Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 511
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223147 Üzenet linkje2014-08-12 12:44:01 

Szia Lililuca! Én a fiammal először 11 hónapos korában utaztam autóbusszal Sartira. Ez 3 éve volt. Nekünk azt mondták ide bízzák, hogy viszek-e ülést vagy nem. Nem vittem és nagyon jól tettem. A gyerek vígan elfért egy párnával a feje alatt teljes hosszával elterülve az ülésen. Semmi baj nem volt az út alatt. Azóta már voltam vele tavaly szeptemberben Neos Marmarason és idén Pargán is. Már most úgy aludt, hogy a feje alatt egy párna, a lábát pedig kinyújtotta a combomon. Teljesen jó volt így. A gyerekülés biztonság szempontjából jobb, de gondolj bele, hogy fogja ülő helyzetben azt a 20 órát kibírni. Én megmondom. Sehogy. Ha kocsival utazunk minden baja van. A buszon viszont vígan mocoroghat. Feltérdelhet az ablak elé. Ha ott van veled az autósülés akkor erre esélye sincs. Hová rakod? Sehová. Egyébként a legjobb, ha alul az asztalhoz kéritek a helyet, mert ott tudsz vele játszani. Rajzolni, kártyázni, stb... Mi idén újra szeptember elején még megyünk görögbe és most is az asztalhoz kérem magunkat. Igazatok van. A biztonság mindenek előtt, de a fiam vígan bekötötte magát a busz biztonsági övével is, ha azt mondták kössük be magunkat, az úgyis addig húz vissza, míg feszes nem lesz. Hányinger elleni gyógyszert feltétlenül adj neki. Idén volt velünk egy 5 éves gyerek, aki soha nem hány még sem autóban, sem buszon és az egyik hosszú buszozással járó fakultatív programot végig hányta szerencsétlen. Én még ilyen sápadt, ramaty állapotban lévő gyereket nem láttam soha! Félelmetes volt.
# 512
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223186 Üzenet linkje2014-08-12 21:49:22 

Köszi Henrietta a segítséget:)
Mi az ibusszal megyünk és ott azt mondták az irodában, hogy kell az ülés pedig szívem szerint én sem vinném. Úgy is fel fog állni tök sokat meg mocorogni a 20óra alatt. De azért még egyszer rákérdezek, hogy tényleg muszáj-e. Nem foglaltunk fix ülőhelyet mert az ibusznál 5ezer/fő ami hármónknak már elég sok lenne, bár a napokban elgondolkoztam rajta, hogy lehet inkább foglalok. Tényleg a legideálisabb földszint asztalnál lenne de az ibusznak általában nem emeletes busza megy Saritba. Akkor adok be gyógyszert a kislányomnak, te is szoktál adni a fiadnak? A gyógyszertárban azt mondta a hölgy, hogy dedalonetta kúp kell az viszont vényköteles.

# 513
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223195 Üzenet linkje2014-08-13 07:13:17 

Szia Lililuca! Én eddig még nem adtam neki. Már hatszor járta meg oda-vissza görögöt, de nekünk eddig nem volt baj. Viszont idén, amikor láttam azt a szerencsétlen gyereket, megfogadtam, hogy nem kockáztatok. Annak sem volt előtte 5 évig soha semmi baja a busszal. Tényleg azt hittem meg kell állnunk orvost keresni. Hiába állt meg a busz, hogy le tudjon szállni, ahogy vissza ült és elindultunk, már hányt is tovább. Az anyja tömte bele a Dedalont, de akkor már késő volt, kihányta. Azt az indulás előtt fél órával be kellett volna venni. Ártani nem fog, az tuti. Egyébként én minden tengerparti nyaralás előtt felkeresem a gyerekorvost és kiíratom vele: antibiotikum, hányáscsillapító kúp, Kálcium ampulla, hasfogó por, szemcsepp (idén is az erős tengerparti fénytől begyulladt a szeme), fülcsepp, lázhúzó Naturlandos kúp (az nagyon bejött több ismerősömnek is).
# 514
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223205 Üzenet linkje2014-08-13 10:05:16 

a kúpot te hogy viszed?azt ìrjàk hütöben kell tàrolni vagy kibírja az utazàs idejét hütö nélkül? az antibiotikumot csak úgy kérésre fölírja a dokid?
# 515
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223222 Üzenet linkje2014-08-13 14:00:22  Válasz a #223205. hsz-ra Előzmény #223205

Jégakku mellé kell tenni a kúpot, és becsavarni egy kisebb törölközőbe. Egy normális gyerekorvos felírja kérésre is, főleg ha rendszeresen hozzá jártok, és ismer (és kinézi belőled, hogy értelmesen fel tudod használni).
# 516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223225 Üzenet linkje2014-08-13 14:32:05 

Szerintem nagyon fontos, hogy a gyerekek ne egyenek össze-vissza mindent az út folyamán. Ne azzal üssék el az időt, hogy nasiznak. Sajnos én is tapasztaltam, hogy hajlamosak a szülők folyon valamivel (csipsz, édesség, üdítő stb) traktálni a gyereket. Na ennek aztán általában meg is van a következménye. Persze enni kell, de akkor amikor ott az ideje és tényleg éhes. Inni leginkább a vizet javaslom. Nasinak legjobb a gyümölcs (pl. alma, banán).
Egyik alkalommal utazott veünk egy család 3 éves kislányukkal. Végig a gyerekülésban volt, csak a pihenőknél vették ki. Én teljesen el voltam ájulva, hogy milyen jól birta. Mi felnőttek többet nyüzsögtünk, nehezebben viseltük az utazást, mint az a csöpp gyermek. Persze ez is gyerekre válogatja.

# 517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223272 Üzenet linkje2014-08-14 10:38:52 

Szia Lililuca!
Azt gondolom, hogy az az alap, hogy felírja. Sőt! Amikor először vittük 11 hónaposan Milánt, a doktornőnk tudott róla és ő ajánlotta fel, hogy felírna dolgokat, amikre ilyenkor esetleg szükség lehet. Természetesen ellátott bennünket tanácsokkal, hogy mit mikor kell beadni. Milán most lesz 4 éves, most megyünk vele ötödjére tengerhez. Eddig csak idén júniusban volt szükségünk a kiírt dolgokra, de akkor aztán rendesen. Milánnak begyulladt az erős fénytől a szeme. Már taknyosan vettem ki az oviból, de azt gondoltam, hogy a tengeri levegő majd ketté csapja a dolgot. Hát nem úgy volt. Második nap már zöld béka jött az orrából és tiszta csipa volt. Ismerem már a fiam. Ez után szokott következni a láz és utána többnyire az ügyelet. Nem vártam meg mi lesz. Elkezdtem az antibiócát. A hatodik napon állt le nála az orrváladékozás. Pedig a tengernél voltunk! Nem is értem. A páromat megcsípte a parton egy darázs. Kétszeresére dagadt a keze. Akkor kellett a kálcium ampulla. Milán életében egyszer sem esett el. Na, most a két hét alatt háromszor és mind a háromszor véres volt a térde, kellett a fertőtlenítő és rengeteg ragtapasz. A párom tengeri sünbe is belerugott, eredmény 3 tüske. Jó, hogy volt nálunk steril tű, azzal piszkáltuk ki. Nekem valami lett a térdemmel, a második napon akkora volt mint egy tekegolyó. Kellett a fásli és a Flektor gél. Egyszóval , valószinüleg számunkra nem volt kedvező a csillagállás abban a két hétben, mert én már minimum 20-szor voltam tengeri nyaraláson, de eddig még soha egy karcolásom sem volt.

# 518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228146 Üzenet linkje2015-04-12 22:38:28 

Sziasztok tapasztalt gyerekkel utazók! icon_smile.gif
Idén mi is elvisszük a kislányunkat, 11 hónapos lesz akkor, autóval megyünk. Próbálok visszaolvasgatni, de úgy látom több a busszal utazós tanács.
Azon gondolkoztam épp, hogy a kaja melegitést hogy oldottátok meg? Kaptunk egy ilyen szivargyújtóra dugható fűtőszálas üvegmelegitőt, de egyszer próbáltuk és nem igazán melegit, vagy legalábbis csiga üzemmódban. Párom azt mondja, hogy bevisszük valami kútra majd, ott megmelegitik, de a szerbek nem tudom mennyire emberbarátok ilyen szempontból. icon_smile.gif

# 519
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228157 Üzenet linkje2015-04-13 10:45:59  Idézet innen: #228146

Messinia írta:
Sziasztok tapasztalt gyerekkel utazók! icon_smile.gif
Idén mi is elvisszük a kislányunkat, 11 hónapos lesz akkor, autóval megyünk. Próbálok visszaolvasgatni, de úgy látom több a busszal utazós tanács.
Azon gondolkoztam épp, hogy a kaja melegitést hogy oldottátok meg? Kaptunk egy ilyen szivargyújtóra dugható fűtőszálas üvegmelegitőt, de egyszer próbáltuk és nem igazán melegit, vagy legalábbis csiga üzemmódban. Párom azt mondja, hogy bevisszük valami kútra majd, ott megmelegitik, de a szerbek nem tudom mennyire emberbarátok ilyen szempontból. icon_smile.gif

Most írogatom, ahogy időm engedi, a tavalyi utazásunk beszámolóját. Mi Kos szigetre mentünk autóval, két kisgyerekkel. Pár évvel ezelőtt meg északra utaztunk autóval, az épp egyéves kicsivel.

Pár gondolat előzetesben:
- folyadék legyen bőven, jó a gyümölcslé (akár hígítva is) vagy tea. Lehet kapni olyan cumisüveget, amiből ha fejjel lefelé fordítják, akkor sem folyik ki az ital, ez nagyon praktikus. Az üléstámlára lehet kapni olyan kis tartót, amibe belefér ez is, meg pár játék is. De ti is kínáljátok itallal. Mi tejpépet is vittünk, nem a folyékonyat, hanem a por alapút. Drogériákban is lehet kapni. Normál hőfokú vízben jól oldódik, ha megeszi a gyerek, a legegyszerűbb megoldások egyike. A bébiételeket alapvetően nem is kell melegíteni, azt lehet neki adni melegítés nélkül is. Persze nem a hűtőtáskából elővettet...banán is jó ha van.
- mi vettünk egy olyan plédet a Decathlonban, aminek az egyik fele műanyaggal van bevonva, ezt beraktuk a gyerekülés és az ülés közé. Ez azért jó, mert ha történik egy kis baleset (nálunk 1-2 alkalommal volt évek alatt), akkor csak ezt, meg a gyerekülés huzatát kell áttörölni, nem ivódik bele az ülésbe.
- bőven számoljatok időt, a normál menetidőhöz legalább 3-4 órát adjatok hozzá. Majd adok koordinátákat, ahol mi találtunk olyan benzinkutat, ahol játszótér is van. Itt mi ~egy órát eltöltöttünk, játszottak a gyerekek, kicsit kifújták magukat.
- vigyetek zenei cd-t, sok-sok gyerekdallal, mesével. Ez is időt jelent, leköti a picit.
- kedvenc játék és meséskönyv legyen ott, ebből is lehet olvasni neki.
- bár van klíma az autónkban, de mi nem vagyunk klímapártiak, akkor használjuk csak ha nagyon muszáj. Mi jobbnak tartjuk a "hagyományos" módszert, pelenka becsíptetve az ablakhoz. Ez még annyiból is jó lehet, hogy tud mivel játszani a kicsi, egy darabig leköti icon_smile.gif
- ha tudtok, akkor hajnalban induljatok, mert így pár órát még nyertek, amíg alszik a gyerek.

# 520
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228192 Üzenet linkje2015-04-13 19:00:00 

Sziasztok, hátha valaki tud tanácsot adni. Lefoglaltuk a nyaralásunkat júliusra, kivételesen busszal, 2 gyerekkel. A fordulat ott jön, hogy terhes lettem, akkor leszek 5 hónapos( ha minden rendben lesz ). Bemerjem vállalni így a nyaralást?
# 521
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228195 Üzenet linkje2015-04-13 20:31:00  Válasz a #228192. hozzászólásra Előzmény #228192

Én nem engedném a feleségem utazni még akkor sem, ha ő akarna és egyébként minden rendben is lenne...
Az utazás később még bepótolható, sőt pár év múlva a kicsivel még több és más élményt is nyújt...

# 522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228204 Üzenet linkje2015-04-14 08:02:38  Válasz a #228157. hozzászólásra Előzmény #228157

Ian, köszönöm a tanácsokat, nagyon hasznosak. icon_smile.gif
Biztos nagyon sok minden kell neki vinni, most még jobban tele lesz a kocsi, gondolom bébiételek sem annyira vannak kint, mint itthon.
Mi az a hagyományos pelenka becsiptetés? icon_smile.gif Tudatlan vagyok még ilyen téren, első baba, első nyaralás. icon_smile.gif

# 523
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228206 Üzenet linkje2015-04-14 09:28:48  Válasz a #228204. hozzászólásra Előzmény #228204

Messinia, nagyon szívesen!

Ezt vettük a Decathlonban, amit a gyerekülés és az ülés közé tettünk be, hogy ha baleset történik, akkor gyorsan meg tudjuk oldani: Arpenaz textil pléd

Majd keresek még több címet is, de ezt mindenképp tudom ajánlani, itt szoktunk megállni pihenni és játszani, mert jó kis játszótere is van a benzinkútnak: OMV kút
Egyszerű megtalálni, Novi Sad után, ahogy átértek a Dunán, rögtön ott lesz.

A "hagyományos" módszert biztos te is ismered: kicsit le kell tekerni az ablakot és egy pelenkát belülről a résbe illesztve felhúzni. A hátránya, hogy kifelé nem tud nézelődni a kicsi, de jól árnyékol és mint írtam egy darabig szoktak vele játszani is icon_smile.gif ide-oda mozgatják és kukucskálnak kifelé icon_wink.gif Persze vannak profi megoldások is, majd idővel mi is tervezzük egy ilyen vételét: Cool-Shades

Bébiételek voltak kint is, csak talán nem olyanok, mint amit itthon szoktatok venni. Legalábbis Kos szigeten több helyen is, gondolom, hogy máshol is így van.

Tartalék (csere) ruha mindig legyen kéznél, ezt érdemes egy külön táskában betenni, lehetőleg felülre.

Mi anno, amikor tudtuk, hogy hosszabb útra fogunk menni, akkor előtte már "tréningeztünk" icon_smile.gif Az országban, ahogy az időnk és lehetőségünk engedte, rövidebb-hosszabb autós utakat tettünk. Ezzel is mintegy szoktatva a kicsit és magunkat is, az előttünk álló nagy utazásra.

Majd még ha valami fontos az eszembe jut, akkor azt is leírom...

Talán elsőnek annyit, hogy ha jól láttam, akkor Thasos szigetére utaztok. Bár nem tudom, hogy honnan indultok, de ez ~1,100-1,200km körül van. Ami menetidőben legalább 12-13 óra + a kompátkelés + bár ez nem sok de a szigeten is meg kell találni a szállást. Ez így összesen simán lehet 16-17 óra is...
Ebből kiindulva és mert a kicsi kényelme és hangulata a ti nyaralásotokat is meghatározza, javaslom, hogy gondolkodjatok el azon, hogy útközben megálltok valahol és másnap kipihenve utaztok tovább. Erre már az általunk is kipróbált helyet tudom javasolni Macedóniában: Popova Kula Winery
Itt található: itt van helyileg...
Tavaly 2 felnőttre és 2 kisgyerekre reggelivel 40€-t fizettünk. A reggelit bármikorra elkészítik nektek, tehát akár hajnalban is átvehetitek vagy meg is ehetitek helyben. A parkolója őrzött és a hotel is kiváló. Nem kell előre fizetni, mi is mindig email-ban rendeltük meg a szobát és rendben is volt a foglalás. Pár képet itt találsz is róla: Kos 2014

# 524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228223 Üzenet linkje2015-04-14 18:09:39  Válasz a #228204. hozzászólásra Előzmény #228204

szia Messinia

mi Zakin voltunk kisgyermekkel, a bébiétellel kapcsolatban annyit , hogy mi itthonról vittük
azt amit ő szeretett, kint csak Nestlé volt , és jó drágán ,azt hiszem 3 euro volt 1 üveg ,
a pelenkát is itthonról vittük ,igaz az is volt kint , borsos áron, és csak pampers volt ,
tápszert is vittünk,
ja a lényeg és vittem nurofent , és fenistil gélt, az hasznos volt ,mert megcsípte a lányomat
valami ,két napig kentük és elmúlt , szerencsére ,

üdv
gémike

# 525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bevi2004
Aktív fórumos
Aktív fórumos
74 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228227 Üzenet linkje2015-04-14 20:21:08 

Sziasztok!
Messinia!
Először is Gratula a babához, jó rég jártam a fórumon. Mi 2010-ben voltunk utoljára gyerkőccel (kocsival) nyaralni Tolo-ban. A lányunk akkor volt 18 hónapos. A kajával nekünk könnyebb dolgunk volt mert ugye ő már evett rendes ételt. Nekünk a tej melegítése volt a fő gond mert ő rettentően imádta icon_smile.gif A Metro áruházban tudtunk venni ilyen szivargyújtós vízforralót, amihez két pohár is volt. Én abba öntöttem a tejet és úgy melegítettem fel, utána át a cumisüvegbe és kész. Sok folyadék amivel készültünk, pelenka (kint már akkor is jó drága volt, de mivel többet használtunk, kénytelenek voltunk venni). Játékok, a kedvenc plüss, alvóállatka, kispárna. Előtte egyeztettem a védőnővel, megbeszéltük milyen gyógyszert egyéb dolgot vigyünk. Szerencsére egyikre sem volt szükség. Az ablakos-pelenkás módszer nálunk nem vált be mert ő már szeretett nézegetni. Hosszabb menetidővel számoljatok, mi is többször álltunk meg. Én attól paráztam a legjobban hogy mennyire lesz nyűgös az úton de szerencsére nem volt abszolút semmi gond, pedig utaztunk 1800 km-t. Idén végre mi is megyünk ismét Tolóba csak 2 (4 éves, és egy 6,5 éves)gyerkőccel icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 34 35 36 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu