Utazás repülõvel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1816
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223462 Üzenet linkje2014-08-18 00:38:02  Válasz a #223461. hsz-ra

Ok, persze, te tudod.
# 1817
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Merida11
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223500 Üzenet linkje2014-08-18 19:36:56 

Kedves Fórumozók !

Szeptember 16-án utazunk immár 7 fő Wizzairrel Thesszalonikibe,s onnan tovább Neos Marmarasra,ill vissza szept 30-án.
7 fős autót nemigen tudunk bérelni, busszal kissé körülményes az odaút.A neten előre rendelt és kifizetett reptéri transzfer kissé drága és nem tűnik túl megbízhatónak.
Kérném a segítségeteket,ill javaslataitokat a transzfert,hoyg tudnák a legrugalmasabban
megoldani !
előre is köszönettel:
Beatrix

# 1818
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223501 Üzenet linkje2014-08-18 19:43:21  Idézet innen: #223500

Merida11 írta:
Kedves Fórumozók !

Szeptember 16-án utazunk immár 7 fő Wizzairrel Thesszalonikibe,s onnan tovább Neos Marmarasra,ill vissza szept 30-án.
7 fős autót nemigen tudunk bérelni, busszal kissé körülményes az odaút.A neten előre rendelt és kifizetett reptéri transzfer kissé drága és nem tűnik túl megbízhatónak.
Kérném a segítségeteket,ill javaslataitokat a transzfert,hoyg tudnák a legrugalmasabban
megoldani !
előre is köszönettel:
Beatrix


Miért körülményes busszal? Mi buszoztunk már a Halkidikire Szalonikiből, nem tűnt bonyolultnak Mondjuk nekünk csak 2 hátizsákunk volt. icon_smile.gif

# 1819
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223512 Üzenet linkje2014-08-18 21:52:01 

Szerintem a legegyszerűbb az autóbérlés, biztos akad olyan is, amiben elfér 7 fő. Én körülnéznék az autókölcsönzők kínálatában.
Amúgy mi azzal a repülővel megyünk haza, amivel ti Thessalonikibe érkeztek icon_smile.gif

# 1820
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223515 Üzenet linkje2014-08-18 21:59:40 

Szerintem semmivel sem körülményesebb, mint mondjuk akik mi hozzánk Budapestre érkeznek és tömegközlekedést választják. Mi az ellenkező irányba vonatoztunk Thessalonikiből Nei Poriba icon_smile.gif Egyébként meg milyen opció jöhetne szóba amikor gyakorlatilag egyik lehetőség se megfelelő valami miatt ? icon_razz.gif Buszozzatok, legalább megírjátok hogy merre hány méter, hogy ha jövőre esetleg arra a részre mennénk akkor legyen infónk tőled icon_wink.gif icon_smile.gif Tömegközlekedni mindig egy élmény ha külhonba teszi azt az ember. Én legalább is imádok vegyülni a helyiekkel icon_biggrin.gif
# 1821
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Flor87
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224053 Üzenet linkje2014-08-31 09:49:24 

Sziasztok!

Tudtok segíteni abban, hogy terhességi igazolás kell angolul vagy elég a várandós kiskönyv? Mert vinnék gyógyszereket, Magne B6-ot és Gravida-t, s félek, hogy visszafelé a görögök bele fognak kötni..:S

A másik, hogy lehet úgy vinni már alapból a poggyászt, amit feladunk, hogy be van fóliázva?

Elnézést a tudatlanságomért, de először repülünk párommal és pocaklakómmal. =) De remélem nem utoljára.!

# 1822
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224054 Üzenet linkje2014-08-31 10:30:56  Válasz a #224053. hsz-ra Előzmény #224053

nem lesz semmi baj, nem fognak belekötni. viheted a cuccost fóliázva.
# 1823
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Flor87
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224055 Üzenet linkje2014-08-31 11:02:55 

köszönöm szépen rollo ! =)
# 1824
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224283 Üzenet linkje2014-09-05 14:19:17 

jövő márciusban budapest-athén-budapest aegean-nal, közvetlen járattal 99 euróért megjárható.
# 1825
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224476 Üzenet linkje2014-09-13 12:43:47 

08.21-én indultunk Szalonikibe Wizzairrel. (aztán szept. 4-én haza is jöttünk)
Odafelé az eddigi legzűrösebb felszállásunk volt, vagyis nem a felszállással volt zűr, hanem azzal, hogy leengedtek minket a konténerbe, majd ott 1 óra hosszát várakoztunk. Még szerencse, hogy nem 40 fok volt, hanem esett az eső. icon_lol.gif Kiderült, hogy nincs személyzet, nem érkeztek meg. icon_eek.gif Végül kibírtuk a várakozást, és a gyorsított beszállás felszállás és az út is rendben volt.

Hazafelé pedig az eddigi legzűrösebb leszállásunk volt. A pilóta ügyes volt, csak az időjárás volt kicsit keményebb. Zötyögtünk, kitámasztanom is kellett a landolásnál. Utastársak elkapott beszélgetéseiből is hallottam, hogy mást is újdonságként ért a keményebb földetérés.

Mindezekkel együtt imádok repülni. icon_smile.gif

A Szaloniki reptéri autóbérlés megér még majd egy bejegyzést, ami sajnos nem olyanra sikeredett mint rollo olvtárs jósolta, de végeredményében sikeres volt az is. icon_wink.gif

# 1826
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224486 Üzenet linkje2014-09-13 20:51:09  Válasz a #224476. hsz-ra Előzmény #224476

na ezt akartam kérdezni, h mi lett végül a kocsival, hol szereztetek autót, mennyiért, stb. de akkor majd érkezel a részletekkel. icon_smile.gif
# 1827
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224498 Üzenet linkje2014-09-14 13:49:22  Idézet innen: #224486

rollo írta:
na ezt akartam kérdezni, h mi lett végül a kocsival, hol szereztetek autót, mennyiért, stb. de akkor majd érkezel a részletekkel. icon_smile.gif


Ide írom, mert itt merült fel, de ha az admin úgy találja, hogy valahol máshol jobb helyen van, akkor majd átteszi. icon_smile.gif

Leszögezem az elején, hogy ilyet még nem csináltunk, és éppen ezért nagyon jól jött rollo segítsége, amit privátban leveleztünk. Mégegyszer köszönöm neki ezt a segítséget. Nélküle sokkal jobban paráztam volna. icon_redface.gif icon_razz.gif

Sajnos utolsó pillanatban egy már megkapott ajánlatról lecsúsztunk, így hirtelen kellett keresnünk más autóbérlési lehetőséget adott kereten belül két hétre. Mivel olyan jót már nem találtunk, ezért le kellett mondanunk az első napi Meteorákról és a második sofőrről.
A vége az lett, hogy az AVIS-nál (neten) béreltünk 12 napra egy kis autót, ami Hyundai i10-es lett. Kicsit ütött kopott volt, de körbefényképeztük, és mikor ezt látták, a pasas jött utánam, és amire rámutattam, azt feljegyezte, majd a férjemmel aláiratta. Az autóban kb. 67000 km volt, ehhez tettünk mi hozzá még 1500 km-t.
A Szaloniki reptéren lévő AVIS irodában nem éppen a legszimpatikusabb ügyintézőt fogtuk ki, de végül nem volt gond.

rollo:
A biztosítást a neten is fizethettem volna, de kp. fizettük a helyszínen (a nemszimpi pasasnál) ami nem 8/nap eur volt, hanem 10/nap eur. És még így is elkérték a bankkártyámat, és befoglaltak 63 EUR-t. icon_sad.gif
Szóval nem teljesen 0-ázós náluk a full biztosítás. icon_sad.gif Mivel leadás után 0-ra hozták ki a kocsit, így a foglalás rendben kiesett a 15-ik napon.

Ám azt a parát, amit én 12 napig átéltem.....hogy nehogy baj legyen a kocsival, a férjem bírja a sok vezetést (a második sofőr - én - 40 EUR + lett volna még, de ez már nem fért bele a 120 EUR-os biztosítás mellé) icon_sad.gif ...nehogy belekössenek leadáskor azokba a sérülésekbe amiket már a felvétel után találtunk az autón, időben visszaérjünk a leadáshoz....és hasonló parák. icon_razz.gif icon_redface.gif

Összegzés:
Az autóbérlés az AVIS-nál 12 napra 461 EUR volt, mentünk vele 1500 km-t, 82 l benzint tankoltunk összesen 137 EUR-ért. A Thesszaloniki reptéren vettük fel az autót, és ott is adtuk le. Érdekes tapasztalás volt, hogy egy külön kis busszal hoztak-vittek a telepre.

Mindez jelentősen megdobta a nyaralásunk költségeit. De nem panaszkodom, mi döntöttünk így, és hálistennek volt miből kifizetni, még ha néha úgy éreztem is, mintha a fogamat húznák... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif valamint jelentős szabadságot adott az autó.

Nagyon bízom benne, hogy a jövőben is lesz lehetőségünk ezt a módszert választani a Görögországon belüli közlekedéshez, ám akkor már tapasztaltabbak leszünk. icon_cool.gif

# 1828
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224511 Üzenet linkje2014-09-14 21:54:46  Válasz a #224498. hsz-ra Előzmény #224498

az avisnél bérlés mit jelent pontosan? onnan kaptad az autót, de mondjuk azon az oldalon intézted, amit nézegettünk, vagy konkrétan az avis saját oldalán intézted?
Hm, bár végül is mindegy: ha a vouchereden rajta van, h 8 eur a nullázó, akkor nyugodtan írj oda, ahol a bérlést intézted, és utána járnak. A különbséget vissza fogod kapni (ha nem is pikk-pakk, kis időbe beletelik), meg vszeg vmi kupont is kapsz.

63 eur: de, nullázós volt. icon_smile.gif ez annyira kicsi összeg, h ennyi egészen biztos, h nem önrész. Hanem pl. biztosíték arra, ha nem ugyanazon az üzemanyagszinten viszed vissza a kocsit akkor levegyék a különbözetet, vagy parkolási bírságra, ilyesmik. De bizti, h nem baleseti önrész. Ezen kár volt idegeskedned, azt hiszem, persze az óvatosságból nem lehet gond. icon_smile.gif

Másrészt tény, ezért jók a kis görög bérbeadók: ott ilyenek nincsenek, szerencsére.

A fotózást tök jól csináltátok, a leírásodból úgy tűnik, mintha azonnali eredménye is lett volna. icon_smile.gif

De akkor végül nem sikerült elrettentően a dolog, ennek örülök. Csak máskor egy egészen picit hamarabb hozzatok döntést. icon_smile.gif

# 1829
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224531 Üzenet linkje2014-09-15 18:38:38  Idézet innen: #224511

rollo írta:
az avisnél bérlés mit jelent pontosan? onnan kaptad az autót, de mondjuk azon az oldalon intézted, amit nézegettünk, vagy konkrétan az avis saját oldalán intézted?
Hm, bár végül is mindegy: ha a vouchereden rajta van, h 8 eur a nullázó, akkor nyugodtan írj oda, ahol a bérlést intézted, és utána járnak. A különbséget vissza fogod kapni (ha nem is pikk-pakk, kis időbe beletelik), meg vszeg vmi kupont is kapsz.

63 eur: de, nullázós volt. icon_smile.gif ez annyira kicsi összeg, h ennyi egészen biztos, h nem önrész. Hanem pl. biztosíték arra, ha nem ugyanazon az üzemanyagszinten viszed vissza a kocsit akkor levegyék a különbözetet, vagy parkolási bírságra, ilyesmik. De bizti, h nem baleseti önrész. Ezen kár volt idegeskedned, azt hiszem, persze az óvatosságból nem lehet gond. icon_smile.gif

Másrészt tény, ezért jók a kis görög bérbeadók: ott ilyenek nincsenek, szerencsére.

A fotózást tök jól csináltátok, a leírásodból úgy tűnik, mintha azonnali eredménye is lett volna. icon_smile.gif

De akkor végül nem sikerült elrettentően a dolog, ennek örülök. Csak máskor egy egészen picit hamarabb hozzatok döntést. icon_smile.gif



Már nem is emlékszem, melyik oldalon intéztem a foglalást. icon_confused.gif A reptéren azonnal észrevételeztük ezt a 8 eur 10 eur dolgot, a nem szimpi pasas azt mondta, hogy ez a tax miatt van. Mi meg jól rábólintottunk. icon_confused.gif

A kártyafoglalás azért is volt furcsa, mert mikor leszálltunk, akkor már odamentünk a pulthoz, és egy magyar családot - akik akkor vették fel az autójukat - megkérdeztünk, és azt mondták, hogy ők a neten foglaltak, ott fizettek, nem fizettek biztosítást, se második sofőrt, és semmiféle kártyafoglalásuk nem volt.

Utólag aszondom, hogy az olcsóbbat is választhattuk volna, de valamiért ennek így kellett lennie. icon_biggrin.gif Az biztos, hogy legközelebb bátrabbak és mindenképp gyorsabbak leszünk. icon_redface.gif icon_cool.gif

# 1830
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224781 Üzenet linkje2014-09-30 22:42:01 

Felkerültek ma este a wizz air jövő nyári görög szigetes járatai, korfu, kréta, rodosz, zante. vannak (még, vagy most..) 22--25-28 ezerért is retúrjegyek, június végére, de júliusra és augusztusra is.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 121 122 123 ... 141 142 143   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu