Milos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1771
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211442 Üzenet linkje2013-12-11 16:54:48  Válasz a #211435. hsz-ra

Köszönöm Bea!

Bevallom képek nélkül én ezt az utat is másnak képzeltem, sokkal simábbnak icon_biggrin.gif
De ha azt mondod, a parkolóig simán elég a személyautó, akkor hiszek neked.
Az én prio-listám (képek alapján) ezzel a stranddal kezdődik Miloson,
majd meglátjuk változik-e ott helyben..

Mindent köszi!!

# 1772
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211443 Üzenet linkje2013-12-11 19:21:32  Válasz a #211442. hsz-ra Előzmény #211442

Hidalgo, nagyon szívesen! icon_smile.gif

Már írtam, hogy ilyen utakon a terepjáró a legjobb választás, mivel az ember nemcsak nagyobb biztonságban érzi magát, de még a bérelt kocsi épsége és annak pénzügyi következményei miatt sem kell aggódnia, pont ezért mentünk mi is terepjáróval, s most sem tenném másképp. De ha valaki meg szeretné spórolni ezt a pénzt és vállal valamennyi kockázatot, egy magasabb építésű személyautóval is el tud jutni a legtöbb helyre, mivel a bányászatnak és az abból eredő teherforgalomnak köszönhetően a milosi földutak az átlagosnál jobb állapotnak örvendenek, így lassan, óvatosan vezetve, a meredek, köves részeket kihagyva, az autózást gyaloglással kombinálva tényleg nem lehetetlen a vállalkozás, s ezt bizonyítja a sok személyautó, amit mindenfelé láttunk a szigeten. Én most is azt tanácsolnám mindenkinek, inkább a terepjáró, mint a kockázat, csak leírom a látottakat és mutatok képeket, hogy mindenki maga dönthesse el, melyik megoldást választja, senkit sem rábeszélni akarok a személyautóra! Nagyon rá lehet fázni, ha az ember pont egy ilyen földúton robban le, amit sajnos egyáltalán nem lehet kizárni, s akkor személyautó esetén a teljes biztosítás sem segít, minden okozott kárt meg kell téríteni, esetleg azt is, amit az autót előzőleg használók okoztak, csak náluk még épp bírta a kocsi a terhelést. Véletlenül sem szeretném, ha azt a látszatot kelteném, személykocsival is sima ügy Miloson közlekedni, mert nem az, mivel személyautóra földutakra nem él a biztosítás, ahhoz terepjárót kell bérelni.

Az „ijesztgetés” icon_wink.gif után akkor folytatom a földutak bemutatását, most a déli résszel, ahol Kipos után kezdődik az aszfaltozatlan rész. A xilokeratiai bányáig személyautóval is jól járható az út, csak a strandokra levezető utak vannak rossz állapotban, de oda már le lehet gyalogolni (pl. Psathi, Katergo). A nyugati partra való átjutáshoz az út tartós meredeksége és kövessége miatt már nem lesz jó a személyautó, ezért Agios Ioannisra inkább a Profitis Iliast északról megkerülő útról érdemes menni, terepjáróval viszont kifejezetten nagy élmény, amit csak ajánlani tudok. Pár kép a déli parti útról:







Ez a Katergóba vezető leágazás, annyira meredek és köves, hogy ide mindenképpen terepjáró kell, felfelé pedig elkel a négykerék-meghajtás is:


Itt kezdődik a Kleftiko feletti hegyen átvezető, tartósan meredek út, szintén terepjáróval ajánlott:


Személyautóval én Agios Ioannisra sem mennék le, inkább megállnék még fent valahol a kolostor mellett, onnan gyalog sem olyan hosszú az út:



Triades és Ammoudaraki öbleihez is a Profitis Iliast északról megkerülő útról érdemes menni, errefelé több személyautót is láttunk:









Ezek a képek már a visszafelé úton készültek:











Ez a kilátás pedig tényleg megér minden zötyögést icon_smile.gif :


# 1773
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215138 Üzenet linkje2014-04-15 09:30:35  Re:

Sziasztok,

úgy néz ki az autóbérlés is ki lesz pipálva.
Az Athena Travel adta a legjobb ajánlatot, 7nap Fiat Panda + 1nap terepjáró végig CDW biztosítással (Miloson állítólag sehol nincs FDW) 308 EUR.
Ez persze nem olcsó, de sokat dob a lehetőségek listáján, többet látunk így a 8 nap alatt.

Mivel CDW ezért van önrész is, terepjárónál az 1.000EUR, így azért totál nyugodtak nem leszünk, inkább óvatosak, lassan megyünk és ha kell hát félreállunk és gyalogolunk.

# 1774
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215140 Üzenet linkje2014-04-15 10:01:34  Válasz a #215138. hsz-ra Előzmény #215138

uff, hát tényleg nem olcsó... icon_surprised.gif de legalább drága. icon_biggrin.gif és ezer euró önrész? ez abszolút olaszország-szint, nagyon kemény!

amúgy vannak ilyen szigetek ahol nehéz találni önrész-mentes bérbeadót (vagy egyáltalán nincs), ikaria is ilyen. kompromisszum kellett (jimny helyett samurai), h találjak nagy nehezen, kisezer céget megkeresve olyat, ahol odaadják anélkül.

viszont, tipp: icarhireinsurance.com

itt tudsz kötni külön nullázót, kifejezetten barátságos árakon. persze baj esetén így is ki kell fizetni, de utána visszatérítik neked a papírok alapján a teljes összeget. ha kipróbálod akkor fontban fizess, az jobban megéri.

# 1775
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215141 Üzenet linkje2014-04-15 10:11:34  Válasz a #215138. hsz-ra Előzmény #215138

Szia Hidalgo!

Az nagyon jól hangzik, hogy minden napra lesz autótok, de a helyedben én azért rákérdeznék még a teljes biztosításra, bár lehet, csak én vagyok túl óvatos. Ha nincs "full insurance, no excess", akkor nagyon sok múlik a kölcsönzős hozzáállásán, az utolsó karcolásba is beleköthet, ezért nagyon fontos, hogy alaposan megnézzétek az autót, mielőtt elviszitek, még az alvázra is érdemes rápillantani. Engem az 1000 eurós önrész is nagyon idegesítene, s inkább fizetnék napi 6 euróval többet, minthogy ezen idegeskedjek, itt például van erre lehetőség:

https://www.milos-island.gr/car-rentals/veletas-rent-a-car-milos/index.html

Persze a döntés a tiétek, semmiképpen sem akarok beleszólni, csak megfontolásra ajánlom az írottakat. Júniusban még kevesen lesznek a szigeten, kisebb az esély a balesetre is, de sosem lehet tudni, szerintem nem árt az óvatosság. Amikos Karpathoson kifordította a szél a kocsi ajtaját úgy, hogy utána nem lehetett bezárni, nagyon jól jött a teljes biztosítás, egy fillérünkbe sem került, három óra múlva visszakaptuk az autót, pedig Lefkosból Pigadiába vitték javítani. S sokkal jobb érzés volt csak úgy a reptéren otthagyni, mint izgulni, mit találnak majd, amiért esetleg fizetni kell. De persze ahogy Ti gondoljátok! icon_smile.gif

# 1776
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215143 Üzenet linkje2014-04-15 10:39:10  Válasz a #215141. hsz-ra Előzmény #215141

na, akkor azért csak van miloson is önrészmentes bérlés...

én se hagynám ki a megkötését semmiképp sem, és nem is csak a baleset miatt (nyilván elsősorban azért, az ördög sosem alszik), de azért ezer euró zárolását se viselném szívesen. oké, visszakapjuk meg minden, de hát na. icon_smile.gif

# 1777
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215181 Üzenet linkje2014-04-17 07:45:17  Válasz a #215143. hsz-ra Előzmény #215143

sziasztok!

Mi béreltünk autót Miloson, full insurance-szal - anélkül SOHA nem bérlünk, mert az a napi plusz 5-6 euró a nyugalom záloga icon_smile.gif
Már nem emlékszem kinél, de azt tudom, hogy Adamasban hol van az az autókölcsönző. Persze lehet, hogy a papírokat is megtalálom is kiderül. Vagy talán van képem a kocsiról és azon írja, ha ez segít. Egy biztos, a sok koreai autó(cska) mellett nekik voltak jobb autóik is, mi egy VW Polót béreltünk és bizony érezhetően jobban ment fel egy dombon, mint pl. egy Matiz.

Szóval, rollo, ha segítség az, hogy utánanézek, akkor nagyon szívesen.

# 1778
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215182 Üzenet linkje2014-04-17 08:27:33  Válasz a #215141. hsz-ra Előzmény #215141

Sziasztok,

Bea, Rollo,

azért írom le a dolgaimat ide a fórumba, hogy tanulhassak a tapasztalt utazók kommentjeiből. Ketten is gyorsan írtatok, nem is utaltam még a kölcsönzőnek icon_smile.gif ezért szeretem ezt a fórumot!

Írtam Veletas úrnak, de én semmire nem vennék mérget Milos esetében.
A visszajött mailek alapján több helyen a third party insurance-t hívják normal, vagy simple biztosításnak, míg a CDW-t extrának.
Meglátjuk itt mit jelent a full insurance ...

1. Athena Travel-nél a Panda 33EUR/nap CDW-vel, nincs FDW
2. Veletas úrtól a full-ra kértem ajánlatot, simple-re jött, így a Panda 43EUR/nap, rögtön visszaírtam, hogy full-ra kértem ajánlatot, mi van a honlapon olvasható +6EUR/nappal, de még nem jött válasz ...

Ha kiderül, hogy az 49EUR-ért CDW, akkor nagyon vicces.
Másrészt Döméék választották anno az Athena Travel-t és az utolsó kétes mozzanattól eltekintve, jónak ítélte a kölcsönzőt, nem is ellenőrizék az autót. (ha emlékeztek, ők kisautóval mentek le mindenhová, A Ioannisnál is a partig, na mi oda tervezzük a terepjárót 1 napra, az utolsóra icon_smile.gif )

Zakynthoson is csak CDW biztosításunk volt 300EUR önrésszel, de meg sem nézték a kocsit. Egyébként itt, az Athenanál is ennyi lenne a Pandara, 1000 a Jimnyre.

Szólok, ha lesz infó icon_smile.gif !!
Köszi nektek!

# 1779
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215183 Üzenet linkje2014-04-17 08:28:50  Válasz a #215181. hsz-ra Előzmény #215181

Szia Medi,

ha Rollonak nem is, de nekem segítenél vele icon_biggrin.gif

Köszi szépen!

# 1780
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215185 Üzenet linkje2014-04-17 08:49:58  Válasz a #215183. hsz-ra Előzmény #215183

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif bocsi icon_smile.gif

OK, akkor meg fogom keresni!

# 1781
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215188 Üzenet linkje2014-04-17 08:56:53  Válasz a #215182. hsz-ra Előzmény #215182

Az elnevezések sajnos valóban széles körben változhatnak de egy a lényeg: a biztosításod úgymond ' no excess' legyen! Erre, így kérdezzél rá konkrétan, hogy az-e vagy sem, az a tutti. icon_smile.gif
# 1782
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215189 Üzenet linkje2014-04-17 09:05:35  Válasz a #215185. hsz-ra Előzmény #215185

Megkerestem őket a neten, alább találod az infókat:

NIKOS - RENT A CAR
Nicos, cars
Own.: Nikos Chronis
Where: Adamas, Milos
Tel.: +30 22870 24024
Fax: +30 22870 28005
Mobile: +30 6946.278528
E-mail: info@milosrentacar.gr

http://www.milosisland.net/services/nikos/index.asp

# 1783
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215190 Üzenet linkje2014-04-17 09:32:03  Válasz a #215189. hsz-ra Előzmény #215189

Medi, köszönöm szépen, már írtam is neki!
Jövök majd a válasszal icon_smile.gif

# 1784
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215191 Üzenet linkje2014-04-17 11:34:10  Válasz a #215182. hsz-ra Előzmény #215182

Szia Hidalgo!

Valószínűleg a sok földút miatt próbálják kikerülni a milosi autókölcsönzők az önrészmentes biztosítást, hogy a kedves ügyfelek jobban érezzék a saját felelősségüket is, miközben kalandoznak... icon_wink.gif Érdekes a Veletas ajánlata, mivel a honlapon Fiatra alapbiztosítással júniusban 3 napra 38, 7 napra 35 euró az ár, s mivel tőlük viszitek a terepjárót is, nyugodtan számolhatna a 7 napos árral. Ha a 43-ban nincs benne az önrész nélküli teljes biztosítás ára, akkor az elég szép csúsztatás, ami azt illeti... Remélem, csak figyelmetlen volt! icon_wink.gif

Hátha a Nikos ajánlata kedvezőbb lesz, a lényeg tényleg az, ha már full insurance, akkor no excess is legyen, akkor már "csak" az alvázra, a gumikra, a dísztárcsákra és a kocsibelsőre kell vigyázni, ezeket ugyanis még a teljes biztosítás sem szokta fedezni. Ha teljesen biztos akarsz lenni a dolgodban, akár kérhetsz egy mintaszerződést is, ha az ember átverésre gyanakszik, nem árt elolvasni az apróbetűs részt...

Kíváncsian várom a fejleményeket! icon_smile.gif

# 1785
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215206 Üzenet linkje2014-04-18 09:42:36  Válasz a #215191. hsz-ra Előzmény #215191

Sziasztok,

úgy tűnik, hogy Nikos sem lóg ki a sorból, írtam neki, hogy mindenképp full insurance, no excess-t szeretnénk, amire ez volt a válasz:

"The insurace is third part, not full." ... egyébként így 35EUR lenne a Panda.
Ez alapján nekem elég nagy csúsztatásnak/megtévesztésnek tűnnek a honlapok ...

Persze most visszakérdeztem, de erre már nem szoktam választ kapni, ahogy Veletas úrtól sem jött semmi.
Ha van még tippetek, hogy kinek írhatnék (az ingyen van) Miloson ez ügyben, azt továbbra is nagyon köszönöm!


Boldog Húsvétot (kellemes a lábvíz icon_razz.gif ) és sok locsolót a hölgyeknek!!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 118 119 120 ... 124 125 126   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu