Sarti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 15361
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225123 Üzenet linkje2014-10-30 14:34:31 

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,aki idén a Kipriotis vagy Ilias apartmanban járt Sartin ,hogy kaucióként tényleg elkértek útlevelet,vagy jogsit,vagy személyit? Mert nem adnám ki a kezeim közül egyiket sem,és ez az Apollon prosijában benne van.Éppen ezért nem választottam ezek közül eddig egyiket sem.A másik kérdés szinté Apollon Anna apartmanja,aki idén vagy tavaly járt ebben a házban,zuhanytálca van?Több mint 30-szor voltam már Görögo.-ban és eddig csak ezen a szálláson találkoztam ennek a hiányával,anno 8 éve voltam ebben a házban.Az Apollon többi szállásain mindenhol volt,ez szerintem nem finnyásság,hogy legyen,mert felmosó sincs minden szobához.Köszönöm.
# 15362
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225124 Üzenet linkje2014-10-30 16:01:48 

Csarlsz azért szerencsére még nem olyan szintű ez a dolog, mint mondjuk, amit Bulgáriába a Naposparton, az Aranyparton, vagy Olaszországba, Lido di Jesoloba és Bibionén tapasztaltunk, ott azért jóval durvább a napágy helyzet.
De könnyen elképzelhető, hogy 6-8 év és tényleg telis-tele lesz a több km-es gyönyörű part itt is napágy dzsungellel, ahogy a párom hívja. Mi visszasírjuk a régi időket Sartin. Anno 98-ban mikor először ott nyaraltunk, akkor még negyed ekkorka volt kb. Sarti, mint most. Azok voltak az igazi szép idők. Mi abba szerettünk bele. Persze most is nagyon szeretjük, nem véletlenül járunk vissza oda, de ez már régen nem ugyanaz. Mint oly sok más nyaralóhelynél, itt is igen nagy változások történtek azóta. És azon most lehetne vitatkozni, hogy jó vagy rossz változások ezek a faluban, de egy biztos, a környező öblök sokasága még mindig rengeteg szép kirándulásra csábítják azokat, akik ott nyaralnak. Szebbnél szebb helyeket lehet felkeresni Sarti környékén, rengeteg élménnyel gazdagítva ezzel a Sartin töltött napjainkat. Mert változások ide vagy oda, a szemben lévő Athos hegy még mindig misztikus és nagyon szép, a környező táj úgyszintén, a part jó minőségű, a víz gyönyörű tiszta, ráadásul szuper éttermek vannak, szóval minden adott egy kellemes nyaraláshoz.

# 15363
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225228 Üzenet linkje2014-11-18 10:16:04 

Fölkerültek az Apollon honlapjára a jövő évi Sartis ajánlatok. Ha valaki velük akar utazni, akkor azt tanácsolom nagyon gyorsan foglalózzon, mert a jobb házak nagyon hamar elfognak megint kelni.
http://static.apollontravel.hu/pdf/sarti_2015.pdf

# 15364
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tenkjuh
Aktív fórumos
Aktív fórumos
50 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225230 Üzenet linkje2014-11-18 12:30:48 

Sziasztok !

Most foglaltam le a jövö évi sarti nyaralást az apostolos apartmanban ( apollon tr)
A választás csak az ára miatt esett. Valaki aki nyaralt már megtudna nyugtatni h azért ugye nem lesz olcsó husnak hig a leve .
Idén stavrosban voltuink ( alexandros apartman apollon) egész jo volt ár érték arányban főleg a medence miatt, tavaly paralia sky apartman ( grandtours) ez modern és szép volt tetszett. Már most várom a jövö évet.

Köszi ha tudtuk pár infot az apartmanrol .

# 15365
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225231 Üzenet linkje2014-11-18 13:20:30 

Helló Tenkjuh!
Nem akarom nagyon kedved szegni. De lehet szerencsésebb lett volna előbb kicsit tájékozódni, és csak utána foglalni. Nem a legszerencsésebb választás ez a ház az Apollonos házak közül Sartin. Persze sokaknál számít, hogy minél olcsóbban ki akarják hozni az utazást, én ezt hidd el meg is értem, de pár ezer forintnyi különbséggel, akár sokkal jobban jártál volna, például, ha mondjuk az Annát választjátok (persze vannak ennél szebbek, jobbak, no és drágábbak is a kínálatba). Egyébként majd látni fogjátok ezt a házat is, mert előtte fogtok lejárni a tengerpartra.
És azért, hogy mondjak jót is, maga az Apostolos ház egyáltalán nincsen rossz helyen, sőt mi igazán kedveljük ezt a részt, mert lényegesen csendesebb, mint az ófalu (persze ott lakni sem rossz, mert ott meg egy teljesen más hangulata van Sartinak). Maga a ház Sarti úgymond középső részén található (Sarti Village). Közel van hozzá Sarti legjobb péksége, az Artohora, a Maria market is szintén ott lesz közel hozzátok, ahol az alapdolgok beszerezhetőek. A tengerpartig szintén nem kell majd sokat mennetek, és esténként az ófalu egy nagyon kellemes kis sétával könnyen elérhető lesz.
Sokan óckodnak maga a szuteréntől. De én azt mondom bizony szuterén és szuterén között is néha igen sok különbség van, itt ennél a háznál, nem éppen jó oldalára billen a mérleg. Az Apostolos előtt igen dús növényzet van már évek óta (virágok, bokrok vannak), tehát már alapból elég eldugott az egész, nagyon sötét. És sajnos mi mikor 2012-ben bent jártunk széjjel nézni, akkor azt tapasztaltuk, hogy igen csak ráférne már egy jó nagy felújítás, kicsit le van pukkanva belül. Ebben csak az a bosszantó, hogy a szuterén szint, ami az Apollonosoké már évek óta elég lelakott. De mi jártunk fönt egy 4 ágyas emeleti apartmanba, ami már évek óta hol szlovákoknak, hol szerbeknek van kiadva, az sokkalta jobb állapotba van a szuterén szobákhoz viszonyítva.
Paralián az általad említett házat csak kívülről láttuk (de ez alapján látszik, hogy igényes), tehát nincs összehasonlítási alapom, de a Stavrosos házatokba már mi is laktunk pár éve, és ezekhez viszonyítva, hogy is mondjam, finoman fogalmazva is, komoly visszaesés ez a ház, amibe nyáron készültök menni.
Remélem azért nem vettem el nagyon a kedved. De úgy gondoltam jobb az őszinteség, így legalább tudod, hogy mire számíts és nem fog ezért külön kint majd csalódással indulni a nyaralásotok. Sokan nyaraltak már ott, tehát nem mondom, hogy nem lehet meglenni ott 1-2 hétig, de szerintem nem túl jó választás ez a ház. De mindentől függetlenül Sarti nagyon kellemes nyaralóhely, bízom benne, hogy jól érzitek majd ott magatokat.
Ha szükségetek lesz majd egyéb infókra Sartival kapcsolatba, fakultatívokról, a környező öblökről, stb., akkor írj majd nyugodtan, nagyon szívesen segítek Nektek.
Szia: Andi

# 15366
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225233 Üzenet linkje2014-11-18 13:59:21 

Szia Tenkjuh!
Ha itt az oldal alján a keresőbe beírod, hogy Apostolos, nagyon sok információt fog kiadni a házzal kapcsolatban. Ezek korábbi hozzászólások pro és kontra. Szerintem érdemes kicsit visszaolvasni.

# 15367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tenkjuh
Aktív fórumos
Aktív fórumos
50 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225234 Üzenet linkje2014-11-18 14:10:24 

Szia Andi !

Köszi a velős és öszinte véleményt. Valóban csak a szuterén résztől tartok egy kicsit főleg attól h majd a járokelők belátnak icon_biggrin.gif de akkor a bokrok még hasznosak is lehetnek . most valóban spórolósra vettem a foglalást mert igazából jövöre nem terveztünk menni de egy itthoni 3nap 2 éjszaka árából inkább menjünk vissza a görögökhöz !
Stvaroson is tudtam volna kötözködni a szállás berendezésén ( életveszélyes rezsó , megolvadt vezettékkel ) de olyan minimálisat vagyunk a szobánkban h szinte egy lakókocsival is beérnénk !

Amire majd tippeket várok egy két kirándulás illetve melyik kinti irodába menjünk be . Észrevételem szerint pl idei tapasztalat apollonos meteroák kirándulás 35 euro per fő egy ottani irodával ugyan az 30 euro per fő . jo tudom 5 euro nem a világ de 4 en voltunk igy egy 20ast fogtunk rajta .

illetve a kérdésem az lenne hogy ugye szerbek meg egyéb hangos népek nem lesznek ebben az apartmanban . alapjában nincs velük bajom csak a szomszédaim ne legyenek. Anno a paraliarol indult Zeusz fürdő kádja és egyéb olymposzi kirándulásunkat eléggé szétbarmolták.
idén a meteorákhoz is jöttek velünk szerbek nem kell mondanom nem tartották az időpontokat , késtek eltévedtek ...
Minden hasznos tippet fogadok örömmel .

# 15368
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225235 Üzenet linkje2014-11-18 14:18:24 

Sziasztok!
Sikerült foglalnom Sarti júni 13.Prokopis.Előtte héten akartunk menni,de egy csoport a Stamatis,Dina/Babinis ,Michailis házon kívül mindet lefoglalta,így aki ezen a héten ment volna,az ütemezze át,mert pár szoba van ebben a 3 házban is és ezek messzebb eső házak,jó sok séta kell a belső ófaluba való bejutáshoz,hiába medencés szállás kettő belőlük.Sajnos a következő hét 13-16 ezer ft-tal több fejenként.

# 15369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tenkjuh
Aktív fórumos
Aktív fórumos
50 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225237 Üzenet linkje2014-11-18 14:23:49 

Szia Rep !

Sajnos meglepő árkülönbségek vannak hetek és hetek közt icon_sad.gif

# 15370
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tenkjuh
Aktív fórumos
Aktív fórumos
50 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225239 Üzenet linkje2014-11-18 17:07:46  Idézet innen: #225233

Gudli írta:
Szia Tenkjuh!
Ha itt az oldal alján a keresőbe beírod, hogy Apostolos, nagyon sok információt fog kiadni a házzal kapcsolatban. Ezek korábbi hozzászólások pro és kontra. Szerintem érdemes kicsit visszaolvasni.



Szia Gudli !

Köszi a tippet ! a technika ördöge vagy a figyelmetlenségem miatt most láttam h Te is irtál!
A tipped alapján rátaláltam a birsalma felhasználó fotóalbumára amiben voltak képek az apartmanról icon_biggrin.gif .
Nem lesz egy Meridien de igazából csak aludni fogunk ott .

Sartirol esetleg teszalonikibe el lehet jutni ? sajnos a 2 év alatt még ott nem voltunk .
Illetve hogy hol találok tippeket nem fakultativ kirándulásra hanem helyi járattal hova lehet eljutni. Anno paraliárol katerinibe busszal majd quad is voltunk.

# 15371
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225241 Üzenet linkje2014-11-18 18:27:38 

Tenkjuh!
Hát a tömegközlekedés nem éppen a legjobb. Szerintem Tessalonikit halasszátok el későbbre. Ha esetleg Parálián, Olympic Beah-en vagy Nei Poriban fogtok nyaralni. Innen könnyedén elérhető busszal vagy vonattal. Nem vagyok benne biztos, hogy Sartiról egy nap alatt megjárnátok. De talán nem lehetetlen. Majd biztosan ír erre is valaki, akinek már van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalata. Az biztos, hogy nagyon kevés idő lenne, hogy Szalonikiben jól körülnézzetek. Minden esetre javaslom, hogy csütörtöki napon menjetek át busszal Neos Marmarasra. Ezen a napon van a heti piac, ami nagyon klassz! Marmaras egyébként is gyönyörű. Ha már ott vagytok, akkor Porto Carrast, a multi milliomosok üdülőparadicsomát is megnézhetitek. Ez egy nap alatt busszal megjárható.

# 15372
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tenkjuh
Aktív fórumos
Aktív fórumos
50 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225243 Üzenet linkje2014-11-18 19:49:51 

@Gudli !

Kösziiiii. Szaloniki mindig kimaradt vagy csak keresztül mentünk rajta/vagy el mellette. igyekszünk ugy uticélt választani h minnél távolabb az előzőtől. 2016 ra talán lefkada . Addig gyüjtöm az infot sartirol h mire megyünk már "helyismeret" legyen. Bár a görög tömegközlekedés olyan mint a népmese hol van megállo hol nincs icon_biggrin.gif

# 15373
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Valika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225265 Üzenet linkje2014-11-20 11:34:06 

Tenkjuh ! Én is az Apostolosba foglaltam ,de nem vagyok elkeseredve a hozzászólások miatt. Nekem az a lényeg hogy legyen hol aludni,néha főzőcskézni meg a napi kávémat megfőzzem. Én voltam már elit szállodában is ,de nem zavar a szerényebb hely sem. Az a lényeg hogy Sarti csodálatos szép hely. Sok a látni való ,remélem jól fogod érezni magad .
# 15374
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225267 Üzenet linkje2014-11-20 11:52:17  Válasz a #225265. hsz-ra Előzmény #225265

Valika teljesen igazad van. A félreértések elkerülése végett, nekem sem az volt a célom, hogy elvegyem Tenkjuh kedvét. Viszont úgy éreztem, jobb az, ha előre tudja azt, hogy mi vár rá kint, és nem ott lepődik majd meg mindettől. Ezért gondoltam, hogy őszintén leírom mindezt neki, amit a háznál tapasztaltunk.

Viszont bevallhatom, azt azért elég szomorú volt látni, hogy míg az Apollonos szuterénbe bőven lett volna felújításra szükség, addig az emeleti, szerb iroda utasainak kiadott 4 ágyasába is bejutottunk, és ott a lenti stúdióhoz képest sokkal jobb állapotok voltak. És elég kontrasztos volt a dolog, főleg úgy, hogy mindez egy apartmanházon belül volt.

Egyébként nekünk sincsenek nagy igényeink, ráadásul úgy vagyunk vele, hogy a nap nagy részét házon kívül tölti az ember, és csak szinte aludni járunk haza.
Viszont abba maximálisan egyetértünk, hogy Sarti csodálatos, nagyon szép hely.

# 15375
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Valika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225268 Üzenet linkje2014-11-20 12:07:07 

Borkaandi én csak arra gondoltam hogy saját magunk tehetünk arról hogy jól vagy rosszul érezzük magunkat. Örülök hogy őszintén írtad meg a véleményedet. Olvastam a hozzászólásod de volt olyan aki rosszabb véleménnyel volt az apartmanról.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 1024 1025 1026 ... 1105 1106 1107   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu