Parga
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 10846
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xtina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224135 Üzenet linkje2014-09-01 21:29:06  Válasz a #224132. hsz-ra

uhhhh, akkor biztos nagy vihar készül! vigyázzatok magatokra és reméljük a nyaralásotok hátra lévő részében azért még kisüt a nap!
# 10847
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224159 Üzenet linkje2014-09-02 16:14:59 

Az éjjel nagy eső volt. Állítolag villámlott zörgött minden ami felhőszakadásnál lenni szokott. Reggel fél 7-kor kelltünk. Nem esett de 7 órakor ismét el kezdett szakadni. 8 órakor kellett elhagyni a Bakast és addigra el állt. A busz kb 9.30 környékén érkezett és átjöttünk kisbusszal. Aki még nem volt Pargán annak írom a busz a fő úton áll meg. Kiszállás után a leszállók berakják a csomagjaikat egy fugonba és aki a Bakasba megy az oda sétál az idegenvezetővel és a furgon oda viszi a csmagokat. Majd vissza megy és ugyan ez történik a távolabb levőkkel is azzal a különbséggel őket kisbusz szállítja a célhoz. Haza felé már várták a buszt a "régi" lakók és vitte őket Lefkadára. Állítlag ott töltenek 1,5 órát utánna indul a busz vissza a határhoz.
Megérkeztünk a Valtosra. Az idegenvezető itt kezdi a tájékoztatót érkezés után majd miután ennek vége lett elmentünk a vár bejáratáig. Ha valaki nem a Valtosra csak a Pargai részen nyaral érdemes felmenni. Csodálatos a kilátás Pargára. Vissza érkezés után át öltöztem és irány a tenger. A hegyek felett már feketéllett az ég ezért nem is volt betervezve nagyobb fűrdés. A víz sokkal melegebb volt mint a városi strandon. Lehet köszönhető a viharnak ami az éjjel volt. A Valtos beach valóba Parga egyik legjobb és legszebb strandja. Sajnos Pargán ma is első fokú viharjelzés van. Nem közlekednek a hajók. A hullámok hatalmassak itt is és a városi strandon is. A tegnap esti után ki tettek nap ágyakat de csak a fal mentén mert hullámzott. Én lementem fél órára és akkora hullámokkal találkoztam komolyan oda kellett figyelni ne terítsen be.De jó volt. Sajnos 2 óra környékén megjött a következő vihar és valoba felhőszakadás van azota is. Néha ömlik néha gyengül de el nem áll. Van wifi,filmek így a szoba menedékénbe várjuk a nyarat.

# 10848
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xtina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224212 Üzenet linkje2014-09-03 19:22:50  Válasz a #224159. hsz-ra Előzmény #224159

Szia Unic!

Mi a helyzet oda kint? Lesem hátha írsz valami újat, már csak 12 nap és mi is ott leszünk. icon_smile.gif
Bármi eszedbe jut, bármi javaslatod van, fak. programok, éttermek, üzletek, stb. várom!
Napsütéses vidám nyaralást kívánok!

# 10849
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224224 Üzenet linkje2014-09-03 23:29:51 

Bocs elfelejtettem írni. A tegnapi napon 14 óráig nyári meleg volt sütött a nap de már közeledtek a fekete felhők. Kimentem kiprobálni a Valtost. A víz melegebb volt mint a városi strandon. Az éjszakai vihar felkorbácsolta a hullámokat. A következő vihar előtt aki tehette lovagolta a hulámokat. Majd elkezdett szakadni az eső és hajnalig nem állt el. Reggel kisütött a nap és néha átfuto felhők mellett délután már fürödtünk.Ma 24 fokot josoltak de joval melegebbnek lehetett érezni. A hullámok kisebbek lettek de továbbra sincs hajó közlekedés. Délelőtt elég hűvös volt ezért kihasználtuk az időt. Felsétáltunk a várhoz majd le a központhoz. Nem annyira durva a hegy mászás mint ahogy tűnik első látásra. De aki homokos és világoskék tengerbe akar úszkálni /ma legalábbis gyönyörű világoskék volt/ annak a Valtost ajánlom. A kikötőnél a vasmacskánál kell bemenni az utcába. Elágazásnál bal kéz felé a Valtos és a vár, jobb kéz felől a Dallas sup. market, templom,piac érhető el. A várból gyönyörű a kilátás Pargára.Érdemes femenni.
Én csak 2 fakultatívon voltam erről írtam.

Szerda: Meteora kolostorok 41E
Ali Pasa vár 8E
Csütörtök: Korfu 36 E
Jón tenger szigetek: 36E
Péntek: Albánia 42 E
Szombat: Paxos, Antipaxos 21 E
Vasárnap: Lichnos beach-Acheron folyo-Amudia-Charon barlang 12 E
Hétfő: Vikos kanyon- Zagoria falvai 41E
Sarakiniko beach naponta 10E

Csak 12 létszám felett van magyar idegenvezetés! Angolul indul ha nincs meg a létszám. Bár a mult héten fel voltak sokan háborodva többen voltak mint 12 és a Jon szigetekre angol vezetés volt.

Tavernát ajánlani tudom a Bakas utcájának végébe levő Jannist. Igaz nem tengerpart mellett van de olcsobbak a kaják már ha lehet ilyent írni Pargán és nincs sorba állás mint a parton levő Bachus vagy Zorbasba.

Én amikor ide értem joval nagyobbnak gondoltam a beacheket a térkép alapján mint a valoságba.

# 10850
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224237 Üzenet linkje2014-09-04 10:52:37  Válasz a #224224. hsz-ra Előzmény #224224

Sziasztok! A Jón tengeri szigettúrával kapcsolatban. Június elején két hetet töltöttem Pargan. Azért nem voltunk ezen a túrán, mert az első héten akik voltak mind azt mondták, hogy gyönyörű a program, de borzasztó zsúfolt. Az idegenvezetést mindenki kifogásolta, (azóta is ezt olvasom), a hajón annyi ember, hogy egymást tapossák. Rövid az idő a fürdőzésre. Mire a hajó vége leérne a partra már lehet visszafelé jönni. Nem tudom azóta mi változott, de sajnos pozitiv megjegyzést azóta sem láttam sehol. icon_sad.gif
# 10851
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molyhoska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224238 Üzenet linkje2014-09-04 12:28:46 

Xtina mi is azzal a turnussal megyünk! icon_smile.gif Remélem jó időnk lesz! Már nagyon várjuk! Remélem sokat fog sütni a nap és nem lesz hűvös,mert nem szeretnénk pulcsiban ülni egész végig icon_sad.gif Még soha nem voltunk szeptemberben Görögországban csak aug-ban. Reménykedem,hogy jó idő lesz még akkor!
# 10852
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224245 Üzenet linkje2014-09-04 16:53:55 

Henrietta igen a mult héten ezt is hallottam a "nincs elég idő fürdésre meg futkosás az egész".
Az időjárással kapcsolatba ma is mint tegnap sütött a nap és neha takarták a felhők. Tegnap 23 ma 24 fokot jsoltak. Nem tudom a klímának köszönhető vagy rosszul jósoltak de ha süt a nap perzselő meleg van. Annyi a különbség a tenger partra csak déltől illetve 11 órátol lehet lemenni mert addig elég hűvös van. De az előbb olyan fél6 előtt jöttem fel azt is csak azért mert kijöttem a vízből és a fürdőnadrág meg a szél miatt fáztam. De még mindig elég meleg van fürdésre és napozásra is. A jövő hétre 29 fokot is jósolnak gondolom akkor már korábban is kint lehet lenni a tengernél. De most még hűvösebbek erre a reggelek.

# 10853
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szedrik
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224252 Üzenet linkje2014-09-04 20:32:10 

Nemrég jöttünk haza Görörgországbol.

Voltunk egy rövid idöt (2óra) Skiathos városban .
Nagyon tecetek a templomhoz vezetö szük kis emelkedös lépcsös kihalt utcák .

A kérdésem az lenne Pargaban találok ilyet ?

Mármint kihalt lépcsös ,emelkedö hangulatos kisutcákat ?

# 10854
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
A'la Rasta
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224253 Üzenet linkje2014-09-04 20:40:03  Válasz a #224131. hsz-ra Előzmény #224131

Mi ma értünk haza. Kedden (az éjszakai vihar után) reggel ragyogó napsütésre ébredtünk, ezért nekivágtunk a magashegyi templomtúrának. Utólag azt mondom kár lett volna kihagyni. Nem mentünk át a Lichnos-ra, mert délutánra esőt jósoltak, ami bejött. Gyönyörű volt a látvány és egy fia kígyóval, vagy hasonló fenevaddal sem találkoztunk... icon_wink.gif
# 10855
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
A'la Rasta
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224254 Üzenet linkje2014-09-04 20:41:33  Válasz a #224252. hsz-ra Előzmény #224252

Pargán csak ilyet találsz. icon_smile.gif Tetszeni fog biztosan...
# 10856
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xtina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224257 Üzenet linkje2014-09-04 20:56:42  Idézet innen: #224238

molyhoska írta:
Xtina mi is azzal a turnussal megyünk! icon_smile.gif Remélem jó időnk lesz! Már nagyon várjuk! Remélem sokat fog sütni a nap és nem lesz hűvös,mert nem szeretnénk pulcsiban ülni egész végig icon_sad.gif Még soha nem voltunk szeptemberben Görögországban csak aug-ban. Reménykedem,hogy jó idő lesz még akkor!


De jó! Ti is az Apollon-travellel? Hol fogtok megszállni?

# 10857
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molyhoska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224265 Üzenet linkje2014-09-05 09:20:04  Válasz a #224257. hsz-ra Előzmény #224257

Szia! Mi a Grandtourssal megyünk az Alexia apartmanba icon_smile.gif minden nap nézem az időjárást. Úgy félek,hogy esni fog az eső.. icon_sad.gif nekünk ez a nászút lesz icon_smile.gif.

Azoktól szeretném kérdezni akik most kint vannak és olvassák a fórumot,hogy milyen idő van napközben? Sokat esik? Néztem az előre jelzést és jövőhétre egész hétre esőt mond... mondjuk mi 15-én indulunk ,akkor is ír 1-2 napra esőt.. :/ remélem azért jó időnk lesz még.

# 10858
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224269 Üzenet linkje2014-09-05 10:40:24 

Molyhoska. Ha vissza olvastad volna az írásaimat /elég csak a legutobbit/ megírom milyen idő van. Kedden 14 órátol szakadt másnap hajnalig. Ekkor volt a váltás. Az uj érkezők fürödhetek addig azután ismerkedhettek az apartmannal. Felshő szakadás volt. Szerdán és tegnap változoan felhős. Hol sokáig sütött a nap hol elé ment egy vándor felhő. A tengeri fürdőzés csak ilyen dél körül lehet kezdeni mert akkor melegszik fel a levegő a strandolásra. De 17-18 óráig vígan lehet fürödni. A tenger meleg és igaz idáig 23-24 fokot josoltak és lehet annyi is volt a nap annyira perzsel, hogy jóval többet lehet érezni. De tegnap amíg nálunk sütött a nap a Korfui kirándulok 2-szer is bőrig áztak a szakadó esőbe. Tehát az előrejelzésnél kiirják előfordulhat zápor, zivatar az még nem azt jelenti, hogy az is van. Leírhatom az elmult 2 nap joslata nem vált be nem volt zápor meg zivatar se. Az előrejelzést meg felesleges nézni mert a holnapit is reggel modosítják. Nem látnak előre csak 4 max 5 napot. És az is már bizonytalan. Felesleges azt nézni milyen idő lesz jövő héten. Én amikor 1 héttel előre néztem a váltásnál kedden napsütést josolt 28 fokkal. És minden volt 14 ora után csak napsütés nem. Felesleges az időt ennyivel előre nézni. Megjosolhatatlan!!!
# 10859
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molyhoska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224296 Üzenet linkje2014-09-05 19:49:29 

Bocsi Unic! Csak nagyon izgulok... icon_smile.gif Nagyon nagyon szeretném ha jó idő lenne,de majd kiderül icon_smile.gif.
# 10860
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224307 Üzenet linkje2014-09-06 12:33:04 

Ma elmentünk a Vasso feletti utcákba. Elsétáltunk 2 aeolusos apartman mellett ami szerintünk jó messze a tengertől volt. Apartman meg pár báron kívül épületeket más nem láttunk de a táj miatt érdemes sétálni. Olyan fél 12-ig perzselő napsütésbe gyalogoltunk. Már vissza felé jöttünk amikor elkapott minket szemerkélő eső. Természetesen a nap is elbujt. Majd rövid idő után elállt kisütött a nap pár percre. Az előbb megint besötétedett és jelenleg a Valtos felett felhő szakadás van. Ömlik esik mintha dézsából öntenék. Nagyon remélem ma se marad ki a tengeri fürdőzés mert még Kedden is tudtam uszkálni az egésznapos eső előtt.....
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 723 724 725 ... 745 746 747   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu