Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 691
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224887 Üzenet linkje2014-10-07 10:31:52  Idézet innen: #224886

henry írta:
a helyi idegenvezetői tájékoztatás(leszámítva, hogy a helyi tömegközlekedésről és kirándulóhajók kapitányainál való közvetlen foglalás, sőt alku lehetőségéről szó nem esett) ... Azt nem szabad felróni, hogy a szerintem egyébként drága fakultatív kirándulások helyett, a saját üzletét rontva, nem tájékoztat a helyi olcsóbb lehetőségekről. .


Szerintem viszont fel szabad róni. Egyrészt, ha az adott idegenvezető kifejezetten jó és felkészült, akkor rengetegen fogják őt választani, hiába drágább. Ehhez persze kell tudás és üzleti érzék is. Ha csak utóbbi van, az átverés-szagú lesz, ha csak előbbi, akkor nem tudja "eladni" magát. Ha mindkettő van - akkor szerintem mindkét fél jól jár.

Ha pedig alapvető információkat nem mond el (pl. buszközlekedés) csak azért, hogy a saját malmára hajtsa a vizet, az inkorrektség. Különösen, ha netán akkor is hallgat, ha egy utas rákérdez.

(És mindezt most általánosságban írtam, nem bármilyen idegenvezetőre célozva!)

# 692
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224891 Üzenet linkje2014-10-07 13:26:54 

Most hogy így olvasom amit írtok...én sosem találkoztam még olyan idegen vezetővel, aki elmesélte volna, hogy a helyieknél/kapitánynál befizetve olcsóbb, vagy elérhető egyéb túra/hajóút/akármi.
A helyi tömegközlekedést viszont mindíg elmondták. Volt aki magától, volt aki kérdésre felelve, olyan is volt aki osztogatta a menetrendet, és szólt, hogy szept. x -edikén változik, aki kér jelezze, hoz.

# 693
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225050 Üzenet linkje2014-10-20 11:05:18 

Az idén az "I" oszlopból (repülős, apartman) volt aki Olymposz-t vagy Chalkidiki-t kapott? Esetleg Bulgáriát?
# 694
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225051 Üzenet linkje2014-10-20 13:02:37  Válasz a #225050. hsz-ra Előzmény #225050

szia Macig

tavaly felhívtam egy IBUSZ irodát és ott az ügyintéző megsúgta hogy Olimposzi riviérát ill.chalkidikit nem szokták adni a repülős apartmanos tombolánál. mert oda menetrendszerinti járat megy ,és arra előre kellene foglalni.
gondolom ez a tombola a megmaradt charterekre érvényes ,azokat sorsolják ki.
ill .még annyit sikerült itt a fórumon a lányokkal kideríteni hogy a legelső turnusnál tutti nem kapod meg Bulgáriát ,mert oda csak későbbi időpontban megy gép.
(ezt azért tudom mert én is jövőre a tombolára készültem, és bulgáriát mindenképp el
akartam kerülni , úgy hogy ne kelljen ráfizetnem a kizárásért , )
végül az élet másként hozta, jövőre Rodos lesz. ez már tutti ,meg van a rep.jegy és a szállás is .

remélem tudtam segíteni ,üdv
gémike

# 695
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225052 Üzenet linkje2014-10-20 13:15:52  Válasz a #225051. hsz-ra Előzmény #225051

na mikor mentek rodoszra? szintén zenész egyébként. icon_smile.gif
# 696
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tallér
Aktív fórumos
Aktív fórumos
456 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225054 Üzenet linkje2014-10-20 19:40:05 

Ez igen Gemike ez hamar ment hogy már le is van foglalva!Magán szervezés?Lehet én is jövőre repülős tombolára megyek már ha lesz egyáltalán még.Bár még meglátjuk mert én szeretnék már egyszer 2 hetet eltölteni.
# 697
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225059 Üzenet linkje2014-10-21 06:53:50  Válasz a #225054. hsz-ra Előzmény #225054

szia Tallér

igen félig, annyit mondták már a fórumon rolloék a magán szervezést, a
rep.jegy a wizz-.től van , a szállás meg a tui.-nál foglaltam, így nagyon kedvezőre jött ki
nagyon nagyon sokat spóroltam.
hát igen , jó is lenne egyszer 2 hete eltölteni valahol, még én sem voltam, nekem is régi álmom.
idén rákérdeztünk a fórumon de a med.tombolánál nincs 2 hetes lehetőség.

üdv
szép napot
gémike

# 698
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pusedly
Aktív fórumos
Aktív fórumos
80 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225063 Üzenet linkje2014-10-21 20:45:01 

Sziasztok!!!!
Mi is nagyon vágyunk egy 2 hetes nyaralásra, csak sajnos a munkahely nem túl partner ebben icon_smile.gif. Azt mondják, hogy akit 2 hétig tudnak nélkülözni egyhuzamban, arra nincs is igazán szükség.
Szóval marad a kétszer 1 hét nyaralás. icon_smile.gif

# 699
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225574 Üzenet linkje2014-12-07 18:45:56 

Sziasztok!
Szorgalmasan olvasgatom a topikot...szinte biztos,hogy jövőre rápróbálkozunk egy repülős apartmanos tombolaútra.Főszezoni utazók vagyunk.Bulgáriát mindenképpen el szeretnénk kerülni,őszintén szólva szívesen visszamennék Krétára,de a többi szigettő l sem esnék kétségbe.Azt kérném,ha van valaki,aki a tombolaút során NEGATIV tapasztalatot szerzett(olyasmire gondolok,ami a tombolázással függ össze,nem másra!)írja már meg nekem.Jó lenne tudni,milyen gondok fordulhatnak elő.hogy eldöntsem,bevállalható-e a gond...előre is köszi

# 700
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vadevezõs
Aktív fórumos
Aktív fórumos
373 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225575 Üzenet linkje2014-12-08 04:58:59 

Szia! Egészségügyben nyomod?Nekem is azt mondják mindig,Eddig tart az út és kész a kedvedért nem indítanak külön járatot hazára.Volt már olyan majdnem haza rendeltek.
# 701
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pusedly
Aktív fórumos
Aktív fórumos
80 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225578 Üzenet linkje2014-12-08 10:47:37 

Kedves Miskolciutas! Nálunk semmilyen negatívum nem volt egyszer sem. Eddig kétszer tomboláztunk az utolsó kategóriással (***/**** szálloda). Mallorcán és Szicíliában voltunk. Mind a kétszer közvetlen tengerparti, tengerre néző szobát kaptunk. Az ellátás szuper volt, és a kiszolgálás is. Ennél a kategóriánál nagyon megéri kérni a félpanziót. 2012-ben már egyszer voltunk Mallorcán, nem tombolával, és akkor többet fizettünk, és közel sem volt annyira jó a szálloda. Mi mindig kizártunk kettőt, ahová nem akartunk menni, és Törökország benne volt, ott a 3 csillagos Kleopatra hotelt adják.

Kedves Vadevezős! Autóipar icon_smile.gif Gyógyszeripar icon_smile.gif

# 702
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225582 Üzenet linkje2014-12-08 19:37:33 

szia pusedly!
Kösz az infót...azt a kategóriát is nézegetem,tetszene nagyon,de Görögországba is szívesen mennék már-idén máshol voltunk,nem tengerparton,így már várom...még van egy hónapnyi idő tanakodni.Csak nézem,hogy milyen sokan már be is foglaltak,szerintem ez a része a tombolának(főszezon,repülő) nem annyira kapós-ráadásul,2-3 hét is szóba jöhet nekünk julius közepén,én már végig szabin vagyok aug. közepéig.Mondjuk Szicília nagyon jó lenne,a török riviérán már voltunk,pontosan a Kleopátra parton,nagyon érdekes hely!Mallorca is jó,és talán a Costa del Sol a negyedik,ha jól emlékszem,abban a pakkban...hát,az sem semmi...na majd alszunk még rá!

# 703
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Lerana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225675 Üzenet linkje2014-12-16 17:54:06 

Sziasztok!

Remélem 2015-ben is folytatódik ez az akció. Mi repülővel apartmanba mennénk önellátással augusztus végén - szeptember elején.
Szívünk csücske lenne Rodosz vagy Kréta. A szárazföldet nem szeretnénk, de ahogy olvastam oda repcsivel nem is szoktak berakni. Ha lehetne akkor talán a görög szigetekre szűkítenénk a lehetőséget, bár én Korfun már jártam és szívesen mennék egy számomra ismeretlen helyre icon_smile.gif

# 704
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pusedly
Aktív fórumos
Aktív fórumos
80 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225697 Üzenet linkje2014-12-18 21:22:08 

Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak változtatni a mediterrán tombolán. Remélem lesz egy kis változtatás a helyszínek terén is.
# 705
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225700 Üzenet linkje2014-12-19 02:57:21 

Tavaly dec.12-én tette fel az Ibusz az oldalára a tombolát. Nagyon remélem, hogy csak késésben vannak.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 46 47 48 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu