Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1231
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223056 Üzenet linkje2014-08-11 10:09:07  Karpathos

Üdv mindenkinek!
Megpróbálok mindenre válaszolni, sorry, hogy nem előbb, de a hétvégén Balatonoztunk.
Edit! Nagyon jó nyaralást nektek!
Szemag! Kefalóniában sem fogsz csalódni, de nagyon más sziget. Legalábbis nekem. Szállás ügyben rollo-nak adok igazat, ez a fórum is jó erre, de mindenkinek más a lehetősége, az igénye, stb. A Three Star apartmanról részletesen írtam, ha visszaolvasol, megtalálod, más szállásokról nem tudok infót adni (csak egyet: a Konstantinos hotel iszonyat hangos, minden este program, de hálistennek hozzánk már nem jutott el, csak a séták alkalmával hallottuk).
Nagymaja! Nem neteztem a szálláson, sajnos erre nem tudok választ adni.
Henry! Nagyon köszönöm a szép szavakat (a többieknek is persze), ilyen dicséretet még nem kaptam. Viszont tegeződjünk, oké??? Szóval, aláírás lesz majd, igyekszem. Őszintén szólva, lehet, hogy „nagyon érzem a témát”, de még a gépemet sem ismerem tökéletesen (1 év kellett ahhoz, hogy rájöjjek, hogy kell vele filmet csinálni). Mivel messze vagyok a profi fotóstól, ezért nem állítgatok be semmit, nem igazán figyelek a komponálásra, egyszerűen ha megtetszik valami, kattogtatok ezerrel. Úgyhogy lehet, hogy hülyének fogsz tartani, de azt sem tudom, mi a szösz a képkivágás. Hosszú évek óta fényképezek, néhány albumomat itt is megtalálod (kiváncsi lennék most már, azokhoz mit szólsz). Azért valljuk be: görög földön elég nehéz rossz képet csinálni, nem?
Kati

# 1232
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223057 Üzenet linkje2014-08-11 10:13:31  Karpathos

Tavaly óta megváltozott a feliratozás? Tudtok segíteni, hogy írjak a képeim alá bejegyzést?
Köszönöm, Kati

# 1233
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223141 Üzenet linkje2014-08-12 11:26:23  Karpathos

Kérek szépen egy kis segítséget: hiába kattintok rá a kis képre, megjelenik a nagy kép és nem ad semmilyen lehetőséget a feliratozásra, csak a képek nézegetésére.
Köszi előre is!
Kati

# 1234
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Laci54
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223200 Üzenet linkje2014-08-13 09:21:30 

Sziasztok!
Jövőre Karpathosra tervezzük a nyarat,gyüjtjük az informáciokat.Amit találtam beszámolót elolvastam,minden fotót megnéztem amit itt találtam és ezzel van egy kis gondom.A kb.2000 fotón nincsenek emberek a strandokon a tavernákban ugy néz ki mintha minden kihalt lenne.Nyugtassatok meg,hogy ez nem igy van és ez csak a véletlen müve.Köszönöm

# 1235
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223204 Üzenet linkje2014-08-13 10:05:00  Válasz a #223200. hsz-ra Előzmény #223200

Szia Laci54!

Karpathos nem olyan nyüzsgő, mint más frekventáltabb szigetek (Korfu, Kos, Rodosz, Kréta, stb.). De azért nem is kihalt. Nekem pont jó volt, a part olyan hosszú volt, hogy nagyon lazán, kényelmesen elfért mindenki, nem volt hering effektus. Természetesen a népszerű városokban (Olympos vagy Pigadia) több a turista, de nem az az áradat, ami más szigeteken. Nekem ezért is nagyon tetszett.

Kati

# 1236
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223211 Üzenet linkje2014-08-13 10:55:37 

Kedves Bejus70 és BottaKati!

Nagyon köszönöm a segítségeteket. A leírások a helyükre kerültek.

Üdvözlettel: Ian icon_wink.gif

# 1237
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223212 Üzenet linkje2014-08-13 11:13:01  Idézet innen: #223200

laci54 írta:
Sziasztok!
Jövőre Karpathosra tervezzük a nyarat,gyüjtjük az informáciokat.Amit találtam beszámolót elolvastam,minden fotót megnéztem amit itt találtam és ezzel van egy kis gondom.A kb.2000 fotón nincsenek emberek a strandokon a tavernákban ugy néz ki mintha minden kihalt lenne.Nyugtassatok meg,hogy ez nem igy van és ez csak a véletlen müve.Köszönöm


Mint BottaKati is írta, más dodekani szigetekhez viszonyítva Karpathos sokkal kevésbé nyüzsgő. Ezt jól láttad a képeken. Még Pigadia (a fővárosa) is sokkal-sokkal nyugisabb, mint pl. Kos szigeten Kos város. Itt a sokkal-sokkal nyugisabb azt jelenti, hogy sokkal kevesebb turista is van az adott helyen. Ez részben jó, de aki nyüzsgésre vágyik, annak nem biztos, hogy Karpathos lesz a megfelelő helyszín. Ami miatt én személy szerint még egyszer visszamennék, mert visszamegyünk az biztos, az a csodálatos táj és persze a nagy nyugi icon_wink.gif Mi Rodosszal kapcsoltuk össze anno, mert a két sziget kiválóan ki tudja egymást egészíteni.

# 1238
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Laci54
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223240 Üzenet linkje2014-08-13 19:31:25 

Kati,Ian,
Köszönöm,hogy válaszoltatok azt hiszem jövőre személyesen győződök meg róla,hogy milyen a sziget.Addig is gyüjtjük az infókat a szép táj a látnivaló nálam mindent visz.

# 1239
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Derie
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223295 Üzenet linkje2014-08-14 15:22:23 

Sziasztok ! Én most regisztráltam, de 12 éve vagyok görög-fan, ebből az elmúlt 8 év minden nyarán Kefalónián töltöttem egy hetet Lassiban. (a nagyobb szigeteket is bejártam, Kréta, Korfu, Rodosz, Santorini) Idén, konkrétan most 21-én Karpathoszra megyünk, a three stars-ba.
Most egy kicsit megijedtem Kati őszinte részletes leírásától, a nem nagyon lehúzható WC és a katlan terasz okán ( ez tavaly előtt pokollá tette a nyaralást, mert hát ugye nem tud az ember egész nap strandolni vagy jönni menni), illetőleg a tengerpart miatt is vannak aggályaim.....ugyan mindenki azt írja, hogy milyen gyönyörű, de amit olvastam és néztem aszerint szinte mindegyik strand kisebb nagyobb kavicsos, egy barátnőm is volt és azt tanácsolta, hogy fürdő cipő nélkül el se induljak...
Mi az igaz ebből ? Mire készüljek ???? Utálom a cipő húzogatást. Tudom és vállalom, hogy part finnyás vagyok icon_wink.gif de egy hetem van és én passzív napozó-fürdő lusta nyaraló vagyok, eleget nyargalok év közben. Megköszönném ha valaki tudna vmi okosat mondani ! Éva

# 1240
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223304 Üzenet linkje2014-08-14 17:48:14  Válasz a #223295. hsz-ra Előzmény #223295

Kati leírásában is az szerepel, hogy van homokos és kavicsos strand is. Ez így igaz, mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt. A kavicsos is több helyen inkább csak apró kavicsos, nem zavaró. Pl. mint a kedvencünkön, az Apela beach-en. Véleményem szerint nem kell fürdőcipő, nem tudom, hogy ki tanácsolt ilyent.



Az, hogy az adott szálláson mi és hogyan működik, teljesen egyéni. Ahol mi voltunk, ott minden rendben volt, csak a wc papírt kellett egy kis kosárba dobni, nem mehetett bele a lefolyóba. Apróbb kis bosszúságok lehetnek, de olyan, hogy minden 100%-os legyen, ritkán ferdül icon_smile.gif elő...
A sziget egyébként gyönyörű, ez legyen a fő szömpont icon_wink.gif

# 1241
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223316 Üzenet linkje2014-08-14 21:13:18  Válasz a #223304. hsz-ra Előzmény #223304

Pl. most nem rég volt egy beszámoló az indexen, abban is írta a hölgy. icon_smile.gif
# 1242
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223334 Üzenet linkje2014-08-15 10:56:44  Karpathos

Szia Éva!

A leírásom azért volt részletes, hogy mindenki eldönthesse, részére vállalható-e a szállás. Hidd el, vállalható, még ki is emeltem, hogy a két légtér milyen jó. WC: a görög szigetvilágban a papír nem lehúzható, ezt ugye tudjuk. Az, hogy nyomogatni kellett, azért nem olyan nagy bosszúság, mi inkább csak vigyorogtunk rajta, ez aztán igazán nem ronthatta el a nyaralásunkat. Terasz: a katlan erős túlzás, mivel állandóan fúj kisebb-nagyobb erősséggel a szél, kifejezetten jó volt ott üldögélni.
A szállástól Pigadia centuma felé fél órás sétával találsz homokos partot, ott lehet abszolút passzívan lustizni egész nap. Tetszeni fog, biztos vagyok benne. Én sem szeretem – és nem is használok sehol sem – fürdőcipőt, ha kavicsos, köves a part, mindjárt az elején elkezdek úszni, amíg már nem ér le a lában. Azért szereztem most sérülést, beleálltam egy kiálló éles kőbe, 2 napig vérzett a lábujjam, mostanra nagyjából begyógyult, de ez sem érdekelt, pótolt mindenért a kristálytiszta, meleg víz és a – ha szereted – a kavicsos részeken nagyon jókat lehet búvárkodni.
Szóval, okosat mondani nehéz, kinek a pap, kinek a papné, de őszintén remélem, hogy nagyon jól fogod érezni magad. Addig is – ha még nem ismered – nézegesd ezt a honlapot, nekem nagyon tetszik:

http://www.greecevirtual.gr/en/dodecanese/karpathos#/21_pigadia_port/

Üdv
Bottakati

# 1243
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223336 Üzenet linkje2014-08-15 12:29:57  Idézet innen: #223295

derie írta:
ugyan mindenki azt írja, hogy milyen gyönyörű, de amit olvastam és néztem aszerint szinte mindegyik strand kisebb nagyobb kavicsos, egy barátnőm is volt és azt tanácsolta, hogy fürdő cipő nélkül el se induljak...


Éva, nem hiszel a barátnődnek? icon_wink.gif Karpathos nem a homokos strandjairól a legismertebb, de hozzáteszem, bőven találsz abból is (pl. Ammopi, Lefkos, Arkassa, Diakoftis).

Mindig javasolt először olvasgatni, és utána foglalni, mert pl. ha nem szeretnél a szigeten belül utazni, csak henyélni, akkor Pigadia strandja nem biztos, hogy le fog nyűgözni egy héten át. Biztos vagyok benne, hogy számtalan egyéb pompás hely van Görögországban, ami az ilyen lustizáshoz jobban passzol(na).

A fürdőcipő meg nem ördögtől való dolog, nem égeted szét a talpad, nem lépsz bele semmibe, kevésbé csúszol a köveken, nem ficamítod ki a bokád papucskában egyensúlyozva a sziklákon. Nem véletlenül használják sokszor helyiek is - ha meg ők cipő nélkül is simán boldogulnak bármilyen terepen, az nem azt jelenti, hogy egy átlagos nyaraló is fog. Ha kint úgy érzed, kell, kb. 7-8 euró. Elfogadom, hogy valakinek nem kényelmes bármi miatt, de akkor érdemes ennek tükrében is nyaralóhelyet választani.

# 1244
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KutiZso
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223393 Üzenet linkje2014-08-16 15:53:08 

Sziasztok! Új vagyok itt, nagy Horvátország rajongó, de esélyt adok az idén a görög szigeteknek, konkrétan Karpathost kaptuk a Mediterrán tombolán. (Olymposzi riviérát kizártuk, egyszer voltunk, annyi elég volt, klassz volt a Meteora meg a többi, de a part nem sok izgalmat nyújtott. Ezért várjuk annyira (17 éves fiammal) ezt az utat.

Visszaolvastam a teljes topikot.
Mindenképpen meg kell köszönnöm a sok értékes hozzászólást, sokszor ugyanazt újra és újra türelmesen (busz menetrend pl.) nagyon sok hasznos információt kaptam, viszonozni, tovább adni nem leszek rest, ígérem icon_smile.gif

Aug. 28-án megyünk mi is a Three starba, Pigadián. Jön valaki ugyanakkor ugyanide?
Azt már látom, hogy ez rendszeres gyaloglást von maga után (nincs jogsim, 18 évesen karamboloztunk, lógtunk a szakadék szélén 2 kerékkel, mit mondjak, filmeken nézni jobb... megtanultam vezetni, de nem nekem való) Viszont azt látom, hogy - eltekintve a Pigadiába való begyaloglástól - nagy csorbát nem szenved a nyaralás, 8 napot bőven meg lehet busszal, hajóval oldani, igaz, a részletek kimaradnak sajnos, de így is sok minden belefér.

Kérdésem:
Lefkosról láttam szép fehér homokos képet (igaz, hogy a neve magyarul fehér homokot jelent?) busszal a fehér homokos part elérhető? Vagy inkább Diakoftis? Oda hogyan?

Bocsánat, nem jegyeztem fel, ki írta, de nyílt egy új szupermarket "Pigadiából Aperibe vezető út mentén (a Lymiatis hotel közelében)" ez nekünk jó-e és hogyan találjuk meg?, hogy ne kelljen az első nagybevásárlásnál cipekedni a hosszú úton...

Napernyők mennyibe kerülnek és van-e elég úgy általában, bár gondolom, ez aug. 28-tól nem lehet olyan vészes...

Még mindig nem tudom, érdemes-e átmenni Sariára, Kassosra... mennyi növényzet van ott vagy van napernyő ott is, hogy ne égjünk szét... vagy Ti hogy oldottátok meg?

A csapvíz ihatósága is kérdéses, találtam ilyen és olyan információt is... Ti megittátok? Lett valakinek baja?

Előre is köszönök minden segítséget, látom vannak, akik éppen előttünk levő turnusban vannak, nekik (és a többi most nyaralónak) jó pihenést, jó időt (szélmenteset)! icon_smile.gif

# 1245
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223396 Üzenet linkje2014-08-16 16:15:45  Idézet innen: #223393

Lefkos jelentése csak simán fehér, de fehér homokot ne várj. Van aranyló homok és fehér kő. Busszal elérhető. Diakoftis autó nélkül felejtős.

Az új szupermarket: kimész a szállásod utcájából, elkanyarodsz jobbra (a nagy hotel irányába), és nem sok gyaloglás után ott lesz az üzlet bal oldalon.

Saria, Kassos - érdemes/nem érdemes, volt már róla szó, ízlés kérdése. Előbbin nincs "semmi" icon_biggrin.gif , "csak" a természet. Én imádtam, másokat hat lóval nem lehetne elvontatni oda. Kassos nem lett a szívem csücske, de örülök, hogy láttam. (Magánvélemény: egy hetes nyaralásból én nem áldoznék egy napot Kassosra, annál több látnivalót kínál Karpathos.)

Csapvíz: hivatalosan a fogyasztása nem javasolt, de bajod nem lesz tőle. Tégy úgy, mint a helyiek, járj a kútra vízért. Friss, finom. Az apartmanotok utcájában is találsz. Veszel első nap pár flakon vizet, és utána már csak töltögetni kell.

Javaslat: ha buszozni/hajózni szeretnétek, érdemes áttanulmányozni a menetrendet, és előre megtervezni, melyik nap merre (pl. hajózni érdemes vasárnap, amikor nincs busz sehová), mert 6 nap igen karcsú ahhoz, hogy minél többet lássatok, és ad hoc ötletekkel nem is biztos, hogy sikerülni fog. Az érkezés napján délután/este rögvest tudtok is szerezni friss buszmenetrendet, és a kikötőben a hajókat is meg tudjátok kérdezni.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 82 83 84 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu