Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 6106
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dragont
Aktív fórumos
Aktív fórumos
235 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224466 Üzenet linkje2014-09-13 07:22:17  Válasz a #224460. hsz-ra

Szia!
Eddig a képeket és videókat nézegetve ezt gondolom én is amit írtál.Zantéról nézett videókon nagyon sok embert látok ,főleg a hajóval megközelíthető helyeken ,ez riasztó nekem.Mi a fél nyüzsis helyeket szeretjük.A képeket nézegetve Lefkada partjai sokkal szebbek.Nekünk nem lénnyeg ,hogy homokos legyen a part,sőt talán jobban élvezzük a tiszta vizű átlátható parti részeket.Kezdő tengerparti nyaralók vagyunk egyébként.Horvátban voltunk egyszer ,szép volt ,de már akkor tudtam ,nem akarok visszamenni.Az idén Thassoson voltunk és azóta nem tudok leszakadni a Görögországról.Thassos nagyon tetszett ,van mindenféle partja ,homokos ,apró kavicsos,nagy kavicsos ,köves ,sziklás ,minden,nagyon élveztük.Azt mondják Lefkada szebb Thasossotól is.Nincs viszonyítási alapom,de remélem hamarosan lessz!!

# 6107
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gtunde
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224467 Üzenet linkje2014-09-13 08:04:58 

Tavj ugyanebben az idöszakban voltunk Zanten is, a viz ott minden parton lassabban mélyül és homokos emiatt nagyon kellemes meleg(azért mert homokos még nem lesz zavaros,mindenhol áttetsző, kék a viz) kivétel talán csak a kénes vizü Xigia és a Navaghio ott köves, gyorsan mélyül és hideg a viz. Lefkada vize hidegebb (szerintem)
Szóval sok mindent figyelembe kell venni mielött döntessz.

# 6108
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dragont
Aktív fórumos
Aktív fórumos
235 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224470 Üzenet linkje2014-09-13 09:23:21  Válasz a #224467. hsz-ra Előzmény #224467

Az a baj minél jobban beleásom magam a témába annál bizonytalanabb vagyok.Most pl nagyon szép képeket néztem Kefalóniáról is.Lehet a lehetséges uticélok közül rábökök egyre csukott szemmel ,azután már csak ezzel foglalkozom és bízok benne ,hogy eljutok később a többi helyre is.
# 6109
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224473 Üzenet linkje2014-09-13 10:18:01  Válasz a #224470. hsz-ra Előzmény #224470

Lefkada szebb (és minden téren komolyabb) Thassosnál, mondom ezt úgy hogy utóbbi sem épp egy utolsó törpe. Kefalónia vagy Lefkada szvsz természetileg amolyan fej vagy írás: mindkét helyen megvan az a rengeteg sarokpont, ami teljesen egyedülálló a környéken, és ami miatt el kell menni egyszer (vagy többször) mindkettőre.

Zante akkor jó, ha előtte nem voltál a fentiek vmelyikén, és nincs összehasonlítási alapod - ha először mondjuk elmész Kefalóniára és egy évvel később Zantéra, utóbbit lehet hogy már soványkának fogod érezni strandok és természet terén.

De pl. Kefalónián vagy Lefkadán hiába keres diszkónegyedet valaki, mert nincs - így aki inkább szórakozni szeret, mintsem felfedezni azt a helyet ahová érkezett, az viszont ne menjen erre a két szigetre, mert csalódások érhetik.

# 6110
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dragont
Aktív fórumos
Aktív fórumos
235 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224474 Üzenet linkje2014-09-13 10:34:47  Válasz a #224473. hsz-ra Előzmény #224473

Mi nem vágyunk a bulira .40 fölöttiek vagyunk 2 gyermekkel.Azonban csúzda fan vagyok ,talán ezért is akadt meg a szemem Zantén ,hogy itt arra is van lehetőség,na de a mogyoródi se rossz és közelebb van.Motorozni nagyon szeretünk,meg szeretném kipróbálni a motorcsónakozást.
# 6111
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224478 Üzenet linkje2014-09-13 12:51:49  Idézet innen: #224473

viizo írta:
Lefkada szebb (és minden téren komolyabb) Thassosnál,


Ennyire persze csak egy magánvélemény lehet sarkos, nem a tények.
Szerintem mindig javasolt nem csak a legelfogultabbakra hallgatni icon_rolleyes.gif

Mindhárom említett szigeten jártam, Zante kommenttel részben egyet is értek,
de Thassoson sokkal több strand van, mint Lefkadán (a szépség szubjektív), sokkal többféle parttal (igaz, ebben Zante is veri), túrázásra sokkal alkalmasabb, szerintünk a helybeliek is kedvesebbek (ez is szubjektív) és persze olcsóbb is.

+ Főszezonban nem is mennénk legközelebb Lefkadára, heringtábor az augusztusi Thassoshoz képest, hiszen Lefkadán a 95% kb 4-6 strandon osztozik, míg Thassoson ez a szám kb 3x ennyi.

Ez is csak 1 vélemény, az enyém icon_biggrin.gif
Imádom Lefkadát, de nem lehet mindent tényszerűen rangsorolni.

# 6112
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224480 Üzenet linkje2014-09-13 14:39:09 

szia Hidalgo,

Thassos csak és kizárólag abban a kontextusban jött fel, hogy ott már járt a fórumtárs. Ahogyan én is, sőt kifejezetten tetszett is, és nagyon kellemes szigetnek tartom. De a szépség lehet bármilyen szubjektív, bármennyire nem lehet tényszerűen rangsorolni, bármennyire is kedvesebbek a helyiek, vagy olcsóbbak árak (max 10-15%-al, ha egyáltalán), a legtöbb szempontból nem egy kategória a kettő - és akárhány emberrel beszéltem vagy váltottam levelet, kevés akadt, aki ezt megcáfolta volna. Nyilván ha számodra a másik hasonló szintet hoz, vagy az a nagyobb durr, legyen úgy.

A strandok változatossága Thassoson vitathatatlan, de ez nem jelenti azt, hogy jobbak is. Tök jó a Paradise beach vagy a Márványpart, de őszintén: látványban vagy hangulatban a Megali Petrához vagy Myloshoz képes hol vannak? És akkor még szándékosan nem is a legismertebb lefkadai neveket említettem. A kihalt thassosi strandokhoz volt szerencsém néhány éve, amikor a honfitársak nagy része még azt sem tudta hogy hol van ez a sziget, és a sokak által favorizált Golden beachen már akkor egy zsebkendőt sem lehetett leejteni - nem is beszélve Alykiről, ami még durvább zsúfoltság ügyileg.

Én nem ledegradáltam Thassost, csupán jeleztem hogy akinek Thassos tetszett, akkor Lefkadától nyugodtan várhat többet - több élményt, és nagyobb látványt ad.

# 6113
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dragont
Aktív fórumos
Aktív fórumos
235 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224483 Üzenet linkje2014-09-13 18:23:08  Válasz a #224480. hsz-ra Előzmény #224480

Thassos ,mindig a szívem csücske lesz,ha lessz számmra jobb hely ,ha nem .A sziget által szerettem meg Görögországot.A Golden beachen volt a szállásunk,nagyon jó volt ,de tényleg zsúfolt volt ,ALYKIRŐL NEM BESZÉLVE ,de Lefkadán is ez vár ránk ,a gyerekek miatt csak főszezon környékén tudunk menni.Egyébként Vasilikit,vagy Lygiát néztem ki szálláshelyül ,szerintetek???Kb mikor érdemes foglalni jövő évre?Egyébként nagyon köszönöm nektek a sok infót!Szorgalmasan olvasom vissza a hozzászólásokat,egy darabig eltart!
# 6114
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224491 Üzenet linkje2014-09-14 08:17:15  Idézet innen: #224473

viizo írta:
Lefkada szebb (és minden téren komolyabb) Thassosnál


Ezt azért így nem mondanám, hisz a két sziget nem ugyanazt adja. Nekem mindkettő egyformán tetszik. Lefkadán nagyon szép a strandok látványa, de Thassoson meg sokkal szebb a víz alatti világ (nekem pl. ez is fontos). Thassos inkább családbarát (gyerekek miatt), mint Lefkada és akkor még nem is említettem azt a csodás fenyőillatot ami átjárja az egész szigetet. Egyszóval más a hangulata, de egyszer mindkettőt látni kell.

# 6115
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224493 Üzenet linkje2014-09-14 11:49:41 

Eszem ágában nincs ízlésbeli dolgokról vitatkozni, mindenkinek szíve joga mit szeret, de a sokkal szebb víz alatti világra azért reflektálnék, és ezzel talán nem leszek nagyon OFF:





A fenti két lefkadai strandnál népesebb élővilággal én legalábbis a másik szigeten sem találkoztam, pedig ahogy a fentieknél, becsszó ott is mindenhová vittem a pipát és a szemüveget. Ha majd egyszer lesz beszámoló, keresek víz alatti képeket is, emlékeim szerint lőttem azt is párat.

# 6116
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224494 Üzenet linkje2014-09-14 12:19:21 

Majd én offolok, de bántó nem szeretnék lenni!

Az a "viziló" reklám szerintem nagyon sokat levesz az amúgy sem túl jó képek élvezeti értékéből. Félsz, hogy ellopják, vagy csak büszkeség, vagy miért kell?

# 6117
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fordkasanya
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224495 Üzenet linkje2014-09-14 12:20:12  Válasz a #224493. hsz-ra Előzmény #224493

De szeretem ezt a fenti képet,3 hétig itt ébredtem.............................mennék már vissza icon_smile.gif. szerintem(legalábbis nekem) ez egy központi hely Lefkadan,innen minden irányba tudtam indulni időjárás függvényében.Kathisma is csak 2 óra volt (hajóval). Imádom Dessimi beach-et icon_cool.gif
# 6118
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224496 Üzenet linkje2014-09-14 12:59:29 

Kedves szavaid köszönöm Hidalgo (viziló, amúgy sem túl jó képek), a miértje nem bonyolult: sok képem / utazási honlapszövegem / útleíráshoz kapcsolódó szövegem lopták már el és töltötték fel más néven / adták más szájába. Egy idő után gondolom mindenkinél eljön az a pont, amikor azt mondod hogy innentől nincs szabadrablás. Nálam eljött.
# 6119
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224497 Üzenet linkje2014-09-14 13:33:02 

Sanya, Dessimi nálam is simán legjobb strand a keleti parton - lehet hogy M.Gialos fotogénebb, és szélesebb a partmenti föveny, de Dessimi igazi all-rounder. Nagyon kellemes hőfokú és tiszta vízzel, halcsapatokkal, finom helyi frappéval csábít - nyami icon_smile.gif)
# 6120
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kotyi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
119 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224555 Üzenet linkje2014-09-17 12:46:10  Válasz a #224001. hsz-ra Előzmény #224001

Kónyu!

Mindkettő megvolt. Meganissi kétszer is.
Kastoson még sonkakagylónk is volt. Meg szakadó eső.
Gondoltam rád is. Remélem csuklottál. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 407 408 409 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu