Kefalonia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 9151
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Glyntana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224592 Üzenet linkje2014-09-19 19:05:35  Válasz a #224582. hsz-ra

Szia!

Esetleg név szerint ez a vendéglő? Meg még pár Skalaban, ami tetszett? Köszönöm előre is!

# 9152
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hp16
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224606 Üzenet linkje2014-09-20 23:33:53  Válasz a #224582. hsz-ra Előzmény #224582

Ma érkeztünk haza Lassiból,ott árnyékban 29-32fokot mértem a héten,éjszaka sem ment 25 fok alá,ugyhogy annyira még nem szükséges a pulcsi,a nap nagyon perzsel pár óra alatt le lehet égni.
# 9153
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szandika92
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
25 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224612 Üzenet linkje2014-09-21 10:24:13  Válasz a #224454. hsz-ra Előzmény #224454

A Petanihoz levezető útról tudtok valamit? Még mindig le van zárva? icon_sad.gif
# 9154
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
55 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224618 Üzenet linkje2014-09-22 07:35:00 

Szia Glyntana!
Név szerint nem tudom, de ha szemben állsz a tengerrel a vár felé, akkor balra kell menni. Ott az utca végén szintén balra. A kék tábla elég feltűnő. Szőlőlugas alatt van a taverna. icon_smile.gif
Skala: Lehet, hogy a mi hibánk, de olyan hűha tavernát nem találtunk. Mi ettünk a Bozoban pita gyrost, a Sirocoban, az Anna apartmantól balra lévő tavernában. A legfinomabb gyrost Argostoliban ettük a kikötőben. Az igazi görög vendégszeretettel meg itt Assosban találkoztunk, illetve Paralián, mert hazafelé ott aludtunk. Vásárolni Solomonnál vásároltunk, illetve mindkét pékségben. A tengerparton (jobbra, ha szemben állsz a tengerrel) van a Sunrice taverna. Iszonyatosan rendes volt a pincér, mert a vegetáriánus lányomnak csináltak egy pita gyros szerű valamit, pedig nem volt az étlapon. Én kefalóniai pitét ettem, finom volt, míg a férjemék haltálat, de annak az ár-érték aránya nem volt jó. Ha mást esztek, akkor érdemes kipróbálni. Viszont Skalan sehol sem kaptunk "ajándékot", még extra mosolyt sem másodszorra. Amit még hiányoltunk, hogy nem volt reggel lehetőség frappézni. Összességében a legszebb hely, ahol jártunk Görögországon belül, viszont a szolgáltatások terén még van hova fejlődniük. Ja! A Bozo melletti bárban ne igyatok koktélt, mert szörnyű!

# 9155
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Glyntana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224711 Üzenet linkje2014-09-27 16:27:56  Válasz a #224618. hsz-ra Előzmény #224618

Köszönöm a tippeket, jegyzetelek szorgosan icon_smile.gif Várom a hosszabb beszámolót is, remélem fogsz írni icon_smile.gif
# 9156
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
55 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224728 Üzenet linkje2014-09-27 23:14:45 

Szia!
De aranyos vagy! icon_smile.gif Ahol mi jártunk a szigeten: Kako Lagadi - nagyon nehezen találtuk meg, de szuper volt -, Ag. Efimiában csónakbérlés (100 euró volt a 6 személyes üzemanyaggal, nagyon jó volt), Assos-Myrtos kombó - nekünk ez volt a leg -, Argostoli - láttunk tekiket, a kikötőben ettük a legfinomabb gyrost, sétáltunk a főutcán -, Mounda beach, majd Poros előtti beach, utolsó nap Skalan fürödtünk. Nekünk a kavicsos, köves strandok jönnek be, mert sokkal tisztább a víz és bármilyen meglepő, a kavicsokon sem rossz napozni.
Ez a mi kivonatos, szubjektív véleményünk. Lassi, Lixuri, Petani beach és környékük kimaradt, de legalább lesz okunk visszatérni.
Ha kérdésed lenne még, akkor szívesen válaszolok! icon_smile.gif

# 9157
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224733 Üzenet linkje2014-09-28 09:07:33 

Sziasztok!


Mi tavaly voltunk aug. vége-szept. eleje Kefalónián, Lassi Jerry's-imádtuk. Idő hibátlan, szél alig, víz remek. Nem jártunk kiépített strandokra, picike, sziklás helyeken fürödtünk,ahol néha 1-1 helyi görög felbukkant. Az élővilág hihetetlenül szép, és sokrétű. Az id. vez. azt mondta, nem egy kagylós sziget, mi ezt nem így vettük észre, rengeteg kagyló héjat-csiga házat-sünházat hoztunk fel az öblökben.

Autó : helyben béreltünk, még színre is válogathattunk nem csak típusra, és az igazat megvallva ez minden évben így van, előre sosem foglalunk. Átkompoltunk vele Ithakára,igaz a biztosítás itt nem él rá, de mindent bejártunk, szerintem pazar, beleszerettem, akár ide is költöznékicon_smile.gif A kis régészeti múzeum korrekt picike gyűjteménnyel Stavrosban, a hölgy aki ott van lenyűgöző tudással bír. Márha valaki szintén régész érzelmű és beszél valamennyire görögül, többet tud meg,mintha angolul mondja a hölgy:)
Az utak tényleg csúsznak, főleg ott, ahol sok benne a márvány zúzalék,de nekünk nem volt gondunk, nem kell félni, meg ezerrel rohanni sem:) Balesetet mi is láttunk többet, meg vérző lábakat, főleg motorosoknál. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a motor nem jó.

Barlangok: kedden voltunk emlékeim szerint a Mellissani tónál kb. délben,alig volt valaki. Utána a cseppkő barlang jött Drogkaratiban 1 körül, ott sem volt akkor nagy tolongás. Ez a kedd nem biztos, az tuti, nem arra a napra tettük,amikor a magyar irodák mentek.

Étterem: Lassiban mi az Amvroziába jártunk, egy részt mert nekünk ízlett a főztjük, másrészt a Jerry's mellett van, harmadrészt Costas pincérrel kiválóan lehet gyakorolni a görögöt, ő nem az a pincér akihez ha görögül szóltunk, angolul felel:) Amikor nem voltak nyitva, és meglátott minket Costas arra felé őgyelegni, integetett, menjünk, ha éhesek vagyunk összedob egy girost. Nekünk az emberi összetevő is fontos, nem csak a szakács tudása:)

Jó volt látni ezt a sok képet itt, csak sóhajtozom, milyen szép is:) Nagyon örülök, hogy láttam őket élőben icon_smile.gif Sajnálom, hogy útakadályok voltak az idén icon_sad.gif

# 9158
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Glyntana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224738 Üzenet linkje2014-09-28 13:29:18  Válasz a #224728. hsz-ra Előzmény #224728

Kb mi is ezeket tervezzük, nem akarom majd túlzsúfolni az egy hete, nincs értelme icon_smile.gif Assos varázsolt el engem is, még ha csak fotókat láttam is icon_smile.gif
Köszi hogy leírtad ezeket, jó elosztásnak tűnik icon_smile.gif

# 9159
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224739 Üzenet linkje2014-09-28 18:43:53 

Assoshoz egy tipp. Amikor már azt hiszed eleget mentél, és rájöttél, nem lehet a falra felmászni egy jó fotó és a kilátás kedvéért...ne add fel! Ahol a kis település szerű lesz jobbra és látod hogy még kígyózik az út tovább jobbra le ívben kerülve a települést, ott az út bal oldalán van egy lebetonozott , szögletes kiemelkedő valami a dombocska tetején, egy fa a bal oldalán és egy fehéres épület maradvány. Ha oda felsétálsz, lesz egy boltíves kapu, ott átsétálva mesés látvány fogad majd. Csak jól el van dugva a kis hamis:) Kb . ez az a pont,ahonnan majdnem mindenki visszafordul egyébként, és leül az út mellett a fa tövében pihenni. Na ott nézz hátra, ott a dombocska. Azt hiszem van róla fotóm, de nem tudom feltölteni, mert nincs fent semmilyen megosztón...a gépről meg nem tudom feltenni icon_sad.gif
# 9160
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224741 Üzenet linkje2014-09-28 20:17:54  Válasz a #224739. hsz-ra Előzmény #224739

Pedig kíváncsiak vagyunk rá, tedd fel a kepfeltoltes.hu -ra, hogy láthassuk.
# 9161
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224752 Üzenet linkje2014-09-29 07:03:12 

Ok, erőt vettem magamon...feltöltöttem, lássuk, ide ki tudom-e tenni:)
Ez a fa, mellette a "lebetonozott" rész, de csak föntről kaptam le úgy tűnik, ki gondolt arra, hogy 2 év múlva itt leszek, és minden részlet fontos?? icon_smile.gif Az épület nem látszik sehol,amit említettem a fa mellett, de az út jobb oldalán lévő épületek vannak a képen szemben. Remélem ráismertek majd icon_redface.gif [https://kepfeltoltes.hu/view/140929/DSC_7453_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/img]

# 9162
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224753 Üzenet linkje2014-09-29 07:06:50 

Meg volt a próba, nem megy icon_sad.gif Hogy tudom betenni ide, a szövegbe??? Segítsetek... addig még egy próba...a kapu a tenger felől

# 9163
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224754 Üzenet linkje2014-09-29 07:10:16 

Na jó, nem megy icon_sad.gif
# 9164
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224755 Üzenet linkje2014-09-29 08:48:57  Válasz a #224752. hsz-ra Előzmény #224752




Kimásolod a direkt linket a képhez, megnyomod itt a fórumban az Img gombot, bemásolod a linket, majd újra megnyomod az Img gombot, és kész is.

# 9165
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224757 Üzenet linkje2014-09-29 14:38:16 

Bambusznád, köszi, ha most sem megy, akkor nagyon szőke vagyok kép feltöltésileg... na lássuk azt a kapuk a tenger felől. Egy kicsit meredek a terep, de kapaszkodni nem kell épp a földön kúszva, viszont csúszik, jó poros icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 610 611 612 ... 730 731 732   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu