Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1276
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andris60
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223978 Üzenet linkje2014-08-28 21:24:31 

Sziasztok!

Itthon vagyok. Nagyon tetszett a sziget, valóban más a hangulata, mint a többi görög szigetnek.


Ahol voltam falvak közül az én sorrendem, persze mindegyik másért tetszik, de mégis próbáltam sorrendet állítani. icon_smile.gif

1. FINIKI - Tüneményes hangulat, hangulatos tavernák, remek strand, gyönyörű hely

2. ARKASSA - A központ hangulata valami elképesztő este, fergeteges. Borzasztóan megfogott. De az óváros is.

3. PIGADIA - Csábítanak az utcái céltalan bolyongásra, Rodosz feeling

4. OLYMPOS - Tetszik a tradicionális görög hangulat, népi szokások, távolról a falu nagyon szép

5. DIAFANI - Szép kikötő, de nem lett kedvenc, ezenkívül nagyon gyönyörű

6. AMMOPI, MENETES - Ammopit csak görög estnél láttam, Menetesen átutaztam

Lefkosba nem voltam és a sziget belsejében lévő falvakban sem.


Strandok sorrendje:

1. KYRA PANAGIA

2. APELLA

3. FINIKI

4. AGIOS NIKOLAOS

5. PIGADIA

6. AMMOPI

7. DIAFANI

8. KATO LAKOS - Csak nyílt vízi fürdőzés volt itt

A szigeten Dunát lehet az olaszokból rekeszteni.

Aeolus utazási iroda:

Alena, a szlovák nemzetiségű, magyar idegenvezető nagyon szimpatikus, korrekt nő. Remek idegenvezető.

Az Aeolus fakultatív programjai már korántsem, sőt messze nem a remek kategória.....

HOTEL ARKESIA, ARKASSA:

-ALL INCLUSIVE

-REGGELI. Megfelelő, kicsit egyszerű, de volt egyszer tojás és egyszer kis virsli, néha desszert(sütemény)

-EBÉD: Finom, nekem ízlett

-VACSORA: Változatos, néha gyümölcs, néha fagylalt

Grill hús kiemelkedő.

-POOL BÁR: Simone-nak a csaposnak, sok dolga nincs ott. Magadnak csapolhatsz minden sört, bort, colát stb. illetve a jégkrémért még all inclusiveba is fizetni kell, ahogy a dobozos italokért is

-TETŐBÁR: 22.00-ig all inclusive, 00.00 óráig fizetni kell, hangulatos.

Egy érdekes sztori a helyiek könnyed életviteléről, a szabad Karpathosról: Tegnap görög est volt Ammopiba, jött értünk a taxi. A született Panathinaikos drukker, a taxisofőr Giovanni jött értünk, kezében egy korsó sörrel közeledett felénk. icon_biggrin.gif Nem vagyok benne biztos hogy az első volt, de volt egy kis izgalom 23.30-kor visszamenni Arkassába a taxival. icon_smile.gif

Összeségében: Nagyon szép nyaralás volt, most pedig olvasok még további élménybeszámolókat, hisz nem mindenre emlékszem és most már eszmecsere gyanánt is jó lesz. Ajánlom mindenki Karpathost!

A.

# 1277
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andris60
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223979 Üzenet linkje2014-08-28 21:25:32 

Annyit nem írtam le, hogy én az index.hu fórumában már beszélgettem(Andris4000), de ott nem bírok hozzászólást írni.
# 1278
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223980 Üzenet linkje2014-08-28 21:26:06 

A sziget csodás! Újabb szerelem icon_smile.gif Autót nagyon nehezen találtunk. Végül 3 napra sikerült kölcsönözni, azt is úgy hogy egy nap jeep, két nap személyautó horrorisztikus áron. Pihentünk, és bejártunk mindent, ami kényelmesen belefért. Nekem Ammopi lett a kedvenc, oda busszal vissza is mentünk az utolsó előtti napon. Búvárszemüveg kötelező. Még sehol nem láttam annyi halat, mint ott.
A szállással is meg voltunk elégedve. Nálunk minden működött. Földszinti, hátranéző szobánk volt. Ugyan reggelizni nem lehetett kint a teraszon,mert mire felkeltünk, oda sütött a nap (így jár, aki sokáig lustálkodik), viszont délután árnyékos volt. Ha felmentünk a strandról, vagy visszaértünk a kirándulásokból, jó volt, hogy ki tudtunk ülni a teraszra.
Próbáltam már albumot feltölteni, de valamiért nem sikerül.
Egy baj volt csak....hohy hamar letelt az egy hét icon_smile.gif

# 1279
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223981 Üzenet linkje2014-08-28 21:31:01 

Ja, és kellemes meglepetés volt, hogy lehetett használni a medencét a szemben lévő Astron hotelben.
# 1280
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pocgem
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224009 Üzenet linkje2014-08-29 18:49:37 

Sziasztok!
Most érkeztünk haza Karpathosról, Pigadián az Iliada apartmanházban voltunk.
Az apartman helyi viszonyokhoz képest rendben volt.A Sophia(tulajdonos) nagyon kedvesen fürt szőlővel és süteménnyel fogadott,na a kedvessége ezzel itt véget is ért.
A konyha felszereltsége gyenge,wifi igazából csak a recepción volt megfelelő pedig többek között azért választottam ezt mert az volt írva hogy a WIFI stúdiókban is.A légkondi szerintem drága mivel a legtöbb helyen 6 €/nap de itt 10€/nap.A hely csendesnek tűnt de nem volt az,minden éjszakára jutott valami kutya vonyított, a szomszéd kiskutya ugatott,házigazdák csapkodták éjszaka a bejárati kapujukat, szomszéd sportautóval éjszaka többször jött ment, nagy szélvihar éjszaka a kerszthuzat miatt csapkodta az ajtókat.
A Házirendben szerepelt hogy takarításkor 10-14-ig(lehet hogy nem teljesen pontos de kb) az apartmant el kell hagyni!Ezt ő komolyan is gondolta,mert az egy utas társunk 10:30-kor még reggelizett és ki akarta őt tessékelni hogy azonnal hagyja el az apartmant. Hazautazáskor még használni akartuk a WIFI-t de senkinek nem akart csatlakozni a hálózatra és akkor vettük észre hogy sunyi módon kikapcsolta mivel a routeren a WIFI működését jelző led nem világított.
A közeli sarki tavernába pita gyrost nem javaslom,mert ránézésből is így gondoltam hogy ott nem érdemes enni,csak a lustaság nagy úr és nem akarózott bemenni így megvettük a legdrágább és legkisebb adagot 2,5€ belvárosban sokkal finomabb és 2,2€ közel a duplája az adag ahol 2,4€ vettük az nagyon finom volt.
A kikötőben a Sophia tavernát ne hagyjátok ki nagyon finoman főznek és nagyon kedvesek mindenkivel.
Összességében a sziget nagyon tetszett, jól éreztük magunkat! icon_biggrin.gif

# 1281
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dhcodoki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224032 Üzenet linkje2014-08-30 12:52:52 

Sziasztok!

Sarti, Korfu és Kefalonia után jövőre Karpathos-t tervezzük felfedezni. Kicsit félek tőle, mert előbbi két sziget nagyon tetszett, magas a léc, és ezen topic-ban írjátok, hogy Karpathos teljesen más. A képekből úgy vélem hasonló lehet Kefaloniához. icon_rolleyes.gif Ha valaki járt ezen szigeteken és van összehasonlítási alapja, szívesen olvasnám a véleményezését.

Illetve látom robogó bérlésről senki sem írt. Legalábbis eddig nem találtam infót. Korfut és Kefaloniát is robogóval fedeztük fel, s itt sem szeretnénk megszakítani eme hagyományunkat. Van rá lehetőség?? Idei árakat esetleg tudtok??

# 1282
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ananda9
Aktív fórumos
Aktív fórumos
292 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224034 Üzenet linkje2014-08-30 15:07:37 

dhcodoki!

Kefaloniát és Karpathost nem érdemes összehasonlítani. A két kedvenc szigetem, de Karpathos sokkal autentikusabb, bájosabb helyenként zordabb. Nekem az eddig legjobb élmény volt minden tekintetben. Ha érdekel olvasd el a beszámolómat és a fotóalbum is mutatja a hely hangulatát, különlegességét.

Aki szereti Görögországot az imádni fogja Karpathost is szerintem!

# 1283
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224036 Üzenet linkje2014-08-30 15:19:12  Válasz a #224032. hsz-ra Előzmény #224032

Van robogóbérlés, de árakat nem tudok - a neten megtalálod egy csomó kölcsönző elérhetőségét, írj nekik, és akkor első kézből származó infod lesz.

Összehasonlítani pedig kár olyan szempontból, hogy minden sziget/város más és más, aki jól akarja érezni magát, jól fogja mindenhol (feltételezvén, hogy az előzetes tájékozódás alapján úgy ítéli meg, kíváncsi az adott helyre, és ezért utazik).

# 1284
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224051 Üzenet linkje2014-08-31 07:45:03 

Még a többi dodekani szigethez (Rodosz és Kos) képest is más Karpathos, de ez egyáltalán nem baj. Sokkal nagyobbak a kontrasztok, rendkívül tiszta a sziget, legalábbis 2010-ben még az volt. Látnivaló kicsit kevesebb van, de a természeti dolgok kárpótolják.

Mi motorral voltunk ott és egy napra béreltünk is egy másikat a miénk helyett. Ugyanis, akkor még nem volt kész az Olymbosba vezető út és nem akartuk a miénket rongálni vagy netán defektet kapni az odaúton. Van pár cég ami kölcsönzéssel foglalkozik, a pontos árat nem tudom megmondani, de ~25€ körül volt egy 100ccm-s Kymco. Túl nagy választékra nem emlékszem, még ez volt az egyik legjobb (maxi robogó) amit találtunk. Arra viszont vigyázni kell, hogy több helyen sziklaomlások, kisebb-nagyobb kövek voltak az úton. Mivel kanyargós az út, nehezebben lehet ezeket észrevenni, így fokozottabban kell erre figyelni. Itt van két cím: Karpathos-motorkölcsönző

# 1285
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dhcodoki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224057 Üzenet linkje2014-08-31 13:26:40 

Köszönöm mindhármótoknak az infót, és a linkeket is! Elég nagy a valószínűsége, hogy jövőre ez lesz a célpont. A széltől kicsit még félek, de írtátok, hogy van szélcsendes part is. Remélem azért annyira nem vészes! Tavaly szeptember első két hetében voltunk Kefalonián. Ott is voltak szelesebb napok. De fázni nem fáztunk. Karpathosra augusztusi hónapot tervezünk.
# 1286
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224060 Üzenet linkje2014-08-31 16:37:39  Válasz a #224057. hsz-ra Előzmény #224057

Elég kicsi az esély, hogy augusztusban fázzatok. icon_smile.gif Többnyire az a legforróbb hónap a szigeten, ha nem lengedez a szellő, akkor olyan "ülve izzadós", amikor már alig várod, hogy legyen egy kis légmozgás. (És egyébként az a hónap a legzsúfoltabb is.)
# 1287
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224071 Üzenet linkje2014-08-31 21:44:39  Válasz a #224034. hsz-ra Előzmény #224034

Szia Ananda9!

Karphatoson is hasonló az időjárás, mint Kefalónián? Gondolok itt a tenger hőmérsékletére júniusban, mert én is szemezgetek ezzel jövőre Kefalónia után. icon_smile.gif

# 1288
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224078 Üzenet linkje2014-09-01 02:11:45 

Huhh icon_smile.gif
Hát kedves topiktársak, végre átnyálaztam az összes hsz-t, és mindenkinek köszi a sok használható infót, kimásoltam mindent, amire kíváncsi voltam. Külön köszönet Pontikosnak, Rollonak, Balázs Beának, de természetesen mindenki másnak is, remélem, nem csupán terv marad a jövő szeptemberi utunk, Pigadiába, a Dolphinba tervezzük az Apollonnal. Mivel nekünk sincs jogsink, és valszeg a busz-stop-túra verzió fog működni (esetleg betársulásos, költségmegosztásos autóbérlés, ha úgy alakulna, de ez soktényezős) icon_smile.gif, nagyon díjazom Pontikos szinte személyre szabott infóit!!
Szóval még uccu egy kis Bükk, aztán ha visszatértünk onnan, nekilátok a begyűjtött infókat feldolgozni, térképen bejárni fejben a lehetőségeket icon_smile.gif Jujj, de besózódtam, pedig még több mint 1 év van addig.
Aztán hajrá!!

# 1289
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andris60
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224105 Üzenet linkje2014-09-01 15:30:48 

Na sziasztok! Kész van az élménybeszámolóm Karpathosról. Hogy tetszik?
# 1290
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224110 Üzenet linkje2014-09-01 16:29:20  Válasz a #224105. hsz-ra Előzmény #224105

Szia! Olvastam a beszámolódat, örülök, hogy ti is jól éreztétek magatokat. icon_smile.gif

Kis kiegészítés: a görög saláta krumplival és tojással - az a karpathosi saláta. A sárgaborsópüré (hagymás, olivaolajos) pedig a fava - ha valaki keresné, ilyen néven tegye. A zöldségekkel töltött padlizsán - ha hagymás, paradicsomos volt, az imam baildi.

Az Arkassában autóbérlés nélkül megszállók ne ijedjenek meg, igen sok minden bejárható onnan helyi busszal (többek között Olympos is) - bár kétségtelen, hogy egy esti pigadiai séta után már nincs opció a taxin kívül hazafelé.

A "nagy" Kato Lakkos pedig elérhető a szárazföldről gyalog, autóval, robogóval (bár jelentős része földút) K. Panagia felől. Lehet, van mellette pici öböl még, ami nudista hely, és szintén ezen a néven fut - csak a teljesség kedvéért írom.

Azért az lehet, hogy az id.vez. jófej, de nem fura "kicsit", hogy egy kirándulásra sincs ideje? Nyilván kap csoportokat Szlovákiából és Csehországból, és az az elsődleges neki, de ez azért kicsit olyan... icon_rolleyes.gif

(Kónyu, ne már, neked volt időd olvasgatni a saját nyaralásodra készülve? icon_wink.gif icon_biggrin.gif )

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 85 86 87 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu