Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1366
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224894 Üzenet linkje2014-10-07 14:36:05 

Mi 2010-ben béreltünk motort, egy 200ccm-s Kymco-t. Ez~20€ körül volt egy napra. Bár motorral mentünk le, így elviekben nem lett volna rá szükség, de akkor még nem volt kész az Olymbosba vezető út és nem akartuk a miénket használni azon a szakaszon.

Az 50 vagy 80ccm-s motort itt én egy kicsit kevésnek érzem, bár kompromisszummal megfelelhet ez is. Hozzátéve, hogy anno mi is ekkora (80ccm) robogóval jártuk be többször is Rodoszt és Kos szigetet. De Karpathos szigeten kicsit keményebbek a hegyes szakaszok, így ott egy nagyobb motor bérlését javaslom. Akitől béreltük elég laza figura volt, a leadásnál rá sem nézett a motorra, csak kérdezte, hogy minden ok-e?

Veszélyforrásként megemlíteném, hogy több helyen is sziklaomlások vannak, ezek után kisebb-nagyobb törmelékek lehetnek az úton. Amúgy az úthálózat jó.

# 1367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224898 Üzenet linkje2014-10-07 18:14:26 

Szia Kicsizsizs!

Jövő évre mi is a Seven stars hotelt néztük ki Pigadiában. megszeretném kérdezni, hogy gyalogosan mennyire van a hotelhez legközelebb lévő strand? Milyen homokos, kavicsos?

Köszi!

# 1368
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224905 Üzenet linkje2014-10-08 10:48:06 

# 1369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsizsizs
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224908 Üzenet linkje2014-10-08 14:57:55 

Szemag: a legközelebbi strand az, ami a szupermarket alatt van, kb 5 perc séta. Annyi, hogy visszafele emelkedőn kell menni, de nem megerőltető szerintem. Az homokos strand (de csak ott a bolt előtti rész), bár megmondom őszintén nekem a főváros strandjainak egyik része sem tetszett icon_sad.gif Mi mentünk mindig máshova kocsival, de ez csak az én véleményem, biztos sok embernek meg az tetszik! Ettől függetlenül nem keresnék másik szállást ha újra mennék oda, minden szuper volt, nagyon jó helyen van.
# 1370
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224912 Üzenet linkje2014-10-09 11:20:15 

Kedves Kónyu remélem nem elrettentés céljábl jelölted be a vídejóót???????hogy ne menjünk szeptemberbe,amúgy Korfu városában is volt hasonló idén szept.2-án ami nem volt kellemesen nyári zuhé,kellett volna kabátka ha van nálunk de szerencsénkre 1 óra alatt minden nyoma eltünt és ismét jött a kánikula vagy még rosszabb dús párával összefogva.Azért minket sem vajból gyúrtak össze szerencsénkre,de főleg nem szegi kedvünk holmi esőcske :DReménykedünk hogy így is marad,még eddig egy évben sem szorított be az idő a szobánkba,de leginkább azért mert úgy indulunk útnak hogy
garantált a jó idő hisz Mi megyünk!!!!!!!!!!!! icon_wink.gif
Mindenki egyetért????????????A továbbiakba is csak ilyen időt kívánunk Mindenkinek
Nagy izgalommal készülünk már!!!!!!!!! icon_rolleyes.gif

# 1371
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224913 Üzenet linkje2014-10-09 13:57:03 

Szerintem ez inkább amolyan érdekesség, hisz azért vajuk be őszintén ilyen esőzéssel nem mindenki találkozik Görögországban. Amúgy a sziget gyönyörű, és kezdek elbizonytalanodni, hogy jövőre Korfu vagy Karphatos legyen a cél. icon_smile.gif
# 1372
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224922 Üzenet linkje2014-10-09 23:33:13  Válasz a #224913. hsz-ra Előzmény #224913

Kedves Ildikó!
Természetesen csupán érdekességként linkeltem a videót, elrettenteni már csak azért sem akartam senkit, mert mi is akkor készülünk a szigetre icon_smile.gif Mivel mi kb. 20 éve egy kivételével mindig május végén-júni elején megyünk Göröghonba, van némi tapasztalatunk mindenféle időjárásról, és mindegyik időjárás ellenkezőjéről is, és még sosem riasztott el semmi sem icon_smile.gif Idén is volt Kefalonián viharos napunk embertelen széllel és méteres hullámokkal, egész napos esővel, ki is élveztük a látványukat. Korfun is volt anno egy asztalokat dobáló napunk éjszakai villámlás-özönnel, Lefkadán pedig olyan zivatar volt anno 2000-ben az utcsó napunkon, hogy a 30 méterre lévő telefonfülkéig sem tudtunk elrohanni icon_smile.gif Egykor Thassosra érkeztünk úgy, hogy egy hétig esett az eső előtte, a buszunk 1 órát állt az úton a megérkezésünk előtt közvetlenül, mert a hegyről egy hatalmas sziklát mosott az útra a zuhi. Sartira meg vagy 15 éve akkora esőzések után érkeztünk meg, hogy mindenfelé picurka békák ugrándoztak a parton, azóta sem értem, mit kerestek a sós víz közelében icon_smile.gif Szóval minket az idő már nem tántorít el semmitől, max jön a B-terv. Itthon is mindig kirándulunk, legutóbb a Bükkben 4 nap kánikula után 4 nap kora tél jött, ronggyá ázva is kirándultunk icon_smile.gif
Maci!
Ez nem lehet kérdés: KARPATHOS!!!!
És bocsi, ha nagyon off voltam icon_smile.gif

# 1373
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224927 Üzenet linkje2014-10-10 10:12:13 

Ez a beszéd!!!!!!!így kell hozzáállni csak pozitívan,valóba kissé kellemetlen az eső a tengerpartján de annak is megvan az érdekessége,különleges látványa-élménye!!na persze ha nem a nyaralás teljes periodusában tart,ami szerencsére igy is van.

Maci:szerintem mindkét sziget egy csoda,csak meg kell látni a szépséget- nemcsodálom hogy hezitálsz,tehát! mindkettőt be kell barangólni icon_wink.gif

# 1374
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224938 Üzenet linkje2014-10-10 18:31:43  Válasz a #224927. hsz-ra Előzmény #224927

Igen ám, csak Korfura bármikor eljuthat, Karpathosra meg most nyílt jó lehetőség irodával menni! Pár éve én is 2 sziget közt gondolkodtam, az első opció Skopelos volt, de akkor vitt először Kefaloniára a Grand Tours, és ez utóbbi mellett döntöttünk. Következő évben megszűnt az Aeolusnál Skopelos, így utólag okoskodva akkor inkább Skopelosra kellett volna mennünk, és utána Kefaloniára! Persze ezt nem tudhattuk előre, de Korfu ezer éve létezik egy csomó irodánál, oda bármikor utazhatsz, Maci!!
Szóval: Karpathos!!!!!! icon_smile.gif

# 1375
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224941 Üzenet linkje2014-10-10 19:21:50 

Sznori az milyen Karphatos öbleiben? olyan, mint bárhol bárhol Görögországban?
# 1376
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224950 Üzenet linkje2014-10-11 11:34:28 

Halak vannak, láttam murénát is, de sünt pl. alig. 1 db élő példányt láttam. Sünházat kettőt tudtam összeszedni két hét alatt, azok is olyan aprókák. Csigaházat és kagylót a parton szedtem, jó ha vagy 3-ért merültem. Nem volt széles spektrumon a kagyló és csigaház felhozatal sem, 1-2 típus volt. Nem volt rákpáncél- meg élő rákkal sem sokkal futottam össze, sem tengeri csillag vagy színes vizi növények.Vannak helyek, ahol nyüzsögnek a halak, de olyan is van, ahol vadászni kell őket. Lehet hogy csak én nézelődtem "rossz" helyeken, de szerintem nincs annyi vizi látnivaló , mint a többi szigeten ahol eddig jártam. Kivéve persze Thírát, ott még ennyi sem volt:) Ennek ellenére Karpathos nálam az első 5-ben van, gyönyörű sziget icon_smile.gif
# 1377
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224960 Üzenet linkje2014-10-11 20:16:53 

JOgos-jogos(Kónyu)
A gyüjtögetéssel csak az a baj hogy nemlehet kihozni az országból semmit(Maci)ja és ha a csomag súly magas lesz igen sokba kerül.
Azért itt lehetne már az idő hogy induljunk,Mi már felkészültünk icon_wink.gif

# 1378
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224964 Üzenet linkje2014-10-11 22:59:42 

Ja icon_wink.gif egy kérdés:ha tudja valaki a Pigadia/Dolphin apartmanba melyik emeleten vannak a 4 fős szobák-apartmanok,milyen a felszereltség?köszke
# 1379
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Veria
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224974 Üzenet linkje2014-10-12 14:02:31 

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,hogy Pigadiában a Dolphin apartmanban a 2-3 fős szobák emeleten vagy földszinten vannak-e. Előre is köszönöm!
# 1380
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224994 Üzenet linkje2014-10-13 23:24:40  Válasz a #224974. hsz-ra Előzmény #224974

Még az iroda sem tudja, kivel kötnek szerződést jövőre, korai az emeletekről érdeklődni!! Én is megkérdeztem a napokban az irodában, hogy hol vannak a 2-ágyas apartmanok, de ezt a választ kaptam. Nem tudni, melyik szintet veszik ki, vagy netán az egész házat, vagy egyáltalán kiveszik-e a Dolphint így vagy úgy!! Még bőven ráérsz érdeklődni ez iránt, ha meghirdetik a jövő évi utakat!!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 91 92 93 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu