Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1081
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214561 Üzenet linkje2014-03-26 17:31:47  Válasz a #214559. hsz-ra

általánosságban ez érzésem szerint csak rajtad múlik: ha felkészülsz az adott helyből és tudod mit akarsz megnézni akkor feltétlenül érdemes így, hiszen szabadabb, azt nézed meg és addig amíg szeretnéd, nem kell alkalmazkodni. ha nem szeretnél ezzel foglalkozni vagy nincs rá időd, akkor nem érdemes, jobb ha van id.vez.

konkrétan pedig: olympos nem nagy, békésen és totálisan felfedezhető egymagadban is. szerintem.

# 1082
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214563 Üzenet linkje2014-03-26 20:47:12  Re:

tibijuve írta:
ha nem akarunk fizetni az irodának és elmegyünk pl Olymposba (Aperi stb.) helyi járattal.. Ott ugye kirak minket vhol a busz.. Lehetséges-e vezető nélkül is érdemben körbenézni, az érdekesebb dolgokat megtalálni...vagyis hasznosan eltölteni a szabadidőt?


A busz Olymposban pont ott fog kitenni, mint ahol a szervezett utak utasai leszállnak. A falu kicsi, simán mindent, önállóan fel tudtok fedezni, és akár itthon netről felkészülni előre, akár kint vásárolt útikönyvet lapozgatva mindent megtaláltok.
Aperi dettó, ráadásul, ha szerettek túrázni, biztos vagyok benne, hogy jobban is jártok, ha önállóan mentek. De a szigeten alapvetően minden településre igaz, hogy pont ott szállsz le a buszról, mintha fakultatívon lennél, és pont ugyanazt meg is tudod nézni - sőt, még többet, sőt, magad gazdálkodhatsz az idővel. Az egyetlen kivétel Mesochori, ahová a menetrendszerinti busztól sétálni kell 20 percet.

Csak rajtatok múlik, mennyi időt szántok a felkészülésre, tervezésre, az alapvető látnivalókról (szerintem) már minden infot leírtak könyvekben, beszámolókban és itt, a fórumon is.

# 1083
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214570 Üzenet linkje2014-03-27 16:39:15  Válasz a #214563. hsz-ra Előzmény #214563

Köszönöm mindenkinek! Időt szakítok az előkészületekre, lassan fejből tudom a sziget térképét. Még utána olvasok kicsit aztán hadd menjen. A válaszaitok megerősítettek abban, hogy saját szervezést válasszak, ill kinti irodát. harmadára redukálható a költség ezzel kapcsolatban...ami nem mind1 ugye icon_smile.gif
# 1084
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216136 Üzenet linkje2014-05-12 23:37:12 

Na, ha visszaérkeztem Kefaloniáról, átnyálazom az elejétől a fórumot, Karpathos a jövő évi cél, bár tudom, picit korán van még, de az Apollonnál már szeptemberben foglalható a Super First Minute icon_smile.gif
Készüljetek, lesz egy pár kérdésem, remélem kapok rájuk választ. Persze szigorúan az eddigi 73 oldal elolvasása után.

# 1085
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216137 Üzenet linkje2014-05-12 23:37:51  Válasz a #216136. hsz-ra Előzmény #216136

Vagyis novemberben, sorry icon_smile.gif
# 1086
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvipetra
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216789 Üzenet linkje2014-05-26 11:58:14  Válasz a #214563. hsz-ra Előzmény #214563

sziasztok Karpathos kedvelok. En is most fogok ide utazni es foleg pontikoshoz lenne kerdesem az, hogy a buszok ugye Pigadiabol indulnak de mi van akkor ha reggel elmegyunk egy kis faluba vagy apellaba pl es delutan mashova mennenk onnan. Ugye nem kell mindig visszamenni a fovarosba, hanem tovabb is lehet menni a busszal? Egyaltalan du. van masfel jarat mas varosba adott telepeulesrol vagy partrol?
nagyon koszonom

# 1087
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216800 Üzenet linkje2014-05-26 14:24:07  Válasz a #216789. hsz-ra Előzmény #216789

szia. holnap írok neked részletes választ, összeszedem a gondolataimat. icon_smile.gif
# 1088
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216826 Üzenet linkje2014-05-26 23:39:42  Válasz a #216789. hsz-ra Előzmény #216789

szia. nemrég belinkeltem ide egy buszmenetrendet, ha azt végigmazsolázod egy térképpel a kezedben, már választ is kapsz a kérdésedre. icon_smile.gif (ránéztem most, nemrég frissült)
egyébként: apelláról és k. panagiáról nincs máshová utazgatási lehetőséged (hacsak nem kombinálod gyaloglással/stoppolással). a többi hely esetén főszezonban többnyire van mód variálni, de nem végtelen számú. icon_smile.gif persze attól is függ, hol lesz a bázisotok. mert, ha nem pigadiában, akkor kicsit keményebb dió, ugyanis minden busz fővárosi indulású/érkezésű.
nézd végig, amit ajánlottam, ha elakadsz, kérdezz konkrétan, remélem, tudok válaszolni icon_smile.gif

# 1089
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvipetra
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216837 Üzenet linkje2014-05-27 09:52:01  Válasz a #216826. hsz-ra Előzmény #216826

szia Pontikos, koszonom igen, mar neztem a buszmenetrendet, es akkor merult fel bennem ez a kerdes. Pigadiaban lesz a szallas, ez nagyban megkonnyiti a buszos tervezest, tudom, de megis felmerult a kerdes...
Mert ott van hogy Kyra Panagia meg Apella strandok, ha pl Kyra delelott es du Apella lenne akkor nem latok indulast csak az van odairva hogy Pigadiabol mikor indul Kyra-ba ill onnan mikor vissza. Es mi van akkor ha at szeretnenk menni a masik strandra is? Vagy ott van Aperi, Volada, Othos, Piles.... ott van mikor indul Pigadibol a busz fent ifalvakba de pl ha leszallok az elsonel es utana mennek a tobbibe is akko jon-e meg busz? Es ugyanez a kerdes a tobb iranyba...

# 1090
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216839 Üzenet linkje2014-05-27 10:28:11  Válasz a #216837. hsz-ra Előzmény #216837

lássuk sorban:
1. vagy kyra panagia, vagy apella. nincs más opció, még hajós utak sem kötnek ki mindkét helyen, ált. kyránál csak megállnak kicsit a nyílt vízen.
2. a hegyi falvak (Aperi...stb) kombinálhatók, lévén reggel 7-kor már megy föl az első busz, és utána még van kettő. De, amire ebben az esetben figyelni kell, hogy néha változik a menetrend, ezért mindig rá kell kérdezni a sofőrnél, mikor indul vissza/megy a következő + a reggeli busz először Pylesbe megy föl elkerülőúton a forgalom miatt, és úgy ereszkedik vissza a többi faluba (esetenként pedig az utolsó lefelé megy elkerülőúton). Aperi kb. 15 perc Pigadiából, Plyes, a legtávolabbi 20-25. Ezek a falvak egyébként nincsenek túl messze egymástól, Aperi és Volada szinte egybeépült, de a többi sem vészes, ha szoktatok néha gyalogolni. Érdemes fentről (Pyles) indulni.
3. Ammopi és környéke simán egy napos program tud lenni.
4. Menetes úgy kombinálható, ha fölmentek reggel az első lefkosi busszal, és bő másfél óra után vissza tudtok menni Pigadiába, vagy a következő lefkosi busszal tovább Arkassa/Finiki/Lefkos felé.
5. Arkassa és Finiki sétatávolság, de szintén a lefkosi busszal variálható.
6. Olympos esetén nincs opció, ott napi egy busz van, viszont van lehetőség extra jegy nélkül lemenni Diafaniba is.

A legtöbb lehetőség nyilván főszezonban van (kb. június közepétől szept. közepéig, de július-augusztus biztosan), amikor a legtöbb a járat. Előfordulhat, hogy vasárnap "szünnap".

Hogy kicsit tisztább legyen, leírom, hogy kb. mi fér bele kényelmesen hat teljes napba busszal:
1. Menetes + Arkassa, Finiki
2. Ammopi
3. Aperi, Volada...
4. Olympos + Diafani
5. Lefkos
6. Apella vagy Kyra Panagia

Szerintem ez elsőre elég gazdag program, és ha beleszerettek a szigetbe, úgyis vissza fogtok menni még, és minden másra is sor kerül. Nem érdemes ahhoz mérni, hogy az autósok mi mindent tudnak megnézni, és ki szerint mi a "kötelező", formáljátok a saját ízléseteknek megfelelően. És, ami még fontos lehet, hogy mindig előre vegyétek azokat a programokat, ahová csak heti 1-2 busz megy, mert pl. az előfordulhat főszezonon kívül, hogy mondjuk nincs utas K. Panagiára csak Apellára, és akkor csak utóbbira indulnak el.

# 1091
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvipetra
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216843 Üzenet linkje2014-05-27 11:42:31  Válasz a #216839. hsz-ra Előzmény #216839

koszi szepen a kimeritoen reszletes leirast es tippeket. azt mar a korabbi hozzaszolasaidbol leszurtem, hogy erdemes azokkal a helyekkel kezdeni ahova ritkan megy a busz:) Kar hogy ugymond nem lehet kombinalni a ket csodaszep partot, de szerintem siman el lehet lenni egy-egy napot mindketton, sot meg tobbet is, csak sajnos egy hetre megyunk. Diafaniba le lehet menni Olypmosbol? Hogyan? Pl. elvagyunk ott jopar orat es ha jon a busz akkor levisz, vagy ott kezdjunk, es menjunk vissza Olypamosba hosszabb idore?
Amugy ezekn a partokon van mindenhol taverna vagy valami ebed vasarlasi lehetoseg?

# 1092
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216848 Üzenet linkje2014-05-27 14:37:00  Re:

szívesen. icon_smile.gif

szilvipetra írta:
Diafaniba le lehet menni Olypmosbol? Hogyan?


Egyrészt felszálláskor mondod, hogy oda szeretnél menni. De aztán a sofőr majd rákérdez még egyszer Olymposban. A busz felmegy a faluba, ott van 2.5-3 óra szabadidő. Aztán, aki szeretne, a megadott időre visszamegy a buszhoz, legurultok Diafaniba, ott van 45 perc-1 óra szabadidő (ez általában mindenkinek elég, mert kis településről van szó), visszafelé felveszitek az egész napot Olymposban töltőket, és uzsgyi haza. (Teljesen szubjektív, de szerintem az egész út lélegzetelállítóan szép, csakúgy, mint az Apellára vezető.)

szilvipetra írta:
Amugy ezekn a partokon van mindenhol taverna vagy valami ebed vasarlasi lehetoseg?


Igen.

# 1093
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvipetra
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216849 Üzenet linkje2014-05-27 14:51:30  Válasz a #216848. hsz-ra Előzmény #216848

koszi Pontikos, akkor igy teszunk, fel Olymposba majd le Diafaniba.
Ha nem maradna idonk, akkor melyik telepuleseket hagyjuk ki? Vagy inkabb ugy kerdezek, melyket kell latni mindenkeppen?

# 1094
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216852 Üzenet linkje2014-05-27 15:07:31  Re:

szilvipetra írta:
Ha nem maradna idonk, akkor melyik telepuleseket hagyjuk ki? Vagy inkabb ugy kerdezek, melyket kell latni mindenkeppen?


Szerintem ez nagyon szubjektív, nem szoktam ilyen tanácsot adni. Azt javaslom, hogy olvassatok sokat és nézzetek minél több képet róluk, mert akkor kialakul bennetek, hogy titeket mi érdekel igazán.

# 1095
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvipetra
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#216855 Üzenet linkje2014-05-27 15:51:22  Válasz a #216852. hsz-ra Előzmény #216852

igen, nyilvan nezegetek rendesen, csak gondoltam megtamogatsz egy kicsit hogy mi az amit feltetlenul ne hagyjunk ki:)
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 72 73 74 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu