Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1171
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi8
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221568 Üzenet linkje2014-07-23 22:27:18  Válasz a #221562. hsz-ra

Igazán nincs mit, örülök, ha tudtam segíteni Nektek icon_biggrin.gif
# 1172
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pmonika25
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221726 Üzenet linkje2014-07-25 16:48:25 

Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza Karpathosról, Lefkosban, a Coralli házban laktunk.

Lefkos egy bájos kis település, 1 utcából áll csak és 4 strandja van. Igaz, hogy első este majdnem sírva fakadtam, hogy ennyi a falu, ugyanis a Coralli ház a központtól 1 km-re van, és egy kietlen részen kell besétálni a faluba, és akkor úgy tűnt, hogy ott vége is a falunak. De aztán megismertük a többi részét is..
Azon a környéken is van néhány apartman, mini-market és tavernák, illetve egy kavicsos strand ( Potali ), de mi mindig bementünk a faluba, mert ott gyönyörű fehérhomokos parton és türkizkék színű vízben tudtunk fürdeni, és ami a legfontosabb, hogy itt totális szélcsend volt, ami a sziget többi részére nem mondható el. Sajnos az összes strandon erősen fújt a szél, ami miatt mindig hullámzott a víz. Főleg a reptér környéki strandokra igaz ez, és általánosságban a sziget déli részére, ami meglehetősen kopár, kb Arkasa után kezd el csak zöldülni a táj.
A sziget szép - a maga módján - de teljesen más, mint a többi görög sziget.
Lefkosban van 2 kölcsönző is, de motort csak a www.lefkosrentacar.com-on üzemelő cég ad bérbe. 3 napra béreltünk egy 125 ccm-s robogót 66 euroért, full biztosítással. A sziget ugyan nem nagy, viszont a sok szerpentin miatt elég sok idő eljutni ide-oda. A főváros kb 1 óra, és mivel csak ott van benzinkút, ezért oda mindig be kell menni. A nagy szél miatt mi a 3. napon már nem is használtuk a motort, annyira elfáradtunk. De be lehet járni a szigetet 2 nap alatt is.
Az emberek nagyon kedvesek, az árak egy kicsivel magasabbak mint Görögország többi részén. Kártyával nem lehet fizetni a falvakban és automata is csak csak a fővárosban van.
A Coralli házról még annyit, hogy vannak hiányosságai.. többször nem volt meleg víz, illetve víznyomás sem, így elég nehéz volt mosogatni vagy zuhanyozni, a wc öblítésről már nem is beszélek! Az egy hét alatt egyszer jöttek kukát üríteni ( mi persze minden nap kivittük ). A tulajdonos nem beszél angolul, így elég nehéz volt a kommunikáció. A kisfia beszél pár szót, általa tudtuk valahogy megértetni magunkat. Egyébként a kilátás gyönyörű az erkélyről, a tengerre és a hegyekre is néz.
Ha valaki kíváncsi még részletesebb infora, szívesen válaszolok!

Üdv,

Monika

# 1173
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Orzsu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221835 Üzenet linkje2014-07-26 23:12:17 

Sziasztok!

Pigadian lesz a szállásunk, az Iliada apartmanban. Szeretném megtudni, hogy a közvetlen tengerparton lehet-e
bérelni napozó ágyat? Van esetleg valakinek tapasztalata, aki gyerekkel volt kint? Én egy 7 évessel megyek. Sok infót nem tudtam összeszedni, még az utazási irodából sem. Volt utas aki gyerekkel ment, de nem volt még vissza jelzés, hogy milyen volt kint. Amennyit tudtam vissza olvastam a fórumban, de nem találtam ilyen jellegű beszámolót.

# 1174
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissmajer
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221951 Üzenet linkje2014-07-28 15:29:30 

Sziasztok,
szeptember első hetében utazunk Pigadiaba a Regina apartmanba, neten elég megnyerő, de van valakinek személyes tapasztalata a szállással kapcsolatban?
köszi előre is

# 1175
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221956 Üzenet linkje2014-07-28 15:56:38  Válasz a #221951. hsz-ra Előzmény #221951

# 1176
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edit64
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222218 Üzenet linkje2014-07-31 11:18:28 

sziasztok!
Mi aug.14-én megyünk Karpathosra,Pigadiába az Iliada stúdióba. Olvastam a hozzászólásokat, a széltől eléggé félek. Ammopit olvastam, hogy talán ott lehet szélcsendes, ha máshol erősen fúj a szél. Tavaly Kefalonián voltunk, ott kifogtunk egy nagyon szeles hetet.
Sziasztok!

# 1177
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ananda9
Aktív fórumos
Aktív fórumos
292 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222222 Üzenet linkje2014-07-31 11:30:57 

Edit!

A széltől ne félj, mert azt is imádni fogod meglátod! Nagyon jó a klíma ott és bár vannak helyek, amik valóban kissé zordak pl. Arkassa, de annak is megvan a maga szépsége. Lehet a hullámokat lovagolni és kirándulni arra is.

Ammopi, Apella,Lefkos, Kyra Panagia... azonban nagyon szép és szelcsendesebb hely ráadásul gyönyörű az odavezető út és a part is.

Olympos is kötelező icon_smile.gif, azt nem szabad kihagyni, óriási élmény. Sétálgatni a falvacskákban is nagyon jó a szélben, mert bizony meleg lesz. Menetes, Othos, Pyles, Athos...érdemes megnézni őket. Kicsik, bájosak, autentikusak és harmónikusak...

A szigetet véleményem szerint csak szeretni lehet akármekkora is a szél icon_smile.gif

Szép utat és élményteli nyaralást!

# 1178
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edit64
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222223 Üzenet linkje2014-07-31 11:43:30  Válasz a #222222. hsz-ra Előzmény #222222

Szia!
Köszönöm a választ, már alig várom az indulást! icon_biggrin.gif

# 1179
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222237 Üzenet linkje2014-07-31 15:34:52 

Sziasztok! Mi is 14-én utazunk Karpathosra. Szeretnénk két vagy három napra autót bérelni, ahova pedig busszal is el lehet jutni pár perc alatt, azzal mennénk. Szeretnénk menni egy BBQ-s hajókirándulásra is. Nem tudja valaki, hogy az Ibusz melyik napon indít ilyen utat? A katalógusban láttam, de időpontot nem ír. Vagy érdemesebb a kikötőben körülnézni? Hajókiránduláson voltunk már nem egyszer, de ez a BBQ-val összekötött dolog valahogy eddig kimaradt, és most kipróbálnánk ezt is icon_smile.gif
# 1180
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222286 Üzenet linkje2014-08-01 08:22:51 

Kedves Pontikos!
Végtelenül hálásak vagyunk a tanácsaidért melyeknek köszönhetően eljutottunk a helyi buszokkal és gyalog a legtutibb helyekre! KÖSZÖNJÜK! icon_smile.gif



Legutóbb Bejus70 szerkesztette (2014-08-01 08:33:13), összesen 1 alkalommal
# 1181
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222288 Üzenet linkje2014-08-01 08:32:00  Válasz a #222237. hsz-ra Előzmény #222237

Szia, Nagymaja!

Az IBUSZ, Apollón, Personal T. közös idegenvezetője ezt a programot szervezi minden turnusnak:

Szombat: Olympos (40 euro)
Hétfő: szigettúra (Aperi, Othos, Piles - 42 euro)
Kedd: Blue day (hajókázás Achata, Apella mellett, csobbanás Kyra Panagián - 32 euro)
Szerda: Saria (40 euro) este karpathos est (32 euro)

Tapasztalatokról nem tudok beszámolni, egyiken sem vettünk részt. icon_biggrin.gif
Ha érdekelnek részletek, hazahoztuk a prospektust.

Az utazási irodának már saját autókölcsönzője is van kint...

# 1182
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222296 Üzenet linkje2014-08-01 10:22:02  Válasz a #222288. hsz-ra Előzmény #222288

nem semmi árak..icon_surprised.gif
# 1183
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222300 Üzenet linkje2014-08-01 10:30:40  Válasz a #222286. hsz-ra Előzmény #222286

Örülök, hogy hasznát vettétek az infoknak! icon_smile.gif
# 1184
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222301 Üzenet linkje2014-08-01 10:36:10  Idézet innen: #222288

Bejus70 írta:
...Az IBUSZ, Apollón, Personal T. közös idegenvezetője ezt a programot szervezi minden turnusnak...


Ehhez kiegészítés, ha már felmerült ismét, hogy érdemes-e önállóan.
Olympos - pont ugyanazzal a hajóval kb. 25 euró. Kikötőben kell rákérdezni. Busszal még olcsóbb.
"Szigettúra": Ha csak ennyi a program benne, az igen karcsú ezért az árért, szerintem még valami hiányzik belőle. De a felsorolt három falu Pigadiából fél óra busszal (a legtávolabbiba 4 euró a jegy retúrba).
Hajókázás - kikötőben kell megkérdezni, több verzió is szokott lenni, köztük BBQ-s is. Biztos, hogy kevesebbért.
Saria - szintén kikötő, szintén olcsóbban.
Karpathos est - több taverna van Pigadiában és Ammopiban, ahol élő zene netán tánc is van esténként.
A hajók ált. este 6 után már bent állnak.

Az autókölcsönző viszont nem a magyar irodáé, hanem görög cég. icon_smile.gif

# 1185
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222304 Üzenet linkje2014-08-01 11:04:09 

Igazad van, Pontikos, a szigettúrához tartozik még Finikiben egy ebéd és fürdőzés, majd Menetes.

Blue day-ben természetesen benne van az is, hogy útközben szórakoztat a legénység és az ott fogott halat, rákot, polipot és 12 méter mélyről kibúvárkodott 30 centis(!) csigát a szemed láttára főzik/sütik meg neked.
(Bár azt, mi is volt a csigában, pontosan nem tudta megfogalmazni a szemtanú, csak annyit mondott, egy akkora állat, mint a karom...)

Olympos busszal idén is csak 16 euró oda-vissza és a sofőr megáll, amint előbukkan a falu a hegyek közül 5 perc "foto stop"-ra! icon_biggrin.gif

A Panoráma Travels-re gondoltam, amelyik a magyar utazási irodákkal szerződött, ők intézik a buszt, hajót és rajtuk keresztül lehet autót is bérelni. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 78 79 80 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu