Utazási irodák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 6616
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Munyika20
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224946 Üzenet linkje2014-10-11 02:43:42 

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy mit tanácsoltok, hogyan vagy hol lehet olcsón repülőjegyet foglalni Athénba? Kitaláltam, hogy télen egy barátommal elmennénk kicsit várost nézni...egyrészt azért, mert kíváncsi vagyok a téli Görögországra, másrészt ilyenkor talán nincs annyi turista, és nem aszalódnék szét a napon, miközben az Akropoliszt csodálnám. Egy hosszú hétvégére gondoltam 3-4 napra januárban vagy februárban...szállás az lenne, egy görög barátom jóvoltából, így tényleg csak a repülőjegy áráról van szó, ebben a témában viszont nem vagyok jártas, mert még soha nem repültem sehová...a neten nézegettem, de olyan árakat láttam, hogy az elképesztő (130.000ft-tól felfelé)...mit gondoltok ez reális, vagy érdemes az utazási irodáknál érdeklődni, vagy ők nem foglalkoznak csak repjegyekkel? Valakinek van valami ötlete? Előre is köszönöm a segítséget! icon_smile.gif
# 6617
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Egér1111
Aktív fórumos
Aktív fórumos
82 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224965 Üzenet linkje2014-10-12 00:07:23 

# 6618
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225066 Üzenet linkje2014-10-22 15:03:05 

Sziasztok!

Utazott már valaki a Palm Travellel? Mik a tapasztalatok, amennyiben igen?
Köszönöm szépen!

# 6619
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225082 Üzenet linkje2014-10-24 21:35:20 

A holidaylinesnek fölkerültek a 2015ös ajánlatok a honlapra:)
# 6620
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petko
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225085 Üzenet linkje2014-10-25 09:40:33 

Az A... utazási iroda ellen feljelentést tettünk a Rendőrségen a fogyasztók megtévesztése és csalás miatt.
Ezenkívül a Fogyasztóvédelem segítségét is kérjük a megkárosításunk miatt.

Tisztelt Kormányhivatal!

Azzal a kéréssel fordulok a T. Hivatalhoz, hogy az A... Utazási Iroda üzleti praktikáját legyenek szívesek felülvizsgálni mivel a fogyasztók megkárosításához vezet.

A fenti utazási irodában befizettünk egy egyhetes külföldi autóbuszos körutazást Brüsszel, London, Párizs irányába. Az út teljes hossza kb. 4000 km, ezért természetszerűleg a nemzetközi szabványoknak megfelelő távolsági túrista autóbuszra gondolva fizettük be az útidíjat. Mivel az iroda egy nagy Neoplane kenyelmes autobuszt igert. Az A... a honlapján büszkén hirdeti is, hogy minden autóbuszuk magas komfortfokozatú minden földi jóval felszerelt. Az utazási szerződésben is "autóbusz" szerepel, ami jelen esetben értelemszerűen távolsági túrista buszt jelentett, amit hirdetnek a honlapon es amit igertek is.

Ezek után az indulás napján, reggel 6 orakor megdöbbenve konstatáltuk, hogy nem egy normális távolsági turista autóbusszal lesz az út lebonyolítva hanem egy kis méretű, helyközi forgalomra gyártott autóbusz lesz használva.

Ezen minden utas meg volt döbbenve, sokan szóban is kifejezték nagy felháborodásukat. Én a párommal felszálltam a buszba és szomorúan megállapítottam, hogy az ülések nagyon szűkek, minimális lábtér van ami a hosszabb távú ülésben tartózkodást lehetetlenné teszi. Ez persze érthető mivel ez nem egy távolsági hanem csak egy helyközi forgalomra épített autóbusz volt. Zsufolva voltak az utasok, mind szardiniak a konzervdobozban. A busz kifejezetten kenyelmetlen volt, se mozgathato hattamla, se labtarto, se dvd, se bufe szolgaltatas, amit ugye a honlapon igertek.

Ezek után miután az osszes utas fel volt haborodva, igy az idegenvezeto telefonalt hogy az utazasi iroda biztositson egy kenyelmes megfelelo buszt, de ez nem tortent meg, azt mondta, hogy vagy elutazunk ezzel a kisbusszal, vagy leszallunk es egy jegyzokonyvet vesz fel es a kovetkezo nap reggel menjunk be az utazasi irodaba, amit mi meg is tettunk oktober 20-an. Ott kertuk a befizetett osszeg visszafizeteset, mivel az utaizási iroda nem teljesitette azt amit igert. megtagadta a szerződésben szereplő és a nemzetközi utasforgalomban minden más utazási iroda által használt szabványos méretű autóbusz használatát és felszólított, hogy vagy elfogadjuk ezt a kisméretű buszt vagy pedig szálljunk le, leszálltunk a buszról, elálltunk az utazástól.

Az A... utazási iroda megszegte az utazási szerződést azzal, hogy egy kisméretű,csakis helyi forgalomra alkalmas busszal bonyolította le a több ezer kilométeres külföldi utazást.

A honlapján is megtévesztő információk vannak és az útidíj befizetésekor is hamis információt adott amikor normális szabványos méretű távolsági autóbuszt igért. Ezzel becsapott minket és a többi utast is.

Ez megtévesztés, csalás.

Mivel az iroda megszegte az utazási szerződést ezért elálltunk az utazástól és a befizetett pénzünket szeretnénk visszakapni,

Kérem gyors és hathatós intézkedésüket ezügyben.
Az összes releváns dokumentum mellékelve.

Köszönettel és tisztelettel:(a nevünket nem hozom nyilvánosságra)

# 6621
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225086 Üzenet linkje2014-10-25 13:02:02 

Mi ugyan ezzel az irodával voltunk tavaly velencei karneválon majd később Lido di Jesoloba. Ugyan úgy kis busz és nagyon kevés hely volt. De egyet nem szabad el felejteni a fenti reklamálónak. A fenti út került ha jól láttam 111 000 ft-ba. Másik irodáknál /Zeppelin, Fehérvár travel/ ugyan ez az út 150 000-160 000 ft. Nem piszkálódásból de mielőtt egy irodánál döntötök nem nézitek illetve hasonlítsátok össze az árakat? 40-50 ezer forint az irodák között elég durva különbség. Világos valamin ezt az összeget meg fogják spórolni ezt látnotok kellett volna ekkora különbséggel az árakba valami nem fog stimmelni. Feltételezem ha tettetek volna hozzá egy keveset és másik irodával akkor ez elkerülhető lett volna. Kicsit kapzsik voltatok.
Én tavasszal voltam az Uni traveltol londoni repülős város nézésen. 125000 ft volt a repülő, tranzit szállás. Oké ehhez hozzá ment még a fakultatív utak ami egyéni döntés alapján történt. De reggel 6-kor indult a gép. 9-kor ottani idő szerint a parlamentnél sétáltunk. A jövőbe érdemes lesz körül néznetek a többi irodánál is és nem bele ugrani a legolcsóbb útba mert néha híg a leve. Ettől függetlenül sok sikert a pénz vissza szerzésébe de ti önként áltatok el az utazástól.Nem biztos a teljes összeget vissza fogjátok kapni!

# 6622
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225088 Üzenet linkje2014-10-25 18:25:28 

petko,milyen az a "helyközi forgalomra gyártott autóbusz"?
Nincs képed róla?A többi utas elment?Egyedül szálltatok le?
Unic,abban azért nincs igazad,hogy ha a prosiban dvd lejátszót,büfészolgáltatást stb. igértek,akkor azt jogosan kéri számon az utas,aki ennek az információnak az ismeretében választotta ezt az irodát.Az ár-érték arányhoz azért azt hozzáfűzném,hogy pontosan az általad emlitett 2 iroda útjai között is sokszor akár 40-50 e. a különbség.Mi 2 éve is és idén is a Zeppelinnel voltunk,de előtte átnéztem az érintett desztináció kinálatát,és pont a Fehérvár volt egy majdnem 40-essel drágább.Aztán a Svájci szállodában találkozott a két csoport,mert a Fehérvárosok is pontosan ugyan ott laktak...szóval azért,mert valami kicsit kevesebb,mint a másik jó nevű iroda útja,nem feltétlenül kell az utasnak arra számitani,hogy rossz lesz valami...viszont,mindenképpen ÉRDEKLŐDNI AZ IRODÁKRÓL,MINDEN FÓRUMON.SZERINTEM EZ A LEGJOBB MEGOLDÁS!

# 6623
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225108 Üzenet linkje2014-10-27 08:48:28 

Én október 21-én érdeklődtem a Holidaylines-nél a 2015-ös árakról, mire a válasz az volt, hogy csak februárban kerülnek fel a honlapra az árak. Erre most ott van.
# 6624
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi52
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225112 Üzenet linkje2014-10-27 17:52:11 

Igen , én is most látom, hogy fent van az előfoglalási lehetőség, csak az a "bibi", hogy 2 hetest nem lehet foglalni. Akkor most mi van, ha mi 2 hétre akarunk menni icon_smile.gif Valószínű majd januárban lehet (mivel azt írják, hogy az előfoglalásban nincs lehetőség egyénileg utazóknak, és 2 hetes turnus foglalására icon_cry.gif ) januárban meg persze ha marad hely arra a két turnusra, amikor épp szeretnénk menni icon_sad.gif Valószínű marad másik iroda, figyelem mikor kerül fel a honlapjukra az ő ajánlatuk icon_lol.gif
# 6625
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225113 Üzenet linkje2014-10-28 11:26:00  Válasz a #225112. hsz-ra Előzmény #225112

Én úgy olvasom, hogy csak a kedvezmény nem vonatkozik a 2 hetes egyénileg utazókra, valamint Korfura és Zakynthoson az új szállásra. Azért van megcsillagozva

KORFU és
Zakynthos/Villa Spyros:
2015. dec. 15-ig: 10%*

*Gyerekkedvezménnyel, törzsutas kedvezménnyel nem vonható össze, továbbá nem érvényes két hetes és egyénileg történő utazás esetén.

# 6626
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi52
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225122 Üzenet linkje2014-10-30 07:23:21  Válasz a #225113. hsz-ra Előzmény #225113

Ezt írják, amikor megnyitom a kéthetes turnus árait:

"2015-re nyaralás egyéni utazással, illetve kéthetes turnus az előfoglalási időszakban
nem foglalható."

# 6627
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225125 Üzenet linkje2014-10-30 17:31:24 

Anett tours jövő évre foglalható idei áron.
# 6628
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petko
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225163 Üzenet linkje2014-11-03 21:20:05 

Sziasztok!
A "helyközi forgalomra gyártott autóbusz" azt jelenti, hogy városon belüli vagy max. két közeli város közötti forgalomra készült busz. Kicsi lábtérrel, kényelmetlen, állíthatatlan üléstámlával készült jármű amiben egy rövid ideig tartó utazást el lehet viselni de nem több száz, főleg nem több ezer kilométeres utazást.
A "távolsági autóbusz" teljesen más kaliber. De szerintem ezt mindenki tudja aki legalább a 8 általánost elvégezte.
Na persze nem úgy mint az A... utazási iroda és annak díszes vezetője.
Az a sunyi nőszemély azt hiszi az utasairól, hogy a vágóhídra szállított sertések módjára kell őket elszállítani Londonba és Párizsba meg vissza. A kb. 4000 km-es utat összenyomorodott lábakkal kellett volna a szűk, levegötlen kisbuszban eltöltenünk, csak azért, hogy ez az iroda a tisztességtelen hasznához hozzájuthasson.
A reklámjaiban, a honlapján, a kirakatában mindenhol normális, kényelmes, nagyméretű, biztonságos autóbuszt hirdet és amikor az utasok horogra akadtak,megkötötték az utazási szerződést és befizették az utidijat, akkor megérkezik ez a röhelyes, rendeltetésellenesen országok közötti forgalomra használt csak helyközi forgalomra alkalmas autóbusz.
Pitiáner csalás az egész de arra tökéletesen alkalmas, hogy megtévesztés útján megszerezze a gyanútlan utasok pénzét.
Gratulálunk A...! Szép munka volt, csak így tovább a csalás ingoványos útján!

# 6629
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225169 Üzenet linkje2014-11-04 12:26:19  Válasz a #225122. hsz-ra Előzmény #225122

Bocsi, igazad van. icon_redface.gif
# 6630
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225182 Üzenet linkje2014-11-05 22:00:27 

Igazán nem szeretném, ha reklámnak tűnne, mert nem is az. Képzeljétek, hogy a 2014-es árakból is adtak 10%-ot Anették, két főre 104.400,- 9 éjszaka.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 441 442 443 ... 466 467 468   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu