Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 4711
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221857 Üzenet linkje2014-07-27 15:10:37  Válasz a #221856. hsz-ra

Valóban nagyon jó képek, ezért is csodálkoztam, hogy eddig erre még nem találtam rá. Aki még ismeretlen a szigeten, annak tök jó lehet ez alapján megnézni a strandokat. icon_smile.gif
# 4712
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vargazoli
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221869 Üzenet linkje2014-07-27 17:10:06 

Sziasztok !Tudna nekem valaki ajánlani utazási irodát, ahol szerveznek repülős utat Thassosra. Én nem találtam, de hátha. Előre is köszönöm.
# 4713
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221870 Üzenet linkje2014-07-27 17:14:30  Válasz a #221869. hsz-ra Előzmény #221869

Nincs a szigetnek reptere, tehát oda a repülős út kizárt - ha igy gondoltad.
Thessalonikiig szoktak menni repülővel, aztán onnan el Keramotiig, esetleg Kavaláig valamivel (autó vagy busz), ahonnan indul a komp a szigetre.
Tavaly is volt innen a fórumról valaki hasonló módon, de már nem emlékszem, hogy taxival, vagy bérelt autóval oldották meg a kompig az utat.

# 4714
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221871 Üzenet linkje2014-07-27 17:32:53  Válasz a #221870. hsz-ra Előzmény #221870

bambusznád volt idén, én pedig tavaly így, thessaloniki és onnan bérelt autóval.

egyébként-inkább csak érdekesség- bizonyos értelemben van a szigetnek reptere. biztos láttátok a keramoti kikötő tőszomszédságában van egy repülőtér. ez a kavala airport, mely egy pici de nemzetközi reptér, ahová a görög társaságok mellett angol charterek de még az air berlin is repül. de persze az árak miatt ezek számunkra inkább csak elvi lehetőségek sajnos.

# 4715
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molnjan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222008 Üzenet linkje2014-07-29 08:06:57  Válasz a #221599. hsz-ra Előzmény #221599

Bocsi a késői válaszért!

Igen, szerintem járható az út babakocsival is, de nehezen. Ha van egy erős ember, aki tolja. Én például bevállalnám (ezzel nem azt akarom mondani, hogy szuper erős vagyok icon_smile.gif, de nagyon meg kellene szenvedni a hosszú úton, tűző napon.

Ha viszont nem ragaszkodtok a babakocsihoz, akkor inkább a nyakba tevős, úgy vivős megoldást választanám. Ezt már simán és gondolkodás nélkül bevállalnám mert sokkal könnyebb úgy menni. Időnként leteszed, sétál kicsit majd ha fárad, akkor felveszed. Anno a kisebbik gyerkőccel elképesztő távolságokat tettünk meg ezzel a megoldással. Előnye, hogy a nehéz babakocsit nem kell cipelni, könnyebben mozogsz.

# 4716
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222055 Üzenet linkje2014-07-29 15:24:45 

Márványpartra mi is lementünk, quadot béreltünk és sajnos látom, nem az optimális irányból közelítettünk. Makriammosból indultunk, kb. 5 km az út, nagyon kellett figyelni a kátyúkra, kövekre, mert ez a járgány sajnos eléggé borulós. De megérte lemenni, személyautót én nem kockáztatnék. Az öböl gyönyörű, a víz csodás, tényleg megismételhetetlen élmény, ne hagyjátok ki. Viszont a másik márványpartra - nem tudom melyik a kicsi melyik a nagy - mi már nem mentünk át, este volt már akkor.
Quadot érdemes bérelni egyébként, ha megtehetitek, nagyon jó élmény, körbejártuk vele a szigetet. De ha lehet egy jó tanácsom, ne Sakisnál vegyétek! (ja Skala Potamia-ról beszélek, Centrum Partszakasz kölcsönzője). Érdemes Skala Panagiába elmenni, az ottani kölcsönzős sokkal korrektebb, a járművei jól karbantartva, tiszták, megbízhatóak. Sakis gépeiből kettő rossz volt icon_evil.gif (négy db. quadot béreltünk), egyiknek a váltója nem működött jól, a másiknak konkrétan majdnem kiesett a kereke - vszínű a csapágynál törhetett el benne valami. Még jó, hogy nem a Giola felé féluton a hegyen....Ott is kellett hagynunk a gépet az út szélén a sziget túloldalán, szerencsére volt velünk egy autó is, így nem kellett megvárni, amíg a Kölcsönzős kedves odafárad egy cseregéppel esetleg....Ja és arról szó sem volt, hogy esetleg valami kedvezményt, vagy pénzvisszaadást eszközölne...

# 4717
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222078 Üzenet linkje2014-07-29 18:54:29  Válasz a #222055. hsz-ra Előzmény #222055

Szia Jutka!
Valószínű, hogy ti a kis Márványparton voltatok (Saliara beach), ha Makryammos felől mentetek, mi is arról mentünk anno.
Nem csodálom, hogy tetszett, pláne, hogy idén nincs tüc-tüc zene, és százezer napozóágy kirakva, így azért teljesen más élmény lehet.

# 4718
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222200 Üzenet linkje2014-07-31 07:38:38  Válasz a #222078. hsz-ra Előzmény #222078

Messinia,
köszi a tájékoztatást, legalább tudom, hol vontunk icon_biggrin.gif ! Elég rossz elképzelni, hogy tuc-tuc zenével mi kárt tehetnek a hangulatban. Azt sajnálom, hogy nem volt több időm feltöltődni a hely szépségével, egész napos quadozás után voltunk és még volt pár km előttünk. De így is maradandó élmény volt, lemosni az út porát, úszni egyet a smaragdzöld és türkizkék vízben....Ez is egy helyszín, egy ok a sok egyéb között, amiért készülünk visszamenni a szigetre!
Jutka

# 4719
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222246 Üzenet linkje2014-07-31 17:32:03 

amilyen koszt és mocskot hagynak maguk után a románok az kritikátlan.Idén lementünk a márványpartra, aztán azzal a lendülettel fordultunk sarkon, mert folyt a mocsok már a bejáratnál..... icon_evil.gif
# 4720
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Driizz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222278 Üzenet linkje2014-08-01 07:15:03 

Sziasztok! mi Potosról szeretnénk eljutni a márványpartra, de nem szivesen mennénk oda az autókkal, mert ez a finom por mindenhová bemegy, hanem inkább quadokkal szeretnénk eljutni.
Tudna valaki adni egy gyors útleírást, hogy Potosból hogy e legegyszerűbb eljutni a márványpartra?
Előre is köszönöm!

# 4721
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222283 Üzenet linkje2014-08-01 08:02:21  Idézet innen: #222278

driizz írta:
Sziasztok! mi Potosról szeretnénk eljutni a márványpartra, de nem szivesen mennénk oda az autókkal, mert ez a finom por mindenhová bemegy, hanem inkább quadokkal szeretnénk eljutni.
Tudna valaki adni egy gyors útleírást, hogy Potosból hogy e legegyszerűbb eljutni a márványpartra?
Előre is köszönöm!


Mi 2x kocsival mentünk, csak kívül lett poros az autó amit a szálláshelyen, pár perc alatt slaggal lemostam.Csak ezért nem bérelnék quadot.

Maryammos felé kell tartani, szinte mindegy- mert km-ben szinte ugyan annyi - ha Limenária, vagy Astris felé mentek. Sok szép öböl van amit útba lehet ejteni.(kötelező)
icon_lol.gif

# 4722
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Driizz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222291 Üzenet linkje2014-08-01 08:57:36 

Köszönöm szépen a választ! és maga az út milyen Maryammos felé? mert az autónk nem épp egy terepjáró, ha mondjuk ha letérünk az aszfaltról, akkor mennyire van még a strand?
# 4723
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fazika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
398 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222293 Üzenet linkje2014-08-01 09:58:42  Idézet innen: #222291

driizz írta:
Köszönöm szépen a választ! és maga az út milyen Maryammos felé? mert az autónk nem épp egy terepjáró, ha mondjuk ha letérünk az aszfaltról, akkor mennyire van még a strand?


SZia! Katt ide: Útvonal

Bár én eredendően éppen ellenkezőleg indultam volna Potosból, mint ahogy az útvonaltervező mutatja, de arra biztos nagyon picivel hosszabb.

vagy nézd meg itt:

Márványpart

Makriammostól földes-márványporos úton még kb. 6 km a márványpart (a "kis" márványpart)

# 4724
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222294 Üzenet linkje2014-08-01 10:08:57  Válasz a #222293. hsz-ra Előzmény #222293

Nem annyira kanyargós az út abba az irányba, azért lesz időben rövidebb az út.
# 4725
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222299 Üzenet linkje2014-08-01 10:29:56  Válasz a #222278. hsz-ra Előzmény #222278

Mi is személyautóval mentünk le a Márványparta, Makryammos felé (nekünk onnan jobban útba esett, mert pont arra van a szupermarket, ahol be szoktunk vásárolni icon_smile.gif ), a párom kicsit szivta a fogát, nehogy a felfüggesztésnek baja legyen, eléggé hepehupás az út. De jó lassan mentünk, figyeltük a buckákat, igy nem volt gond. A fehér port meg abszolút elviselhető, mi is azonnal lemostuk egy benzinkútnál (van ilyen nagy nyomású slag általában mindenütt), az meg, hogy bent egy kicsit néhol fehér maradt, hát istenem....thassosi emlék. icon_smile.gif


Legutóbb Messinia szerkesztette (2014-08-01 11:55:08), összesen 1 alkalommal
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 314 315 316 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu