Evia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
Hozzászóló Üzenet
# 361
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pocahontas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#217103 Üzenet linkje2014-05-31 23:27:45  Válasz a #216899. hsz-ra

Szia....megkérdezhetem hogy melyik irodával utaztok busszal, és meddig visz el a busz?? Én évekig Eviára jártam, de megszűntek oda a buszos utazási irodák icon_sad.gif bár mi Pefkibe voltunk, az A.Georgiostól 50km és imádtam..legutóbb már csak úgy tudtunk elmenni, hogy szervezett busszal kamena vourláig szállás nélkül,és onnan egyénileg oldottuk meg a transzfert Eviára,majd Pefkibe....17éve járom Görögországot, de nekem Evia az örök szerelem icon_wink.gif szeretem benne hogy nyugodt, és családias, de ha nyüzsgést akarsz ahoz sem kell messzire menni( Edipsos,pyrgos...) szóval Evia tökéletes választás icon_cool.gif
# 362
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#217114 Üzenet linkje2014-06-01 15:30:05  Válasz a #217103. hsz-ra Előzmény #217103

Szia Pocahontas!

A Jimakos Tourssal megyünk, és a komphoz jönnek értünk a szállásról. Pontosan melyik kikötőből indul a kompunk, azt még nem egyeztettük, pontosabban nem kérdeztem még rá, mert abban maradtunk, hogy a részleteket még egyeztetjük és pontosítunk mindent időben, augusztus 18-án indulunk.

# 363
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#217116 Üzenet linkje2014-06-01 17:16:19 

Mi Glyfa vagy Arkitsa kikötőjéből szoktunk átmenni Eviára, illetve a Halkidánál a nagy hídon.

Glyfa - Agiokampos menetrend: http://www.ferriesglyfa.gr/timetable-glyfa-ferries.php
Arkitsa - Edipsos menetrend: http://www.ferriesglyfa.gr/timetable-glyfa-ferries.php

# 364
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#217121 Üzenet linkje2014-06-01 18:56:23  Válasz a #217116. hsz-ra Előzmény #217116

Köszi Jox! icon_smile.gif
# 365
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Civic78
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#217173 Üzenet linkje2014-06-02 18:03:40  Glyfa komp

Szia ok!

Van még egy másik társaság is Glyfából Agiokamposba a Jox által írton kívül. Nekik ez a lapjuk: http://www.glyfaferries.gr/
Nem olyan átlátható, de a másik társasághoz képest eltolva járnak. Kb. mikor az egyik indul a Agiokamposból, a másik akkor indul Glyfából.
Talán innen érdemes átmenni, ha északról mentek mert Arkitsa felé olyan 70 km-rel hosszabb az út - a Glyfai és az Arkitsai lehajtó távolsága kb. 100 km - és onnan hosszabb a komp menetideje is, Glyfából kb. fél óra.
Persze Glyfa nem közvetlenül az autópálya mellett van, onnan kb. 30 km.

# 366
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#217198 Üzenet linkje2014-06-03 07:03:06  Válasz a #217173. hsz-ra Előzmény #217173

Köszönöm neked is Civic78! icon_smile.gif
# 367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225847 Üzenet linkje2015-01-04 09:45:34 

Azok segítségét kérném, akik jártak már a szigeten. Az idei évben talán Évia szigetén töltjük a nyaralásunkat. Sokat olvastam a szigetről, így inkább személyes tapasztalat érdekelne. Olyan helyet keresnénk ahol van napközben és este is élet. Agia Anna tengerpartja nagyon tetszik képek alapján, de olvasatom szerint nincs nagy mozgás. Milyen távolságra van (időben) Agia Anna Pefkitől, illetve milyen útviszonyok vannak? Pefkiről nem sok véleményt találtam. Tudna valaki írni róla valamit? A szárazföld felőli tengerpartok milyenek a víz tisztaságát illetően? Aliveri környékén találtam még szállást, de erről a településről illetve tengerpartjáról sem tudok sokat.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

# 368
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225848 Üzenet linkje2015-01-04 09:48:17  Válasz a #225847. hsz-ra Előzmény #225847

Többnyire jók az utak, mindenhol. A két település közt nem nagy a távolság.
Pefki tömegcentrum, sokan vannak, a strand is tele van. (főszezonban)

Szállás: http://www.travel-hellas.net/island/evia

# 369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ericsike69
Törzstag
Törzstag
751 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225849 Üzenet linkje2015-01-04 10:48:19 

Kicsit régen voltuk Evián 2001-be Pefkin volt a szállásunk akkor elég csendes volt nem mondhatnám, hogy nagy élet lett volna. Bár elég korán mentünk júni elején.
A tengerpartja homokos a part tiszta. A település felet található erdőben egy kis kápolna és egy kisebb vízesés.Ami viszont nagyon tetszett Edipsos város oda jártunk fürdeni. Ott a tengerben termálvízi források vannak. Van kiépített termál fürdő is. Ahol mi fürödtünk ott a sziklából zubogott a termálvíz aminek a hőmérséklete kb 35-40 fokos volt oda jártak a hely idősek is a jótékony hatása miatt. Ami még érdekesség volt a parton olyan meleg víz tört fel tojást főztek benne.A lábad ha bedugtad a homokba nem sokáig bírtad olyan forró volt a talaj is.Az egész város alatt termál források vannak és a tengerben is lehet látni ahogy fel tőr a meleg víz így itt nagyon jó a víz hőmérséklet. Eviára ezért visszamennék egyszer.A neten keress rá Edipsora találsz képet is arról amiről írok. Fényképet nem tudok felrakni akkor még nem digitális gépünk volt.

# 370
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Civic78
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225855 Üzenet linkje2015-01-04 13:02:13  Válasz a #225847. hsz-ra Előzmény #225847

Szia mindy!

Mi többször jártunk már Észak Evián. Olyan hely, ahol hasonló nappali és éjszakai élet van, mint mondjuk Paralia és Nei Pori környékén, vagy Pargan, olyan nincs. Agia Anna partja széles, nincsenek sokan, sűrűn szeles, nagy hullámok is vannak, a vízben inkább nagyobb kavicsos, gyorsan mélyül. Ez jellemző egyébként a keleti partokra, hasonló Vassilika és a bár kisebb, Pilio is, de az inkább homokos, aprókavicsos.
A szárazföld felőli tengerpartok a víz tisztaságát illetően nagyon rendben vannak, főleg Limni és Ilia között, bár nekem a Roviesi strand nem tettszett, de a települések között nagyon jó partok vannak: apró kavicsosak, mélyülnek ugyan, de nagyon tiszták. Limni és Sipiada között, ahol az út szinte a parton megy zuhanyzók is vannak, de Limni után a hegy lábánál is hasonló, sokon sehol nincsenek erre, a víz nem hullámzik.
Nagyon tiszta nagyon lassan mélyülő homokos strand Agios Georgios mellett a hotel területén, illetve közvetlenül a hotel mellet is, de Kavosnál is jó a strand.
Aliveri dél Evián van, arra nem jártunk, úgy tudom az jóval kopárabb környék, de onnan az Észak Eviai részek nagyon messze vannak, több óra autózás. Szállás van északon is bőven itt a fórumon Agni - ő ott él - tud neked segíteni. Pefki nekünk nem igazán tettszik, széles a strand, de főleg nagy kavicsos, gyorsan mélyül. A part melletti hosszú sétáló utcán csak az egy oldalt vannak épületek, a másik oldalon a strand van. Itt 80-%-ban tavernák kávézók vannak. Ajándékbolt egy-kettő, van, a hentes viszont nagyon jó fej Pefkin.
Nekünk a legjobban Limini tettszett, szerintem az a leghangulatosabb. Loutra Edipson sokan vannak, de főleg idősek a gyógyvíz miatt. Nagyobb boltok Istiaiában vannak, de maga a város elég csúnya. Itt van Lidl, de nekünk a Galaxias jobban bejön, görögösebb. Sok görög dolgot lehet venni, nagyobb a választék, mondjuk fetából van vagy 10 - 15 fajta. Ja igen, másik nagyon lassan mélyülő homokos strand Elininka - Agios Nikolaosnál van. Be lehet menni vagy 50-60 m-t is, nagyon tiszta és egészen messze el lehet sétálni oldalra is, ez az a rész, ahol a kis sziget van, oda simán be is lehet úszni.
Pefkiből mennek kirándulóhajók Skiatosra, ritkábban Skopelosra is. Érdemes egy napot rászánni, nálunk úgy volt a program, hogy reggel hajóval indulás, vagy két óra múlva érkezés a híres Koukounaries strandra. Délelőtt még nem voltak sokan, de amikor már elindultunk rendesen összegyűltek a népek, zavaróan sokan voltak, van zuhanyzó. Utána áthajóztunk Skiathos városba, itt szabadprogram. Skiathoson viszont nagy élet van, bőven van ajándékbolt és taverna kávézó is. Autó Eviára mindenképpen kell, a legegyszerűbb Glifánál bemenni autó + két felnőtt 20 EUR. Egy napra el lehet menni Athénba is, kb. 3 órás út, a Halkidai hídon át.

# 371
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225874 Üzenet linkje2015-01-04 20:13:42 

Köszönöm szépen a segítségeteket. Nem szeretnénk olyan tömeget mint Paralián van, inkább csak a helyiek nyüzsgése legyen. Egyik nagy kedvencünk Nafplion.
Edipsou nem jött szóba, gondolom olyan Hajdúszoboszlós. Pefkit kihúztam a turistaáradat miatt. Megnéztem a bookingos listámat, Roviesben találtam még szállást. Az Ágni oldalát ismerem, már évek óta ismerkedem a szigettel, de mindig máshova utaztunk. Egyébként autóval mennénk, de nagyobb robogót mindenképpen bérelnénk a sziget bejárásához.
Szóval köszönöm mindenkinek a segítséget, még olvasgatok, keresgetek.

# 372
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225912 Üzenet linkje2015-01-06 21:52:22 

Szia

A beszámolómat olvastad?

http://www.hellasz.hu/beszamol.....t-tollabol

# 373
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225925 Üzenet linkje2015-01-07 22:48:54 

Szia Exact!
Igen, már többször olvastam a beszámolód. Az igazság az, hogy nagyon bizonytalan vagyok, fog-e nekünk tetszeni Evia. A leírásod alapján Agia Anna nagyon nyugodt kis település. Néhány évvel ezelőtt találtam rá Ágni oldalára, ott szerettem bele a Vaggelio B (ha jól emlékszem a szállás nevére) apartmanba. A gondom, hogy párom szereti a nyüzsit. Nem buli helyet keresünk, nem vagyunk már olyan fiatalok, (azért idősek sem), de kell, hogy legyen egy kis élet. Nem tudom eldönteni az olvasottak alapján, hogy jó lenne-e nekünk.
Nem utolsó szempont viszont, hogy Evia még talán nem szállt el az árakat illetően. A netet böngészve elég húzós áron vannak az apartmanok és a kompjegyek is.

# 374
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ildi40
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
48 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226159 Üzenet linkje2015-01-17 11:32:58 

Szia Mindy! Szerintem egyszer érdemes megnézni Eviát.Ne számíts semmi nyüzsire,igazán nyugodt inkább elvonulós,semmittevős hely.Vannak szép helyei,part részei amiért érdemes csavarogni és hosszan autózni.Mi egy jó pár évvel ezelőtt voltunk,nekem már akkor egy kicsit drágább helynek tűnt a napi vásárlás,kenyér,apróságok,mint amúgy bárhol előtte és utána. Mindenképpen kocsival érdemes körbe járni a szigetet,elég messze vannak egymástól a szép partok,és sok olyan kis part van,ahol csak Te uralhatod a terepet,de ezeket fel kell fedezni.Többnyire magán apartmanok vannak előtte,de nekünk soha nem szólt senki,hogy nem használhatjuk.Esti élet van kis üldögélős,vacsis,nem bazáros,sétálós.Nincs tömeg.A sziget belsejét is érdemes felfedezni,itt-ott szinte megállt az élet,de nagyon kedves.Athént érdemes beiktatni,mert innét közel van,mi baráti ebéddel és város nézéssel 1 nap alatt letudtuk és nem bántuk meg.Pefki a kis szigetével szép,homokos,lassan mélyülő és kicsit hullámos.Mi szeptember elején voltunk,akkor szinte egyedül voltunk ott.Nekem 1 hét pont elég volt,megnézni,utána átjöttünk Achillióba.
# 375
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226300 Üzenet linkje2015-01-20 20:57:02 

Evia a többi szigethez képes még olcsó. Tavaly Skolesoson voltunk...na oda nézd meg a komp jegyeket. Horror...
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
<   1 2 3 ... 24 25 26 ... 28 29 30   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu