Milos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1816
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219964 Üzenet linkje2014-07-07 16:10:58  Válasz a #219934. hsz-ra

Szia Hidalgo!

Ha nem is minden nap, de figyeltem a szélelőrejelzést és örültem, milyen szerencsések vagytok, már-már túl meleg volt, nem? icon_wink.gif Persze kár lett volna kihagyni a nagy szeles napot is, ha akkor idegesítő is a szél, utólag már ez is nagy kaland, s hozzá is tartozik a kykládi életérzéshez, ezt sem lett volna jó kihagyni! Sőt, majd meglátod, a baleset sem lesz már olyan rémisztő egy idő múlva, ilyeneket is túl kell élni, hogy az ember rájöjjön, nincsenek leküzdhetetlen akadályok, s ha rossz is történik velünk, annak is mindig van jó oldala, csak meg kell látni! icon_smile.gif Pl. legközelebb arra is fogtok ügyelni, hogy nehogy belétek tolassanak, ha van ilyen élménye az embernek, arra is kifejleszt egy készséget, hogy ezt elkerülje, ha lehet. Jó hallani, hogy ilyen pozitívan állt az Athena Travel az ügyhöz, még teljes biztosításra sem volt szükség. Amikor nekünk kicsapta a Jimny ajtaját Karpathoson a szél, csak az volt idegesítő, hogy 3 órán át nem tudtuk használni az autót, de az autókölcsönzős úgy viselkedett, mintha mindig is barátok lettünk volna és igyekezett a leghamarabb megoldani a helyzetet. Azóta tudjuk, hogy kell kiszállni az autóból, ha nagy szél van, s legalább nem a saját kárunkon kellett megtanulnunk, erre is jó a teljes biztosítás, s ha lehet, érdemes inkább azt kötni, csak tudom, hogy Milos-on ez nem így megy, pont a sok földút miatt. Gondolom, ezért is gyalogoltatok inkább Palioremára és Agios Ioannisra még terepjáróval is, az ember inkább nem kísérti az ördögöt. S ha fárasztó is volt a gyaloglás, utólag pont ezek lesznek a legkedvesebb emlékek, az mindig többet ér, amiért tenni is kell és nem csak úgy az ember ölébe hullik! icon_smile.gif

Nagyon kedves volt tőled, hogy már most feltettél képeket, pedig biztosan van sok dolgod, miután hazaértetek a nagy utazásról. Agios Ioannis középső öble nektek még jobb formáját mutatta, mint nekünk, ugyanis a te képeiden csupa homoknak tűnik az aljzat, nekünk rendesen voltak nagy kövek is, amelyek megnehezítették a vízbe jutást. Viszont nektek Firopotamoson borították el kövek a külső részeket, így úgy tűnik, Thassoshoz hasonlóan itt is változik a part jellege, a nagyobb viharok átrendezhetik az aljzatot, így szerencse dolga, kinek mi jut, amikor éppen ott jár. Persze ezek csak részletkérdések, a lényeg, hogy az ember láthatja ezeket a csodákat, kár morogni, mi lehetett volna még jobb, s nem is érdemes. S úgy látom, nektek mindkét sziget abszolút beváltotta a hozzá fűzött reményeket, sőt! Most már nincs más dolgunk, míg várni a többi csodás képedet és a beszámolót, éppen ezért én már addig nem is kérdezek, majd akkor, ha valami nem derül ki a beszámolóból. Jó "munkát", olyan lesz, mintha megint nyaralnátok! icon_biggrin.gif

# 1817
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220041 Üzenet linkje2014-07-08 16:39:23 

Isten hozott Hidalgo!
Látom a fotókon, ez a Milos mit sem változott, még mindig gyönyörű hely! Sőt káprázatos!
Szép nászút volt, sok boldogságot kívánok! De vissza mennék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Borzalmas lehet ilyen élmények után hazamenni!
Emlékszem, Firomotamoson viszonylag szegény családok élnek a sirmaták fölött. Egyik nap egy ott élő görög nő egy polipott csapkodott a sziklákhoz, hogy puhítsa a húsát és megegyék vacsorára. Beszélgettünk (illetve mutogattunk, mert a görögön kívül semmilyen nyelven nem beszélt) és rájöttem, hogy ha ilyen "szegénységben" kellene élnem itt, azt szívesen bevállalnám.
üdv

# 1818
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221148 Üzenet linkje2014-07-19 11:41:33 

# 1819
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221155 Üzenet linkje2014-07-19 12:49:41 

Szia Hidalgo!

Nagyon köszönjük a beszámolókat Folegandrosról és Milosról, nagy élmény volt olvasni is, s annyi emlék előjött, hogy úgy éreztem, mintha veletek nyaraltam volna! icon_biggrin.gif Megtiszteltetés, hogy megemlítettél, így most büszke vagyok magamra icon_wink.gif, hogy hozzájárulhattam ahhoz, hogy láttátok Agios Ioannis káprázatos középső öblét is, ami az egyik legnagyobb élmény Miloson, ráadásul nektek még csodásabb arcát mutatta, nekünk gyorsan mélyült és nagy kövek voltak az aljzaton, így óvatosan kellett bemenni a vízbe, de életünk egyik legszebb strandélménye lett még így is, annyira különleges! Mivel ez a nászutatok volt, még biztosan vissza fogtok térni nosztalgiázni, s majd akkor megnézitek azt, ami most kimaradt, legalább lesz új élmény is, ami még izgatja a fantáziátokat. Folegandrosszal együtt ez így több, mint kerek élmény lehetett, amire tényleg örökre emlékezni fogtok, a képek pedig csodálatosak egytől egyig, s nagyon jól tetted, hogy vittél polárszűrőt, ezt a szigetet napszemüvegben és polárszűrővel felszerelkezve érdemes megnézni, anélkül is csoda, de azzal még fantasztikusabbak a színek, mintha egy másik bolygón járna az ember! Köszönöm, hogy általad újra ott lehettem! icon_cry.gif icon_biggrin.gif

# 1820
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221162 Üzenet linkje2014-07-19 15:49:06  Idézet innen: #221155

Örülök Bea icon_biggrin.gif ,
én meg Neked/Nektek vagyok hálás a sok infóért, aminek köszönhetően felkészülten (amennyire lehet) érkeztünk a szigetekre és tudtuk, hogy miket akarunk látni. Nagyjából a Milos fotóalbum is elkészült, 1-2 kép hiányzik csak. Feliratozva sincs még, de kevés kép van, ahol kérdés lehet egyáltalán, hogy hol készült: KATT: Milos 2014 képek

# 1821
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221168 Üzenet linkje2014-07-19 16:12:44 

"Brutális" mind a két sziget, a szó jó értelmében, egyszerűen összeszorult a szívem, hogy újra láthattam ezt a csodát!
Elnézést az off-ért de ezt a két szigetet Milos és Folegandros)egybe kell kötni, nekem is az az érzésem, aki csak teheti nézze meg, mert egyszerűen lenyűgöző ami ott várja az embert! Köszönjük a fotókat és a beszámolót! Már egyszer itt a fórumon kijelentettem, hogy ugyan oda nem megyek vissza még egyszer, de most erősen elbizonytalanodtam!
Hálát adok az Istennek, hogy láthattam mindezt!
üdvözlettel:babar

# 1822
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221373 Üzenet linkje2014-07-22 08:25:28 

Kedves Hidalgo!
Először is gratula és nagyon sok boldogságot. Másodszor pedig gyönyörűek a képeid és nagyon jó a beszámolód. Csodálatos helynek tűnik, máris tervbe van véve, hogy egyszer ide még el kell jutnom. Köszönöm ezeket a szépségeket. Üdv.

# 1823
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katalin17
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231980 Üzenet linkje2015-07-08 13:18:23 

Sziasztok kedves Milos rajongók,

egy éve lassan senki nem folytatja ezt a topic-ot, én viszont az utóbbi két hétben szinte szóról szóra végig olvastam. Hatalmas köszönet ezért a fáradtságot nem kímélő anyagmennyiségért. Mi július utolsó napján indulunk Rhodos-Santorini-Mykonos-Milos-Athén túrácskára. Minden évben ilyen csavargósan töltünk 20-23 napot, és nem cserélném el semmilyen más megoldásra a nyaralásainkat. Tavaly Samothraki-Thassos túra volt, előző évben Skiathos-Skopelos. Az én párom 3 évig élt Görögországban, tanított a Thessaloniki egyetemen. Innen a határtalan szerelem.

Kérdésem is volna. Hlimicsura ott praktizálsz még a szigeten?

Üdv. icon_smile.gif

# 1824
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231990 Üzenet linkje2015-07-08 14:58:57  Válasz a #231980. hozzászólásra Előzmény #231980

Szia,
Bizony, ott van még Hlimicsura icon_smile.gif
Csak, gondolom, most, hogy főidény van, nemigen jár erre, mert valszeg sok a munkája.

ÜDv, Medi

# 1825
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232044 Üzenet linkje2015-07-09 12:46:16  Válasz a #231980. hozzászólásra Előzmény #231980

Szia Katalin,

de jó, hogy vki idén is megy innét Milosra és hoz nekünk friss képeket/sztorikat (? icon_smile.gif )

Elkészült a képes webes beszámolóm is az emlékekről, ha valakit érdekelne, itt elérhető: Link

Jó nyaralást!!

# 1826
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232133 Üzenet linkje2015-07-10 10:42:11  Válasz a #232044. hozzászólásra Előzmény #232044

Szia Hidalgo! icon_smile.gif

Remek beszámoló, gyönyörű képek, köszönet érte! Ez a két sziget biztosan az örök kedvencek között marad, ahogy telik az idő, még hálásabb az ember, hogy volt alkalma ilyen helyekre is eljutni, a képek nézegetése pedig minden egyes alkalommal csak erősíti ezt az érzést. Nagyon örülök, hogy egy kicsit én is a segítségetekre lehettem, és már most várom az idei beszámolód, pedig még el sem mentetek! Nagyon jó utat és sok-sok fantasztikus fényképezési lehetőséget kívánok! icon_biggrin.gif

# 1827
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katalin17
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235007 Üzenet linkje2015-08-25 12:54:30 

Sziasztok!

Akkor az én idei élménybeszámolóm icon_smile.gif)
23 napot csavarogtunk, Rhodos-ra Wizzel, onnan pedig átkompoltunk először Santorinire, onnan Mykonosra, majd Milos, és Athénból haza. Mérhetetlenül hálás vagyok az itt összegyűjtött anyagokért, gyakorlatilag ez volt a bibliánk.
A legeslegszebb sziget ahol eddig valaha jártam. Én gyarló módon a homokos tengerpartokat kedvelem, ezért az örök kedvenc továbbra is Skiathos, de Milos az Milos. 7 teljes napig voltunk itt a 23-ból. Új információt nem tudok hozzátenni az általatok leírtakhoz, csak érzéseket, benyomásokat, szerelmes szavakat.
Az idei túrán minden sziget új volt nekem. Bizonyára az a bajom, hogy Mykonos beékelődött a két csodasziget közé, de nem találtam meg benne azt amit olyan nagyon vártam tőle. Az egy kis aranyos sétálós belvárosi része és az öt parkoló autókkal körülvett szélmalmán túl.... nem fogott meg semmi. Igazából óriási csalódás volt. Vagy csak öreg vagyok... Bár azon nagyot nevettem, hogy háromszor annyi fiú van valóban a szigeten mint lány, ezért azok mindent meg is tesznek a figyelemért, de a fiúk általában egymás hátát kenegetik naptejjel icon_smile.gif A szállásunk is Ornosban volt, a szállásadónk meg egy hülye öreg tyúk volt, az is elvette a kedvemet, nem tudtunk hol ruhát teregetni, csak a vállát vonogatta, viszont mérhetetlenül sok pénzért persze. Ide nem vágyom vissza soha.

Szóval Santorini után Mykonos, és alig vártuk, hogy átérjünk. Esti komppal érkeztünk majd tíz órakor. ÉLET!!!! valódi élet!!! Nem nagyestélyiben vonuló áradat, hanem emberek, hús vér mosolygós emberek. Isteni volt. A szállásunk Adamasban a Hotel Delfini volt, ami 5 perc séta a kikötőből és a kis városi strandtól is vagy ötven méterre volt (bár nem volt időnk kipróbálni.) Széles mosollyal vártak, megölelgették a kilencéves sarjunkat, imádták, hogy a párom beszél valamennyit görögül, szóval az érkezés az már maga olyan boldogsággal töltött el, hogy tudtam, az egész ilyen lesz.
És ilyen volt. Sarakiniko volt az első találkozás, az mélyítette a szerelmet, másnap szigetkerülés. Mi a Captain Yangos-t választottuk, és olyan nagyon nagyon jó volt. A kapitány HARMINC ÉVE viszi körbe az utasokat, és pl. Sarakiniko két sziklája közé is úgy bement, hogy az emberek húzták be kezüket lábukat, mert nem hitték el, hogy átfér. Szerintem kihűlt a gyomrom, mert egész úton csak tátottam a számat, úgy be sem csuktam egész nap. Ennyi szépséget nehéz befogadni. Fura, hogy Santorini az ugye a best of, de az csak két város, meg jól fotózható vulkán és a többi az nem annyira meghatározó. De Miloson a körtúra az a döbbenettel határos élményeket ad. Minden centiméterét tudtam volna fotózni.
Amit még Mykonoson utáltam, hogy Ornoson három napig kerestük, hogy a bíícsbárok mellett, amelyek löpöti francia és olasz kajákat adtak csak, találjunk valami helyi görögöset. Mi sajna nem annyira eszünk tengeri kütyüket, ezért maradtak a jól bevált bab, töltött paradicsom, bifszteki, és a többi.
Viszont Adamasban fürtökben lógnak a jobbnál jobb tavernák a kikötőben, mi is egy idős bácsikát választottunk valahol majdnem a Kapitan Yangos állomásával szemben, és nagyon finomakat ettünk. Ja, és a legeslegesleges kedvességet a buszmegállóval szembeni (nem a buszmegállóban lévő) pékségben kaptam reggelente. Széles mosoly, iszonyat finom frappe 1 euroért... Amikor elmondtam, hogy utolsó reggelit vásárolom, mindkét felszolgáló nekiállt külön-külön ajándéksütiket pakolni icon_smile.gif))

Nekem ide vissza kell még térnem. Minden egyes percét élveztem. Nem láttunk mindent, mert nem béreltünk autót, valamint a gyerekünk is eljátszott a szokásos "hányni kell egy napig a nyaraláson" projektet. De amit kaptam azt nem csak a természettől kaptam, hanem az emberektől inkább. Itt mindenki borzasztóan kedves, és nem csak a helyiek, akik el akarják adni a szolgáltatásaikat, hanem azok is akik itt nyaralnak. Úgy átlényegülsz és jön a "denbirázi" érzés.
Megbocsáthatóak az olyan dolgok, hogy más van kifüggesztve menetrendnek a buszmegállóban, és más az interneten, azt kétszer megettük, aztán már figyeltünk.
Fantasztikus volt. Ezek után Athén már nem tett hozzá sokat, az Akropolisz az rendben volt, de a többi helyen már mindenünket szorítottuk, mert csak félig alaposan szétnézve is öt-hat zsebtolvajt számoltunk meg. A Plaka ezért ki is maradt, egyszerűen nem volt hozzá gusztusom.

Ennyi hirtelen amit én kaptam Milostól. Szerelem lett első látásra. De a felfokozott várakozást azt tőletek kaptam hozzáicon_smile.gif))))

# 1828
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235010 Üzenet linkje2015-08-25 13:40:03  Válasz a #235007. hozzászólásra Előzmény #235007

Szia Katalin,

Örülök, hogy ennyire bejött Milos Nektek is és megosztottad velünk ezt a kis szösszenet. Ez a sziget nálunk is a TOP, sok dolog van ott, amit talán nem is lehet felülmúlni és mi is vissza akarunk még menni, kérdés, hogy hányszor icon_lol.gif !!

# 1829
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235034 Üzenet linkje2015-08-25 23:40:26  Válasz a #235007. hozzászólásra Előzmény #235007

Szia Katalin!

Remek lehetett!icon_smile.gif Köszönet az érzelemdús beszámolóért erről a bohém kis szigetről. Bár nálunk "csak" ezüstérmes Milos, de azért nagyon jó olvasni s friss élményekkel hazatértek ujjongását.

(Mykonost eddig tudatosan kihagytuk, pont azért, amit említettél. Santorini pedig Santorini.
Jobban kedvelem már az "egyszerűbb" helyeket. Mert már megöregedtem, lehet...icon_smile.gif)

Anikó

# 1830
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katalin17
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235080 Üzenet linkje2015-08-27 14:18:50 

Denesa, nekem az "egyszerűbb" de valóságos hely az tavaly Samothraki volt. Alig van turista, félig üresek a kompok, a busz megvárja míg a komp leengedi a leszállóvasat, majd becsukja az ajtót és elmegy az orrod előtt, egyetlen egy kiránduló hajó van a szigeten körbe, az is lehetetlen időben indul, de IMÁDNI való volt. Emlékszem azt hallottuk anno, hogy ha igazán jót és tradicionálisat akarsz enni, akkor nézd meg hol eszik a pap és a rendőr. Kinéztünk a kikötőben egy mamóka által vezetett kis souvlaki sütőt, hogy az szimpi. Másnap délben döbbenten láttuk, hogy négy rendőr és három pap egy asztalnál tömik magukat. Garantáltan életem legfinomabb gyrosa volt.

Szóval lehet hogy én is öreg vagyok, Santorinit látnom kellett, Skiathos a mindenem, de én is ezeket a csoda kis kincseket szeretem felkutatni. Taszítanak a tömeghelyek, ezért nem éreztem nagyon jól magam Rhodoson sem, olyan érzésem volt, hogy még egy repülő leszáll és elsüllyed a sziget... Persze, én is odamegyek, más miért ne mehetne, de túl vannak fojtva ezek a szigetek szerintem. Bár ebből élnek és csak ennyi idejük van rá, hiszen hamar lefut a szezon. De Samothraki még tartja magát icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 121 122 123 124 125 126   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu