Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1366
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zulaj
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218052 Üzenet linkje2014-06-16 15:28:16 

Sziasztok!

Mi tegnap érkeztünk haza és az idegenvezető mondta, hogy a Grandos buszokba plusz üléssort tetetnek be, hogy több embert tudjanak szállítani. Alapból nem lennének ennyire kényelmetlenek. icon_sad.gif .

# 1367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gypanni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218054 Üzenet linkje2014-06-16 17:01:40 

Ha megnézitek a Setra honlapját, látható, hogy nem raktrak a Grandos buszokba plusz üléssort. Szerintem alkatfüggő is (nem a testmagasságra gondolok), hogy kinek melyik a kényelmes.Apollonnal négyszer utaztam, iszonyat kényelmetlen volt, mintha nem is lett volna kárpit az ülésen, a rugózása kifejezetten kellemetlen, mégis sokaknak ez a legkényelmesebb. Igaz régebben én is utaztam a Grand régi tipusú emelt szintű buszával és nem volt kényelmes, de szerintem az újak már azok, legalábbis amivel eddig utaztam.
# 1368
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218062 Üzenet linkje2014-06-16 19:06:20 

Én is az emelt szintű buszokra szavazok,azt tapasztaltam,hogy sokkal jobban elférünk,mint az emeleteseken.(160-175 cm magasságokkal)
Egyébként a Grandos buszoik nekem is kényelmetlenek,egy kivétellel,mikor Kefaloniára mentünk,a Grand 3 vitt minket,azóta elfelejtettem,milyen tipusú volt,de az marhára kényelmes volt!!!

# 1369
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218063 Üzenet linkje2014-06-16 19:26:14 

Ne a buszt nézzük, hanem a szállást! Inkább legyen kényelmetlen a busz és kényelmes a szállás, mint fordítva!
# 1370
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gypanni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218065 Üzenet linkje2014-06-16 19:48:50 

Egyetértek. 20-30 óra utazás után már egyik sem kényelmes, de nem ez a lényeg.
# 1371
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Carra
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218238 Üzenet linkje2014-06-18 15:19:27 

Köszönöm a válaszokat! A HL-re én is rábukkantam valahogy ezzel a kényelmesebb busz témával kapcsolatban más vonalon, úgyhogy egy kört futok majd velük.

Nyilván tisztában vagyok/vagyunk a buszos utazás kompromisszum kényszerével, de 7 nap nyaralást elkezdeni és lezárni 26 óra tömör szenvedéssel még olcsón sem annyira jó, SZERINTEM. Nekem nem vagy-vagy-os a kérdés, tényleg inkább fizetnék egy kicsivel többet a kényelemért HA lehet, ennyi.

A szállásunk csillagos 5ös volt, mondom nem győzöm dícsérni a GT-t, a szervezett programok is mind jók voltak, a sofőrök nagyon jó fejek voltak, az idegenvezető is nagyon rendben volt, az információk is jók voltak amiket kaptunk (praktikus, fontos és jó dolgokat mondtak).

Ami kimaradt a leírásomból és szerintem lényeges, hogy lecsúszni sem tudtam annyira, hogy a fejemet megtámasszam így aludni sem tudtam rendesen mert vagy leborult a fejem mindenhogy, vagy annyira kicsavarodott pózban tudtam volna lerakni valahogy valahova, hogy vagy tutira megfulladok vagy drasztikus horkolással jár és kb 10 percnél tovább nem tart (viszont annál hangosabb..) icon_biggrin.gif

Az egyetlen kiskapu az volt, hogyha én ültem a belső széken akkor a járás felé kitudtam nyújtani az egyik lábamat és ha nagyon kirutinoztam akkor sréhenkeresztbe féliglecsúszva minimálisan enyhíteni tudtam a helyzeten, de hozzáteszem a lábamat így is gyakorlatilag az előttem ülő ölébe tudtam volna rakni.

De be is fejezem, tényleg nem savazni akarom a GT buszait, a helyzet ilyen volt, ennyi.

Chivas testvérem, én sem akarlak elkeseríteni vagy ilyesmi, de kb ugyan az az alkatunk tehát készülj fel mindenre, aztán érjen pozitív meglepetés és ha hazajöttél olvass be nyugodtan, hogy nem érted mi lehetett a bajom mert neked annyira kényelmes volt icon_smile.gif

# 1372
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218243 Üzenet linkje2014-06-18 16:27:00  Válasz a #218238. hsz-ra Előzmény #218238

Én sem gondolom, hogy teljesen mindegy lenne, milyen a busz. Igen, tudjuk, 20-25 órán keresztül egyik sem kényelmes, de a Grand kisebbik busza 2 órán keresztül sem volt az. Én is jó irodának tartom a Grand-ot, a szállással maximálisan meg voltunk elégedve, az idegenvezető felkészült volt, sok érdekes dolgot tudtunk meg tőle, amikor szervezett kirándulásra mentünk, és visszafelé az emeletes busz is - a lehetőségekhez képest - kényelmes volt. De amíg az ember válogathat, addig tudja mérlegelni, mi az, ami jó neki. Nekem a buszoztatás szervezésében és a buszok kényelmében még mindig az Apollon a nyerő, még ha nem is rugózik annyira az az ülés icon_smile.gif. És nem mellékes az sem, hogy az ő buszaikon lehet használni a wc-t - bár ez addig volt érdekesebb, míg a lányom kisebb volt, nekem még nem kellett sokszor kihasználnom -, ami a Grandnál nem lenne könnyű, mert nincs is.
# 1373
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veva71
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221768 Üzenet linkje2014-07-26 00:25:41 

Sziasztok
Nos, ez a busz téma elég érzékeny mi lefelé Szegedtől a kisebb nem emeletes Setra busszal mentünk (Grand Tours) az viszonylag kényelmes volt, volt láb támasz, a karfa gumis és hátra is lehetett dönteni este a fekvéshez (az emeletes Setra is jó). Visszafele viszont egy IRIZAR CENTURY busszal jöttünk (ez sem emeletes), na ez nagyon kényelmetlen volt, nem volt láb támasz, a karfája kemény műanyag és nem mindegyiket lehetett hátra dönteni rendesen (megnéztem a mellettem lévő teljesen hátrabírta dönteni az enyém meg nem ment hátra az istennek sem, pedig mögöttem senki sem ült, hátra tudtam volna végig dönteni). A Wc az nem előny, mert úgysem engedik használni, mivel akkor iszonyat büdös lenne és 4 óránként jobb, ha megállunk, és lábat is nyújtóztatunk. Én utaztam, már a Grand-al és a Fehérvárral is busszal, és csak a mostani haza út volt pocsék nagyon a busz szempontjából, szóval szerintem nem iroda, hanem busz függő a dolog. Az Irizar véleményem és tapasztalatom szerint egy nagyon ócska busz hosszabb útra nem való, max 2-3 órás útra jó. És hát igen, ha volna megfizethető árú repülőjegy akkor az lenne a legkényelmesebb és nem a busz, de még a vonat is kényelmesebb volna, ha volna. Szerintem az autó sem lehet olyan buli ekkora távon, a sofőrnek biztos nem, meg a sok fizetős kapu, meg minden, még drágává is teszi az utat icon_smile.gif

# 1374
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mushroom
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221789 Üzenet linkje2014-07-26 11:20:28 

Sziasztok!

Huhh, most olvasgattam a topicot, mert szeptember 4.én az invian foglalt buszos útra (Korfu), az Ibuszon keresztül fogunk menni (később tudtam meg, pedig az Ibusztól ódzkodtam eddig...). Szóval most kellően rettegek az utazástól.
Bár közben már leinfóztam, hogy idén a Calippo (http://www.calippo.hu/) nevezetű alvállalkozóval intézik a buszos utakat. Hát van 1-2 busz, ami szerintem igén kényelmetlen lesz a 20+ órára.

Amúgy a HolidayLines-al már kétszer voltunk, mind a két irányba. A buszok tényleg kényelmesebbek az átlagnál, de ami nekem nem tetszett, az a légkondi használása. Nem vagyok egy fázos típus, de volt hogy pulcsiban, kapucniban kellett ülnöm, olyan szinten fújta a hideget az arcomba a légkondi. Többen is szólta a sofőröknek, hogy fáznak, de azt mondtak majd este veszik feljebb a hőmérsékletet...Gondolom a hidegben könnyebben ébren maradnak...

# 1375
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krisztike
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222172 Üzenet linkje2014-07-30 18:20:37 

Sziasztok!Én a Grand Tours 2014 es Setrával utaztam és nagyon szupi volt!Gyors és kényelmes!
# 1376
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222977 Üzenet linkje2014-08-10 02:38:10 

Sziasztok! Volt valamelyikőtök Zakynthoson busszal? Mennyi a menetidő? Jogosan tartok tőle, hogy az IBUSZ buszai kényelmetlenek?
# 1377
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Simacsek1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222980 Üzenet linkje2014-08-10 07:44:19 

SZia,Zakyntosra mi tavaly előtt délelött 10-kor indultunk Szegedröl és másnap reggel fél hétkor a killini kikötőben voltunk, onnan még+1.5óra hajózás!Az ibuszrol meg annyit hogy mikor mi utaztunk velük akkor még az ikarosz travellel utaztattak,és nem volt sermmi gáz!
# 1378
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hungoliat
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223013 Üzenet linkje2014-08-10 19:10:56 

Mi is busszal készülünk Kefaloniára, állítólag az út nem olyan vészes, kibírható. VISZONT!
Sajnos nem egy ismerősöm utazott az idei szezonban szintén azzal az utazási irodával amivel mi is készülünk, és sajnos van egy kis félsz bennünk. Elmondásuk szerint a sofőrök nagyon rugalmasak és jó fejek voltak, a baj inkább az volt, hogy péntek hajnal 3-kor indul a turnus két sofőrrel Győrből, majd ugye másnak nagyjából 10 óra körül ér ki Kefaloniára a busz. A két sofőr ugye 4 óránként váltja egymást, ami ugye elő van írva. A baj igazából azzal van szerintem, hogy a hazafelé utazókat már veszik is fel és indulnak haza. Nos, úgy gondolom, bármennyi energiaital és kávé fogyasztása után is elég fárasztó ez Nekik, egy huzamban szinte 3 napot levezetnek. Bennünk van a félsz megmondom őszintén, mert az egy dolog hogy olcsó effektív az utaztatás, de én inkább fizetnék többet, cserébe pedig több biztonságot várnék. Úgy tudom többen megjegyezték már ezt és jelezték az utazási iroda felé, de sajnos úgy gondolom, amíg nem történik valami baj addig nem foglalkoznak ezzel a problémával.
Remélem mindenki szerencsésen hazaérkezik és kellemes nyaralást kívánok az utazóknak!

# 1379
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223032 Üzenet linkje2014-08-11 00:42:10  Válasz a #222980. hsz-ra Előzmény #222980

Szia simacsek1!
Köszönöm a válaszod! icon_smile.gif

# 1380
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223033 Üzenet linkje2014-08-11 00:43:29  Válasz a #223013. hsz-ra Előzmény #223013

Hungoliat, megkérdezhetem, hogy melyik utazási iroda ez?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 91 92 93 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu