Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 6541
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224106 Üzenet linkje2014-09-01 15:31:57  Válasz a #224098. hsz-ra

Ez is idei vélemény
"A szálloda fürdőhelyisége kicsinek bizonyult és a melegvíz lassan talált a helyére icon_biggrin.gif, de összségében kellemesen kipihentük magunkat. A szobákban maximális tisztaság volt.

Ellátás
Félpanziós ellátásunk volt a hotelben. Reggelire sok volt a választék, de minden nap ugyan az. A vacsorára pedig vehettünk magunkhoz hidegtálat és plusz járt egy menü hozzá, amit akkor tudtunk meg. Az ételek isteniek voltak.

Tengerpart
A tengerpart a hoteltől valóban kb. 60 m-re található. Aprókavicsos a part, de a tenger homokos és meleg. A part elég zsúfolt arrafelé."

# 6542
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
MrHiggins
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224107 Üzenet linkje2014-09-01 15:34:20 

Köszi:)
# 6543
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyulus
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224133 Üzenet linkje2014-09-01 21:08:38 

Sziasztok hátha valaki tudja hogy lehet a korfui repülőtérről eljutni Sidariba a legegyszerűbben,transzfer busz egyéb? Köszönöm a választ ha lesz. icon_smile.gif icon_smile.gif
# 6544
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224137 Üzenet linkje2014-09-01 22:12:57  Válasz a #224133. hsz-ra Előzmény #224133

# 6545
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyulus
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224154 Üzenet linkje2014-09-02 12:03:39  Válasz a #224137. hsz-ra Előzmény #224137

Köszi.
A 100 euro kissé combos,autóbérlés sokkal olcsóbb csak Sidariban nem tudnám leadni a reptéri autót,most néztem Acharaviban van ilyen bérlő hely csak utána onnan kéne eljutni Sidariba,ha lenne busz.Ott is körülnézek amit adtál oldalt,majd alakul ez.

# 6546
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mushroom
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224158 Üzenet linkje2014-09-02 15:47:14 

Lassan indul a 4.-ei Korfu járat az Ibusszal. Ahogy régebben olvastam, páran innen is jönnek, várja már mindenki? icon_smile.gif

Én a fórumot majdnem teljesen kiolvastam, kiírtam a látnivalókat és a hasznos infókat. Remélem mindenhova sikerül eljutni, ahova szeretnék!
Talán az időnk is jó lesz, bár tegnap és ma, elég esős és hűvös idő van ott is...Kb. hasonló, mint itt. De péntektől kellemes, napos időt ír.

# 6547
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tarsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224172 Üzenet linkje2014-09-02 19:53:15 

Hali
Azt szeretném megkérdezni, hogy tőlük bérelt már valaki, korrektek?
http://www.ampelakiboats.com/
Egyikünk sem jártas a motorcsónakokban, szóval mire kell figyelni? A legkisebb 10 lóerős csónakon gondolkodunk, nem tudja valaki, hogy körülbelül milyen üzemanyagköltséggel számoljunk?
Már csak 2 nap és indulás! icon_smile.gif

# 6548
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224182 Üzenet linkje2014-09-02 22:12:01  Idézet innen: #224172

Tarsi írta:
Hali
Azt szeretném megkérdezni, hogy tőlük bérelt már valaki, korrektek?
https://www.ampelakiboats.com/
Egyikünk sem jártas a motorcsónakokban, szóval mire kell figyelni? A legkisebb 10 lóerős csónakon gondolkodunk, nem tudja valaki, hogy körülbelül milyen üzemanyagköltséggel számoljunk?
Már csak 2 nap és indulás! icon_smile.gif



Mi már béreltük tőlük... Ha egész napra elviszitek a csónakot akkor kb olyan 25-30 euró lesz az üzemanyagköltség.. ezek azért tudnak fogyasztani ha tolod neki icon_biggrin.gif

Mi egy 25- 30 lóerőst béreltünk félnapra az evett meg annyit mint a kicsi egész napra.. A csónakokban gps van, ha valami gond lenne,a tulaj ott terem egyből és segít.. Kaptok majd egy térképet hogy mettől meddig mehettek el.. Ha jól emlékszem az ikeröblökig, és Liapades elejéig lehetett menni vele..

# 6549
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224184 Üzenet linkje2014-09-02 22:16:49  Válasz a #224182. hsz-ra Előzmény #224182

Ja igen.. Amire figyelni kell, ha kiköttök valahol akkor a vasmacskával elől hátul rögzíteni kell a csónakot, mert könnyen elsodorhatják az áramlatok.. A partra nem igazán szabad velük kisiklani, mert műanyagból van , és könnyen megsérülhet az alja.. És a sekély vízben a hajócsavar eltörhet !!!
# 6550
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BRobert
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1021 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224187 Üzenet linkje2014-09-03 07:17:05 

Bár úgy volt, hogy 4-én mi is indulunk Korfura, de a munka közbeszólt, így változott az időpont és a helyszín, de Göröghon maradt - 18-a Rodosz icon_smile.gif A Korfui látogatás csúszik...ha rajtam múlik, akkor csak 1 évet icon_smile.gif

Jó utat és csodaszép nyaralást mindazoknak, akik most és ezután indulnak el icon_biggrin.gif

# 6551
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tarsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224209 Üzenet linkje2014-09-03 17:42:36  Idézet innen: #224182

Kepkypa írta:


Mi már béreltük tőlük... Ha egész napra elviszitek a csónakot akkor kb olyan 25-30 euró lesz az üzemanyagköltség.. ezek azért tudnak fogyasztani ha tolod neki icon_biggrin.gif

Mi egy 25- 30 lóerőst béreltünk félnapra az evett meg annyit mint a kicsi egész napra.. A csónakokban gps van, ha valami gond lenne,a tulaj ott terem egyből és segít.. Kaptok majd egy térképet hogy mettől meddig mehettek el.. Ha jól emlékszem az ikeröblökig, és Liapades elejéig lehetett menni vele..


Rendesen meglepett ez az üzemanyag mennyiség, ebből autóval 200+ kilométert lehet menni. icon_biggrin.gif De nem baj, biztos vagyok benne, hogy minden eurót megér.
Köszi az infókat icon_wink.gif

# 6552
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224213 Üzenet linkje2014-09-03 19:35:46  Idézet innen: #224209

Rendesen meglepett ez az üzemanyag mennyiség, ebből autóval 200+ kilométert lehet menni. icon_biggrin.gif De nem baj, biztos vagyok benne, hogy minden eurót megér.
Köszi az infókat icon_wink.gif[/quote]
Ne felejtsd el, hogy 1.70 1.80 egy liter benzin kint.. Úgy már nem is tűnik soknak literben ..... icon_biggrin.gif

# 6553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csimike
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224235 Üzenet linkje2014-09-04 10:09:49 

Sziasztok!

Szeretném megosztani a korfui történetünket, nem akarom senki kedvét elvenni a szigettől, inkább csak, hogy más ne járjon így mint mi.

Bérelt autóval terveztük bejárni a szigetet, első napunkon Lefkimmi és Issos volt betervezve, Issoson a Beach Bartól kb 30 m-re álltunk meg a parkolóban ahol soksok autó állt még. A telefonjainkat és a pénzünket az autóban eldugva! hagytuk, gondoltuk ez a biztonságosabb megoldás. 2-3 óra fürdőzés után tovább szerettünk volna menni, mikor nem tudtuk bedugni a kocsikulcsot a zárba. Ez volt az első árulkodó jel, aztán persze se telefon, se pénz nem volt meg az autóban.

Ezek után az semmilyen segítséget nem kaptunk az utazási irodától ( UNITRAVEL) és az idegenvezetőtől.

Nekünk kellett megtalálni a rendőrséget, ott intézkedni, minden görögül volt persze, a jegyzőkönyv vagy ki tudja mi amit aláírattak velünk szintén egy görög nyelvű írás volt. Angolul semmi.....

És még ezzel nincs vége a nyaralási pechnek, befizettünk egy hajókirándulásra szintén az irodánál, amit úgy is elindítottak, hogy aznap vihar volt, nem is kicsi. Az ígért programokból semmit nem kaptunk, volt viszont 3-5 méteres hullámok, hajón felboruló székek utasokkal együtt, hányás, villámok, dörgés és háborgó tenger, szakadó esővel. Nagy kegyesen a fele pénzt vissza adták a kirándulásnak, de el sem kellett volna vinni minket.

Korfu szép hely, de mi nem jó élményekkel hagytuk el a szigetet sajnos.

# 6554
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224239 Üzenet linkje2014-09-04 13:25:04  Korfu

Csimike!
Ezzel nem hiszem, hogy bárkinek elvennéd a kedvét a szigettől, viszont ti levonhatjátok belőle a tanulságot. Sehol, semmilyen körülmények között nem szabad a kocsiban hagyni semmit, ami érték. Sem itthon, sem bárhol a világon. Nem a görögök tették, ez tuti. Ha csak ketten vagytok, mindig maradjon egy a parton és vigyázzon az értékekre, felváltva fürödjetek. Ha meg városnézés, nem is kérdés, hogy viszitek magatokkal a személyes értékeket.
Az idegenvezető hozzáállása nem szimpatikus, szerintem segítenie kellett volna.
Remélem, jövőre azért egy újabb görög szigetre veszitek az irányt.
Bottakati

# 6555
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sancho.dl
Törzstag
Törzstag
2070 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224278 Üzenet linkje2014-09-05 12:08:38 

Úgy látszik Korfun sokasodnak az ilyen esetek. Én most voltam életemben először Korfun és egy csodálatos nyaralásban lehetett részem. Sajnos az utolsó napon, nekünk is szembesülni kellett a dologgal, hogy mindenünk eltűnt. Az utazási iroda azóta is hallgat, annyi volt a megjegyzésük, természetesen nem nekem, hanem egy fórumon válaszoltak valakinek, hogy az apartman nem az ő hatáskörükbe tartozik, ezért semmilyen felelősség nem terheli őket. Senki nem keresett meg minket az irodától, hogy mégis mi történhetett, de ezek szerint ez nem egyedi eset volt sajnos. Én továbbra is szívesen mennék Korfura, hiszen hihetetlenül csodás volt, de azt hiszem az irodát is megválogatom és még jobban odafigyelek a dolgaimra, amire eddig nem kellett figyelmet fordítanom, hiszen évek óta járok Göröghonba, de soha, sehol nem tűnt el semmim, bárhol is hagytam. Azt én is biztosra tudom, hogy nem görögök voltak. Erről ennyit. Egy csodás nyaralás végét rontották el ezzel az anyagi kárról nem is beszélve, bár ez még mindig a legkevesebb a személyes dolgaim, emlékeim mellett...
Még egyszer hangsúlyozom, Mindezek ellenére Korfu egy csodálatos hely és bármikor visszamennék!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 436 437 438 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu