Milos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1786
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215208 Üzenet linkje2014-04-18 11:01:58  Válasz a #215206. hsz-ra

sztem azért ne hagyd békén őket, hivatkozz az oldalukra, miszerint ott van, mint választható opció.

de ha nem lehet semmiképpen, és ha nem sok náluk a deposit/önrész (azt nem írtad, nikoséknál mennyi volna) akkor már lehetséges, h én választanám ezt és kötnék napi 3 fontért azon az oldalon (vagy egy hasonlón) külön nullázó biztosítást, lévén ha a 35-öt hasonlítom össze az esetleges 49-cel akkor már elég jelentős különbség alakul ki egy hét alatt.

# 1787
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215209 Üzenet linkje2014-04-18 12:55:02  Válasz a #215208. hsz-ra Előzmény #215208

Rollo, nem sok-eee ?? icon_razz.gif

2 infót kaptam ma Nikostól, így őket el is felejtem:

1. We have only third part insurance. With risk from you if something happen.
2. The cost is depending of the damage starts from 10euro to 4500euro.

Persze, elhiszem Medinek, hogy akkor ők még kaptak teljes biztosítással kocsit, de megerősítette Nikos is, hogy ma már ilyen nincs.
Medi, ne érts félre lszi, neked tényleg köszönöm a segítséget. Változtak a szokások/feltételek...

Eddig nálam az Athena a nyerő a CDW biztosítással és a 300EUR önrésszel a Panda-hoz. Csak addig persze, amíg nem akarják azt érvényesíteni icon_biggrin.gif

# 1788
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215210 Üzenet linkje2014-04-18 13:27:20  Válasz a #215209. hsz-ra Előzmény #215209

hm, nem tudom, de valaminek muszáj itt nem kereknek lennie, ez a 4500 teljesen irreális például, ilyesmi a világon sehol nincs, nem, h görögországban. icon_eek.gif végképp nem egy fiat pandára. icon_rolleyes.gif
# 1789
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215211 Üzenet linkje2014-04-18 14:27:17  Válasz a #215209. hsz-ra Előzmény #215209

Szia Hidalgo!

Ezek szerint a milosi autókölcsönzők nagyon jól tudják, hogy sokan személykocsival róják a viszonylag jóminőségű földutakat, s az évek alatt rájöttek, egyáltalán nem éri meg nekik önrész nélküli teljes biztosítással kiadni a kocsikat, mivel akkor sokkal kevésbé kímélik a kedves ügyfelek, az átlagosnál gyorsabban leamortizálódó autók javítási költsége pedig jórészt rájuk marad. Végül is érthető, de semmiképpen sem szép dolog, hogy a honlapjaikon mást is ígérnek, mert alaposan félrevezetik az érdeklődőket. Ami pedig a legrosszabb az egészben, hogy kifoghat az ember egy olyan autót, ami nagyobb igénybevétel nélkül is lerobbanhat, s ha ez épp egy földúton történik, akkor fizetheti az ember a mások által okozott kárt is... Szóval nem egyszerű az ügy. De hogy még a terepjáró esetén is így járnak el, az még meredekebb, mivel ezeket az autókat eleve keményebb viszonyokra tervezték, azaz rendeltetésszerű használattal ezeknek simán bírnia kell a földutakat, de az 1000-4500+ eurós önrésszel csak elveszik az ember kedvét a bérléstől, s pont ezért választják sokan inkább a személyautót még a földutakra is, mivel a terepjáró ráadásul jóval drágább is.

Így én is azt tanácsolnám, ha egy kölcsönzőnél sem kapod meg az autót önrész nélküli biztosítással, akkor jobb egy külső biztosítást is kötni, nehogy anyagi katasztrófával végződjön a nyaralás. Mondjuk az is nagyon kellemetlen, ha netalántán szükség lesz rá, mivel elvileg ott helyben ki kell fizetni, de legalább utólag visszakap belőle valamit az ember, mert gondolom, ezek a biztosítók sem szeretnek többezer eurót kiperkálni egy-egy ügyfélre, ők is próbálják megtalálni a kiskapukat, nehogy az összes kárt nekik kelljen megtéríteni, így az ő feltételeiket is alaposan át kell böngészni. Az autóbérlés Miloson hasonlít a szerencsejátékhoz, de azzal határozottan javítani tudjátok az esélyeket, ha ragaszkodtok egy újabb autóhoz és alaposan megnézitek, mielőtt elviszitek, akár érdemes körbefényképezni, levideózni, nehogy utólag varrjanak a nyakatokba valamilyen sérülést. De nem érdemes túlparázni sem a dolgot, mert az sokat ront a nyaralás élvezeti értékén, s végül is ott vannak a görög istenek is, akikhez lehet fohászkodni icon_wink.gif , s azért nem hiszem, hogy mindennaposak lennének a balesetek, főleg nem a szezon elején, amikor még sokkal kevesebben vannak a szigeten és van miből választani. Ennyi előkészület biztosan meghozza majd a gyümölcsét! icon_smile.gif

# 1790
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215223 Üzenet linkje2014-04-18 21:29:46  Válasz a #215209. hsz-ra Előzmény #215209

Hát, nem is tudom, mit mondjak. De ezek szerint változnak az idők...

Szurkolok, hogy összejöjjön valami elfogadható!

Szép Húsvétot, gazdag nyuszit mindenkinek!

# 1791
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215237 Üzenet linkje2014-04-19 17:10:39  Válasz a #215206. hsz-ra Előzmény #215206

Sziasztok!
Érdekelne ennek a Velatas úrnak a teljes neve! Egyébként nem a szigettúrán vannak a problémák a vezetéssel a balesetekkel, meg a törésekkel. Szerintem inkább Adamasban és a nagyon turistás helyeken lehetnek gondok. Ha pl. elmentek Triadesre, Voudiára, nem sok lehetőség adódik összetörni a verdát,ha néha szembe jön valaki le kell húzódni és kész, önmagában pedig nehéz fejre állni vele, de azért lesznek szar utak is. Az olyan helyeken, ahol sok a turista, (pl. Chivadolimni,Paleochori, Plathiena stb.) mindig igyekezz úgy letenni a kocsit, hogy a többi parkolótól távolabb (én az itthoni bevásárló központokban is így csinálom) meg lehet vele előzni a meghúzásokat stb. Ettől persze még jó lenne, ha sikerülne egy totál biztit kötni, mert az ördög nem alszik. Szóval ezek a milosi utak azért messze vannak az autópályától, ezért annyira nem kell megijedni. Nincsen rajtuk akkora forgalom!Talán még a helyi görögtől jobban kell tartani, mint a másik nemzet nyaralóitól!

# 1792
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215266 Üzenet linkje2014-04-20 16:48:29  Válasz a #215237. hsz-ra Előzmény #215237

Sziasztok,

@Babar, a neve Vasilis Veletas .. vveletas@otenet.gr

Most a TripAdvisoron keresztül találtam valakit, Antonis Mallis, aki a Travel me to Milos helyi utazási iroda tulajdonosa, állítása szerint 5 kölcsönzővel van kapcsolatban. Szerinte sem fogok full biztosítást találni Miloson, ő is CDW-t ajánl, viszont alacsony önrésszel (200EUR), a Panda így 40EUR/nap lenne. Ez totálban kb 15.000 HUF-fal lenne több cserébe az alacsonyabb önrészért ... majd még agyalok rajta icon_biggrin.gif

Ja, és Antonis felsorolta, hogy miben tudna segíteni, bemásolom, mert kedvcsinálónak tökéletes:

We can help you with accommodation, ferry tickets, moto rental, city tours, cooking lessons and othe gastronomy related activities, daily cruises, sea kayak, scuba diving, hiking.

# 1793
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215267 Üzenet linkje2014-04-20 17:39:22  Válasz a #215266. hsz-ra Előzmény #215266

ha már önrész és választasz mellé külön nullázót, akkor én az alacsonyabb bérlési árat választanám, ha csak nem lesz nagyon magas az alacsonyabb árhoz 'tartozó' önrész.

Mert sztem az már majdnem mindegy, h 200 vagy 400 az önrész (de mondom, ha 200 vs. 1000 akkor már nyilván nem): probléma esetén így is, úgy is ügyet kell intézni, ha pedig befogadja a papírokat a külső biztosító akkor fizetni is fog.

Mindenesetre sztem ez elég lehangoló, tökre nem görögös valahogyan.
icon_eek.gif

# 1794
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218122 Üzenet linkje2014-06-17 12:20:16 

Szia Hidalgo!

Most láttam, hogy ti már holnap indultok!!! icon_biggrin.gif Nagyon jó utat kívánok, s remélem, egy-kétszer talán sikerül bejelentkeznetek ide a Hellaszra is és talán tudtok küldeni nekünk egy kis boldogságot abból, amit Folegandroson és Miloson éreztek! icon_wink.gif Nem mindennapi út lesz, az biztos! icon_smile.gif Még egyszer jó utat!!! icon_biggrin.gif

# 1795
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218126 Üzenet linkje2014-06-17 12:47:21  Válasz a #218122. hsz-ra Előzmény #218122

és azt lehet tudni, h ti merre mentek idén? mindig azzal zárod a beszámolód, de most még nem tartasz ott, így nem derült ez ki. icon_smile.gif
# 1796
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218128 Üzenet linkje2014-06-17 13:05:12 

A bőröndöm fölé húzva az egeret megtudhatod. icon_wink.gif
# 1797
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218131 Üzenet linkje2014-06-17 13:16:13  Válasz a #218128. hsz-ra Előzmény #218128

juj, mondjuk ez túl evidens volt nekem. icon_smile.gif)
köszi, nem éppen csúnya terület, a távolból nemrég láttam őket. icon_smile.gif
jó utat kívánok!

# 1798
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218133 Üzenet linkje2014-06-17 13:22:29 

Jó utat! Érezzétek nagyon jól benneteket!
És ha jó halas kaját akartok enni, akkor Polloniában Hlimicsura éttermében érdemes próbálkozni!
Csodaszép sziget, bármikor visszamennék!

# 1799
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218176 Üzenet linkje2014-06-17 20:13:21 

Köszi szépen!
Azt nem ígérem, hogy be fogok jelentkezni, de igyekszem sok sztorit és képet hozni nektek icon_smile.gif

# 1800
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218318 Üzenet linkje2014-06-19 16:35:04 

Lemaradtam, de nagyon szép utat! Üdvözlöm a milosi és a folegandrosi görögöket!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 119 120 121 ... 124 125 126   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu