért kell valótlan dolgokat beírni, csak elbizonytalanítjátok azokat, akik először mennének!

# 272
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Toemi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214140 Üzenet linkje2014-03-12 23:23:24  Válasz a #213617. hsz-ra Előzmény #213617

Drága az útlevél és felesleges. Mindenkinek személyi kell és kész.
Gyereknek égen kellett útlevél, amikor még nem lehetett személyi igazolványa. Ma már egy csecsemőnek is lehet....

# 273
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214141 Üzenet linkje2014-03-12 23:25:59 

És jobban szeretik a személyiket a határokon. Kevesebb az adminisztráció mint az utlevélel.
# 274
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214142 Üzenet linkje2014-03-13 07:41:11  Válasz a #214131. hsz-ra Előzmény #214131

Szia!

Max. 90 napig lehet érvényes személyivel tartózkodni az országban és ezt az időtartamot le kell, hogy fedje a személyi érvényességi ideje.
Ezt nézik a határon is, nem is annyira a görögök, inkább a szerbek.
Több utast szállítottak már le ez miatt a magyar-szerb határon, de volt akit a szerb-macedón határon.
Biztos forrásból tudom. icon_wink.gif

# 275
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214488 Üzenet linkje2014-03-24 16:34:29  Válasz a #214142. hsz-ra Előzmény #214142

Szia Pordanniki!

Nem hagyott nyugodni az, amit írtál (ide értve a privit is), ezért küldtem egy levelet a Konzuli Szolgálatnak:

Idézet:

Tisztelt Konzuli Szolgálat!
Érdeklődni szeretnék, hogy Szerbián, Macedónián át Görögországba utazva lehet-e problémám akkor, ha a kártya formátumú személyi igazolványom a tervezett hazautazást követően kb. 20 nappal le fog járni?
Az Önök utazási tanácsok oldalán ez a szöveg szerepel: "Az EU tagországainak és a schengeni zóna államainak polgárai – 2010. június 12-étől kezdődően – 90 napot nem meghaladó időtartamú látogatás esetén érvényes személyi azonosító igazolvánnyal is beléphetnek Szerbiába. "
Az én logikám szerint - mivel a személyim érvényes a hazautazás napján (sőt még utána is, hetekig) nem lehetne probléma.


Erre ezt a választ kaptam:
Idézet:

Tisztelt ……..!
Levelét köszönettel megkaptuk. Tájékoztatom, hogy kártya formátumú személyazonosító igazolványának addig kell érvényesnek lennie, amíg külföldre utazik és hazatér vele. Természetesen a határokon történő ellenőrzés során kérhetik annak igazolását, hogy – tekintettel a rövidebb érvényességi időre – mikor hagyja el az ország területét.

Üdvözlettel

.......
tájékoztatási és érdekvédelmi referens
Konzuli Védelmi, Felügyeleti és Tájékoztatási Osztály


Ez persze nem jelenti azt, hogy bárkit arra biztatnék, hogy centizze ki az utazásnál a személyi érvényességét, mert közbejöhet műszaki hiba, vagy betegség miatt 1-2 nap csúszás a haza érkezés napjában! Az eredeti kérdés szerint kb. 20 nappal a lejárat előtt érnének haza, az pedig bőven túl van a "közbejött valami" kategórián!

# 276
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214493 Üzenet linkje2014-03-24 18:23:30 

Logikátlannak tartom az egész felvetést arra vonatkozólag, hogy a majdnem lejárt személyivel utazhatok-e! Ha hazajövünk úgy is meg kell hosszabbítani!!! Akkor meg mit nyerünk azzal, ha nem az út előtt, hanem utánna hosszabbítjuk a szig-et? Főként úgy, hogy még van akár több hónap az indulásig! Aki meg az indulás előtt veszi észre hogy lejárt, vagy éppen majd lejár az uti okmánya, az meg megérdemli!

A felkészülésbe beletertozik pl. Az autó felkészítése, az okmányok előzetes ellenőrzése, stb.!

# 277
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214518 Üzenet linkje2014-03-25 15:28:34  Válasz a #214488. hsz-ra Előzmény #214488

Szia!

Segíteni próbáltam csak az eddigi tapasztalatok alapján, leírtam, mi az ami már megtörtént, ezek után mindenki saját felelősségére úgy utazik, ahogy akar. Lehet hogy senki sem fog bele kötni, de az is előfordulhat, hogy leszállítanak valamelyik határon. Ezt nem ijesztgetésnek szánom, csak volt már rá példa. Szerintem sem érdemes a hosszabítást halogatni, így is úgy is meg kell újítani én a biztonság kedvéért biztosan utazás előtt tenném, de ez is csak a privát véleményem.

# 278
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214524 Üzenet linkje2014-03-25 18:42:17 

Az útlevélnél még esteleg érthető a hosszabítás körüli hezitálás, mert ha idén még el tud utazni az okmánnyal, akkor elég majd csak jövő tavasszal hosszabbítani! Na ez az ami nem igaz a személyire, hiszen ha haza érkeztünk utánna is azonnal kelhet a személyi, mig az útlevél sokunknál megy a fiókba.
# 279
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214532 Üzenet linkje2014-03-25 21:21:54  Válasz a #214493. hsz-ra Előzmény #214493

Az utolsó idézetem a témában:

Idézet:
Ha az állandó személyazonosító igazolvány le fog járni, annak cseréje 60 nappal az érvényességének lejárta előtt kérhető az okmányirodán.


Tehát hónapokkal hamarabb nem igényelhető! A kérdező igazolványa kb. 20 nappal a hazaérkezés után járna le, ezért csak akkor jöhet meg időben, ha pontosan 60 nappal a lejárat előtt kéri! Számoljunk vissza: lejárat dátuma - 20 nap itthon - 10 nap út - 30 nap elkészülési idő = 60 nap

De nem ez a lényeg! Továbbra is úgy gondolom, hogy fölöslegesen nem kellene ijesztgetni senkit! Szó nincs arról, amit Niki írt eredetileg, hogy a belépéstől 90 napig kellene érvényesnek lennie a papíroknak. Én erre reagáltam!

# 280
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214533 Üzenet linkje2014-03-25 21:52:28  Re:

titi68 írta:
...Továbbra is úgy gondolom, hogy fölöslegesen nem kellene ijesztgetni senkit! Szó nincs arról, amit Niki írt eredetileg, hogy a belépéstől 90 napig kellene érvényesnek lennie a papíroknak...

Nagyon nem szívesen szólok hozzá, de jó lenne precízen fogalmazni. A Magyar Autóklub ország-ismertetőjében most is ez szerepel pl.:

"Útiokmány
Érvényes útlevél, amelynek a Szerbiába való belépéstől számítva minimum 6 hónapig érvényesnek kell lennie, vagy 2010. június 12-től érvényes személyigazolvány."

Ugyanez van Törökországnál is...

(Talán az útlevél "papír", de az új típusú személyi műanyag. icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif)

Itt ezúttal személyigazolványról volt szó, de a topik "Útlevél", s még akad, aki útlevéllel utazik.

# 281
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214539 Üzenet linkje2014-03-26 07:42:35  Válasz a #214532. hsz-ra Előzmény #214532

Még egyszer hangsúlyoznám, hogy korábban megtörtént eseteket írtam le és nem ijesztgetek ezzel senkit.
Különben meg az egyes utazási irodák eltérő feltételeket alkalmaznak a beutazásra vonatkozólag.
Pl. az IBUSZ és Apollon esetében az utazási okmányoknak (útlevél, személyi egyaránt) a visszautazástól számítva egyaránt 3 hónapig érvényesnek kell lennie, a Grand Toursnál pedig 6 hónapig!
Ez egyértelműen le van írva, mindenki érdeklődjön az adott utazási irodájánál.
A másik dolog, hogy 1500 ft-os tételről beszélgetünk egy személyi igazolvány érvényességi idejének meghosszabbítása esetében, szerintem ezt is el tudja a kérdező fórumtársunk dönteni, hogy áldoz e rá ekkora összeget a nyugodt nyaralása érdekében vagy sem.

# 282
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214546 Üzenet linkje2014-03-26 11:20:15  Válasz a #214533. hsz-ra Előzmény #214533

Bocs, igazad van, az utiokmánynak kell érvényesnek lennie!
Viszont a szabályok nem azon múlnak, hogy mi van az autóklub és az utazási irodák oldalán. Sőt, lehet az irodának belső szabályzata is, az sem a hivatalos feltétel!
Személyi igazolványt pedig nem lehet igényelni a hazaérkezés előtt 90 nappal, csak ha azt hazudja a gazdája, hogy elhagyta! Szó nincs spórolásról a részemről!
Pontosan azért írtam, amit írtam, mert évek óta, és a mai napig jelennek meg fals infók a személyis utazásról, a gyerekek személyis utazásáról és a régi tipusú személyivel utazásról.
A topicot pedig át kellene nevezni, mert ma már több hsz van itt a személyivel kapcsolatban, mint az útlevéllel, személyis topic pedig nincs!

# 283
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215589 Üzenet linkje2014-04-28 17:18:11 

Fontos! Tekintve, hogy ma már szinte kivétel nélkül mindenki a személyi igazolványával kíván kiutazni, sokan már nem váltják ki az új útlevelet lejárat után, de ne feledkezzünk meg a személyi igazolvány lejáratáról sem, hiszen annak kiállítása kb. 30 napot vesz igénybe!

Még az utazásunk előtt, a biztonság kedvéért az úti okmányaink lejártát megelőző legalább 2 hónappal keressük fel az illetékes okmányirodát, és adjuk le az új okmányra szóló igényünket!

Az új okmányunk kb. 30 nap alatt készül el, ezalatt az idő alatt ugyanúgy tudnunk kell igazolni magunkat valamivel, vagyis ha későn jelezzük új okmányunk iránti kérelmünket, és az igénylést követő 30 napon belül az okmányunk lejár, akkor az iroda 30 napos, ideiglenes személyi igazolványt állít ki a kérelmezőnek, ami a személyi igazolvány költségein felül további fizetnivalót jelent!

Abban az esetben nem kell dupla költséget fizetni, ha:

Van másik, érvényes okmányunk, amivel szükség esetén igazolhatjuk magunkat
Időben, vagyis kb. 60 nappal a lejárat előtt készíttetjük el az új személyi igazolványt
Ellenkező esetben az okmányiroda ideiglenes személyi igazolványt állít ki nekünk arra a 30 napra, amíg új igazolványunk elkészül, ám ez dupla költséget jelent! A személyi igazolvány igénylés alap esetben 1500 Ft, de ha későn jut eszünkbe, hogy le fog járni, és nincs birtokunkban más érvényes okmány, akkor a személyi igazolvány igénylése a kötelező ideiglenes igazolvány kiállítása miatt 3000 Ft!

Ha a nyaralást nem is tervezed, bármikor előfordulhat, hogy hirtelen külföldre kell menned, vagy egyéb okból szükséged lesz a személyi igazolványodra. SZERZŐ: ADRIENN BALÁZS · 2014/04/21

# 284
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#217737 Üzenet linkje2014-06-11 15:58:23 

Sziasztok!
Görögországba utazunk a kilenc éves unokámmal. Van személyi igazolványa.Szükséges-e a szüleinek
a több nyelvü formanyomtatványt kitölteni engedélyezve a gyermekük kiutazását?Az utazási irodában nem tudtak választ adni. Nem szokták kérni.de nem árt-volt a válasz. Van valakinek ezzel kapcsolatban információja? Köszönöm.

# 285
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#217739 Üzenet linkje2014-06-11 16:06:53  Válasz a #217737. hsz-ra Előzmény #217737

Szia!

Igen érdemes kitölteni. Egyik ismerősöm is így utazott az unokával. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
<   1 2 3 ... 18 19 20 ... 25 26 27   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu