Tunézia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 331
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223694 Üzenet linkje2014-08-22 15:41:11  Válasz a #223600. hsz-ra

Kedves vivahellasz!

Mi idén ötödszörre megyünk vissza Tunéziába és soha semmi bajunk nem lett. Alapszabály, hogy vizet csak palackosat igyál és jégkockát is csak 5*-os hotelben kérj, mert ott azt is palackos vízből készítik. Véleményem szerint a legjobb hotelek az El Mouradik vagy a Marhabák. Ezekben jó az ellátás és tiszták. Utcai árusoknál sosem ettünk, de teát, kávét, üdítőt és sört is fogyasztottunk minden gond nélkül.
Én Sousséban, Monastirban és Port El Kantaouniban lévő szállodákban voltam. A tengerpart ezek közül a legszebb Port El Kantaouniban. Gyönyörű fehér homokos és egyáltalán nem büdös. Naponta takarítják, legalább is az El Mouradi Palm Marina hotel előtt. Én egyszer sem láttam tevéket a parton vagy a vízben. Monastír tengerpartja szerintem nem annyira jó, mert elég keskeny és ott sok a medúza időnként.
A túrista övezet valóban sokkal tisztább mint a Medinák (óvárosok), de oda nem kötelező bemenni. Vásárolni tudsz máshol is, ha szeretnél. Sousséban a Medina bejáratánál van a Soula Center, mely egy fix áras bolt. Itt nem lehet alkudni az árból, de a Medinában, taxinál, stb. kötelező!!! Monastírban is a Medina bejáratánál van a Jásmin Center, ami szintén egy fix áras bolt. A látnivalók környéke rendezett, amennyiben nem mentek be szűk kis sikátorokba, akkor nem fogsz mocskot találni.

# 332
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223713 Üzenet linkje2014-08-23 15:06:47 

Sziasztok!

Mi 2x voltunk Tunéziában, de nem volt gondunk a tisztasággal.
Mi mindkét alkalommal Port El Kantaoui (PEK)-ban voltunk.
Ezt Tunézia rózsadombjának is nevezik, de szerintem is így van.
Itt nagyon kevés helyi lakik és az ő házaik is modern, drága, tiszta környezetű épületek.
Az utcák tiszták, térkövezett, kovácsoltvas lámpaoszloposak.
Idén nem működött a világító-zenélő szökőkút, elromlott és nem iparkodtak a javítással.

Voltunk Tuniszban, Sousse-ban, ott már más a helyzet, a szállodák közelében vannak arab lakótelepek, lakások, azok már gázosabbak.
A 2 napos szahara túra során láttuk, hogy az ország többi része nagyon szemetes mocskos, de PEK tényleg nem.

A part a Selima-nál is tiszta volt, takarították, rendezték minden reggel, a pár napos szemét a tengerben volt sajnos, vélhetőleg valamilyen hajóról.

Semmilyen betegséget nem kaptunk el, palackos vizet ittunk, csapvízzel mostunk fogat. Nekünk nagyon bevált- még frissítőnek is- hogy az ásványvizünkbe grapefruit-mag kivonatot csepegtettünk, jó ízű is lett és fertőtlenít is. Semmilyen emésztési problémánk nem volt, pedig ettük a gyümölcsöt is, dinnyét, szőlőt, barackot és ettük a szállodai fagyit is.

Tevéket egyáltalán nem láttam PEK-ben, nem hogy még a parton.
Lovas rendőrt most láttunk a parton is 2x.
Sousse-ban zavaró ( lehet hogy csak nekünk) hogy a szállodát és a partot egy út választja el, elég sok hotelnél a parton, és szállodai illetve arab strandok vannak egymás mellett. PEK-ben nincs arab strand csak a kikötő mellett..A selima felé egyáltalán nem láttunk idegeneket, helyieket.

Az árusok is csak meghatározott sávban közlekedhetnek a parton. Zavaró volt Görögországban hogy ráléptek a törölközőnkre, ott zaklattak napozás közben, itt viszont nem. Megállnak egy adott helyen, onnan mutogatják a portékát és ha akarsz oda mész és veszel, ha az árus közelebb jött a biztonsági őr már intett neki, hogy hátrébb.

MA viszont egy érdekes dolgot hallottam az egyik Tunéziás csoportban, aug 28-tól vagy októbertől, ezt nem tudtuk megfejteni, de belépési és kilépési illeték lesz Tunéziába.
Fejenként 30 dínárt vagyis 4500Ft-ot kell fizetni be és kilépéskor..ezzel közel 20 000Ft-al drágítják meg a 2 fős utazásokat.
Így már elgondolkozom, ha ennyivel többe kerül, akkor ennyiért megnézzük Egyiptomot is.
Kvalcsi, nektek mondtak erről valamit az utazási irodában?
A hír egy helyi srác is megerősítette.

# 333
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223714 Üzenet linkje2014-08-23 15:42:58 

Most azt írta a tunéziai srác, hogy aug 28-tól lép életbe a törvény.
30 dínár vagy 13 euró/fő.


Ha valaki tud franciául itt olvasható:
http://news.tunistribune.com/?q=node%2F3463

# 334
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223726 Üzenet linkje2014-08-23 21:00:51 

PEK kikötője előtti tér:




PEK "főútja" melletti többszintes áruház alatti repülő múzeumos bár

# 335
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223735 Üzenet linkje2014-08-24 11:52:44  Válasz a #223713. hsz-ra Előzmény #223713

Szia Erinet!

Nem mondtak semmit a bevezetendő illetékről az utazási irodában, pedig csütörtökön voltunk bent az úti okmányokért.

# 336
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223737 Üzenet linkje2014-08-24 12:15:01 

Szia Kvalcsi!

Most úgy frissítették az infókat, hogy csak kilépéskor kell fizetni!
De azt nem részletezték, hogy aki aug 28 előtt belép az országba, akkor annak kell már kifelé, vagy csak arra vonatkozik aki csak a bevezetés után lép be.

De ezeknél ki tudja mikor változik ez is, tavaly be akarták vezetni az idegenforgalmi adót, aztán az is csak 1-2 hétig élt, remélhetőleg ezt is hamar eltörlik!

Nagyon jó utat nektek!
Hazaérkezés után írd meg milyen volt, szívesen néznék képeket a Palm Marina-óról, csak a bejáratát láttam amikor megállt előtte a transzferbusz.

Erika

# 337
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224625 Üzenet linkje2014-09-22 16:33:37  Válasz a #223737. hsz-ra Előzmény #223737

Kedves Erika!

Majd írok rövid beszámolót is, de amennyiben a képekre vagy kíváncsi úgy megnézheted a facebook oldalamon (Valéria Kántor) található albumomban.

További szép napot kívánok!

# 338
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224647 Üzenet linkje2014-09-23 20:06:40 

Kedvel Kvalcsi!

Köszi, meglesem a képeket és várom a beszámolót!

Ezt a levélkét ma kaptam:

Kedves Utasaink,

Ezúton szeretnénk ismét felhívni a figyelmeteket, hogy a tunéziai kormány október 1-ei hatállyal kilépési illetéket vezet be, amit minden nem tunéziai állampolgárnak ki kell fizetnie, mielőtt elhagyja az országot!
A kilépési illeték összege: 30 TND
A kilépési illetéket kiváltó bélyeg megvásárolható a hotelekben, utazási irodákban, pénzügyi hivatalokban, a vámhivatalokban a határon, bankokban és a dohányboltokban.

Tanácsoljuk, hogy a bélyeget vásárolják meg minél korábban, már a tartózkodás ideje alatt, hogy elkerüljék a hazautazás napján a reptéren való hosszú sorbanállást.

Megértésüket köszönjük!
A Taurus Reisen Csapata

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 21 22 23


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu