Utazási irodák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 6571
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224681 Üzenet linkje2014-09-25 14:41:42  Idézet innen: #224678

[quote="teketoria"]Amúgy pedig minden eddigi utunk során az i.vez. csak az irodáknak hajtja fel a lóvét a fakultatívokra emberek toborzásával. Egyebet se csinálnak csak a nekik jattoló, vagy érdekeltségükbe tartozó éttermeket ajánlgatják.

Hát igen, ez többségében így van. Ehhez viszont nem kell rossz idegenvezető, mert a jók ugyanezt teszik. Bár szerencsére nem mindegyik egyformán. Találkoztam olyannal is, aki nagyon jól "vezette" a kirándulásokat, sok érdekességet mesélt, de egyébként inkább nem kértünk belőle. Amúgy meg nekem aztán ajánlgathat bármelyik id.vez. akármilyen helyet, ha kipróbálom és nem jön be, akkor lehet még akár "10 % kedvezményt ajánló", akkor is mellőzöm. Sokan viszont, akik nem túl tapasztaltak, vagy esetleg kényelmesebbek, képesek 1-2 héten keresztül az ajánlott helyeken enni, vásárolni, így még összehasonlítási alapjuk sincs.
Én 21 év alatt összesen 3 idegenvezetővel kapcsolatban tudok pozitívan nyilatkozni (igazából 2 + 2 db fél). A negatív rekordot nálam az egykori Eurotours egyik idegenvezető párosa nyerte.
Nekünk igazán kritikán aluli szállásunk egyszer volt, az Aeolus-nál, csak éppen magyar nyelvű idegenvezető hiányában nem igazán tudtunk reklamálni. Viszont velük soha több sehová!

# 6572
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224684 Üzenet linkje2014-09-26 09:00:11 

A busz meg a szállás állapotát azért hoztam fel, mert arra akartam rávilágítani, hogy van olyan dolog amit könnyen kivédhetsz (pl. idegenvezető nemtörődömsége) és van olyan amit nem. ÉS ha már elmegy az ember nyaralni mért ne tenne meg mindent az ügyben, hogy jól érezze magát?

A kabócás dolog meg csak példa arra, hogy vannak olyan utasok akiknek teljesen mind1 milyen a szállás, hisz a legkisebb apróságot is felfúják, hogy háborogjanak ahelyett, hogy élvezzék az utat. Pl. idén Kefalónián a renieri apartmanra írták, hogy van szúnyogháló, én külön rá is kérdeztem az irodánál, és ott is mondták, hogy van. Persze mire kértünk a szobák többségén nem volt, és az volt rá a válsz, hogy azokra nem lehet felszerelni, ami marhaság, mert simán lehetett volna, de most ilyen miatt kellett volna bosszankodom ahelyett hogy élvezném a nyaralást?

# 6573
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224786 Üzenet linkje2014-10-01 10:54:05 

Sziasztok!

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én már tűkön ülök és nagyon kíváncsian várom az irodák jövő évi buszos ajánlatait.
Nagyon remélem, hogy lesznek szép új úticélok, amiből lehet válogatni, mert egy-két kivételtől eltekintve eléggé egysíkú az irodák kínálata, és vannak helyek, amit soha nem választanánk.....
Esetleg valaki hallott-e már valamit ezzel kapcsolatban ??? icon_biggrin.gif

# 6574
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224795 Üzenet linkje2014-10-01 19:02:30 

Sajnos új ajánlatokat évről évre csak elvétve látni. Amig megtelnek visszajáró vendégekkel a mostani uticélok addig az utazási irodák nem fognak kockázatot vállalni.
# 6575
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224803 Üzenet linkje2014-10-01 21:25:21 

Theia!
Ma kétszer is végig olvastam a Thassosról szóló beszámolódat. Nagyon tetszett! Olyan ízesen írtad le, hogy szinte ott éreztem magam. A számban éreztem a finom ízeket. Látszik, hogy időt és fáradtságot nem kímélve állítottad össze. Mindenre kiterjedő, összeszedett írás volt. Engem különösen is érdekelt, mivel már évek óta tervezünk egy thassosi utat, de eddig sajnos még nem jött össze. Beszámolód elolvasása után még inkább megerősödött bennem a gondolat, hogy ide el kell jutnom. Köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt a csodás élményt!

# 6576
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224807 Üzenet linkje2014-10-02 00:26:35  Válasz a #224795. hsz-ra Előzmény #224795

Dobaki2 !
Igen, ettől félek én is, hogy az irodák továbbra is csak a nekik " jól bevált" helyekre utaztatnak, amik között -valljuk be- elég sok "lerágott csont" van.
Elsősorban az olcsó árak miatt vonzóak ezek az utak, de van az utazóknak egy széles rétege, akik már régóta vágynak új úticélokra, nem a megszokott Sarti-Paralia és társaira.
Sokan csak a tengerparti pihenés miatt mennek, de sokan vannak olyanok - én is közé tartozom - akik szerelmesek Görögországba, és minél többet szeretnénk látni belőle, érdekes helyekre eljutni, nem pedig a parton feküdni egész nap.
Szóval, reménykedem, hogy jövőre lesz valamelyik irodának egy nagy durranása. icon_smile.gif

( Ha jól emlékszem, idén Thassoson Ági, az idegenvezető mintha említett volna valami olyasmit, hogy jövőre új úticéllal jelentkezik majd az Apollon Travel. Kíváncsian várom, így lesz-e. )

# 6577
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224808 Üzenet linkje2014-10-02 00:32:01  Válasz a #224803. hsz-ra Előzmény #224803

Gudli!
Nagyon szépen köszönöm a kedves szavaidat. icon_smile.gif
Igyekszem mindig minden fontos infót közölni, hogy ezzel segítsem a többi fórumost.
A nyaraláskor még jegyzetelni is szoktam, a párom csak mosolyog rajta. icon_smile.gif

# 6578
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224809 Üzenet linkje2014-10-02 05:57:04 

Én is el tudnák képzelni pl del vagy kelet görögországi szervezett uticélokat. Gondolok itt arra, hogy nem kellene Tolo magasságában megállni, vagy egészen a török határig is lehetne menni. Ha a buszok el tudnak menni pl a spanyolokhoz mintegy 2000 km távolságra,akkor görögországi uticélokban is lehetne ilyen vagy hasonló távolságú cél. Talán csak Zakintos van hasonló távolságban.
# 6579
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224811 Üzenet linkje2014-10-02 09:05:43  Válasz a #224807. hsz-ra Előzmény #224807

Az Apollonnál idén is volt két új célpont, busszal Nea Plagia, és repülővel Karpathos. Mivel mi is szeretünk új helyeket megismerni bevállaltuk Nea Plagia-t, és nem bántuk meg, nekünk nagyon bejött, ráadásul - amit mostanában annyira nem tapasztalok náluk - a szállással is maximálisan elégedettek voltunk. Sajnos náluk inkább a szállások számának leépítése jellemző - persze kivéve Paraliat és Sartit -, így meglepne jövőre is új úticél, de legyen igazad Theia icon_smile.gif.
# 6580
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224812 Üzenet linkje2014-10-02 09:24:14 

Igen, én is így gondolom, hogy az Apollonnál érezhető ez a leépítéses dolog, kezdenek ráállni az olcsóbb helyekre, biztos,ami biztos alapon. icon_sad.gif

Olyan jó lenne valahol délebbre, ahol rengeteg látnivaló van a közelben, vagy esetleg egy olyan szigetet is el tudok képzelni busszal, ami eddig nem volt még a magyar kínálatban és közel van a szárazföldhöz komppal. Például Skopelos, Skiathos icon_smile.gif

( Álmodj királylány icon_biggrin.gif )

# 6581
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224815 Üzenet linkje2014-10-02 14:03:07  Válasz a #224812. hsz-ra Előzmény #224812

Én szívesen bevállalnám Zantét is busszal, de sajna oda az Apollon csak repülővel megy. A Grand ugyan megy busszal, de az ő buszoztatásuk nálam max. 2-es osztályzatot kapott -újabb buszok ide vagy oda -, amit őszintén sajnálok, mert a szállásaik viszont jók, és ami náluk még pozitívum, hogy te választod ki, hogy melyik szobában akarsz lenni. Van még egy iroda, ami az Olymposi Riviérán kívül megy Zantéra (most nem ugrik be a neve), és nagyon dicsérik a buszait, de elnézve az árakat, ő nem a mi pénztárcánkhoz mért iroda. Mondjuk Zantétól amúgy is fázom a sok angol miatt, de azért egyszer megnézném a szépségeit.
Úgy veszem észre, hogy egyre korábban jönnek ki az irodák az ajánlataikkal, úgyhogy talán már nem kell sokat várni, hogy megtudjuk, lesznek -e új desztinációk a következő nyáron.

# 6582
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224816 Üzenet linkje2014-10-02 14:26:38 

Osztom a véleményeteket, bár nekem még van olyan hely, ahova nem jutottam el a buszos kínálatból, de valami újat , valami olyan helyet, amit eddig egy iroda sem indított még busszal, jó lenne kipróbálni. Valami jó távoli, eldugottabb, kis igazi Görög helyet...
Én még csak Apollonnal , Anettékkal és a "csodás"Dias -al utaztam eddig, 3 nap múlva kipróbálom a Grandot is. Aztán ha hazajöttünk, elkezdek lassan tervezni jövő nyárra icon_smile.gif

# 6583
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224817 Üzenet linkje2014-10-02 14:43:48  Válasz a #224816. hsz-ra Előzmény #224816

Szia Ágica!
De a jó eldugott, igazi görög helyre nem a lányokkal mennél, ugye? Gondoltam Rátok N. Plagián. Lehet, hogy a kamasz lányaitok unatkoztak előszezonban, de nekünk júli vége felé esténként már túl sok ember volt a sétányon.
Jól emlékszem, Marmarasra veszitek most az irányt - már a Grandról következtetve? Csak legyen jó időtök! Mindenesetre jó pihit, érezzétek jól magatokat! Ha süt majd a nap - mert miért ne sütne! -, légyszi küldj belőle egy keveset ide felénk is icon_smile.gif (gyrost Marmarasról nem kérek, 3 éve még nem sikerült olyan igazi finomat találni icon_sad.gif )

# 6584
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224818 Üzenet linkje2014-10-02 14:50:24  Válasz a #224812. hsz-ra Előzmény #224812

Egy ilyen Skopelos, Skiathos-t én is szívesen látnék, hisz gyönyörű, iroda ide nem visz, és busszal is elérhető, vagy Evia sziget. icon_smile.gif
# 6585
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224822 Üzenet linkje2014-10-02 15:54:41 

Én minden évben megkérdem Apollónékat: Skopelos? Skiatos? Naaaa,mit szóltok??? De azt szólják hogy nem icon_sad.gif
Már múlt héten is érdeklődtem, terveznek-e új uticélt jövőre, netán Skopelos-Skiatos...annyit feleltek, novemberben tudnak rá válaszolni.
Remélem lesz új icon_smile.gif Repülős is, buszos is:)
Evia nekem úgy rémlik pár éve még szerepelt a kínálatukban...busszal...aztán kivették. Jól rémlik?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 438 439 440 ... 466 467 468   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu