Németország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173680 Üzenet linkje2011-08-21 00:28:27  Válasz a #173674. hsz-ra

Ok. Túlságosan elővezetted, így rögvest arra gondoltam, hogy micsoda történetet köríthettek a kisnyúl köré, amelyet bizonyára valami rejtélyes okból meg kell fogdosni, hogy szerencsét hozzon. icon_wink.gif
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#181403 Üzenet linkje2012-03-26 21:29:38 

Kis Frank körutazásunk beszámolója most indul, naponta jönnek az új részek hozzá.

Rothenburg ob der Tauber:




# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vagotanulo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195051 Üzenet linkje2012-09-02 20:34:28  Drezda és Szász-Svájc

Sziasztok!

Szeretném bemutatni egyik barátom utazási beszámolóját...

Drezda, Drezda környéke és Szász-Svájc (Sachsen) gyönyörű látnivalóiról szerezhet információt az érdeklődő

https://www.drezda.blogspot.hu/


# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211050 Üzenet linkje2013-11-21 22:11:03  Nosztalgia

Véletlenül tévedtem most éppen ide, na meg, mert ismét kacérkodom egy németországi kiruccanással, ezúttal a Harz-hegység és környékére. Mostanában gyakran fordult elő, hogy nagyon régen nem látott helyeket is felkerestünk, s jó érzés ezeket megújulva, újjászületve viszontlátni; ez Drezdáról jutott eszembe.

Még 1965-ben jártam először Drezdában, s a látvány lehangoló volt. A pályaudvartól a Frauenkirche mementónak meghagyott romhalmazáig füves mező húzódott a háborús pusztítás után. Később itt egy modern komplexum épült. Az újraegyesítést követően született meg a döntés, hogy a teljes városközpontot az eredeti úthálózatnak és karakterének megfelelően újjáépítik. Amikor legutóbb 2008-ban ott jártunk, már nem sok hiányzott; újjáépítették a híres Frauenkirche-t is.







Ulmban először 1969-ben jártam, s bár a „nyugat” látványa felülmúlta előzetes elképzeléseimet, de sok volt ott is a pénzhiányra visszavezethető lemaradás. Itt is nagy volt a háborús pusztítás, de néhány kisebb rész megmaradt a régi óvárosból, így az un. Fischerviertel is, ha nem is teljes egészében. Annak idején döbbenten néztem egy megsüllyedt, ódon kis favázas házat (nem tudva, hogy innen a neve is: Schiefes Haus), hogy miért is nem dől össze. Az idén jártunk ismét ott, s azonnal ráismertem; megtartva jellegét gyönyörűen felújították, s szálloda működik benne. Érdekes olvasmány a szálloda weblapján a ház történetének leírása.

https://www.hotelschiefeshausulm.de/home.html







Elnézést a régi szkennelt képek minőségéért!

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aniko91
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212448 Üzenet linkje2014-01-20 14:26:19 

Sziasztok! Egy érdekes cikk Németországról a kimenni vágyóknak: link
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220564 Üzenet linkje2014-07-14 21:38:51  Idézet innen: #211050

h.apci írta:
...ismét kacérkodom egy németországi kiruccanással, ezúttal a Harz-hegység és környékére. Mostanában gyakran fordult elő, hogy nagyon régen nem látott helyeket is felkerestünk, s jó érzés ezeket megújulva, újjászületve viszontlátni..

A kacérkodásból terv lett, mára meg már majdnem elfogyott a centi, addig vagdostuk. Wernigerode lesz a bázis, ahol egy műemlék favázas ház földszintjén sikerült egy lakást bérelni a belvárosban. Kíváncsi vagyok erre a megszépült, megújult mesevároskára. Szeretünk Németországba járni; nem tudom, ki hogy van ezzel. icon_confused.gif Éppen belecsöppenünk a Sachsen-Anhalt-Tag háromnapos rendezvénysorozatába...


# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220797 Üzenet linkje2014-07-16 14:54:56  Idézet innen: #220564

h.apci írta:
...Szeretünk Németországba járni...

Miért is...? Engedtessék meg egy kis nosztalgiázás...! Talán mert első csoportos külföldi utam gimnazista koromban (szüleim jóvoltából) ide vezetett; barátokra tettem szert, így hamarabb és könnyebben megtanultam a nyelvet, egyetemistaként pedig egy évfolyamtársammal 2.000 km-t vonatoztunk az akkori NDK területén egy hónap alatt, persze diákigazolvánnyal, fillérekért (igaz, sok konzervvel). Később ide szerveztem a nászutunkat, majd rokoni kapcsolatoknak köszönhetően az első nyugati utamat is 1969-ben. Túl sok a kötődésem...

Nászutunkon az előre kinézett szállodában csak nagy nehézségek árán, s csak a tetőtérben kaptunk szobát (a képen a nyíllal jelölt helyen), ahol hideg folyóvíz is csak a lépcsőházi előtérben volt, viszont a kis tetőablakon csodálatos kilátásunk volt a várra. Egy nagy előnye volt, mégpedig az ára. A tervezett összeg több mint fele megmarad, így minden este étteremben tudtunk vacsorázni. Nem volt igazán jó az NDK konyha, de a kis étterem tulajdonosa a kedvünkért megtette, hogy alapanyagaiból megbeszélés alapján készített mindig valami egyedit, valami kedvünkre valót, s baráti áron. Nagyon összebarátkoztunk, s ennek megerősítésére búcsúzóul bontott egy üveg konyakot... icon_razz.gif

Ma is működik ez az étterem, persze más a tulaj, de meglátogatjuk... ...holnap indulunk. icon_wink.gif





A képek ősrégi szkennelt felvételek; elnézést kérek a minőségért!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu