Parga
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 10831
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molyhoska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224038 Üzenet linkje2014-08-30 17:17:37 

Sziasztok! Korábban olvastam itt a fórumban néhány hónapja a Jón tengeri kirándulásról és ha jól emlékszem valaki említette,hogy a hajó melyik oldalán érdemes "utazni" ,hogy mindent jól lássunk. Tudnátok ebben segíteni?Ha felszállunk akkor a jobb vagy a bal oldalra álljunk/üljünk inkább? Valami olyasmi is rémlik,hogy van egy jó hely,hogyha kiköt a hajó akkor nem kell megvárni míg mindenki leszáll ezzel is veszítve az ott töltött időből... ?
Hát remélem érthetően fogalmaztam és van aki tud ebben segíteni icon_smile.gif Köszönöm!

# 10832
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xtina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224047 Üzenet linkje2014-08-31 00:14:25  Válasz a #224033. hsz-ra Előzmény #224033

Köszi a tippet, már fel is vettem ismerősnek, azt írta ha kint vagyunk hívjuk fel és megbeszélünk mindent! icon_smile.gif
# 10833
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224049 Üzenet linkje2014-08-31 06:41:05  Válasz a #224033. hsz-ra Előzmény #224033

Szia Unic!
Bocs, hogy kijavítalak, de a meze az előétel, apró tálkában ételek és édességek.
További jó nyaralást/Molli

# 10834
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224059 Üzenet linkje2014-08-31 16:28:28 

Köszi Molli! Mindig tanul az ember valamit. icon_biggrin.gif Idáig nálam a meze semmit nem mondott.
Ma voltunk az Acheron -Lichnos beach kiránduláson. A kikötőböl indult a hajó, utközbe megállt egy sziklás bemélyesódésnél majd folytatta útjáz az Acheron folyó torkolatáig. Felment kb 5-6 km-t. Maga a folyó olyan 8-9 m széles, elég hideg a víze de a színe olyan zöldes kék. Majd egy ponton vissza fordult és 1 óra hosszára kikötött a torkolatnál. Ezt az időt ki lehetett sok mindenre használni. Fürdésre környék sétára. Én személy felöltözve kerestem a vízbe a kagylokat. pár darabot találtam is. Itt gyönyőrű homokos a part is és a tenger is nagyon sokáig bokáig érő vízbe lehet menni ami olyab 20 méter után mélyül. Elméletbe valahol a folyoba is lehet uszni de nagyon hideg a folyo víze. Majd a hajónk vissza hozott Linchos Beachre. Ez az a strand amit gyalog is el lehet érni de szomszédaink mondták magas és meredek utakon át a hegyen. Mielőtt a strandot elértük volna a hajó bevitt egy barlangba amine nagyon szép kék volt a víze. A strand teljesen más mint a Krioneeri vagy városi strand.Nagyon szép a part és a víz is. Az első felébe homokos majd nagyon aprő kavicsos és a mésik vége kicsit kövesebb.De aki homokos partra és víybe lépés után is homokos talajt akar ide kell jönnie. A hajó vissza indulása 14.00,16.00,17.00 és 18.00. Mindenki maga dönti el mennyi ideig akar itt lenni. Egyenlőre Csak azokrol a beachekről írok ahol voltam. Idáig a Lichnos a sztár. Állítolag a Valtos is szuper erről majd jövő héten írok tapasztalatot.

# 10835
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224061 Üzenet linkje2014-08-31 17:41:07 

Xtina! Véletlenül vissza olvastam az előző oldalakon. A hajora retur jegyet lehet venni a kikötőbe. Nincs olyan megmászod a hegyet majd vissza felé taxizol. Lehet rosszul láttam de a Lichnoson nem lehet hajo jegyet venni csak oda felé. A jegyedet beszálláskor Pargán ellenőrzik illetve kiszálláskor szintén. De előfordulhat kiszálláskor a bodéba fizetheted a jegyet utolag. Ha itt lesztek az idegen vezetőnél kérdezzetek rá. A hajosnak tuti nem lehet fizetni..... Ezt csak Lichnosra írom. Lehet a Valtoson másképp működik.
Sajnos a második hetem az időjárás előrejelzés szerint kalandos lesz.Viharos záporos, zivatarost josol 25-29 fokig. És mikor javul meg? Haza induláskor. Kiderül mi lesz.

# 10836
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xtina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224064 Üzenet linkje2014-08-31 19:18:48  Válasz a #224061. hsz-ra Előzmény #224061

Köszi hogy szóltál, majd utánakérdezünk! További napsütéses nyaralást kívánok!
# 10837
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xtina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224066 Üzenet linkje2014-08-31 19:36:06  Idézet innen: #224033

Unic írta:
Ezért befizettünk az Apollonos vezetőnél szintén 8 euroért a vonatra. A vezetőn oda jön az induláshoz. Elmeséli mi a lényege története a várnak. Elindul a vonat felvisz a várhoz. Egy csaj volt a vonatbol angolul vezetett. A fontos infokat megkaptuk lent a vezetőtől igy mivel nem tudunk angolul így is tudtuk a lényeget. A vár egy rom. Belépés ingyenes és oda kell figyelni bent hova lép az ember ezért nem ajánlatos sötétbe a látogatás. A másik dolog nagyon magasan van és ennek köszönhetően gyönyörű a panoráma. Látni A. paxos, Paxos, Korfu egész pici részletét és tiszta időbe Lefakadát és ami fontos Pargát. E miatt érdemes nappal elmenni. Vissza felé megáll 20 percre a vonat ugyan abban a faluba mint a Grndos utnál csak nincs a meze meg a bor a programba. 20 perc bőven elég a falura mert nincs sok minden látnivalo. Majd vissza tér a vonat a kiindulási pontra. Érdemes a vezető csajt végig kisérni. A várba sötétes folyosokra is be fog vinni.



És az apollon milyen napon és hánykor visz fel a várba?

# 10838
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hesperida
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224068 Üzenet linkje2014-08-31 21:05:15  Válasz a #224066. hsz-ra Előzmény #224066

Szia Xtina! Az Ali Pasa várba minden nap megy fel a dotto, és ugyan annyit fizetsz, mint, ha az iroda "szervezésében" mennél. A városi strandtól indul, és ki is van írva, hogy mikor. Nem emlékszem...Viszont, ha esetleg szerettek túrázni, akkor ingyen is felmehettek, mert 4 km Pargától. Mi 2 éve kánikulában felsétáltunk. Közben útba esik a vízesés, egy kis táblán jelölik is. A Valtostól kell indulni Anthousa felé. Igaz, hogy így nincs idegenvezetés, de szép, kalandos kis túra. Mindenképpen érdemes! Vizet vigyetek, és fényképezőt! icon_smile.gif Persze egy túrázásra alkalmas cipő sem árt! A Lichnosra is simán át lehet gyalogolni, nem kell hegyet mászni, mert végig ösvény van egy meseszép olajfa ligetben. Ráadásul ezen az úton felmehettek egy kápolnához, ahonnan gyönyörűen látszik egész Parga. Kb. 3/4 órás út Pargától Lichnos, de állítólag a műúton kevesebb. Csak nem olyan szép. Ez ez út bárkinek bevállalható!! Pargától a Piso Krioneri felé kell elindulni, majd azon az úton tovább a Perivoli étterem mellett lehet felmenni a ligetbe Lichnos felé. Szép nyaralást!! icon_smile.gif
# 10839
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224076 Üzenet linkje2014-08-31 23:31:45 

Az Apollon szerdán 10 órakor indítja a vonatot. A szomszédaink ma sétálták végig a Lichnos beachi hegyet.Ott találkoztunk velük. 1,5 órát sétáltak. Lehet futva valóba 3/4 óra. Az olajfa ligeten keresztül elég meredeken vezet fel az ut a kápolnához és elég magasan van.Utána szerpentines az út a túl oldalon.
A vonaton ülve az utitársak felhozták olvasták itt a forumon valaki gyalog felsétált az Ali basa várához Mindenki azon a véleményen volt jó kondiba lehet de inkább fizetik a vonatzot.. Légvonalba elképzelhető a 4 km de itt is a vár nagyon magasan van de ha felmásztatok minden elismerésem. A kisvonat a főúton megy és ez sokkal több volt mint 4 km. Símán 10 is meg volt.
Az idegenvezető nem mondta de ki van téve a táblára a Bakasba mindenki ugy turázon a hegyoldalak tele vannak kígyókkal.
Tegnap a szomszédunk orvoshoz fordult. Egy nappal előtte együtt strandoltunk és említette nap allergiája lett felholyagosodott a bőre ragtapaszal le is ragasztotta. Tegnap megjött a Paxosos utrol és megkérdezte a vezetőt merre talál gyogyszertárat mert rosszul van. Vitte orvohoz. Kiderült megcsípte egy mérges pók. Reggelre teljesen jól lett és a bűnös is elő került.Már a másvilágon van.
Nem elrettentésből írom de mindenképpen érdemes biztosítást kötni mert bármikor lehetnek váratlan események. Neki volt így csak a gyógyszert kellett kiváltani 22 euro amit itthon megkap a biztosítótol. ilyen is előfordul.
Holnap megnézem a vonat menetrendet.

# 10840
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224082 Üzenet linkje2014-09-01 08:02:36  Válasz a #224061. hsz-ra Előzmény #224061

Szia Xtina! Lehet úgy, hogy csak visszafelé veszel jegyet. Mikor mi voltunk, többen is felszálltak a vizitaxira Lichnoson. Akkor nem ellenőrzik a jegyeket, de amikor kifelé szálltunk, kérte tőlünk a "sofőr" és akinek nem volt, azt küldték a bodegához, hogy vegyen.
# 10841
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pévi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
442 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224108 Üzenet linkje2014-09-01 16:02:43  Válasz a #224026. hsz-ra Előzmény #224026

Szia Unic! A Piso kryoneri (kis strand) csak bal oldalán, illetve a bejáratával szemben nagy köves. A jobb szélén egészen apró kavicsos, a vízben is finom apró kavicsokon lehet bemenni. Ami viszont a legeslegfontosabb, hogy a strand jobb oldalán vagy egy lépcső (kb. 50 lépcsőfok) ami az Atrium kávézóhoz visz fel. Bámulatos a kilátás onnan! Semmiképp ne hagyjátok ki! Mi minden alkalommal, amikor ott strandoltunk, kora délután felmentünk egy frappéra, vagy sörre ( vagy mindkettőre) icon_smile.gif, és csak ültünk, és gyönyörködtünk! icon_smile.gif de ha nem fogyasztasz semmit, akkor is nyugodtan fel lehet menni, csak fényképezni, vagy nézelődni. Szóval, ha még nem láttátok mindenképp menjetek fel! További nagyon kellemes nyaralást, és jó időt kívánok!
# 10842
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xtina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224120 Üzenet linkje2014-09-01 19:05:46  Válasz a #224076. hsz-ra Előzmény #224076

Unic!
Köszi, hogy megnézed a kisvonat indulásait. A Grandos Pápai Ferenc az fb Parga Love oldalán hirdet naplementés Ali pasa várlátogatást, de majdnem este 8-kor indulnak, mire felérnek stb. besötétedik már így szeptember közepén, és akkor oda a szép kilátás. Úgyhogy akkor inkább a helyi szervezésű menetrend szerinti kisvasúttal megyünk fel kicsit korábbi időpontban.

Viszont ha vannak pókok, kígyók amik ilyen problémát okoznak, akkor nem vállaljuk be a hegyen át a Lichnos-ra az utat, inkább megyünk vizitaxival oda-vissza is.

Ha bármi info, javaslat, ötlet eszedbe jut még, várjuk szeretettel. icon_smile.gif

# 10843
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hesperida
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224124 Üzenet linkje2014-09-01 19:40:54  Válasz a #224076. hsz-ra Előzmény #224076

Szia Unic! Mi sétáltunk a Lichnosra, és nem futottunk. Megálltunk fényképezni is. Régebbi hozzászólások alapján választottuk ezt a lehetőséget, mert mások is 3/4 - 1 órát írtak. Egyébként több ösvény van. Mi nem mentünk meredek utakon. A kápolna valóban magasan van, de nem extrém. Természetesen a kígyókról nem hallottunk, akkor lehet, hogy nem megyek. icon_smile.gif Az Ali Pasához mi is (többekkel egyetemben) gyalog mentünk, arra én is azt mondtam, hogy az egy komoly túra. A Valtos közepétől mondták nekünk is a 4 km-t, valóban nem mértem le. Csak egy lehetőség... Idén mi is dottóval mentünk fel. Mi 2 éve örültünk, amikor az idegenvezetőnk ajánlotta ezt a gyalogos megoldást...További szép "nyaralást" mindenkinek! icon_biggrin.gif
# 10844
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xtina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224131 Üzenet linkje2014-09-01 20:55:32  Válasz a #224082. hsz-ra Előzmény #224082

köszi, de azt hiszem elrettentünk a hegyen való mászkálástól mindenféle pók és kígyó miatt... így oda-vissza valószínű vizitaxi lesz icon_smile.gif
# 10845
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224132 Üzenet linkje2014-09-01 21:03:20 

Hesperida. Én csak a szomszédok elbeszélése alapján írtam lehet van rövidebb ut is a Lichnosra. Én nem tudtam megtenni az utat ezért csak elbeszélés meg a fenti kolostor magasságábol kiindulva írtam.
Xtina 2 vonat indul a kikötőböl. Az Ali basás kirándulásnál a piros bodénál kell fizetni és a vonat mozdonya is piros. A másik vonat ami vízesés meg malomhoz visz az a zöld bodénál és zöldes piros de inkább zöld mozdonya van.
Sajos most este készültem megnézni mikor indul de nem sikerült. Az okról lejebb írok. De emlékezetem szerint 10:00,12:00, 17.30, és 19:30. 8 euro mind kettőre és írtam de ahogy te is írtad tájat akarsz látni akkor legkésőbb 17:30-kor mennetek kell.
A kígyokról írtam a sétányon. Sajnos a pokcsípés a szobába történt a szomszédunkkal de az utolsó csípése volt.
Pévi köszönöm az infot de holnap már a Valtoson lesz a szállás és nem hiszem ere a részre vissza térünk. De nekünk amugy is a városi strand jött be.
A mai napra változoan felhős időt jósoltak felhő szakadással. Szerencsére strand idő volt de néha sőt elég csakran felhők takarták a napot. Parga központjánál komor borus felhők a strandolás alatt a hátunk mögötti hegyet az alacsonyan menő felhők takarták. Holnapra felhő szakadást jósoltak. Sajnos ugy néz ki agy vihart várnak Pargára mert a városi strand összes nap ágyát ernyőkkel kis asztallal össze gyűjtötték. Jelenleg a teljes strand üres. Talán a Bakashoz közelebbi részen még nem szedték össze. De teljesen üres lett a strand estére. Most látni mennyi helyet elfoglalnak a nap ágyakkal. A kikötőbe 1 hajó sincs.Amikor ott jártunk 1 taxi jött a Valtosrol de annyira dobálta a hullámok, alig tudtak kiszállni belőle.Fogalmam sincs 9-kor volt e rajta valaki aki vissza ment a Valtosra.Ebből is kiderül a hullámok kezdenek nagyok lenni. És jellenleg is a hold fent van de a hegyek felett mint egész nap a fekete felhők most is meg maradtak. A kis vonat kocsijait is befoljázták és a tábla se volt kint ezért emlékezetből írtam a menetrendet.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 722 723 724 ... 745 746 747   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu