Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 14491
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223833 Üzenet linkje2014-08-26 07:07:08 

Tolofonosról hazafelé bementünk Lamiába a Lidl-be vásárolni útravalót. A város szélénél kétsávos út van, a belsősávban elment mellettünk egy új renault (nemtudom mi), és a vasútiátjárónál bement a pirosba, látta hogy a távolban közeledik a vonat, padlófékkel megállt a sínek előtt, a sorompó közben elindult lefelé... a hátsószélvédőjét betörte és még 3-4-szer próbálkozott lejjebb csukódni. Hátul 2 gyerek ült, elől is ketten ültek, nem lett semmi bajuk. A sofőr nem szállt ki, semmi kiabálás, elment a vonat majd mentek tovább ők is, aztán párszáz méter után félreálltak.
# 14492
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
XSophiaX

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223884 Üzenet linkje2014-08-27 13:12:13  Határok, fizetőkapuk, wc-k

Mi 08.23-án éjfél körül értünk haza Platamonasról, javaslom indulás előtt mindenki nézze a határinfót, mi oda és visszafele is elkerültük Röszkét, mert szörnyű mekkora sor van. Tompát bátran tudom javasolni, mi az esti órákban értünk oda 1 autó volt előttünk. Igazából a Macedón és Görög határon se volt vészes a dolog maximum fél óra, viszont ami visszafele volt Belgrádnál az katasztrófa, nem tudom, hogy a szerbek meddig akarják ezt a fizetőkapus baromságot játszani, de 1300 m-t a fizetőkapuig 1 óra alatt sikerült megtenni. És nem ez volt az egyetlen hatalmas soros fizetőkapu. A városba senki se menjen be, nagyon figyeljétek a GPS-t, merre van a belgrádi elkerülő, mert olyan terelések vannak, hogy azt se tudtuk hol vagyunk és a kiírások is elég ritkán vannak. Aki nagyon pisilős, annak javaslom ne a nagy kutaknál álljatok meg, mert ott rengetegen vannak, sokat kell várni és rengeteg félét hagynak maguk után a mosdóba. Én Szerbiába visszafelé csak férfi wc-kben voltam, akkora sor volt a nőinél.. icon_razz.gif
# 14493
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223897 Üzenet linkje2014-08-27 15:43:03  Idézet innen: #223884

XSophiaX írta:
Mi 08.23-án éjfél körül értünk haza Platamonasról, javaslom indulás előtt mindenki nézze a határinfót, mi oda és visszafele is elkerültük Röszkét, mert szörnyű mekkora sor van. Tompát bátran tudom javasolni, mi az esti órákban értünk oda 1 autó volt előttünk. Igazából a Macedón és Görög határon se volt vészes a dolog maximum fél óra, viszont ami visszafele volt Belgrádnál az katasztrófa, nem tudom, hogy a szerbek meddig akarják ezt a fizetőkapus baromságot játszani, de 1300 m-t a fizetőkapuig 1 óra alatt sikerült megtenni. És nem ez volt az egyetlen hatalmas soros fizetőkapu. A városba senki se menjen be, nagyon figyeljétek a GPS-t, merre van a belgrádi elkerülő, mert olyan terelések vannak, hogy azt se tudtuk hol vagyunk és a kiírások is elég ritkán vannak. Aki nagyon pisilős, annak javaslom ne a nagy kutaknál álljatok meg, mert ott rengetegen vannak, sokat kell várni és rengeteg félét hagynak maguk után a mosdóba. Én Szerbiába visszafelé csak férfi wc-kben voltam, akkora sor volt a nőinél.. icon_razz.gif


A városba senki se menjen be, nagyon figyeljétek a GPS-t, merre van a belgrádi elkerülő, mert olyan terelések vannak, hogy azt se tudtuk hol vagyunk

A városban milyen terelések lennének ? még ha lennének is akkor is az a jobb mint az elkerülő.. szerintem....

# 14494
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aki

Aktív fórumos
Aktív fórumos
387 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223907 Üzenet linkje2014-08-27 18:21:54 

Szia XSophiaX!
Milyen terelések vannak, mert én 18-án hétfőn hazaugrottam az unokámért és 22-én már vissza is jöttem, de Belgrádon belül semmiféle építés, terelés nem volt. Igaz 22-én a fizetőkapuknál volt némi fennakadás, de nem volt vészes, pár perc volt az egész.

# 14495
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223910 Üzenet linkje2014-08-27 19:44:27  Idézet innen: #223907

aki írta:
Szia XSophiaX!
Milyen terelések vannak, mert én 18-án hétfőn hazaugrottam az unokámért és 22-én már vissza is jöttem, de Belgrádon belül semmiféle építés, terelés nem volt. Igaz 22-én a fizetőkapuknál volt némi fennakadás, de nem volt vészes, pár perc volt az egész.

Amit XSophiaX ír igaz - , csak nem azon a Belgrádi 4 sávos átvezetőn amin valóban nincs terelés.
Szégyellem, pedig már sokszor átmentem Belgrádon,
nem tudom, hogy, de valahogy rákerültem én is erre a TRANZIT útra, csak amikor átértem a Száván jöttem rá, hogy ez a híd nem az amelyiken át szoktunk menni.
Ez még talán az új elkerülnél is rosszabb, lassabb, lámpás, teherautós, egyszóval szörnyű, Na visszafelé, már figyeltem nehogy újból erre a TRANZIT-ra hajtsak.

# 14496
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
XSophiaX

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223912 Üzenet linkje2014-08-27 20:41:56  Válasz a #223907. hsz-ra Előzmény #223907

Nem tudom miért van terelés, miután sikeresen eltévesztettük hol kell lehajtani a belgrádi elkerülőre, bejutottunk a városba és követtük a Novi Sad feliratot-ami megjegyzem elég ritkán volt és egyszer csak megjelent a zsákutca tábla az úton, plusz a nyíl, hogy merre van Novi Sad, nemsokára a pusztába találtuk magunkat, de végül is visszakeveredtünk a pályára a táblák alapján, GPS-en rajta se volt az út ahol megyünk icon_biggrin.gif
# 14497
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cibike1

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223916 Üzenet linkje2014-08-27 21:01:22  Válasz a #223912. hsz-ra Előzmény #223912

Ott követtétek el a hibát, hogy az első Novi Sad táblánál hajtottatok le. Az az út most valóban zsákutcába visz, viszont az említett tábla jól látható módon át van húzva. Ha jól emlékszem erről volt már itt korábban szó a fórumon. Hazafelé a második Novi Sad táblánál kell lehajtani ahol már Budapestet is írják. Ez a lehajtó közvetlenül a reptér után van...
# 14498
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka

Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223917 Üzenet linkje2014-08-27 21:45:49  Válasz a #223912. hsz-ra Előzmény #223912

Sophia, mi ugyanígy jártunk. Biztatnom kellett nagyon a férjemet, hogy menjünk csak tovább - miután már visszafordított a zsákutca végén a tábla....majd végig ki lesz írva sárgán Novi Sad. Elég ritkán volt ez, de követtük és visszakeveredtünk a helyes irányba....
# 14499
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223918 Üzenet linkje2014-08-27 21:55:48  Válasz a #223916. hsz-ra Előzmény #223916

Én is úgy emlékszem, hogy le volt már húzva, amikor jöttünk. Julius közepén írta valaki, hogy így járt, akkor még térképet is linkeltem be. Itt még nem kell lefordulni (itt van szerintem azóta már lehúzva a Novi Sad felirat) csak majd itt
# 14500
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga

Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223953 Üzenet linkje2014-08-28 13:46:58 

Üdv autosok

Vasárnap hajnal egykor imdultunk a soroksári tescotol délután fél négykor lubickoltunk nei poriban,sebességet mindenhol betartottuk sok helyen mérnek még szerbia alján a tereléseknél is,határokon percek alatt átjutottunk ,röszkének jöttünk,reméljük hazafelé is igy lesz két hét mulva

# 14501
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223969 Üzenet linkje2014-08-28 19:17:16 

Sziasztok, mi teganap jottunk haza Psakoudiabol. Az ut eleg remes volt, 1075 km 16 ora alatt... lassu a Leskovacnal levo tereles, bar nem voltak sokan, neha lepesben lehetett haladni, majd Nis elott egy kis piheno az autopalya elso Gazprom benzinkutjanal, ahol terdig lehet gazolni a szemetben, a kut maga kulturalt, van benne WC is , de mivel eppen takaritottak, varni kellett fel orat, en inkabb elmentem a kinti Toitoi ba, bar ne tettem volna... aztan Belgradnal brutal eso es majd egy ora varakozas a fizetokapunal, Novisad fele tereles, ez is kb fel ora bukta, majd a szerb hatarig senki a palyan igy gondoltam jovunk Roszkenek...nem volt jo dontes, bar nem volt yok auto, 2,5 ora volt az atkelse, azt hittem eret vagok magamon... eloszor a szerbek, majd durvabban a magyarok csinaltak a cirkuszt... eleg remes volt. Kifele nagyon jol mentunk, 13 ora alatt leertunk semmi torlodas nem volt. De ugy latszik ez az augusztus vege visszafele eleg zuros...jo utat, es jo nyaralast minden indulonak!
# 14502
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka

Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223982 Üzenet linkje2014-08-28 21:35:50  Válasz a #223918. hsz-ra Előzmény #223918

Titi, mi júli 25-én jöttünk visszafelé, akkor mentünk be a zsákutcába. De igazán nem volt vészes, a visszafordító után pár km max 20 percen belül visszajutottunk a rendes irányba, követve a sárga Novi Sad táblákat. Amúgy én nem találkoztam, nem olvastam még senkitől olyat, hogy eltévedt volna a tereléseknél vagy rossz irányba vezették volna az ideiglenes utirányt mutató sárga táblák....Szóval bárki menjen bátran, sehol senkinek nem érdeke, hogy félrevigye a turistákat!
Juta

# 14503
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
András67

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224040 Üzenet linkje2014-08-30 17:20:49 

Talán még az idei évre is segítség.A Sygic ill. Navigon gps progik / futnak adroidon és ios-is tökéletesen tervezik meg az utatokat. Belgrádnál is a városon visz keresztül és utánna már ahol nincs autópálya már ott is az új pálya nyomvonalakon tervezi az utakat. Vissza fele Belgrád után Novi Sad-Budapest táblánál hoz Magyarország felé, sehol nem lehet eltévedni velük.
# 14504
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geri1981

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224087 Üzenet linkje2014-09-01 09:37:45 

Sziasztok! Tudom már biztos volt itt csak most nem olvasnék vissza 200-300 hozzászolást! icon_smile.gif Tranzit szállás keresnék Szerbiában nem sokkal a Görög határ után! Köszi a válaszokat! icon_smile.gif
# 14505
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224099 Üzenet linkje2014-09-01 13:24:31  Válasz a #224087. hsz-ra Előzmény #224087

Ne már, háború lett volna, mióta hazajöttünk? Akkor még Szerbia és Görögország között volt egy Macedónia nevű ország is!

Most akkor Macedóniában keresel szállást a görög határhoz közel. vagy Szerbiában a macedón határhoz közel?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 966 967 968 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu