Evia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
Hozzászóló Üzenet
# 346
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214828 Üzenet linkje2014-04-03 13:08:28 

# 347
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215001 Üzenet linkje2014-04-10 09:04:29 

Üdv. kedves Hellaszosok!
Az idén Evia szigetét céloztuk meg. Az a kérésem, hogy akinek van a közelmúltból információja kérem ossza meg velem! Itt elég régen volt hozzászólás, remélem azért járt valaki közületek ezen a szép helyen az elmúlt évben pl.. Tulajdonképpen minden érdekel Eviaval kapcsolatban, mert szinte semmit nem tudok róla. icon_redface.gif
Agios Georg. Panoráma szállásáról, és környékéről különösen jól jönnének az információk. Busszal megyünk, úgyhogy a szárazföldről a szigetre való átjutás is érdekelne! Előre is köszönöm!

# 348
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215002 Üzenet linkje2014-04-10 09:21:25 

ok írta:
Busszal megyünk, úgyhogy a szárazföldről a szigetre való átjutás is érdekelne! Előre is köszönöm!


Gondolom, irodával mentek, úgyhogy teljesen logikusan erre ők elég pontos választ tudnak adni. Egyébként vsz. kishajó Kamena Vourlából vagy komp Ag. Konstantinosból.
Szerintem pontosítsd a kérdéseidet, mert akkor nagyobb eséllyel kapsz válaszokat.

# 349
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215005 Üzenet linkje2014-04-10 11:05:50 

ok írta:
...minden érdekel Eviaval kapcsolatban, mert szinte semmit nem tudok róla...

Egy kis olvasni való: https://evia.homestead.com/ icon_smile.gif

# 350
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215007 Üzenet linkje2014-04-10 11:18:59  Válasz a #215001. hsz-ra Előzmény #215001

hm, ha ennyire kevés az ismereted, mi alapján döntöttél emellett a sziget mellett?

na, mindenesetre, pár link a felkészüléshez. először is magyarul:

http://www.eviasziget.hu/

angolul:

http://www.angelfire.com/super2/greece/evia.html

nem tudom merre buszoztok, de magyarország felől a legrövidebb és leggyorsabb mód glifa-nál átkelni. kompmenetrend itt:

http://www.ferriesglyfa.gr/timetable-glyfa-ferries.php

# 351
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215010 Üzenet linkje2014-04-10 13:10:35  Válasz a #215007. hsz-ra Előzmény #215007

Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek!
Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam abban, hogy szinte semmit nem tudok Eviaról. Természetesen utána olvastam, képeket nézegettem stb. mielőtt választottam. (Egyébként szeretem az ismeretlent felfedezni icon_smile.gif )
A helyi ismeretek, tapasztalatok azonban nagyon sokat tudnak segíteni, hogy felkészültebben érkezzünk meg egy addig ismeretlen helyre, és itt a fórumon már nagyon sok hasznos információkat kaptam előző utazásaimhoz! Most, mint már említettem az Agios Georg. településes lévő Panoráma apartman érdekelne, ha valaki már járt ott és annak környéke. icon_question.gif

# 352
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215023 Üzenet linkje2014-04-10 21:25:39 

# 353
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215024 Üzenet linkje2014-04-10 21:35:58 

Az apartman.
Túúúúúúúdom, túúúúúdom, neked személyes tapasztalat kell. icon_rolleyes.gif Továbbra is arra biztatlak, hogy írd le, mégis mire vagy kíváncsi? Hány villa van, van-e zuhanyfüggöny, hány naponta takarítanak, ad-e ajándékparadicsomot a házinéni, mennyire zajos az étterem...stb. (Nem piszkállak, csak engem pl. marhára nem érdekelne az első négy dolog, ellenben az utolsó igen - míg valaki meg pl. azzal nem foglalkozik egyáltalán.)

# 354
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215038 Üzenet linkje2014-04-11 14:40:14  Válasz a #215023. hsz-ra Előzmény #215023

Köszi Exact! Remek kis beszámoló! icon_smile.gif
# 355
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215039 Üzenet linkje2014-04-11 14:54:45  Válasz a #215024. hsz-ra Előzmény #215024

Köszi Pontikos, az apartmanról ezt az oldalt megtaláltam én is. Egyetértünk, a fontossági kérdésben! icon_wink.gif
Leginkább Agios Georgios város érdekelne, úgy tudom ez sem egy felkapott üdülési centrum hálistennek, milyen a partja, esetleg a közelben másik strand, mennyire van ellátva üzletekkel stb.
Az érdekelne leginkább, hogy az apartman milyen távol esik a központtól ill. ahol a napi szükségleteinket be tudjuk szerezni. Autó nélkül hová tudunk eljutni, esetleg kirándulni? Szerveznek-e fakultatív kirándulásokat innen? Athént nagyon szeretnénk megnézni pl., hajókirándulás, a sziget másik oldala miképpen érhető el? Esetleg az aktuális árakról hozzávetőlegesen, ha tudna valaki tájékoztatást adni.

Köszönet előre is!

# 356
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215040 Üzenet linkje2014-04-11 15:01:39  Válasz a #215039. hsz-ra Előzmény #215039

ha nem találsz a guglival semmi érdemlegeset, akkor azt javaslom, mivel ismered is az apartman oldalát vedd fel a kapcsolatot velük e-mailben, és tedd fel a kérdéseid közvetlenül nekik. görögökről lévén szó, reális az esély, h szívesen fognak tájékoztatni.

másrészt, nem véletlenül linkeltem neked fenti oldalakat: ha a magyar nyelvű oldal készítőjének írsz, ő is fog segíteni neked a kérdéseidben.

# 357
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215048 Üzenet linkje2014-04-11 20:13:50 

Igaza van rollonak- Ági mindenben fog neked segíteni. Ott él...
# 358
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215051 Üzenet linkje2014-04-11 21:20:59  Re:

Nos.
A napi szükséglet emberenként eltérő, mi semmiben sem szenvedtünk hiányt. (Régen voltunk már, azért nem ismétlem, amit sokan leírtak előttem, ráadásul biztos sok minden változott is.) De: voltak, akik bizony nagyon szenvedtek a nagy szupermarketek vagy éppen az ékszerüzletek hiányától.
Akkor fakultatív kirándulást csak az irodán keresztül tudtunk intézni, de volt (magánúton) komp Ag. Konstantinosba és busz Edipsosba. Ha sok mindent akarsz látni a szigetből, akkor autóbérlés. Ha gyalogolni sem szerettek, akkor pedig mindenképpen autóbérlés.

Ez pedig -feltételezem- az apartman elhelyezkedése. Katt a térképre. Láthatod, hogy nem "központi" a szállás, de szerintem nem túl rossz dolog reggeliért sétálni a tengerparton. icon_wink.gif

Jó tervezgetést!

# 359
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Civic78
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216875 Üzenet linkje2014-05-27 21:27:55  Válasz a #215001. hsz-ra Előzmény #215001

Szia ok!

Mi többször is voltunk Evián, bár a szállásunk nem Agios Georgioson volt. Voltunk ott többször is a faluban, bevallom ott a strandot nem néztük, a kikötő környékén sétáltunk és autóval mentünk át a falun. Viszont a falutól keletre kb. 5 km-re van olyan strand, ami finom homokos nagyon lassan mélyül, néhány növény van azért az alján, de nem vészes. Szóval Agios felől érkezve van a Club Med Gregolimano Hotel, a hotel után egy földúton kell lemenni. A parton meg lehet állni autóval is. Volt egy bódé, fiatalok árultak benne jégrémet, üdítőket, vannak napozóágy is, szólt a zene - http://www.panoramio.com/photo/15701433
Agios azért eléggé ,,kiesik" még a szigeten is, a leghangulatosabb település szerintem Limni, ide busszal szerintem el lehet jutni.
Észak Evia szép vidék, de szegény, ez meg is látszik. Kevés a külföldi turista arra, jellemzően, főleg augusztusban görögök vannak, sokan jönnek ki Athénból. Az ottani görög barátaink csak néztek mikor valamilyen ügyben el kellett menniük Katerini környékére, hogy mennyi külföldi van ott.

# 360
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#216899 Üzenet linkje2014-05-28 12:12:40 

Kedves Hellaszosok!

Köszönöm mindenkinek a hasznos információkat! Ágival már felvettem a kapcsolatot, nagyon kedves és segítőkész így ismeretlenül is.
Sétálni nagyon szeretünk, azzal nem lesz gond, a többit pedig majd ott helyben rögtönözzük! icon_razz.gif
Azért, ha valakinek eszébe jutna még valami információ, amiről úgy gondolja, hogy hasznos lehet, nagyon örülnék neki! Nagy kíváncsisággal várjuk az utat, reméljük sok hasznos és kellemes tapasztalattal térünk majd haza!
Nagyon jó és szép nyaralást kívánok mindenkinek! icon_cool.gif icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
<   1 2 3 ... 23 24 25 ... 28 29 30   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu