Sarti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 15301
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223990 Üzenet linkje2014-08-29 06:27:56 

Helló Aurelius!
Ha tudtam volna quad árat, akkor leírtam volna azt is. Biztosan lehet Sartin is kölcsönözni quadot, mert már láttunk pár éve. És bár sokat nyaraltunk már Sartin, de ennek ellenére, olyan őrült sok alkalommal nem láttunk még ott a környéken vele közlekedő fiatalokat. Nem úgy, mint mondjuk Zakynthoson, Korfun, Kefalonián, ott nagyon népszerű, ott rengeteg fiatal turista használja. Egyébként úgy van, ahogy Macig írja, sokszor lehet alkudozni a bérbeadókkal a nyaralóhelyeken, viszont, ha véletlenül baj van, esetleg baleset történik, ……… hát, akkor gáz van. Szerény véleményem szerint Sarti környékének felfedezésére elég egy jó robogó is. Csodálatos kirándulásokat tudtok majd tenni, ugyanis ott a környéken rengeteg, gyönyörű öböl található.
Andi

# 15302
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aure1ius
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224003 Üzenet linkje2014-08-29 13:19:14 

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, hasznos dolgokat írtatok.
# 15303
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ikaruska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224019 Üzenet linkje2014-08-29 22:53:14 

Üdv mindenkinek! A sartin töltött napokon pár dologra érdemes odafigyelni!
Vendéglők: Az előzőekben említett "Taverna" nevezetű lugas vendéglő a piros székekkel, igen hangulatos tud lenni, viszont a lehúzás elég ipari szinten folyik! Egy salátát kérsz, "2 lett, maradhat" stílusban kiviszik, a kenyér (ami máshol ingyen van a kaja mellé) itt 2 euró!
De sajnos a külhonban szakadt magyarok sem a minőségről híresek! A Hannah magyar vendéglőben sok mindenre elő lehet fizetni, de kajálni nem érdemes! Az étel mennyisége több,mint elég, de a minősége az beazonosíthatatlan! Kalóz tálon olyan "húst" ettem, ami nem volt szálkás, nem volt semmilyen íze és kb párizsi állaga volt és tuti,hogy nem hús volt!!!! Így soknak találtam egy fél tál sültkrumpliért és pár szelet paradicsomért a 7,5 eurót!
-- Viszont ajánlom a fő vendéglő soron az Emanuel éttermet, a kajájuk finom és jópofák a felszolgálók. Az étterem jellegzetessége az előtte álló robogó felszarvazva és kivilágítva. (ajánlom a muszakájukat vagy a töltött fasírtjukat is citrommal)
Szállások: Szinte kár előre foglalni, fél órán belül lehet találni 30-50 euró közt!
A boltok között minimális eltérés ehet, de a "nagy supermarket" jó célállomás, illetve a horgászbolttal szembeni boltok sem rosszak!

# 15304
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ALEX178
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224027 Üzenet linkje2014-08-30 09:37:35 

Igen jók az észrevételeid Ikaruszka!Az Emanuelt én is ajánlom,csak ott eszünk!Nagyon finom,és korrekt ár és menyiség jellemzi a tavernát!Nem mellékes,nagyon jó hangulat van mindig.Évek óta ott eszünk csak!!!!icon_smile.gif
# 15305
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224039 Üzenet linkje2014-08-30 17:17:47 

Van itt olyan akik ketten robogóztak 50-es robogóval Sartin és környékén? És ha igen elég volt? Mert én már nem emlékszem mi 2011-ben milyen robogóval hasítottunk. :S
# 15306
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ALEX178
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224043 Üzenet linkje2014-08-30 19:08:18 

Szia Macig!kevés az 50 ccm!!!!!80ccm bérelek minden évben Bettitől Sassos feleségétől,azt odadja még B jogsira!Tapasztalatból mondom a 80 -sal már elég jól tudsz motorozni 2 személyel!! Jó nyaralást!
# 15307
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224067 Üzenet linkje2014-08-31 20:20:13 

Én béreltem már 80-ast is viszont nem éreztem közte a különbséget, sőt az 50-es még jobban is ment , mert nem volt annyira széthajtva. Attól függ mennyire lestrapált.
# 15308
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tunde0630
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224069 Üzenet linkje2014-08-31 21:18:27 

Sziasztok! 14-én indulunk Sartira.Valaki autóval Pécs környékéről? icon_lol.gif
# 15309
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tunde0630
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224070 Üzenet linkje2014-08-31 21:28:37 

Sziasztok! Tud valaki mondani véleményt Haus Galiniről?
# 15310
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Teketoria
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224101 Üzenet linkje2014-09-01 14:13:08  Válasz a #224039. hsz-ra Előzmény #224039

"Van itt olyan akik ketten robogóztak 50-es robogóval..." Meg fogsz lepődni, most jöttem vissza kefalóniáról és egyik szomszéd magyar fiatal srác, csajjal együtt robogóztak 50 cm3 motorral és bírta őket. Egyedül az Assos hegyről jöttek vissza, mert feladták azt, emelkedő miatt de pld. a myrtoson össze futottunk velük Argostoliból elmentek oda és vissza. Kefa azért húzósabb mint Sarti hegyek tekintetében. Tehát szerintem bevállalható az 50-es moci két személyre ha jó erőben van a gép és nem lestrapált. Egyedül a hátsó fékre panaszkodott az illető hogy néha csumán se nagyon akart fogni, nyilván hegyről lefele menet.
# 15311
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melcsi87
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224152 Üzenet linkje2014-09-02 11:39:23 

Sziasztok!
A quad bérlés 50 euró a Sassos motorkölcsönzőben

# 15312
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bakoséva
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224156 Üzenet linkje2014-09-02 13:00:46 

Szia Borkaandi!
Megjöttünk Sartiról és ahogy ígértem leírom a tapasztalatokat.Kezdem az indulással. 12,45-re volt meghirdetve Kecskeméten a gyülekezés. A Busz 2 perccel később már ott is volt. Nagyon szuper kényelmes, rendkívül jó állapotú busz volt, két csodálatos sofőrrel. Már sokszor utaztunk busszal Görögbe, de mindannyian el voltunk ájulva. Nem csak köszöntöttek bennünket, hanem sok hasznos infót is elmondtak. Ezen kívül a nagyobb városoknál amelyeken áthaladtunk elmondták a város történetét, mint az idegenvezetők szokták. 2,5-3 óránként megálltak " fésülködési" szünetre" igy nem is tűnt hosszúnak az út. 8,30kor már Sartin voltunk. Igaz, hogy kifele a magyar határon háromnegyed órát várattak a magyar határőrök, majd mindenkit leszállítottak a buszról és gyalog, a személyi felmutatásával mehettünk át. A Sarti Beach Apartmanhotelben a földszinten volt a 2 fős stúdió valamint egy 4 fős apartman amiben volt 1 hálószoba és egy nappali-konyha rész valamint a fürdőszoba. Hát eléggé leharcolt volt az biztos. Takarítás után valamivel jobban nézett ki, de én azért szóltam a kinti idegenvezetőnek és kifejeztem nemtetszésemet. Miután beköltöztünk, alaposabban szemügyre vettük a szállást. Igazándiból ki volt az festve, csak ezzel a falfröcsköléses technológiával és a mennyezetnél a sarkok nem voltak ecsettel áthúzva, csak amit a hengerrel elértek, azt festették. Nem voltam boldog, mert a szép kilátás, ami miatt részben választottuk, a földszintről nem érvényesült, mert csak a kertet láttuk, a tengert nem. De a tenger nagyon jó meleg volt. Jelentkeztünk hajókirándulásra hétfőre, de annyira hullámzott a tenger, hogy ezt áttették péntekre, de akkor sem tudták megtartani a nagy hullámok miatt. Így a hajókirándulásról lemaratunk. A kinti idegenvezetőnk -Renátó- nagyon rendes volt, mindig jött, hogy van-e valami probléma és amiben tudott segített. Vasárnap szólt, hogy kedden mennek haza és van egy apartman az első emeleten és abba átköltözhetünk. Ez fel van újítva. Hát ez volt az a bizonyos 8-as apartman, amiről annyit lehetett olvasni a neten. A bejárati ajtó lefestve kívülről, a szobák görögösre festve-fehér fal, kék dekorcsík a mennyezet és fal találkozásánál, a konyha és afűrdő is lefestve. Az a bizonyos asztal a konyhában volt, de a teraszon viszont vadonatúj asztalt találtunk, így mi átcseréltük és az újat vittük be. Ruhaszárító új, összecsukható a teraszon. Szóval összességében nagyon örültem, mert innen már a kilátás is jó volt.
Mi jókat ettünk a Hannában, sőt kimentünk az Evrosba is. Tehát nem rontotta el semmi a nyaralásunkat.Sokat fürödtünk, nem csak a tengerben, hanem a medencében is. Itt is tiszta volt a víz, állandóan ment a vízforgató is. Az biztos, hogy ráférne az apartmanházra egy alapos felújítás, tisztességes mesterekkel, nem olyanokkal akik csak ugatják a szakmát. Hazafelé olyan buszunk volt, aminek görög volt a tulaja és ő volt az egyik sorőr is. Ez a busz már nem volt olyan kényelmes, min amivel kifele mentünk. Nem müködött a mikrofon, és nem mondtak soha semmit. Mivel mi hátul ültünk hajnalban Szerbiában hallottunk egy hatalmas durranást és utána csiszolódást, stb. Tehát volt egy defekt, kidurrant az egyik kerék. A másik sofőr egy magyar volt, aki csak beugróként vezetett. Elmentünk még 15-20 km-t mikor megállt egy benzinkútnál, hogy szünetünk legyen.Mondom neki -ugye tudja, hogy defektünk van- erre teljesen meglepődött, mert állítólag nem vette észre!!. A görög tulaj azt hittem ott üti agyon. kb1,5 óra volt mire kereket cseréltek. De azért 21 óra alatt így is Kecskeméten voltunk. Igaz nem Röszke felé, hanem Tompán jöttünk át. Tehát összességében nem tudták elrontani a kedvünket és élveztük a nyaralást.Rengeteget sétáltunk a kikötőig elmentünk, a beach részen pedig a kilátóig, fürödtünk, shoppingoltunk, kártyáztunk.
Éva

# 15313
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aure1ius
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224170 Üzenet linkje2014-09-02 18:58:15  Idézet innen: #224152

Melcsi87 írta:
Sziasztok!
A quad bérlés 50 euró a Sassos motorkölcsönzőben


Köszi, 1 napra lehet benevezünk. icon_rolleyes.gif

# 15314
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224333 Üzenet linkje2014-09-08 07:43:39 

Kedves Éva!
Először is nagyon köszönöm, hogy ígéretedhez híven jelentkeztél utazás után és megírtad a tapasztalataidat. Örülök, hogy összességében jól éreztétek magatokat! Főleg úgy, hogy nem kevés izgalommal indultatok neki ennek a nyaralásnak.
Végül is, akkor kiderült a nagy rejtély is, Neked lett igazad, hogy a Sarti Beach hotel nagy emeletes épületének az alján vannak 2 ágyas stúdiók is, és meglepődve olvastam, hogy található ott 4 ágyas apartman is (mi úgy tudtuk, csak az emeleten vannak). Abban teljesen igazad van, hogy annak a szállásnak a legnagyobb vonzereje a nagy házban pont az emeleti szobák kilátása miatt van. Mert bár ott még nem laktunk, mint ahogy írtam is neked anno, csak a bungalóba, viszont sikerült már egy emeleti 4 ágyasba széjjelnéznünk egy alkalommal. És nagyon tetszett az benne, hogy a 4 fős szoba egyik szobájából a tenger felé volt csodálatos panoráma, míg a másik oldalon lévő szobából meg a Sarti mögötti hegyek látszottak.

Látod nem is gondoltad, hogy az ominózus problémás 8-as szobába is tiszteleteteket teszitek még a nyáron. Jól gondoltuk, hogy ott azért próbálták menteni a menthetőt, tudjuk, hogy ezért volt ott is a gyors felújítás a szezon alatt, hogy minél kisebb balhé legyen. Végül csak megérte akkor az elején a nem tetszéseteket kifejezni az idegenvezetőnek, valószínű ennek köszönhetitek, hogy szólt, és legalább később felkerülhettetek az emeleti szobába.

Sajnálom, hogy nem jött össze a hajókirándulás. Nagy élmény lett volna részt vennetek rajta, de pont erre utaltam én is több alkalommal is itt a fórumon, hogy sajnos van jó oldala, illetve rossz is a kicsi kalózhajós kirándulásnak. A jó oldala egyértelműen az, hogy mivel kicsi létszámú az egész, így valamivel közvetlenebb, családiasabb a hangulat, mint egy nagyobb hajós kirándulásnál. Persze, mint minden ez is erősen társaságfüggő, nem mindegy milyen emberek gyűlnek össze a kirándulásra, mert kislétszám mellett is elsülhet rosszul a buli. Viszont a negatív oldala pont az, hogy mivel igen kicsi hajóról van szó, így, ha már az átlagnál kicsit nagyobb hullámok vannak, akkor bizony elmarad ez a kirándulás.

Igen izgalmasra sikeredett a hazafelé tartó utatok. Éltünk már ilyesmit mi is át, nem egy kellemes élmény, mikor ez történik, és az utazás fáradalmai mellé, még becsúszik egy ilyen nem várt dolog is, de nem tud mit csinálni az ember, sajnos benne van a pakliban. Az a lényeg, hogy ennél komolyabb baj nem történt, és az ilyen jellegű kellemetlenségek mellett is szép emlékként tudtok visszagondolni a Sartin töltött nyaralásotokra.
Szép napot kívánok!
Üdvözlettel: Andi

# 15315
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekikecske
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224335 Üzenet linkje2014-09-08 10:07:21 

Sziasztok, mi is megérkeztunk Sartiról szombat reggel. icon_sad.gif
Este írok én is egy beszamolót, de annyit elarulok előre, hogy nagyon jó nyaralásunk volt.
Masodszorra mentem vissza de szerintem nem utoljára.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 1020 1021 1022 ... 1105 1106 1107   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu