Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1351
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224736 Üzenet linkje2014-09-28 10:21:13 

Én ott helyben, és azóta sem-mostanáig nem vetítettem magam elé a térképet. Teljesen kitöltött a gondolat, hogy ide akár ki is költözne icon_smile.gif Ilyet még nem mondott egy szigetre sem .Ez az én nagy álmom. Kiköltözni. Szinte mindegy is hová, egy tuti, sziget legyen, és ide én is mennék, ha választás előtt állnék, az első 5 helyben lenne:) De ez csak álom. Aztán ki tudja? Lehet hogy egyszer azon kapom magam ott élek és dolgozom:)
# 1352
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224778 Üzenet linkje2014-09-30 18:40:28 

Köszöntünk kedves fórumozók!!!!!!!!Végre sikerült mindent elolvasni,igaz csak az idei évi beszámolókat és azt hiszem máris indulnánk.Jövő szeptember 4.e van kitűzve indulásnak de már rögtön indulnék úgy bevagyok sózva,nembeszélve arról hogy 8.án jöttünk haza Korfuról.Már mindent meg is beszéltem az irodába mi mennyibe kerül/Dolphin/kedves KÓNYU lehet hogy együtt egy időben??????????????mi is cetlizünk nagyon izgi, a párocskám mondja is hogy úgy felkészülök mindenből hogy már menni sem kell.
HÓFELHŐ lehet hogy tájékozatlan vagyok e téren,bár Mi is sokszor bérelünk autót Göröghonba de nem értem mi az a második sofőr-első sofőr és miért függ össze a bérlet árával??
U.I.már azt hiszem elég elcsépelt,de nagyon köszönünk minden jó és rossz élményt-tapasztalatot.Még azért várjuk a továbbiakat is

# 1353
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224779 Üzenet linkje2014-09-30 21:20:52 

Lehet, valamikor olyantájt mennénk mi is.
A második sofőr az én logikám szerint megdrágítja az árat, valszeg annyit jelenthet, hogy normál esetben csak a szerződést aláíró személy ülhet a volánnál!! Ha felváltva vezetnek, az többe kerül!
Gondolom én, bár jogsim sincs, de azt tudom, hogy kényesek a kölcsönzők erre.

# 1354
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224780 Üzenet linkje2014-09-30 21:41:20  Válasz a #224779. hsz-ra Előzmény #224779

így van, pontosan.
# 1355
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224782 Üzenet linkje2014-10-01 06:45:31 

Igen, ez a lényeg, elvileg csak az vezethet,aki nevére szól a kölcsön szerződés. Általában a plusz sofőr nem jelent plusz költséget. Most jelentett, de 4 Eurot nekem megér a két sofőr, volt már rá példa, hogy át kellett vegyem a volánt. Még nem hallottam olyat, hogy büntettek volna, mert nem az vezet,aki szerződött, de én szeretem betartani a szabályokat.
# 1356
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224783 Üzenet linkje2014-10-01 09:35:51  Válasz a #224782. hsz-ra Előzmény #224782

Nem csak büntinél számít, egy esetleges káreseménynél nagyobb jelentősége van.
Ilyen esetben, ha olyan vezette az autót, aki nem az aláíró, és nem volt második sofőr fizetve (vagy ingyenesség esetén jelezve, hogy ő a második sofőr), akkor a teljes kárt meg kell téríteni, nem érvényes rá a biztosítás.

# 1357
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224788 Üzenet linkje2014-10-01 14:30:34 

Na az meg a másik fontos szempont, el is felejtettem leírni, köszönöm, hogy pótoltad hiányosságom icon_smile.gif
# 1358
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224796 Üzenet linkje2014-10-01 19:44:24 

Köszönöm a felvilágosítást,ez által azért nem vettem eddig észre a korábbi esetekbe mert Én nem vezetek csak a Párom.Még egy fontos kérdés számunkra/biztos lesz még az 1év alatt/ha neten bérelünk zárolnak kártyát-pénzt?????mennyit és mi a folyamat???
KÓNYU kedves szívesen csatlakozhatnánk(autó)de úgy tünik négyen megyünk,hacsak nincs akkora autó a kölcsönzőbe,hogy mindannyian elférjünk,bár ujra kellene vizsgázni az Emberkémnek az ottani útviszonyokhoz mivel elég ritkán vezet ennyire kanyargós-szük utcákba,bár itthon a volán mögött keresi a kenyérre valót,minden nap vezet.Érdekes volt az idén is Korfu egyes utcáin,bár Tassoson is simán visszafordultunk az egysávos szembeforgalomba,de a helyiek pillanat alatt elintéztek mindent anyázás nélkül(gondolom)hogy mindenki jól járjon.Biztosan már járt más is hasonló cipőbe,dehát ezért szeretjük a görögöket-Görögországot!!!!!!!!!Írta volt Valaki:hogy ezentul Görögországba fog élni csak 50 hétre jön dolgozni Magyarországra,hát mi is így érezzük.

# 1359
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224797 Üzenet linkje2014-10-01 19:46:53 

Köszönöm a felvilágosítást,ez által azért nem vettem eddig észre a korábbi esetekbe mert Én nem vezetek csak a Párom.Még egy fontos kérdés számunkra/biztos lesz még az 1év alatt/ha neten bérelünk zárolnak kártyát-pénzt?????mennyit és mi a folyamat???
KÓNYU kedves szívesen csatlakozhatnánk(autó)de úgy tünik négyen megyünk,hacsak nincs akkora autó a kölcsönzőbe,hogy mindannyian elférjünk,bár ujra kellene vizsgázni az Emberkémnek az ottani útviszonyokhoz mivel elég ritkán vezet ennyire kanyargós-szük utcákba,bár itthon a volán mögött keresi a kenyérre valót,minden nap vezet.Érdekes volt az idén is Korfu egyes utcáin,bár Tassoson is simán visszafordultunk az egysávos szembeforgalomba,de a helyiek pillanat alatt elintéztek mindent anyázás nélkül(gondolom)hogy mindenki jól járjon.Biztosan már járt más is hasonló cipőbe,dehát ezért szeretjük a görögöket-Görögországot!!!!!!!!!Írta volt Valaki:hogy ezentul Görögországba fog élni csak 50 hétre jön dolgozni Magyarországra,hát mi is így érezzük.

# 1360
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224801 Üzenet linkje2014-10-01 20:21:25  Válasz a #224797. hsz-ra Előzmény #224797

mikor lefoglalod az autót akkor két eset lehetséges: vagy akkor azonnal kifizeted vagy majd csak helyben kell. mindkettő előfordul, ha kis helyi kölcsönzőtől bérelsz szinte kizárólag az utóbbi fordul elő.

Zárolás (ami ugye azt jelenti tulképp, h van önrész baj esetén) szintén megeshet; ez is cégfüggő. El kell olvasni a foglalás előtt, hogy az adott cégnél az önrészmentesség már be van építve az árba, vagy nincs és külön kell megfizetni.

# 1361
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dhcodoki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224813 Üzenet linkje2014-10-02 11:06:14  Válasz a #224688. hsz-ra Előzmény #224688

Szia Hofelho!
Én is köszönöm az írásod. Jó volt olvasni soraid. icon_smile.gif

Milyen időtök volt így szeptember első felében?? Két hétre mentetek??

# 1362
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224819 Üzenet linkje2014-10-02 15:19:26 

Szia dhcodoki!

Köszönöm kedves szavaidat .

Két hétre mentünk. Az idő kiváló volt. Az első héten láttunk ugyan felhőket, de megálltak a hegygerincen. Második héten már beljebb kúsztak, árnyékoltak, volt hogy a vízből nem jöttem ki, amíg a nap előtt ácsorgott, mert a széltől nagyon fáztam volna:) Egyébként meleg volt. Nem tudom hány fok, de 28-30 bizonyosan, csak a szél miatt nem érezni, hogy milyen meleg is van valójában.
A víz kellemes volt, bár szerintem a második héten már kezdett hűlni. Vagy csak én lettem fázósabb icon_smile.gif
A szélért és a második hét néha előkerülő felhőiért én hálás voltam, jó volt benne kirándulni és autózni. Ha lehetne vinném magammal mindenhová icon_smile.gif

# 1363
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224874 Üzenet linkje2014-10-05 18:20:34 

Sziasztok!
Soha nem jártunk még Karpathoson.Kos,Rhodos felváltva,néha Korfu hosszú évek óta,és ez nagyon bevált.Mindíg motorral(robogóval) közlekedtünk.És mindíg el is jutottunk oda ahová akartunk,kivéve az idén Kos-on a Cavo Paradise Beach-ra de az már tényleg terepjárónak való út.Kérdésem az lenne:bérelt-e valaki robogót(50/80ccm),ha igen hol és nagyjából mennyiért.Valamint mennyire lehetett használni az úgy sejtem eléggé hegyes-völgyes szigeten.Jövőre szeretnénk felfedezni Karpathos-t.
Köszi:Tib

# 1364
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dhcodoki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224884 Üzenet linkje2014-10-07 00:49:25 

Ez a robogó bérlés engem is érdekelne.... reméljük valaki válaszol.. icon_rolleyes.gif
# 1365
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224885 Üzenet linkje2014-10-07 09:17:38  Válasz a #224884. hsz-ra Előzmény #224884

Az idei hozzászólások között volt szó motor/robogó bérlésről, reméljük, valaki visszaolvas. icon_wink.gif
Volt sokszor szó a kölcsönzőkről is (bár többnyire autós témakörben), érdemes az index fórumát is átolvasni, és még korainak tűnhet, de tájékoztató jellegű információkért felvenni a kapcsolatot a kölcsönzőkkel + gugli barát is elég szép listát ad a karpathosi lehetőségekről.

Annyira talán nem is a szerpentin és a hegyek-völgyek lesznek zavarók, hanem az esetleges szél.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 90 91 92 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu