Hova utazzak?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 241
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223875 Üzenet linkje2014-08-27 09:25:52  Válasz a #223872. hsz-ra

Köszi! Sarti nekem is örök szerelem.
# 242
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223886 Üzenet linkje2014-08-27 13:29:56  Válasz a #223875. hsz-ra Előzmény #223875

Szia Dettix!
Hoztam Neked kedvcsináló videót Thassoshoz. Ez itt épp a Golden beach, de ezen kivül még számos lassan mélyülő, homokos strandja van, szebbnél-szebbek! icon_smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=XntDc5KyfYQ

# 243
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223888 Üzenet linkje2014-08-27 14:14:03  Válasz a #223886. hsz-ra Előzmény #223886

Szia Messinia!
Köszi a videót. Megnéztem a képeidet is. Tényleg klassz hely, de szinte mindig fúj a szél a Paradise beachen ahogy látom és nagy hullámok vannak. Most van pár hónapunk gondolkodni, hogy jövőre hová megyünk. Zakynthos, Korfu, Thassos, Sarti. Egyenlőre ebből a 4-ből szeretnék választani.

# 244
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223892 Üzenet linkje2014-08-27 14:54:43  Válasz a #223888. hsz-ra Előzmény #223888

A Paradise beach csak egy a sok közül...ráadásul nekünk ez is nagyon bejött, iszonyúan élveztem a hullámokat. icon_smile.gif De érdemes a sok helyre ellátogatni (tényleg rengeteg gyönyörű part van)nem nagy a sziget, könnyen bejárható, és mindenki megtalálja a kedvenc helyét. icon_smile.gif Ráadásul mindig szoktam irni, annak aki ide megy, hogy nem csak szép strandokat, de igazi görög kis falukat, tájakat, sőt műemlékeket is nézegethet világba. icon_smile.gif
Mi már kétszer mentünk vissza, mert én beleszerettem, eléggé közel van autóval, könnyen megközelithető, nem drága a kompjegy sem (ráadásul gyakran jár a komp, és 45 perc az út).
Mi is sok szempontot figyelembe vettünk, mikor először mentünk, és nem bántunk meg.
Nekem a Peloponnészosz még a nagy kedvencem, csak azért az jóval messzebb van.
(jövőre babával megyünk már nyaralni, igy megint Thassos lesz, a közelsége miatt, és azért mert a picivel nem akarunk ismeretlen vizekre evezni icon_smile.gif )

# 245
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225390 Üzenet linkje2014-11-25 09:52:41 

FOLYTATVA AZ "UTAZÁSI IRODÁK" FÓRUMBÓL:

El tudnák képzelni egy csoportos autós utazást olyan görögországi desztinációba amely magyarok részéről nem közismert. Így el tudnám képzelni észak-kelet Görögországot (török határ közelébe), vagy akár a Peleponészoszi félsziget déli részét is. Bármire fogékonyak vagyunk, foglalhatnánk akár a Bookingon is. Egy amihez ragaszkodnánk az az autós utazás. Ha már van egy jó autónk akkor használjuk is ki. Idén már csak ketten utaztunk, de nem találtunk utitársakat akik akár velünk jöttek volna az autóval. Bár ez nem létkérdés,de csökkenti a költségeket.

Lehet hogy már most el kell kezdeni a szervezést?

# 246
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225392 Üzenet linkje2014-11-25 12:28:59  Válasz a #225390. hsz-ra Előzmény #225390

Szia Dobaki! icon_smile.gif

Olvasom, mennyire tanácstalan vagy, hová menjetek jövőre.... Azt gondolom, hogy autós út kapcsán nyugodtan el lehet felejteni az irodákat. Akkor olyan helyre is eljuthatsz, ami jobban rátok szabott. icon_lol.gif Nem mondom, hogy nem adhat biztonság érzetet egy ottani magyar idegenvezető. De hidd el nekem, hogy a magánúton keresett szállások tulajai is megadják ezt a segítséget, ha úgy adódik - személyes tapasztalatom. Emiatt aztán kár irodához ragaszkodni.
Hogy hová menj, azt nem tudom, azt neked kell megtaláld! Javaslom üsd fel a google earth képeit, és nézelődj mi tetszene nektek. Aztán a konkrét helyre, ha rákérdezel, akkor tud segíteni, aki járt már ott.
Dél-Peloponnészosz ügyben számíthatsz rám, ha úgy adódik! icon_lol.gif
Azt olvastam elvetetted Kefaloniát, Zantét. Szerintem mindkettő megér egy-egy utat, előbbire nem is elég a két hét!
A bookingos foglalás is beválhat, de akár közvetlen szállásadótól is lehet foglalni bátran. Én nem gondolom, hogy itt a foglalás ideje, szerintem ráérsz. Csak a helyet kéne felkutasd előbb, hogy pont az legyen, amire vágytok! icon_lol.gif

# 247
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225452 Üzenet linkje2014-11-29 12:53:16 

A neten találtam egy beszámolót Korfu-ról ahol eléggé lehúzzák (bár ha valaki elolvassa észreveszi, hogy emberünk mindenben csak a rosszat keresi és nem is maga a beszámoló a lényeg, hogy idegesítőek a kabócák,stb.), de van két dolog amin megakadt a szeme.
1. "Miután több látogatást tettünk a fontosabb görög szigetekre, 95%-ban egyetértek az útibeszámoló írójával: Korfu a leggyengébb."
2. "A víz első pillantásra tisztának látszik, de búvármaszkon keresztül jól látható, hogy sok benne a kisebb szennyeződés, a látótávolság viszonylag rövid."

Ezek szerintetek is így vannak? Elsősorban olyan véleményekre lennék kíváncsi aki már járt jó pár görög szigeten.
(Szándékosan nem a Korfu topikba tettem, mert nem akarom, hogy valaki csak az elfogultsága miatt írjon jót)

# 248
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225454 Üzenet linkje2014-11-29 13:28:03  Válasz a #225452. hsz-ra Előzmény #225452

Olvastam ezt a posztot...nos nem, nincs így. De tényleg, egyáltalában nincs így. Nem állítom, h Korfu most éli turisztikailag a legdicsőbb éveit, de még ezzel együtt is egy speciális hangulattal rendelkező, igen változatos, szerethető, és görög sziget. (ellenben mondjuk Zanteval, ami gyakorlatilag teljesen eladta magát).
De amúgy szerintem nem lehet komolyan venni egy olyan beszámolót ami szerint a kabócák idegesítőek. icon_biggrin.gif

# 249
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tidem
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225456 Üzenet linkje2014-11-29 14:33:52 

rollonak igaza van ! milyen a nyár és milyen Görögország a kabócák hangja nélkül ? icon_smile.gif mi elég sok helyen jártunk már, szárazföldön és szigeteken is, és nekünk a csúcs az Korfu ! bármikor képesek lennénk visszamenni, pedig már háromszor voltunk.ez az a sziget, ahol minden megtalálható ( persze csak akkor, ha nem a szálló medencéjénél horgonyoznál le ). van sziklás, van homokos part, mesés öblök, aranyos falvak, csodás hangulatú főváros, nyugis, pihenős helyek, nyüzsgő éltű falvak. szerintem itt mindenki megtalálhatja a kedvenc helyét, aki nem azért megy, hogy hibákat találjon mindenbe. ha téged az északi rész érdekel akkor Sidari jó kiindulási pont. Paleo mesés hely, de estére valóban lecsendesedik.
# 250
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225458 Üzenet linkje2014-11-29 15:06:44  Válasz a #225456. hsz-ra Előzmény #225456

Szerintem, meg pont nem jó kiindulási pont Sidari - a földrajzi fekvése miatt. Akinek nincs más lehetősége, csak ez, az nem igazán válogathat, és megoldhatja innen is.
De úgy látom, aki önálló szállást keres, már jellemzően más helyet választ.... Én is így tennék. icon_wink.gif

# 251
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225459 Üzenet linkje2014-11-29 15:11:27  Idézet innen: #225454

rollo írta:
Nem állítom, h Korfu most éli turisztikailag a legdicsőbb éveit, de még ezzel együtt is egy speciális hangulattal rendelkező, igen változatos, szerethető, és görög sziget. (ellenben mondjuk Zanteval, ami gyakorlatilag teljesen eladta magát).


Speciális eset ez is, nem értek veled egyet! icon_biggrin.gif Miért is adta el magát Zante, jobban, mint Korfu? Ami az egyiknek Kavos, a másiknak Laganas..... Eben-guba. icon_wink.gif Ennek ellenére mindkét szigetet lehet miért szeretni, és egy klassz nyaralást eltölteni. Aki keres, az megtalálja a neki való helyeket....

# 252
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225460 Üzenet linkje2014-11-29 15:31:22  Válasz a #225459. hsz-ra Előzmény #225459

Szerintem pl. sokkal több nagy, ai-jellegű szálló épült Zanten, mint Korfun, sokkal inkább válik az egész sziget a 'szórakoztató turizmus' kiszolgálójává, mint mostanság Korfu; kifejezetten felkapott hely mostanság, ömlik oda a nép szerte Európából. Még Görögországon belül is ellentmondásos a megítélése (Mykonosszal együtt), állítólag.

Másrészt viszont, bizony könnyen igazad lehet, h Korfu is hasonlóan tett úgy másfél évtizede, és mára vált csak összességében nyugodtabb, ezzel együtt újra hangulatosabb hellyé (persze: szerintem, vagy számomra).

De a lényeg, h a jelzett korfui poszt hülyeségeket beszélt. icon_biggrin.gif, mégha igazságtalan is vagyok Zakynthosszal-elnézést a rajongóitól, nem kellett volna talán példálóznom vele.

# 253
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225461 Üzenet linkje2014-11-29 15:38:09  Válasz a #225458. hsz-ra Előzmény #225458

Az északi oldal bejárásához miért nem jó Sidari? Ne érts félre, nekem se tetszett, de mondjuk a Kerkyra-Paleo vonaltól északra lévő rész bejárásához nincsen rossz helyen (autóval hajtva végre ezt persze). Mi Rodán laktunk, na az még Sidarinál is semmilyenebb icon_biggrin.gif, de kp-nak teljesen jó volt (szintén az északi részen jártunk elsősorban).

Ezzel együtt én ha újra mennék a keleti oldalon szállnék meg, az említett ypsos-kalami vonalon. Szebb a part, szebb a táj, szép a háttér az albán hegyekkel...

# 254
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225462 Üzenet linkje2014-11-29 16:13:10  Válasz a #225460. hsz-ra Előzmény #225460

Korfunak . mint írod is - jó nagy előnye van, a turista szipkázásban, ezért érzékeled úgy, hogy ott az most nem annyira felkapott. Ám, ebben a tekintetben én csak nüansznyi különbséget látok a két sziget között, az én ízlésemnek mindkét helyen túl sok a csicsamicsa all. inlc. szálloda.... Ha rajtam múlna, egy darab se lenne. icon_wink.gif Vagy csak olyasmi, ami jobban illeszkedik a tájba.
Igen, én is hallom Mykonos hírét, de ettől függetlenül megnézném, még ha nem is töltenék el ott egy teljes nyaralást. Zante hírének, nagyobb a füstje, mint a lángja, szerintem. Bár ami igaz, az igaz, az autentikus görögösség teljesen hiányzik a "tömegturizmusított" helyeiből. De ez, megint csak igaz Korfura is.... De mindkét sziget más-más helyén, meg megtalálhatod, ha keresed.

# 255
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225463 Üzenet linkje2014-11-29 16:21:21  Válasz a #225461. hsz-ra Előzmény #225461

Épp ezért nem jó, amit mondasz, ha én választanék, akkor olyan helyen laknék, ahol sokkal szebb a tengerpart..... Földrajzilag meg a legcsücsökben van szinte, akkor már eleve jobb olyan hely, amiből több irányba kínálkozik indulási lehetőség. Bár, az is igaz, hogy én sosem csak főutakban gondolkodom, és szeretek úgy közlekedni, hogy minél több utat igénybe vegyek. icon_biggrin.gif Az a legjobb, ha más úton érünk vissza, nem amelyiken indultunk.
Ha én mennék, valahol középtájon keresgélnék szállást.... Mert nekem igenis tetszik a déli rész is, még ha kevésbé vadregényes is, mint az északi....

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 16 17 18 ... 31 32 33   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu