Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1321
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224336 Üzenet linkje2014-09-08 11:05:41  Válasz a #224334. hsz-ra

Ezeket az infokat leírják "hivatalosan", hogy aztán ne legyen támadható pl. az utazási iroda, ha valakinek bármi baja lesz. De azért Karpathos nem a harmadik világ, hogy a gyümölcsöt se mosd meg folyóvízzel. icon_biggrin.gif
Ivásra az utcai kutak javasoltak, a helyiek is onnan töltik a kannákat. Veszel pár üveg vizet első nap, utána meg jársz töltögetni. Egyedül Ammopi nem túl jól "ellátott" ebből a szempontból, de ott sem kivitelezhetetlen a dolog. (Nekem a csapvíztől sem volt bajom.)

# 1322
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tesseract
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224341 Üzenet linkje2014-09-08 13:33:04 

A tengeri kajáknál 14-15 euró/fő árral kell számolni átlagosan.
# 1323
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyulab
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224342 Üzenet linkje2014-09-08 13:34:22  Válasz a #224341. hsz-ra Előzmény #224341

Ez azért meglepő, mert a tenger ott van, minden mást meg oda kell szállítani icon_smile.gif
# 1324
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Angel001
Aktív fórumos
Aktív fórumos
331 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224350 Üzenet linkje2014-09-08 17:52:39 

szia kicsizsizs!!! az lenne a kérdésem hogy melyik irodával voltatok,mert én csak 2 irodát találtam ami ide utaztat de vagy ellátás nélküli apartmanok vannak,vagy teljes ellátással.egyik se a legjobb! mi mindig szeptember elején nyaralunk,mennyire van élet olyankor a szigeten??? jövőre ide tervezzük a nyaralást,igaz ma jöttünk még csak haza az idei nyaralásból icon_smile.gif))
# 1325
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsizsizs
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224358 Üzenet linkje2014-09-08 20:20:56 

Szia Angel, az Apollon-nal voltunk a Seven starsban! Mi is többek között ezért választottuk ezt és itt csak reggeli volt, pont jó icon_smile.gif mi aug 28- szept 4-ig voltunk és pont akkora élet volt, ami szerintem optimális. Sehol nem voltak sokan, a fővárosban esténként annyian voltak, amitől meg van a jó kis hangulata, se nem zsúfolt, de nem is kihalt. Szerintem jó választás a szeptember eleje, mert így is elég nagy a meleg, nem bántuk meg, hogy nem előtte mentünk icon_smile.gif
# 1326
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cipuro
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224457 Üzenet linkje2014-09-12 17:05:54 

Sziasztok,

üzenetem azoknak szól, akik érdeklődnek a "blue day" program iránt, utószezonban utaznak és nem az irodák által szervezett megoldást választanák. A kikötőben két lehetőséget találni e célra:
- Amore III. (Ezt ajánlják állítólag az irodák is, úgy tudom)
- Sofia My Love
A program nagyjából ugyanaz a szórólapok szerint, annyi difivel, hogy előbbi kicsit tovább felmegy északra. Mi előző este mindkét hajónál érdeklődtünk, előbbi sejtelmesebb volt, utóbbi barátságosabb. Ma reggel míg oda nem értünk agyaltunk, hogy melyikkel menjünk, végül az elsőt választottuk, mert izgalmasabbnak gondoltuk, amiben igazunk is lett, csak másképp.
Kilenc után érkeztünk, ekkor mindkét hajó elég üres volt, és nem is nőtt a létszám: mi ketten maradtunk, a másikon kb. hat ember várt.
A Sofia PONTOSAN fél tízkor el is indult, közvetlen ezután jött oda hozzánk a mi kapitányunk, hogy mivel ketten vagyunk, csak az ő saját strandjára és Apellára mennénk. Nem is volt más választásunk ekkor már, úgy döntöttünk belemegyünk.
A saját strand köves és teljesen kopár, minden vásárlási lehetőség nélküli volt, de gondoltunk elvagyunk itt egy órát úszkálni. Csakhogy kapitányunk és két fős stábja, nagyon vicces feladatba fogott: egy hosszú farönköt próbált híddá varázsolni két tengerben álló szikla közé (ezt, aki megy arra, láthatja majd icon_smile.gif
A művelet elég monthy pythonos volt, de az elején próbáltuk jól érezni magunkat, inkább derültünk az egészen. Kérdeztem az embert, hogy a mi a terv a továbbiakra, próbált megnyugtató válaszokat adni, de FÉL HÁROMRA elfogyott a türelmem, ők ekkor épp betonoztak. Beúsztam a hajóra a maradék cuccunkért, és otthagytuk őket. Előtte megnéztem GPS-en, 13 Km-re voltunk Pigádiától, így "csak" azt a nem kevés emelkedőt kellett letudnunk, amíg elértünk a főútra. A Főúton teszteltük: tényleg működik a stoppolás icon_smile.gif
Hozzátartozik a történethez, hogy egész idő alatt egy pohár vízzel se kínáltak meg minket (ez teljesen komoly).
Nyilván az irodák által szervezett napokon ezt nem meri eljátszani az ember, nem is szeretnék erről senkit lebeszélni, de mi utólag a másik hajót választottuk volna, az alapján amit mi láttunk annak a programja megfelelt a szórólap tartalmának. No persze így nagyon szép tájakat láttunk, ahová másképp nem jutottunk volna el, és sajnos az is számít, hogy spóroltunk 50 eurót.
Bocs a hosszú első posztomért, de rengeteg magyarral utaztunk, és úgy gondolom, számukra hasznos lehet. És persze mi is sokat kaptunk a fórumtól készülődve ide. Most megyünk elenni a megtakarítást icon_smile.gif

# 1327
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224458 Üzenet linkje2014-09-12 18:03:10  Idézet innen: #224457

Cipuro írta:
csak az ő saját strandjára és Apellára mennénk.


Hová mentetek volna még?

Amúgy miért volt jobb gyalogolni és stoppolni, mint haza hajókázni végül? icon_surprised.gif

Mindettől függetlenül kár, hogy ilyen is megeshet icon_sad.gif , bár pont Görögországban ez annyira nem jellemző. icon_sad.gif

(Egyébként nem csak két hajó megy strandos programra.)

# 1328
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cipuro
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224461 Üzenet linkje2014-09-12 20:37:59  Válasz a #224458. hsz-ra Előzmény #224458

Szia,

ahogy írtam, a szóbeli ajánlat alapján már csak Apella volt hátra, de a szórólap szerint öt helyszín lett volna:
kyra Panagia, Apella, Kato Lakos, Ahata és AG. Ionassis, ebből egy se teljesült.
"Amúgy miért volt jobb gyalogolni és stoppolni, mint haza hajókázni icon_biggrin.gif"
Próbáltam leírni. Mivel ötre ér vissza, és fél háromkor még betonoztak, nem tűnt reálisnak már Apella sem, Ezért döntöttünk a gyaloglás mellett, hogy érezzék, vannak határok, és mert egy eurót sem szerettünk volna fizetni ezért ezután. Az tény, hogy nagyon meglepődtek icon_biggrin.gif
Mi sem most vagyunk először "görögben", de ilyennel még nem találkoztunk. Én ezt a szálat elengedem, tényleg csak segíteni szerettem volna azoknak, akik hasonló cipőben járnak.

# 1329
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224462 Üzenet linkje2014-09-12 20:50:55  Idézet innen: #224461

Kyra Panagia és Achata amúgy "csak" nyíltvízi fürdőzés lett volna.
És a leírásod alapján szerintem ti Kato Lakkoson voltatok.
(De persze ettől még mindig nem szép történet. icon_sad.gif )

# 1330
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KutiZso
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224506 Üzenet linkje2014-09-14 16:49:46  Válasz a #224457. hsz-ra Előzmény #224457

Mi a Sofia My live hajóval )Vasilis kapitány) voltunk, először a privát öbölben Apellától nem messze kicsit tovább., ami a sajátja, elég kicsi, de káprázatosan szép. A sziklafalon kis lépcsőn megközelíthetően egy pár fával is benőtt aprócska természetes teraszon kiépítettek egy taverna szerűséget (farönk asztalok, rönkszékek, padok) ott kaptunk finom ebédet, utána mentünk Apelléra kb. 3 órát voltunk ott és végül Kyra előtt megállt az öböllel szemben és kb. fél óra-3/4 óra ugrálás a vízbe a hajóról. Utána hazafelé hatalmas nagy karéj dinnyéket kaptunk. Időre indultunk, tartottuk a menetidőt. Nem a legmodernebb hajó, de kényelmes volt, a személyzet roppant barátságos, jó görög zene szólt és a hangulat nagyon jó volt. 20 Eurót/ fő fizettünk. Előleget előző este nem kért. Korrekt volt, megfelelő ár/érték aránnyal. 3-nál több program már elég zsúfolt szerintem.
# 1331
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henry
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224516 Üzenet linkje2014-09-15 08:34:40 

Kedves Fórumozók! A jövő héten utazok a feleségemmel Karpathoszra. Készülünk a 6 + 2 nap tartalmas eltöltésére. Végigolvastam a fórumokat. Egy valamire vonatkozóan viszont nem tudok egyértelmű információt találni. A magyar utazási irodák prospektusaiban szerepel a "Kék nap" című egész napos program az alábbi szöveggel: "hajókázás a sziget keleti partja mentén, "CHA" gyönyörű strandjáig (olyan partszakasz, amit nem lehet autóval megközelíteni)... stb." Mi ez a "CHA"? A legkézenfekvőbb az lenne ha ezt annak az irodának a kinti képviselőjétől kérdezném meg amely iroda utaztat bennünket. Megtettem a múlt hét péntekén. Nem kaptam eddig még választ. Azt már tudom hogy a fórumtársak az egyéni szervezést javasolják erre a kirándulásra is, de a végső döntés előtt jó lenne tudni ez a szervezett program mit is takar.
További kérdés: melyik hajó az amelyik úgy csinálja meg ezt a programot, hogy KIKÖT Kyra Panagián és Apellán IS.? Van-e egyáltalán ilyen programot hirdető társaság? Az ugyanis nem megoldás, hogy például Kyra Panagia öblénél lehorgonyoz és lehet ugrálni a vízbe. Azt a bizonyos - tudom már fényképészeti közhelyszámba menő - fotót szeretném magam is elkészíteni, hogy a piros kupolás templom egyszerre látszik a partszakasszal. Előre is köszönöm a válaszokat a szigeten már járatos blogtársaknak.

# 1332
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224529 Üzenet linkje2014-09-15 15:27:41  Válasz a #224516. hsz-ra Előzmény #224516

Szia Henry!
Cha alatt valószínűleg Xai strandot értik, ez Apella után található.
Teljesen fölösleges irodánál befizetni, mert pont ugyanazt adják, csak drágábban, és egyetlen naphoz kötve, amit te is el tudsz intézni a kikötőben. Első este érdeklődsz, reggel leballagsz, és indulás. Olvashattad pár hozzászólással előbb, hogy volt, akinek különösen rosszul sikeredett ez a megoldás, ez ne rettentsen el, mert nem ez a megszokott.
K. Panagián egyik hajó sem köt ki. Ha mindenképpen látni szeretnétek, akkor autó vagy busz - utóbbi esetében érdemes mielőbb próbálkozni (B és C tervekkel a tarsolyban), mert csak akkor indul, ha van elég utas, és ebből a szempontból a szeptember már kalandos tud lenni.
Ha van esetleg napra lebontott terved, és megosztod, szívesen "beledumálok" icon_biggrin.gif , mert utólag már én is kicsit máshogy terveztem volna anno a nyaralásunkat, hogy még több minden beleférjen (kalkulálva a "bakilehetőségekkel" is). A 6+2 nap meg nem olyan sok. icon_sad.gif

# 1333
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henry
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224536 Üzenet linkje2014-09-16 08:23:12 

Pontikos, nagyon köszönöm az információkat.Kyra Panagiát mindenképpen megcsináljuk, vélhetően busszal. És megint adódik egy kérdés: K. Panagián a kirándulóhajók milyen távolságra állnak meg a parttól, ha már valamilyen oknál fogva egy sem köt ki ott? Elég közel van-e part ahhoz, hogy az ember kiússzon, fényképezzen és utána a jól végzett munka örömével visszaússzon a kirándulóhajóra? Megcsinálta már valaki ezt a verziót? Azért lenne jó a keleti partot egyetlen napon letudni, mert külön, autóbusszal visszamenni Kyra Panagiára, nos ez egy egész napot igényel a menetrend miatt. ( Ha egyáltalán elindítják a buszt, merthogy esetleg nincs elég utas..).
Napra lebontott tervem nincs. Sok minden majd csak ott dől el, ha minden lehetőséget megismertem. Sarokpontok természetesen vannak, úgy mint Pigádia az összes nevezetességével ( Akropolisztól - a csontszáritós temetőig) minden nap valami mást, Olymbos kirándulóhajóval és busszal, keleti part strandjai a "Blue Day" keretében és még Menetes egy fél napos menetrendszerinti autóbuszos kiruccanással.. Nem zárom ki egy szigettúra lehetőségét sem, ezt szervezett program ( fakultatív) keretében gondolom, de csak akkor, ha nem lesz strandidő. Merthogy pihenni is szeretnénk.Négy évvel ezelőtt Zakynthoszon egyik kirándulásból a másikba estünk, nem mondom fantasztikus élményeink voltak, de amikor "leltárt" csináltam a végén kiderült, hogy laza, helyben strandolós napunk mindössze 1 + 2 fél volt. (Motor- és autóbérlés kizárva, marad az egyéni szervezés és a tömegközlekedés, legvégső esetben a fakultativ.

# 1334
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224538 Üzenet linkje2014-09-16 10:45:01  Válasz a #224529. hsz-ra Előzmény #224529

"...mert utólag már én is kicsit máshogy terveztem volna anno a nyaralásunkat, hogy még több minden beleférjen..."
Pontikos!
Érdekelne, mire gondoltál? Ma mik lennének a főbb progik, sarokpontok? Az említett B-tervekkel együtt? Mi ugyan 2 hétre tervezünk jövőre, így talán több mindenre jut majd időnk (ha realizálódik a dolog), de szerinted mik azok a látnivalók, amiket ma feltétlenül megnéznél, illetve miket hagynál ki így utólag, vagyis mit tennél másképpen?
Végig olvastam a fórumot a legelejétől, készült is egy copy word doc Karpathosról, de zanzásítva is érdekes lenne icon_smile.gif
Ja - nem szokott más is készíteni összeollózott dokut az utazási céljairól? Csak kérdem.

# 1335
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224543 Üzenet linkje2014-09-16 17:58:39  Válasz a #224536. hsz-ra Előzmény #224536

Kyra Panagián nem igazán van idő kiúszni, ráadásul, ha viharos a tenger, akkor a nyílt vízi fürdőzésnek lőttek.

Végigolvastam az elképzeléseidet, kicsit belebeszélek, ha nem bánod:
Kyra Panagia/Apella busszal - ennek amint lehet, fussatok neki (rögvest már szombaton), hogy a legnagyobb esélyetek legyen eljutni. (Értsd: ha szombaton nem megy netán egyik helyre sem, akkor van újra esélyetek hétfőn, de legyen B tervetek arra a napra bármelyik más busszal - pl. Ammopi, Arkassa, Finiki, Lefkos, Olympos).
Ha Blue Day-eztek, akkor lehet, érdemesebb más strandokra/városokra is koncentrálni.
Ha Olympost hajós verzióban szeretnétek, érdemes vasárnapra tenni (ha van rá mód), mert akkor helyi busz nincs sehová. Ám szerintem, ha akartok Blue Day-ezni is, akkor érdekesebb Olympost busszal megnézni, mert akkor látjátok a nyugati partot is, és akár még meg is tetszhet útközben valamelyik település, amire eddig nem gondoltál.
Pigadia belefér pár órákra lebontva - pl. az Apellás busszal is úgyis otthon lesztek 1/2 4-re.
Menetes csak akkor fél nap, ha a 12-13 óra körüli iskolabusszal mentek (ennek pontos indulását ott megmondják), és az esti 1/2 6-ossal tértek haza. Amúgy van az a verzió, hogy 9-30-kor fölmenni, és kb. 11.30-kor lejönni. Menetes központjára ennyi idő bőven elég.
A szervezett buszos szigettúra szerintem rohanás, ráadásul pl. a pylesi mezőgazdasági múzeum pont egy olyan látnivaló, ami nélkül az emberben nem marad hiányérzet. icon_biggrin.gif

Ammopi közel van, és vasárnap kivételével minden nap több busz megy (fixen), akár strandolós napnak be lehet illeszteni - fő a változatosság.

(Halkan teszem hozzá, ezek mind csak a meglátásaim, ötleteim saját magamból kiindulva, érdemes személyre szabni.)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 88 89 90 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu