Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 496
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213296 Üzenet linkje2014-02-11 17:41:22 

köszönöm rep:) És akkor a ti kislányotok jól bírta az utazást? Mi a buszon a földszintre foglaltunk üléseket. Miután el kellett jönni a szállásró azt az időt jól bírta a kicsi az indulásig? Júliusban megyünk és akkor azért 40fok is van napközben a szállást meg 9ig el kell hagyni. A busz meg sokszor ugye csak délután indul. Tavaly az apollonos buszok Sartiról 4kor indultak el. Arra gondoltam viszünk babakocsit, mert abba tud pihenni.
# 497
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213309 Üzenet linkje2014-02-12 08:23:57 

Szia Lililuca! A kislány 2 hónaposan járt kocsival Debrecenbe Szegedről az horror volt 10 percenként meg kellett állni,nem aludt soha nappal,csak éjszaka,én szoktattam így,szept.-ben gondunk is lesz sulikezdéskor.1 évesen B.füred,Pécs az már jobb volt.Apuka sofőr így a csajszi busz rajongó.Már december óta reggelente kérdezi,hogy mondd,ugye holnap megyünk Görögo.-ba.A válsz: sajnos nem.3 évesen le a kalappal előtte annyira lekötötte a táj a gyerekülésben magasan kilátott hogy sötétedésig csak nézelődött,megállók alkalmával pisilt a bokorba,evett,tündér.Azóta is csak a különbség hogy nem tud egy helyben lenni,de a busz kis nevettetője,a környékünkön akik ülnek megszeretik.Rajzol,Babázik,és várja a filmet.A Jégkorszak,Madagaszkár sok buszon megvan a sofőröknek,vagy vigyetek hasonló lemezt,jó fejek a Romcar-os sofőrök.Az Ino házba Paralián akkor már több alkalommal voltunk/mielőtt a gyerek először jött/így Kiki a tulaj ismert,és mindkét alkalommal mondta hogy a kislány addig aludhat amíg akar,a mi szobánkat takarítják utoljára. a busz már rég megjött,a kicsi 10 óráig aludt.Akkor mi is vittünk még a kis esernyőre csukható babakocsit,jó cuccolásra,és nem kell nyakba tenni,ha elfárad este a sétánál.A busz 3-4 órakor indul tényleg vissza,9 órátólmég sétáltunk,ettünk gyrost,és még vásároltunk.A cuccok a buszba,a váltóruhák,kaják az üléseknél,ekkor szoktunk még fetát,tzatzikit venni.Mivel Szegeden szállunk ki,a mi böröndjeinket,hűtőtáskát rakatjuk kívülre.Több alkalommal még pitát nem a fagyasztottat csak amit hűteni kell is hoztunk piacokon vettük.A kislány idén fog nyolcadik alkalommal buszozni Görögo.-ba,Tolóba is voltunk vele,Idén Parga lesz a cél,és Lefkada.
# 498
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213310 Üzenet linkje2014-02-12 08:45:07 

hú akkor tényleg nagyon jól bírta az utat!!A kislányom elég mozgékony, mindig kell valamit csinálnia:))
Ezért is félek kicsit. Eddig mi kocsival Pest-Keszthely távot tettük meg többször de általában este vagy délután, mikor alvás volt. Egyszer férjem ment vele Keszthelyre de akkor ugye senki nem ült hátul mellette és fél óránként meg kellett állni...Talán 1x volt nemrég, hogy úgy mentük, hogy nem aludt el és mindig mondogatta, hogy milyen messze lakunk Keszthelytől icon_smile.gif) De nem volt annyira gáz, persze az csak 2, 5 óra:). Busszal egyáltalán nem voltunk még.

# 499
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kukucska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
53 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214191 Üzenet linkje2014-03-16 14:43:00 

Sziasztok!

Jövő szeptemberben (2015) mennénk nyaralni busszal az akkor 3éves fiúnkkal.Aki volt már pici manóval leírhatná a tapasztalatokat mire kell figyelnünk. Köszönöm

# 500
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ionian
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214575 Üzenet linkje2014-03-27 21:09:48 

Sziasztok,

Tudnátok segíteni, hogy repülőre a lapra csukható sportbabakocsit is felengedik?
Júniusban megyünk először repülővel, Korfura Messongiba. icon_smile.gif Épp 2 éves lesz a kisfiam a haza utazás másnapján.
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok amit ekkora gyermekkel való utazáshoz, érdemes lenne tudni.

Köszönöm.

# 501
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214580 Üzenet linkje2014-03-28 07:17:53  Válasz a #214575. hsz-ra Előzmény #214575

szia

igen , egészen a lépcsőig viheted a babakocsit , ott középre a betonra leteszed és ők összeszedik és felteszik a gépre, leszállás után megkapod.
ha még nem kétéves a gyerkőc akkor ülése sem lesz , valamelyikőtök ölében fog utazni, külön kap biztonsági övet, mi tavaly utaztunk a 1,5 éves kislányommal zakira , nem volt semmi gond vele.

üdv
gémike

# 502
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214609 Üzenet linkje2014-03-28 16:52:03  Válasz a #214191. hsz-ra Előzmény #214191

szia

eszembe jutott ha szoba tiszta akkor nincs gond, sűrűn meg áll a busz és akkor irány az illemhely, ha nem akkor marad a pelus.
meg fontos hogy valami játékot vigyetek fel a buszra amivel lekötöd a figyelmét, ha van kis plédje azt vagy a kedvenc plüss állatát (nem tudom mivel alszik )
meg mondom őszintén még nem utaztam ilyen kicsi gyerekkel buszon, de hirtelen ezek jutottak az eszembe,
ja és kössetek biztosítást ,az fontos,!!
nekem 2,5 éves a lányom , mi repülővel megyünk, de később tervbe van a buszos út ha már nagyobb lesz.

üdv
gémike

# 503
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214611 Üzenet linkje2014-03-28 18:23:18  Válasz a #214609. hsz-ra Előzmény #214609

Idézet:
Tudnátok segíteni, hogy repülőre a ....

Nekem úgy tűnik, hogy ők is repülővel mennek...

# 504
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214620 Üzenet linkje2014-03-28 20:46:16  Válasz a #214575. hsz-ra Előzmény #214575

Szia Ionian!

Nagyon fontos lenne utánajárni, hogy mennyi idő lesz ténylegesen a transzfer a szállásotokig. Itt nem az utazási irodára kellene hagyatkozni (propaganda), hanem a konkrét tapasztalatokra, érdemes lenne benézned a Korfu topicba és rákérdezni konkrétan (város és utazási iroda). Mi anno nagyon megszívtuk, Sidariba hosszabb volt a reptéren töltött idő + transzfer, mint maga a repülőút. Bennünket nagyon felkészületlenül ért 3 pici gyerekkel. Ha messze lesztek a reptértől legyen nálatok enni-inni való és játékok, könyv stb, amivel leköthető a csemete. Innivalót úgy tudom (bár lehet, hogy ez változott azóta), hogy csak a bőröndbe tudtok vinni, mert elveszik a beszálláskor, amikor pedig visszakapjátok a bőröndöt nem érdemes benne felejteni...
Ha kell még pelus, azt érdemes itthonról vinni a nyaralásra, kint a supermarketben elég húzós az ára. Ha van valami kedvenc spec. kaja igénye (Túró Rudi , tejszelet, ropi, keksz stb) szintén érdemes itthonról vinni. Nem az ára miatt, nem biztos, hogy kint van hasonló ízű cucc! Mini hűtőtáskában, jégakkuval a bőröndben kibírja simán).
Azt, hogy mi lesz a repülőn nehéz megjósolni. Nekem egy évesek sem voltak az első úton. A nagy 2* repült és semmi gond nem volt vele, talán egy kicsit sírt felszálláskor, a kisebbek ikrek, közülük az egyik odafelé addig sírt, míg be nem "ájult" (nem hamar volt), a másikkal semmi gond nem volt. Visszafelé egyikkel sem.

# 505
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214622 Üzenet linkje2014-03-29 06:20:45  Válasz a #214611. hsz-ra Előzmény #214611

szia titi

a második válaszom Kukucskának szólt aki a buszos út iránt érdeklődött ,

üdv
gémike

# 506
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214623 Üzenet linkje2014-03-29 06:23:47  Válasz a #214620. hsz-ra Előzmény #214620

szia

Teljesen igazad van , a pelenka a bébiétel kint horror árban van ,pl kint Zakintoson csak Nestle bébi ételt találtam, 3 euroért , háromszorosa a magyarnak, ráadásul azt sem tudtam hogy mi van benne , zöldség vagy gyümölcs , meg ugye a gyerkőcök a megszokott ízekhez ragaszkodnak .
szóval mi vittünk itthonról tápszert, pelust , bébiételt ,

üdv
gémike

# 507
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214633 Üzenet linkje2014-03-29 14:49:38  Válasz a #214622. hsz-ra Előzmény #214622

Én bambultam el, nem néztem meg, hogy mire válaszoltál! Bocs! Mivel majdnem minden nap benézek már nem is emlékeztem a két héttel ezelőtti buszos kérdésre!
# 508
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ionian
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214641 Üzenet linkje2014-03-30 14:38:01  Válasz a #214580. hsz-ra Előzmény #214580

Szia gemike,

Nagyon köszönöm, hogy írtál.
Jól értem az első igened arra szól, hogy akkor a lapra csukhatót is engedik? icon_smile.gif
És a fülecskéje nem fájt a felszálláskor? Reagált esetleg a gyermeked valamit akkor?

Több felhasználónál látom, hogy meg van jelölve az úticélja. Látom ez Nálad Kréta. Ezt hol lehet beállítani?
Nagyon kezdő vagyok, pár napja regisztráltam. icon_smile.gif
Köszönöm.

Ionian

# 509
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214667 Üzenet linkje2014-03-31 06:33:51  Válasz a #214641. hsz-ra Előzmény #214641

szia

szerencsére nem volt semmi probléma a fülével.
felül,utazólista, és ott van lehetőség a beírásra , hely , hotel, hány nap stb.
üdv
jó utat

gémike

# 510
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222951 Üzenet linkje2014-08-09 17:33:19 

Mi szept. 26.án utazunk a kislányommal Saritra busszal. Aki volt már ilyen kicsi gyerekkel buszon
ti adtatok neki hányinger elleni gyógyszert? Kocsiba nincs gondja, de mivel ez közel20órás buszút gondolkozom rajta, hogy inkább adok neki gyógyszert, nehogy aztán baj legyen.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 33 34 35 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu