Bankkártyák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
Hozzászóló Üzenet
# 301
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jakab
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220108 Üzenet linkje2014-07-09 13:12:08 

Elolvastam végig, amit írtatok, kérdésem MOST 2014-ben szerintetek Szerbiában és Macedóniában euróval, kártyával vagy dínárral érdemesebb fizetni? Köszönöm szépen.
# 302
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220114 Üzenet linkje2014-07-09 13:50:43  Válasz a #220108. hsz-ra Előzmény #220108

Ha érdekel egy elkényelmesedett vénember véleménye...: Ha csak keresztülutazol minden egyéb szándék nélkül, s a komoly kutaknál tankolsz, akkor dombornyomott kártya. Legyen nálad a biztonság kedvéért Euro apró, s soha ne hagyd teljesen kiürülni a benzintankot, hogy szükség esetén el tudj menni a következő kútig.

(Nemrég megjártam Zakopanét 10 nap alatt mindössze 100 PLN-nel, aminek a maradékát eltankoltam, mindent kártyával fizettem, s nem jártam rosszabbul, mintha váltottam volna. Sokan még mindig húzódoznak tőle; ők tudják, miért. icon_confused.gif icon_rolleyes.gif )

# 303
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hiroda
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220121 Üzenet linkje2014-07-09 14:14:43  Válasz a #220108. hsz-ra Előzmény #220108

Szia!
Mindenki arra fog esküdni, ahogy ő csinálja.
Én is nemrég jöttem haza. Szerintem a kártya a legoptimálisabb. Az autópályánál is gyorsan megy a kártyás fizetés, tankolásnál sincs gond. Étteremben is azzal fizettem Szerbiában. Ha váltasz, biztos marad meg belőle, mert nem tudod kiszámolni. Ha euroban fizetsz, biztosan drágábban váltják. Görögországban is csak kártyával tankoltam.
Persze hazafelére a biztonság kedvéért legyen az embernél euró, de az csak baj esetére kell. De ha van kártyád és fedezet rajta, akkor bármikor pénzhez juthatsz.
Nekem az a véleményem, és ezt már többször leírtam, hogy ez már régen nem olyan balkán, mint 15-20 éve.
Egy dolog szól a bankkártya használat ellen, a kp. fizetés mellett, ugyanúgy mint idehaza. Ha nem akarod, hogy egy bizonyos hivatal lássa, merre jártál, mennyit költöttél.

# 304
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jakab
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220123 Üzenet linkje2014-07-09 14:29:36 

Kedves Hiroda! A benzinkúton, ha kártyával tankolok OMV kútnál, akkor ki van írva, hogy mennyit kell fizetni és bent ezt ütik be? Tehát nincs semmilyen problémás rész? Maestro kártya jó? Köszönöm szépen.
# 305
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220125 Üzenet linkje2014-07-09 14:38:35 

Sziasztok!
Tavaly mi inkább a készpénzt részesitettük előnyben, de ott volt tartaléknak a bankkártya - mondván bármi történjék, van hová nyúlni. És jól is jött! Megbüntetett minket a rendőr Macedóniában (csak magyarokat és németeket állitgatott meg, mondvacsinált indokokkal, egyezkedni nem lehetett vele, egy tahó rendőr volt, és mivel először történt ilyen velünk nem igazán tudtunk/mertünk bármivel is próbálkozni).
A lényeg, hogy utána a tankolást és az autópályadijakat végig kártyával fizettem (nem keresgettünk automatát hogy levegyük a pénzt), és tökéletesen működött, rögtön kaptam róla az sms-t, hogy mi mennyibe került. Ezt legközelebb is alkalmazni fogjuk. icon_smile.gif

# 306
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hiroda
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220127 Üzenet linkje2014-07-09 14:41:05  Válasz a #220123. hsz-ra Előzmény #220123

Semmivel sem másabb, mintha Magyarországon, vagy Európa bármely modern országában tankolnál.
Tankolsz, a számlálóról leolvasod mennyiért tankoltál, majd a pénztárban bemondod a kút számát. A pénztáros beüti, leellenőrzöd, hogy tényleg annyi van-e a kijelzőn, mint amennyit te láttál a kútoszlopon és ha igen, a PIN kódod megadásával elismered a vásárlást.
Egyes kutaknál a kutas tankol neked és bekísér a terminálhoz a fizetéshez.
Ugyanúgy mint nálunk, a nagyobb kutaknál a pénztárgép rögtön átadja az összeget a terminálnak, valahol a kutas nyomkodja be az összeget.
Az Európában általánosan elfogadott kártyák itt is jók. Az Amex nem mindenhol. Egyébként a kártyádra rá van írva, ha csak Magyarországon érvényes. Egyes hitelkártyáknál van ilyen korlátozás.

# 307
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220136 Üzenet linkje2014-07-09 15:48:49  Válasz a #220123. hsz-ra Előzmény #220123

Kedves Jakab!

Ne aggódj, de legyél körültekintő! Nyilván bizalmatlan, bizonytalan az ember, ha valamit nem ismer, nem próbált korábban. A hitelkártyákat nem ismerem, a dombornyomott MasterCard betéti kártyát használom. A lényeg (mert főleg régebben voltak visszaélések, de ma már ritka), hogy a kártyát ne téveszd szem elől, azaz ne engedd, hogy elvigyék lehúzni úgy, hogy nem látod (éttermekben fordulhat elő). Mindig jóvá kell hagynod fizetés előtt a terminál ketyeréjébe beütött összeget a zöld gombbal (kivétel az autópálya-kapuk és társai). Utána általában kéri a PIN kódot és kész. A bizonylatot a bankod (havi) elszámolásáig tedd el! Ez egy kényelmi szolgáltatás minden közreműködő számára, amit most inkább nem részleteznék. Rá fogsz szokni... Lehet cifrázni, előfizetni plusz szolgáltatásokra, mit pl. tranzakciónként SMS értesítés; pénzkérdés... icon_confused.gif icon_rolleyes.gif Sok sikert hozzá! icon_smile.gif

# 308
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jakab
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220151 Üzenet linkje2014-07-10 00:33:33 

Köszönöm szépen. icon_smile.gif
# 309
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220458 Üzenet linkje2014-07-13 23:12:54 

Szia Bopis!Én tavaly kártyával fizettem a duty freeben, szóval igen. icon_smile.gif (american express volt, csak kipróbáltuk működik-e, de akkor a más kártyával is fog menni szerintem)
# 310
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220490 Üzenet linkje2014-07-14 13:41:31  Válasz a #220458. hsz-ra Előzmény #220458

Mastercard ellen sem volt semmi kifogásuk. icon_lol.gif
# 311
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220554 Üzenet linkje2014-07-14 20:27:09 

Európában a Mastercard a legelfogadottabb kártya, míg az egyik legelutasítottabb az American Express kártya!
# 312
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220567 Üzenet linkje2014-07-14 21:52:29  Válasz a #220554. hsz-ra Előzmény #220554

Valóban így van. A benzinkutakon pl. nagyon sok helyen nem fogadják el az American Expresst, mondjuk a duty freeben minden további nélkül fizettünk vele. A mastercarddal viszont mindenütt jók voltunk. icon_smile.gif
# 313
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bopis
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
48 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220715 Üzenet linkje2014-07-15 21:32:30 

sziasztok köszi a válaszokat holnapután indulunk haza és nem tudtam hogy hagyjak eurot vasarolni vagy kartya legyen
# 314
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veva71
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221769 Üzenet linkje2014-07-26 00:57:18 

Szia Csarlsz
Én már foglaltam így, egy internetes kártyának az adatait adtam meg amin nem volt pénz, de élő kártya volt, el is fogadta meg minden majd 1-2 nap után írt a szálloda, hogy tegyek pénzt a bankkártyára csak akkor foglalhatom (Ez egy Párizsi szálloda volt), vissza írtam nekik, hogy azt írták nem lesz előleg, meg ilyenek zárolása, de azt írták 1 napi díjat tegyek rá végül is rá kellett tennem kb. 20000 ft-ot és azt majd csak jóval azután szabadították fel mikor már hazajöttünk és ugye rég kifizettük a szállásdíjat.
De pl. amikor a Londoni szállást foglaltam le ott nem csinált ilyen próba befoglalást.
Ha van internet kártyád add meg azt, és max teszel rá pénzt, vagy másikat választasz, ha mégis befoglalnak.

# 315
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veva71
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221770 Üzenet linkje2014-07-26 01:05:39 

A kártya használatról szeretnék írni annyit, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy utazás során amíg eljutunk Görögországba lehetett használni mindenhol a kártyát (autóbusszal utaztunk és benzinkutaknál álltunk meg), de pl. Tolo-n nem szerették, ha azzal fizettünk, bár volt pár hely ahol elfogadták.(Konkrétan az egyik bolt 10 euró felett és 2 étterem a Romvi és az Ambrosia). Az ember egy idő után feladja, hogy kártyával fizessen, de jó ha van, ha bármikor kell pénz legalább ki lehessen venni automatából az van mindenhol legalább 1 (ha baj van nem érdekes mennyiért, de pénz kell és azonnal, és erre a kártya a leggyorsabb megoldás). Ja és az átváltás nekem ugyanannyi volt mint amikor itthon vettem, sőt még egy kicsivel olcsóbb is.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
<   1 2 3 ... 20 21 22   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu