Nea Plagia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 91
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213545 Üzenet linkje2014-02-22 20:01:13  Válasz a #213529. hsz-ra

Szia Tarama!
Olvasom, hogy említed Kallikratiát. Nem tudom voltál-e már ott. Mi annak idején 21 éve ott nyaraltunk először Görögországban, ott szerettünk bele az országba. Aztán 8 éve Polichrono-ból átruccantunk, és irtózat nagy csalódás volt, mert teljesen tönkretették. A nagy strandot betelepítették a napágyakkal - ami sok más helyen szokás, a képek alapján Plagiában is -, így nagyon zsúfolt lett, a kis öblöknél meg kikotorták a sziklákat, már leginkább wc-nek használják, és mivel megszűnt a sziklák tisztító hatása, a víz sem olyan már.
Moudaniában még nem voltunk, oda mi is készülünk Plagiáról.
Bocs, egy kis off:
Ágica, Marmaras nem rossz hely, de pl. igazán finom gyrost ott nem sikerült ennünk. A lábaitokat hegyre-völgyre edzzétek. Nem tudom, melyik apartmanba mentek, a Mouses csak a központi, az Athéne és a Politis a kis öbölhöz tényleg nagyon közel van - főleg az Athéne-hez - de mindentől elég messze. És közben komoly hegyek-völgyek. Az Athéne viszont nagyon jó szállás, nekünk a feljebb lévő emeletek felára nélkül volt tengerre néző kilátásunk. A piac viszont tényleg nagyon jó - idegenvezető nélkül is! - , azóta ahhoz hasonlítom a többi görög piacot is, és egyelőre a marmarasi nyert.

# 92
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tarama
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213551 Üzenet linkje2014-02-22 23:17:38  Válasz a #213545. hsz-ra Előzmény #213545

Szia Anyuci!
nem voltam még Kallikratiaban, csak a térképet nézegettem és a buszmenetrendeket. ott láttam, hogy közel van és gyakran járnak a buszok. remélhetőleg június közepén még nem lesz tömeg és a víz is tiszta marad. a marmarasi gyrosos nevére pontosan nem emlékszem, de mintha "Port" nevű lett volna, nekünk ott ízlett a gyros, többfélét lehetett kérni, nem volt zsíros és jó ropogós volt a hús. a mennyiséggel sem volt gond és zöldség is volt benne bőven, ezért mást ki sem próbáltunk. viszont az éttermek közül többet is kipróbáltunk (tengeri ételeket ettünk) és nem a grandos ajánlás jött be, hanem a központ elején a Thessaloniki nevű étterem. Marmarasban kellett sétálni a központba, de meg sem kottyant, még a gyerekeknek sem:)) a piacon, azért jól jött az idegenvezető, mert ajánlott olyan dolgokat, melyeket magamtól nem is kóstoltam volna meg:)))
Érdekes, hogy mennyire különböző ízlésűek vagyunk, mert akikkel Marmarasra mentünk nyaralni, azok, amikor meglátták Sartit megköszönték, hogy Marmarast választottam. Igazából Marmarasról egy igazán jó fotót nem láttam még a neten. Valahogyan nem olyan fotogénicon_smile.gif) élőben ütősebb:))Amikor Kefalóniából jöttünk haza, akkor a mögöttünk ülő fiatal lányok panaszkodtak telefonon, hogy kicsit unalmas volt a hely:))nem is értettem, hogy lehet unalmas ez a gyönyörű sziget:)))természetesen ár-érték arányban érdemes nézni az üdülőhelyeket is, azt gondolom, hogy főszezonban wifivel és légkondival olcsóbb hely szervezetten nincs Marmarasnál. ehhez még hozzátartozik az is, hogy van "görög hangulata" és nem annyira "mű"icon_smile.gif) persze mint írtam minden ízlés kérdése, de talán minden korosztály meglátja benne a szépet:))

# 93
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tarama
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213552 Üzenet linkje2014-02-22 23:34:35  Válasz a #213542. hsz-ra Előzmény #213542

Majd Plagiaban mesélek bővebben Marmarasrólicon_smile.gif)
# 94
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213555 Üzenet linkje2014-02-23 08:46:52  Válasz a #213551. hsz-ra Előzmény #213551

Szia Tarama!
Azt hittem, hogy Téged is a nosztalgia húz vissza, és azért írtad Kallikratiát icon_smile.gif! Mi azért mentünk anno vissza, de mivel láttuk "eredeti" állapotában, tényleg csalódnunk kellett.
Gyros teljesen ízlés függő, de nekünk Marmarasban volt a leggyengébb. Jól emlékszel, a Port-ba ad a Grand kedvezményt, de mivel ha csak bemész, nem ülsz le, nincsenek kint az árak, úgyis annyiért adják, amennyiért akarják. Mivel mi sok éve járunk vissza Görögországba, ritkán vesszük igénybe az idegenvezetőket, nekem az nem jön be, hogy még a piacra is vele, de ez ugyanúgy ízlés dolga, mint a gyros. Szerintem sokkal izgalmasabb egyedül sétálni, esetleg alkudozni.
Plagia még nekünk is ismeretlen terep, de lesz 2 hetünk felfedezni, csak induljunk már. Sajna az még 152 nap icon_sad.gif, de minden nappal közelebb kerülünk hozzá icon_lol.gif

# 95
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tarama
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213557 Üzenet linkje2014-02-23 10:53:27  Válasz a #213555. hsz-ra Előzmény #213555

viszonylag sokszor (8-szor) jártam már én is Görögországban. Természetesen piacra nem idegenvezetővel mentünk, hanem ott futottunk vele össze. a marmarasi idegenvezető infói hasznosak, mert hónapokkal előrébb jár a friss felfedezőknél, helyismerete tökéletes. a Portban mindig ugyanannyiba került a gyros, ha nem lett volna megfelelő, akkor tovább próbálkoztunk volna más helyeken, látva a város nagyságát 20-30 helyet is ki lehetett volna próbálni. a tengeri herkentyűknél nem vált az első étterem:(( ezt jeleztük is az idegenvezetőnek. Görögországban 3 verzió van, vagy kocsival mész, akkor tudsz menni jobbra és balra, vagy bérelsz autót (eléggé költséges), vagy marad a szervezett fakultatív.
ahol sok iroda van jelen ott lehet válogatni fakultatívok közül is, mert pl. Nei Poriban egy szlovák irodával mentünk Skhiatosra, mert jelentősen olcsóbb volt a magyar irodáknál, emellett még magyarul is tartottak idegenvezetést. a hajókirándulásokat nagyon befolyásolni nem lehet, mert ha magánúton fizetem be, akkor is ugyanarra a hajóra kerülök és szinte ugyanannyi az ára, ilyenre is volt példa Tolóban a Hydra-Spetses szigetes hajókázás. volt, hogy autót is béreltünk, de az 2 főnél eléggé költséges volt, szigeteknél a legjobb választás icon_smile.gif)) vannak irodák, ahol nem olyan drágák a fakultatívok mint pl. Marmaras és nem gondolkodunk a kocsi bérleten.
Törökországban lehet sokkal jobban variálni a helyi török utazási irodákkal, mert komoly árkülönbséget mutatnak a fakultatívijaik, 12 euroért már normális ebéddel komoly hajókirándulásokat szerveznek. Nea Plagiaban úgy látom, hogy Nea Moundania lesz az a hely, ahová bebuszozunk majd. a fakultatívokat néztem az iroda oldaláén, de a legtöbb már nem aktuális, maximum a hajókirándulás. Neked jó lesz, mert mi majd tartunk élménybeszámolóticon_smile.gif))))))))))) rossz gyrosost nem fogunk ajánlani:)) remélem, hogy nem sokat kell a jóhoz kipróbálni:))))

# 96
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213572 Üzenet linkje2014-02-23 19:06:06  Válasz a #213557. hsz-ra Előzmény #213557

Nyugi Tarama, igazán rossz gyrost kint még nem ettem, csak istenit, és kevésbé jót. Amúgy meg mivel ugye ízlések és pofonok..., én is végig fogom kóstolni a kínálatot icon_redface.gif. Toloban a legtöbben a Tsirost ajánlották, ott nekem pl. annyira nem is ízlett - főleg a sületlen sült krumpli -, de Iliasnál meg minden napos vendégek lettünk.
Sajnos jogsi nélkül autót bérelni nem tudunk, így marad vagy az egyéni szervezés a kirándulásoknál, vagy a fakultatív utak. Mivel nem mindig olcsóbb az egyéni, ráadásul van, hogy többszöri átszállással megoldható, az irodák által szervezett kirándulásokon részt szoktunk venni, ahol van, hogy sikerül nagyon felkészült idegenvezetővel találkozni, és akkor sok új ismeretet tudunk szerezni. De helyben maradunk az egyéni felfedezésnél.

# 97
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ágica0601
Aktív fórumos
Aktív fórumos
66 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213596 Üzenet linkje2014-02-24 18:04:31 

Sziasztok!
Fakultatívnak a Petralona barlang,és a mellette lévő múzeum látogatása sem lehet rossz program.
http://www.youtube.com/watch?v=Sb7UN0EquyA

# 98
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213604 Üzenet linkje2014-02-25 11:18:15  Válasz a #213596. hsz-ra Előzmény #213596

Megnéztem, ez frankó icon_smile.gif Én szeretném megnézni ezt!!!
# 99
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213607 Üzenet linkje2014-02-25 14:54:53 

Tamara, kivel jöttök nyaralni? Pesten szálltok fel? Mint írtam minket nem nehéz megismerni, 3 kiskamasz lányt viszünk, és 40 közeli pár vagyunk.
Reményeim szerint a hátsó ötöst szeretnénk megnyerni a buszon, eddig sikerült mindig, hisz a legtöbb ember utálja.

# 100
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tarama
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213766 Üzenet linkje2014-03-01 18:04:11 

Lesz wifi a Belissa apartmanban! ma kérdeztem meg az utazási kiállításon:))))
# 101
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213774 Üzenet linkje2014-03-01 20:20:49  Válasz a #213766. hsz-ra Előzmény #213766

Köszi az infót, Tarama, nem árt az a wifi icon_smile.gif! Reméljük igaz is lesz, mert még egyik oldalon, ahol szerepel az apartman, sem láttam, hogy írnák.
# 102
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213812 Üzenet linkje2014-03-03 10:24:44  Válasz a #213766. hsz-ra Előzmény #213766

Jó az, nem árt, írhatunk a fórumra az itthon maradtaknak icon_smile.gif
# 103
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214135 Üzenet linkje2014-03-12 23:03:01 

Igen, ti írtok elolvasuk, irigykedünk, majd amikor mi írunk akkor ti nosztalgiáztok. icon_smile.gif
# 104
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ágica0601
Aktív fórumos
Aktív fórumos
66 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215403 Üzenet linkje2014-04-24 16:23:41 

# 105
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ágica0601
Aktív fórumos
Aktív fórumos
66 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215549 Üzenet linkje2014-04-27 18:18:48 

Sziasztok Nea Plagiára utazók!
Egy ismerősöm már 5. éve Plagiától 6 km-re Nea Moudanian nyaralnak.
Kérdeztem tőle pár dolgot,és a válaszait megosztom veletek.Főként osztrákok, oroszok, bolgárok a turisták. Magyarok sehol. Az árak teljesen normálisak, valamivel persze drágább, mint Magyarország, de nem csillagászati árak vannak.A partja (strandja) nagyon jó, nincs zsúfoltság.A gyros 2 euro volt. Tavaly is, és tavaly előtt is, meg az előtt is. Angol nyelven jól beszélnek a görögök az üzletekben, éttermekben, kávézókban, szóval minden vendéglátó és kereskedelmi helyen. Tengeri állatkák nincsenek, nagy ritkán előfordulnak pici halacskák. Napágy a parton ingyenes, egyszer fogyasztani kell valamit (bármit). Gyros 2 euro, gyros tálra nem emlékszem pontosan.5 éve járunk ki, de még soha semmi afférunk nem volt senkivel, nem lopnak, nem balhéznak a más nemzetiségűek.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 6 7 8 ... 21 22 23   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu