Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 676
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224241 Üzenet linkje2014-09-04 15:21:24  Válasz a #224123. hsz-ra

Nagymaja!

Gyönyörűk a képeid, gyönyörű a sziget! remélem jövőre én is eljutok Kárpátoszra!

# 677
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224242 Üzenet linkje2014-09-04 15:24:54 

ÉN MÉG MINDÍG NEM TUDTAM FELTÖLTENI AZ ALBUMOMAT, VÉGÜL NEKED, HOGY SIKERÜLT?
# 678
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224248 Üzenet linkje2014-09-04 18:08:47 

Nekem nem picasa, hanem google+albumom van, amit eddig nem lehetett feltölteni, de tegnaptól már ez is engedélyezett.
# 679
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bohoc88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224301 Üzenet linkje2014-09-06 08:18:22 

Sziasztok!
Megerkeztunk Korfurol icon_smile.gif
Az alexandros apartmanban voltunk,nekem tetszett.Mindennel fel van szerelve,ami kellhet.(tanyrr,pohat,labos evoeszkozok,konyharuha,vizmelegito,a rezsonak van suto resze is)
Ejszakankent kicsit meleg volt,de mi az emeleten boktunk,igy mertunk nyitott ablaknal aludni.
Enni ettunk egyszer a Zorbasban,illetve a parton a Goldenben(volt sjandek.eloetel,+dinnye)de legtobbszor a parton levo Alakxis(remelem jol irtam) tavernaba tertunk vissza:) kedves,gyors kiszolgalas volt,finon gyrossal.
Mi sajnos nem bereltunk autot,amit utolag bantunk,mert csak Moraitika annyira nem varazsolt el.A tenger szep tiszta volt,jo sok halat lattunk benne.A napagyak ernyovel 6euroba kerulnek.
Bevasarolni pwdig a kert vegeben levo boltba illetve a foutcan a.coop.kozeleben levo peksegbe jartunk icon_smile.gif

# 680
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stormybooy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
80 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224308 Üzenet linkje2014-09-06 13:39:42 

Sziasztok!

Hazaérkeztünk Krétáról. A sziget gyönyörű volt az idő is nagyon szuper volt.
Rethymno, Daisy Apartmanba voltunk.
Sajnos egy 2. emeleti, belső udvarra náző, recepció feletti szobát kaptuk.
Aki bejött az épületbe, az az ajtónk előtt ment el, melletünk közvetlenül a takarítók szobája volt.
Szóval sajnos nem éppen a legideálisabb szobát kaptuk.
Az volt a szerencse, hogy 10-11 után már nyugi volt, reggel 8kor meg már keltünk.

# 681
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pusedly
Aktív fórumos
Aktív fórumos
80 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224316 Üzenet linkje2014-09-06 20:19:30 

Hazaérkeztünk Szicíliából!!! Fantasztikus volt!!! Keresve sem találtunk volna jobb hotelt, mint amit, a tombolán kaptunk. Gyönyörű tengerre és Etnára néző szobánk volt. A személyzet végtelenül kedves volt. Tiszta volt minden, teljesen kifogástalan. Saját lávaköves tengerpartunk volt. Egyszerűen mesés volt minden. A vacsi a szomszéd 4csillagos szállodában volt. (egy szállodalánc volt a mienkkel) 5 fogásos vacsoránk volt minden este. Nagyon jól főznek. Ilyen fini desszerteket csak Magyarországon ettem ezelőtt.
# 682
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224319 Üzenet linkje2014-09-06 21:50:43 

Örülök, hogy ennyire jól sikerült a nyaralásotok mind hármótoknak. icon_smile.gif Úgy látom, többnyire mindenki elégedett ezzel a tombolázással. A húgom épp most van Paralián. Nem örült neki, hogy ezt kapta, mert már járt ott. Ráadásul végig felhős és esős időt fogtak ki. Utólag örülök, hogy 1 héttel későbbre foglaltam. 1 hét múlva már Zakynthoson leszek. icon_smile.gif
# 683
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zulaj
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224327 Üzenet linkje2014-09-07 15:53:32 

Sziasztok!

Nekünk is letelt . Kréta Gouves Klio apartmanban voltunk.
Az apartmannal nagyon meg voltunk elégedve. 4 ágyas apartmant kaptunk ketten,
Hatalmas erkéllyel. Szépen gondozott kertel ,nagy medencével napágyakkal, közel a homokos lassan mélyülő széles tengerparthoz.
Egyedüli hátránya hogy elég zajos volt, mivel forgalmas út mellett volt, és a repülők is felettünk kezdtek leszállni.
Az apartman saját éttermében volt lehetőség akár alkalmanként is befizetni reggelit,ebédet,vacsorát. Ami „szabadszedéses” volt. A vacsora pl. 9 euró/ fő volt itallal.

Az idegenvezető által ajánlott autóbérlés elég drága volt. 2 napra 104 euró és 200 euró önrésszel ha valami baj lenne. Első sétánk során egy kisutcában találtunk egy kölcsönzőt ami 70 euró / 3 nap és teljeskörű biztosítás. A srác olyan lazán vette hogy még jogosítványt sem kért csak nevet, apartmant, szobaszámot.

1. nap: Délkelet-Kréta Sarakia szurdok
2. nap: Vai
3. nap: Lassithi-fennsík

Nagyon jól éreztük magunkat bármikor visszamennénk.
Köszönöm Alisha27 –nek, hogy az utazás előtt a rázúdított rengeteg kérdésemre válaszolt.

# 684
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alisha27
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224338 Üzenet linkje2014-09-08 11:57:37 

Zulaj, nagyon szívesen és várom a képeket icon_smile.gif Én is próbálkozom még a feltöltéssel.
# 685
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kukucska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
53 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224391 Üzenet linkje2014-09-10 13:26:45 

Sziasztok! icon_smile.gif

Mi jövőre Szeptember 1 hetében szeretnénk menni buszos mediterrán tombolával nyaralni jön a 3 éves kisfiúnk is. Igazából hogy őszinte legyek nem nagyon érdekel minket, hogy milyen a szállás az a lényeg hogy együtt legyünk, viszont igen, nekem is vannak-lesznek vágyaim pl. ,hogy Görögország legyen az uticél és jó lenne a pénteken induló utak egyike, hogy minél kevesebb szabadság keljen, de ha nem lesz olyan, akkor is jól fogjuk érezni magunkat.Ahogy néztem nagyon sok a válogatós ember icon_smile.gif jókat mosolyogtam mire végig olvastam a fórumot.
Viszont elhatároztam ,hogy június első hetére is megpróbálok összeszedni annyi pénzt, hogy eltudjunk menni kettesben is a férjemmel, lassan 5éve vagyunk együtt és remek ajándék lehetne, erre az elhatározásra viszont nem jutottam volna ha Ti nem vagytok, és nem írjátok le a tapasztalataitokat, köszönöm nektek és igen nagyon jó, hogy van ez a lehetőség az IBUSZnál sok embert ismerek aki kispénzü és éveket spórol arra, hogy eljusson nyaralni akár busszal vagy repülővel így lehetőségük van álmaik útjára. Én SZERETEM AZ IBUSZT!

# 686
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henry
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224517 Üzenet linkje2014-09-15 09:17:20 

Kedves Fórumtársak! Úgy tisztességes, hogy rendben elvarrjuk a szálakat. Ezért - és hogy a fórum eredeti szándékának megfelelően magáról a rendszer működéséről cseréljünk információkat és ezzel felkészült tombolázók legyünk a jövő évben is - megosztom tapasztalataimat. Nos, én az I20 turnusra pályáztam ami repülőgépes apartmant jelent, ellátás nélkül 60 000 Ft-ért, a szeptember 22- vel kezdődő héten. A "gép" Karpatoszt dobta, szeptember 25.-ei indulással. Szálláshelyül Mertonas apartmanházat kaptuk Pigádia belvárosában. Ez a szálláshely nem szerepel az IBUSZ katalógusában. Érdeklődésemre hogy ez hogyan lehetséges, csak elterelő válaszokat kaptam udvarias félmosolyok kíséretében. Persze én is álszent voltam, hiszen jónéhány hónappal ezelőtt pont én voltam az aki jeleztem itt a fórumon, hogy a szezon végén az addig ellenérdekelt irodák a chartergép minél jobb feltöltése érdekében egyfajta stratégiai szövetségre lépnek egymással. Nem tudom kié a szállás, de különösebben nem is fontos, a vélemények, leírások és fényképek alapján tökéletesen megfelel számomra.Még az is lehet, hogy külön erre az egy hétre vásárolta meg az IBUSZ, mert az alap apartmanjai és szállásai mind beteltek vagy éppen azokra már nincs is jelentkező és az adott szálláshelyekkel már befejeződött az idei szezon. Ki tudja, bármi lehetséges. Nyilván ezek már irodai belső információk amelyeket nem osztanak meg az utasokkal. Lényeg , hogy 60.000 Ft / fő befizetése ellenében összejön a görög szigetek egyikére a repülőgépes utószezoni nyaralás. A feleségem végig Krétá-ban vagy Rodosz-ban reménykedett énnekem valami azt súgta hogy Karpathosz lesz. Új desztinációnál általában ez szokott lenni a szezonvégi resztli.
A szezon tapasztalatai alapján az szerintem egyértelmű, hogy nincs itt semmiféle tombola, az irodában valahol a központban egy ügyes kislány az összesített táblázatok fölé hajol úgy két - három héttel az indulások előtt és saját hatáskörben dönt Már csak azért sem valószinű a számitógépes sorsolás, mert mint olvashattuk, tulajdonképpen lehetett egy kicsit reklamálni, alkudozni.... és ha elég ügyes volt a tombolázó, még talán módosítani is. Vagy rosszul emlékszem ? Mindenesetre bárhogy hívjuk is a rendszert, tulajdonképpen ügyes húzás az IBUSZ-tól, hogy az adott turnusokban fennmaradó helyeket valahogy értékesíti.
Utolsó turnusról lévén szó nem lennék meglepődve, ha az eddig Budapest Karpatosz -Budapest útvonalon közlekedő chartergép oda vagy visszaúton megszokott időrendjén még csavarnának egyet és a végén a fél görög szigetvilágot körberepülnénk. Lehet hogy nem is bánnám. Erre utal, hogy már minden okmányt megkaptam az IBUSZ-tól kivéve Travel Service légitársaság ezekre a napokra tervezett menetrendjét és útvonalát. A végén még erről is beszámolok.

# 687
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Magdica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
149 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224519 Üzenet linkje2014-09-15 11:21:54  Válasz a #224517. hsz-ra Előzmény #224517

Szerintem tök jól jártatok!

A 'sorsolás' módja garantáltan így van ( korábban már én is írtam valami hasonló elméletet), ha csak az évek alatt nem írtak erre valami programot ( de kicsit elmaradottnak érzem ehhez az IBUSZT:) )

# 688
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Btimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
62 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224530 Üzenet linkje2014-09-15 16:12:28 

Sziasztok!

Mi augusztus 23-30. között voltunk Krétán, Rhetymnoban, a Daisy apartmanban. Én mindenről csak pozitívan tudok nyilatkozni, számunkra maximálisan megérte tombolázni. Az apartman tulajdonosai nagyon kedvesek, segítőkészek voltak, maga a szoba tengerre néző, tágas, tiszta, minden nap jöttek takarítani. A part nagyon közel volt, kb 50 méterre. Szintén a közelben van egy jó kis étterem, úgy 30 lépés az apartmantól, ajánlom mindenkinek, a tulaj nagyon jó fej, a kaja is jó. A repülés is rendben volt, a gép pontos volt. Én mindenkinek ajánlom a tombolát! icon_smile.gif

# 689
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224744 Üzenet linkje2014-09-28 22:27:09 

Sziasztok! Megjöttünk mi is a nyaralásból. Zakynthos szigetén, Tsiliviben voltunk, busszal, 30 ezerbe került az út. Nagyon tartottam attól, hogy biztos mi kapjuk a legócskább apartmant ennyi pénzért, jó messze a tengertől. Mivel minket tettek ki legutolsónak a buszból, láttam, hogy a többieknek nagyon messze volt a part, a mi apartmanunk meg csak 100 m-re volt a tengertől, ráadásul ott kezdődött a sétáló utca. A lényeg, hogy az apartman is szuper volt, tengerre nézett az erkélyünk. A tulajék nagyon kedvesek voltak. Többször takarítottak, ágyneműt is cseréltek. Még most is alig hiszem el, hogy ennyi pénzért ennyire jó helyre sikerült eljutnunk. Végig sütött a nap, nagyon jó időnk volt. Nagyon bejött nekünk ez a tombola. icon_smile.gif
# 690
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henry
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224886 Üzenet linkje2014-10-07 10:18:21 

Kedves Fórumozók! Sikeresen lezajlott a Mediterrán Tombola keretében kapott karpathoszi utazásunk.Ígértem, hogy erről még röviden - nem az élmények, hanem a tombolázási tapasztalatszerzés oldaláról nézve - beszámolok. Nos, a remélt "röpködünk majd egyik szigetről a másikra" helyzetből nem lett semmi, az IBUSZ, Apollon, Aeolus és Personal utasok szinte teljesen megtöltötték a gépet. Pontosan indultunk, rendben megérkeztünk. A szállás -mint azt korábban már említettem - az IBUSZ katalógusban nem szereplő Mertonas Apartmanházban volt. Nem volt rossz, de különösebben jó sem. Emelkedőn volt, de gyakorlatilag Pigádia belvárosában, igy jó kiindulási pontnak bizonyult.Amennyit az ott lévő útitársaktól megtudtam tombolázók voltak ők is. Lakott még ott utasként(vendégként) egy IBUSZ irodai dolgozó is a párjával, ő természetesen nem tombolázott, velünk repült ki és velünk is jött vissza . Korrekt volt a transzfer, a helyi idegenvezetői tájékoztatás(leszámítva, hogy a helyi tömegközlekedésről és kirándulóhajók kapitányainál való közvetlen foglalás, sőt alku lehetőségéről szó nem esett) és a szálláshelyet leszámítva nem éreztem, hogy mint tombolázót, másodrendű utasként kezelnének. Az IBUSZ hibátlanul, szerződésszerűen teljesített. Azt nem szabad felróni, hogy a szerintem egyébként drága fakultatív kirándulások helyett, a saját üzletét rontva, nem tájékoztat a helyi olcsóbb lehetőségekről. (Csak az arányok érzékeltetése végett: Olymbos fakultatív 40 euró, autóbusszal saját szervezésben 16 euro, Blue day 32 euro, kapitánnyal letárgyalva 20 euro). Hazafelé egy üres Travel Service gép érkezett értünk és pontosan indulva szállított haza bennünket, ezúttal is közvetlen járatban. Összefoglalva: a tombolázás jó dolog, az iroda amit vállalt teljesített, semmi pluszt nem adott, de kevesebbet sem.Manapság ez komoly erénynek számít. Legközelebb is szívesen tombolázok, természetesen úgy ahogy most is tettem: az iroda adja a korrekt keretet, a többit helyben majd magamnak szervezem le a net adta lehetőségek és a fórumozók tapasztalatai alapján. A sok értékes információt ez úton is megköszönöm, remélem saját bejegyzéseimmel én is hozzájárultam mások sikeres felkészüléséhez.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 45 46 47 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu