Skopelos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 736
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Highlander
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223084 Üzenet linkje2014-08-11 17:29:43 

Egy kérdésem lenne,mivel 3 hét múlva mi is utaznánk Skopelosra,az a komppal kapcsolatos.A foglalásnál Volos-Skopelos van megadva és nem Glossa.Ez annyit jelent,hogy tulajdonképpen félrevezetnek és nem visznek el oda,ahova kérted a jegyet?Vagy Ti szándékosan Glossáig kértétek?
Előre is köszönöm a válaszod.

# 737
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223087 Üzenet linkje2014-08-11 18:03:51  Idézet innen: #223084

highlander írta:
Egy kérdésem lenne,mivel 3 hét múlva mi is utaznánk Skopelosra,az a komppal kapcsolatos.A foglalásnál Volos-Skopelos van megadva és nem Glossa.Ez annyit jelent,hogy tulajdonképpen félrevezetnek és nem visznek el oda,ahova kérted a jegyet?Vagy Ti szándékosan Glossáig kértétek?
Előre is köszönöm a válaszod.


Bár nem engem kérdeztél, de mikor tavaly voltunk, akkor volt komp amelyik Glossába ment, és volt amelyik Skopelos városba. Az ára sem ugyanaz. Nekünk az volt a jó, amelyik Glossába ment. Indulásra is és árban is. (olcsóbb)

Egyébként akkor sincs gond, ha Skopelos város a cél, de Glossában jöttök le a kompról. Busszal is el lehet jutni Skopelosba (5 eur), és autóval is. Kb. fél-háromnegyed óra, és egy élmény az is. Rögtön megvan az első szigetszemrevételezés. icon_smile.gif

# 738
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Highlander
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223092 Üzenet linkje2014-08-11 19:21:53 

Bár nem engem kérdeztél, de mikor tavaly voltunk, akkor volt komp amelyik Glossába ment, és volt amelyik Skopelos városba. Az ára sem ugyanaz. Nekünk az volt a jó, amelyik Glossába ment. Indulásra is és árban is. (olcsóbb)

Köszönöm a hozzászólásod és valóban Exacttól szerettem volna a választ,de mivel először írok fórumba,így egy kicsit el szerencsétlenkedem.

# 739
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223093 Üzenet linkje2014-08-11 19:36:49  Idézet innen: #223092

highlander írta:
Bár nem engem kérdeztél, de mikor tavaly voltunk, akkor volt komp amelyik Glossába ment, és volt amelyik Skopelos városba. Az ára sem ugyanaz. Nekünk az volt a jó, amelyik Glossába ment. Indulásra is és árban is. (olcsóbb)

Köszönöm a hozzászólásod és valóban Exacttól szerettem volna a választ,de mivel először írok fórumba,így egy kicsit el szerencsétlenkedem.


Exact is biztos megírja a saját tapasztalatait. icon_wink.gif

# 740
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223106 Üzenet linkje2014-08-11 22:01:55 

Nos nem annyira bonyolult a dolog...

Azt van, hogy nem minden nap megy a komp Skopelos városba egyenesen. Vannak napok amikor Glossán keresztül érhető csak el a sziget.
Mivel mi pénteken érkeztünk ha megnézed a menetrendet azon a napon NINCS skopleos járat csak glossás. Ám szombaton épp ellenekzőleg...glossa marad ki.
De nincs jelentősége mert kocsival 30 perc az út a 2 város között

# 741
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223107 Üzenet linkje2014-08-11 22:03:57 

Igazából haza felé érdekes csak az ügy, hogy Skopelosból vagy Glossából indul a komp tovább Skiathosra. Ez is az határozza meg hogy épp milyen nap van.

Egy biztos: A szigetre minden nap 1x jön a komp. ÉS minden nap 1x megy a komp

# 742
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223108 Üzenet linkje2014-08-11 22:05:30 

Skopleos városba 6 Euroval több a jegy... de ugye nem kívánság műsor, hogy hol szállunk le mert csak az egyik helyre megy naponta
# 743
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Highlander
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223165 Üzenet linkje2014-08-12 16:02:11 

Köszönöm a segítséget!
# 744
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224686 Üzenet linkje2014-09-26 13:02:28 

Sziasztok!

Most csatlakoztam a fórumhoz, kérném a segítségeteket. Ha már le van írva, előkeresem:)

Jövőre Skopelos-Skiatost tervezzük 1-1 hétre. Szervezett utat nem találok, és repülővel szeretnénk menni. Amit eddig sikerült begyűjteni, az Athén ill. Thesszalonikiig a repülő menetrend jövő aug.-ra. November végén lesz fönt a Skiatosi.
Önellátásos apartmant szeretnénk a párommal, nagy igényeink nincsenek: két ágy, egy rezsó, zuhany, wc, csap, erkély, ha lehet nézzen a tengerre, nyugodt, csendes környezete legyen, jó messze minden szórakozó helytől. Hogy ezt hány nm-en építették meg, teljesen mindegy. Volt már operabál rendezésére alkalmas apartmanunk, meg olyan is, hogy vagy én közlekedtem a szobában, vagy a párom. Tényleg mindegy:)
Köves-kavicsos- sziklás partokat kedvelünk, ha lehet válogatni.
Volt már valaki repülővel+ repülővel vagy repülővel+ komppal? Netán repülő+ akármi?

A szállásokat már elkezdtem nézegetni, de bevallom ezektől a kereső oldalaktól lever a víz. Dátum megadása nélkül meg sem mozdulnak ár adás ügyileg. Én meg nem tudom mikor lesz repülő...szóval ha valaki volt olyanban, amit leírtam, megköszönném a nevét.

Nagyon köszönöm ha válaszol valaki icon_smile.gif

# 745
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224687 Üzenet linkje2014-09-26 13:20:26  Válasz a #224686. hsz-ra Előzmény #224686

a repülőknél a nagy légitársaság(ok) mellett érdemes nézni a kicsiket is: thesalonikiből a skyexpress nevű görög cég is repül skiathosra. menetrend jövő nyárra nincs, novemberben se lesz csak sokkal később, ennek ellenére érdemes lehet figyelgetni azt is.

egyébként voltak már így innen, ha visszaolvasol akkor találsz infókat erről, cofffos olvtársnő nevét kiemelten keresd. icon_smile.gif de ha látja majd biztos segít is. ők repülő+vonat+komp megoldással voltak.

a szálláskeresős problémát nem értem: írj be egy nagyságrendi időpontot amikor menni szeretnél. attól, hogy pár nappal korábban-későbben mész majd valójában, nem fog módosulni az ár. sőt, ha valami tetszik, visszamondhatóan le is foglalhatod-aztán ha szükséges, majd írsz nekik, hogy erre vagy arra módosítanád. nem fognak neked ugrani, ígérem. icon_smile.gif

azt viszont érdemes tudnod, hogy még korán van, nem minden szállás jelent már meg a jövő évi áraival, sokan teszik fel azt csak október-november folyamán. ha túl sok szállást találsz úgy, hogy már elkelt, azok java része még nem tette fel a jövő nyarát, nem kell megijedni ettől.

# 746
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224689 Üzenet linkje2014-09-26 15:00:37 

Köszi rollo!

A szállásnál az volt a gondom, hogy akármilyen dátumot írtam be, több helyen a válasz az volt, hogy telt ház, válasszak másik dátumot, és nem írt árat. Volt ahol idei árakat találtam valóban, ahogy írod, amitől egyébként el voltam képedve,milyen sok. Még apartmanban is. Biztos hogy van nekem árban megfelelő, és biztos hogy rá is találok, fő az optimizmus:) Még sosem szerveztük magunknak a nyaralást, egyenlőre topogok:)
Skyexpress-t felírom, cofffos nevét pedig keresem:)

Köszönöm!

# 747
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224690 Üzenet linkje2014-09-26 15:46:45  Válasz a #224689. hsz-ra Előzmény #224689

na erről beszéltem, igen: ha túl sok helyen volt ez, h telt ház meg elkelt, azokon ne izgulj, nagy részük majd csak eztán kezdi el a jövő évet feltenni.

az biztos, hogy a tervezett sziget nem a legolcsóbb. a mamma mia! őrület nagyon felkapta, ez a szállásokon kívül pl. a kompárakon is visszaköszön. de azért úgy láttam, hogy lehet találni még megfelelő árazást, erre vonatkozólag is vannak hsz-ek.

ja, és emellett a topik mellett a skiathosról szólót is keresd fel, az utazási dolgokban nagyok az átfedések.

# 748
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224691 Üzenet linkje2014-09-26 16:08:11 

Úgy lesz , köszi:)
Cofffos leírását most nyomtattam ki, jól át fogom nézni, köszönöm a tippet:)
Igen, azzal számoltam, hogy drágább lesz, főleg hogy repülni imádunk,ami nem olcsó ha nincs charter járat... autóval is voltunk már, busszal is, és én nem szeretném többé...jó az a repülő...több mint jóicon_smile.gif

# 749
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224692 Üzenet linkje2014-09-26 16:22:53  Válasz a #224691. hsz-ra Előzmény #224691

ezen vélemény ellen én általánosságban is ágálok, de ez esetben, thesaloniki-ig eljutni konkrétan de, nagyon olcsó repcsivel. aztán az onnan tovább már problémásabb, az igaz, ahogy az athénon át repülés sem olcsó.

ha nem lenne olyan baromi drága a komp akkor azt javasolnám amúgy, h thesalonikiben bérelni egy autót és azzal menni, mert ez gyors, nem különösebben drága és igen komfortos megoldás lenne.

# 750
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224696 Üzenet linkje2014-09-26 19:17:25  Idézet innen: #224686

Szia!
Utazás - ahogy nézem, az athéni gép többnyire elég későn fog érkezni, akkor szinte borítékolható, hogy nem lesz csatlakozásotok. icon_sad.gif
Skopelos - a szállásválasztásnál érdemes azt is kitalálnod, mivel fogtok közlekedni helyben. Mi anno Agnontiában laktunk, buszosok voltunk, mindenhová eljutottunk, de másodjára a fővárosban szállnék meg. (Skiathosról nem tudok nyilatkozni ilyen szempontból, mert ott csak 1-1 napot voltunk.) A paramétereidnek megfelelő szállás tuti van (ha nincs kedved sokat keresni, szerintem a bookingon is találsz), azon ne izgulj.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 49 50 51 ... 72 73 74   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu