Egyéb utazásaink
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1381
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210863 Üzenet linkje2013-11-03 18:20:55  Re:

rollo írta:
egyet higgy el nekem: ha provokálni akarok, azt ennél sokkal de sokkal egyértelműbben teszem.

Akkor ezt én jól benéztem (...vagy nem)... icon_confused.gif icon_rolleyes.gif

# 1382
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210865 Üzenet linkje2013-11-03 19:03:12  Válasz a #210863. hsz-ra Előzmény #210863

vagy nem? icon_smile.gif h.apci, hallod...
# 1383
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218718 Üzenet linkje2014-06-24 16:04:25 

Ahogy szoktam mondani, ismét „jártunk” egyet mintegy bemelegítésként egy nagyobb német út előtt.

(Sajnos már folyamatosan kontrollálni kell a pillanatnyi állapotunkat, teherbíró képességünket, miután voltak már kellemetlen meglepetések. Végső soron magánügy; nekünk a korral jár, nem is ide tartozik…)

Zakopane ifjú korunk csavargásainak, s erőpróbáinak legendás helyszíne. A hatvanas években (!) volt, hogy évente háromszor odamentünk, egy jót csencseltünk, s a haszonból ingyen nyaraltunk, lébecoltunk. Persze ment ezerrel a túrázás, hegymászás is, nem ismertünk lehetetlent.

Mindez ma már csak emlék, de jól esik néha visszamenni, s látni a fejlődést, felidézni az emlékeket. A Tátra ma is gyönyörű (bár a szlovák oldalon siralmas látvány az évekkel ezelőtti vihar pusztítása), Zakopane meg egy remek hely, bár általában minden bővülés dacára szinte állandóan kissé zsúfolt. A cél ezúttal nem volt más, mint nagyokat sétálni, bejárni számos eddig nem ismert helyet, s kicsit bemerészkedni valamelyik völgybe néhány km-es séta erejéig. (Számunkra újdonság volt, hogy valamennyi völgy bejáratánál egy jelképes – 4 PLN/fő – belépőt kell fizetni mintegy hozzájárulásként a Nemzeti Park fenntartásához.) Szép volt, jó volt, a hét nap kevés volt…

Hazafelé megálltunk ebédelni Füleken, s merő kíváncsiságból ettem egy adag pacalt knédlivel. Egyszerűen szuper volt, pedig van összehasonlítási alapom bőven... icon_razz.gif





















További képek: https://zakopane2.h-apci.fotoalbum.hu

# 1384
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#218722 Üzenet linkje2014-06-24 16:31:30 

Szia h.apci,

Ezek gyönyörű képek !!

Öröm volt őket végig nézni! icon_smile.gif

# 1385
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#218725 Üzenet linkje2014-06-24 16:58:14  Válasz a #218722. hsz-ra Előzmény #218722

Köszönöm! A valóságban még szebb...
# 1386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219903 Üzenet linkje2014-07-06 19:10:23 

Tudom, hogy ez keveseket hoz lázba, főleg itt, de az is jó az ilyen kicsit „lötyögős” kiruccanásokban, hogy az ember jobban odafigyel apróságokra, megcsodál olyasmit is, ami mellett máskor elmenne, talán észre sem venné.





Régebben is szívesen elidőztünk a Zakopanét átszelő számos patak valamelyikénél, de azt soha nem gondoltam volna, hogy hal is van benne. Állva az egyik kis hídon látom, hogy áll egy rigószerű szürke madár a vízből kiálló kövön, majd fejest ugrik a sekély vízbe, s a víz felszíne alatt árral szemben úszva elkapott egy kishalat. Érkezésem sem volt lefényképezni…



Említettem, hogy szerény belépőt kell fizetni a völgyek bejáratánál. Erre a célra van egy kis fabódé a pénztárossal. Délelőtt még csak van dolga, de délután már mindenki kifelé jön, így unatkozik. Nem tudom, hogyan, de rászoktatta a mókust, hogy kap kaját, de a kis pénztárablakon be kell menjen érte a pultra, s onnan viheti el. Mókuska bemegy, kihozza, felszalad a csatornára, s ott elmajszolja, majd megy a következőért, a turisták meg csak lesik, beszélnek hozzá, de ez nem zavarja. icon_smile.gif


# 1387
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222257 Üzenet linkje2014-07-31 19:11:00 

Megjöttünk Svájcból...még folyamatban van a feldolgozása az útnak is,és az itthonlétnek is icon_wink.gif javascript:emoticon('icon_wink.gif').Apránként teszek fel képeket...mint pl. ezekhttp://reinefall.miskolciutas.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/23374427
# 1388
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223762 Üzenet linkje2014-08-24 18:10:51 

H.apci!

Gyönyörűek a Zakopane-s képeitek! Idén voltam ott először, 5 napot.
Zakopane-ban volt a szállásunk, és meglátogattunk onnan egy két helyet: Krakkót,Auschwitz-ot, Nedec környékét, Dunajec-en tutajoztunk.
Lengyelország több napot is megérdemelne!



Dunajec-től tutjoztunk 2,5 óráta Nemzeti Parkban.



# 1389
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223765 Üzenet linkje2014-08-24 19:11:58  Idézet innen: #223762

Erinet írta:
H.apci!

Gyönyörűek a Zakopane-s képeitek! Idén voltam ott először, 5 napot.
Zakopane-ban volt a szállásunk, és meglátogattunk onnan egy két helyet: Krakkót,Auschwitz-ot, Nedec környékét, Dunajec-en tutajoztunk.
Lengyelország több napot is megérdemelne!

A mai kitágult lehetőségek mellett nehéz bárkit is rávenni, hogy kevésbé divatos, s talán nem is mindig látnivalókban annyira tömény helyeken töltse szabadságát, s főleg költse pénzét. Én már elég régóta ezt csinálom. Lengyelországba visszaeső vagyok; egyetemista koromban kezdtem kb. azzal, amit most Te bejártál, aztán évente többször is túráztunk a Tátrában. Hosszú idő után 2009-ben néztünk szét ismét Zakopane környékén, tavaly pedig tettünk egy szép nagy kört Lengyelországban; elég ha csak egyet visszalapozol. icon_smile.gif

Sajnos lassan kiöregszem az ilyen hosszú túrákból, körutazásokból; voltak már kellemetlenségeim egészségügyi okokból, nem bírom már annyira a gyűrődést; ezt kénytelen vagyok tudomásul venni.

# 1390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223769 Üzenet linkje2014-08-24 20:35:14  Válasz a #223765. hsz-ra Előzmény #223765

Igazából ez az 5 nap egy tábor volt,dolgoztam, 30 középiskolás fiatallal.
A férjem nem jött volna el velem, ő ha szabadságon van akkor pihenni szeretne, napfényes, meleg tengerparti környezetet, All inclusive ellátással, engem viszont érdekelt ez az ország és a látnivalói.

Belátom Auschwitz-i látogatás valóban nem "nyaralás", de látnom kellett, megfogott és megmaradt, mint a táj, a városok, helyek élmények többi egyvelege.

Szeretnék visszatérni Zakopane-ba, szeretném látni havasan, adventi díszben, nagyon kellemes hangulata volt ennek a városkának, ami számomra még mindíg vonzó.
Remélem még lesz lehetőségem oda látogatni!

# 1391
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223774 Üzenet linkje2014-08-24 21:34:29  Válasz a #223769. hsz-ra Előzmény #223769

Nem tudom, milyen karácsonyi díszben, de télen láttam, sőt... Már annak idején is tömeg volt télen (is) a síelők miatt, gondolom, most sincs másképp.
# 1392
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224080 Üzenet linkje2014-09-01 07:26:18 

http://gruyeres2014julius.miskolciutas.fotoalbum.hu/
Az idén a tengerpart helyett a hegyeket választottuk...és persze mindent,ami "útbaesik,"mig eljutottunk a Matternhornig...például ez a kis svájci falu,ami tkp. egyetlen utca,meg egy vár.Mégis órákat lehet bolyongani,és nézegetni azokat a bizonyos részleteket...

# 1393
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224092 Üzenet linkje2014-09-01 11:58:42  Válasz a #222257. hsz-ra Előzmény #222257

Miskolciutas! Amit először tettél fel képeket, nem nyílnak meg. Nálam van a probléma?
Imádom a hegyeket és a túrázást, de amíg választanom kell a tengerpart és a hegy között, addig mindig a tengerpart fog nyerni.

# 1394
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224093 Üzenet linkje2014-09-01 12:36:52  Válasz a #224080. hsz-ra Előzmény #224080

Kár, hogy így elnagyolod a beszámolót; kedvenceim, bár 1985-ben jártam arra utoljára. Kismillió egyutcás kis "ékszerdoboz" van nem csak arrafelé, de az említett kettő még csak nem is szomszédok, miért pont ezeket emelted ki... icon_confused.gif Hol vannak a képek a Matternhornról? Nekem az időjárás miatt nem volt szerencsém vele, s később sem jutottam vissza, örök hiány marad az életemben. Gruyéres... Kíváncsi lennék, hányan tudják, miről is van szó...icon_smile.gif Hogy találtál rá? Ha már, akkor Murten is megvolt? Gyanakszom, hogy csoporttal voltál... Ne fogd vissza magad! icon_rolleyes.gif
# 1395
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224215 Üzenet linkje2014-09-03 19:59:33 

dettix,valószínű,hogy nálad van gond,mert itt nekem a Rajnai is nyilik.(kárpótlásul egy video a youtuberól,szintén saját gyártmány..https://www.youtube.com/watch?v=GXiJpM4SagA)
h.apci,nem elnagyolásról van szó,de irom a beszámolót,nem akarom feldarabolni,(egyébként sem kronológiai sorrendbe szerkeszteném).Ha kész,felteszem a blogra...
Jól gondolod,csoporttal voltam.Kezdő "hegyesek " vagyunk,inkább biztosra megyünk még...az igazság az,hogy a Jungfraujoch csábitott el,azt akartam mindenáron látni.Aztán mikor belemélyedtem a környékek és látnivalók sokaságába,akkor győzött a Matternhorn és a Genfi tó környéke.Kezdőként (és kisebb költségvetéssel)mindenképpen jobb egy társas út,szerintem.7 nap volt,lényegében csillagtúra a Genfi tó K-i csücskéből.Kb. igy:Innsbruck,Reinefall,Chamonix,Mer de Glace(na ez volt még a csúcsmeglepi nekem!)Zermatt,Matternhorn,Genfi tó-Yvoire,Evian,Genf,Lausanne,Bern,Lauterbrunnental...nem volt semmi élmény...szerencsénk volt az idővel-nekünk általában az van-bár kissé hideg volt,de nem esett,csak néha csepergett,főleg a hegyen fenn volt szuper időnk!És a csapattal és a vezetővel is,csak jókat lehet mondani róluk!
Ha nem indulna a video,a Youtuben is a Miskolciutas vagyok...Miskolciutas a Reinefallnál,azt hiszem a cime...képek a Fotóalbum.hu Miskolciutas albumai(bár itt van néhány,amin nem csak a táj van,de publikus képek).Szóval beszámoló klészül,csak győzzed olvasni!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 92 93 94 95 96   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu