Platamonas
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 811
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvia71
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219838 Üzenet linkje2014-07-05 20:53:14 

Kedves Zsolt! Gratulálok a filmhez nagyon jól sikerült. Ebben a hónapban utazunk Platamonba nyaralni és a te filmedben láttuk a partot mennyire kavicsos, most megpróbáljuk átkérni a szállást Nei Poriba hátha sikerül.
# 812
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
XSophiaX
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223883 Üzenet linkje2014-08-27 12:38:20  Platamonas

Ebben a fórumban sokat olvastam Platamonasról, és habár ismerősömék júniusba voltak mégis félve vártam a nyaralást, pláne azok után, hogy első Görögországi élményem Parálián csodálatos volt: hosszú homokos part, nyüzsgés, bazárok, árusok minden 5 percbe.
De azt kell mondjam most, hogy hazaértünk Platamonasról rengeteg pozitív élménnyel tértem haza, és úgy érzem méltatlan minden apró fricska Platamonas ellen. Igaz rengeteg kavicsos rész van a parton, de mi 4-en utaztunk és a kis homokos részen mindig találtunk helyet magunknak. Árusok itt alig vannak, egy kis kínai nő mászkált csak a masszázsos táblával. Platamonast inkább görögök által kedvelt üdülőhelynek nevezném, nekem külön tetszett, hogy elvétve vannak csak magyarok, így bármit mondunk senki sem érti icon_smile.gif Ahogy a fórumba is olvastam, ebben a városban tényleg meg lehet ismerni a görög emberek hétköznapjait, hatalmas kikötő, zöldséget áruló termelők, kézművesek stb. Nagyon segítőkészek és roppant kedvesek. A pincér ingyen hozott nekünk kávét és desszertet, és mikor látta, hogy bajlódunk a fotózkodással, felajánlotta, hogy lefotóz minket hogy mind rajta legyünk a képen, ráadásul vicces is volt. Ez a Xápus étterembe volt, ahol 2x is vacsoráztunk, ismerősömék ajánlották, és én is csak ajánlani tudom mindenkinek!! Remek kaják (nemcsak tengeri herkentyűket imádóknak), fantasztikus a kiszolgálás, gyönyörű kilátás a kikötőre. Éjszaka még jobban felpezsdül az élet, kinyit a bazárok sokasága, rengetegen sétálnak az utcákon, aki szereti Parália nyüzsgését, az itt is megtalálja a helyét.
Sokan dicsérték Nei Porit, ott is volt szerencsénk egy napot eltölteni a nyaralás folyamán, és nekem nagyon furcsa volt az a nappali kihalás amit ott az utcákon, étterembe tapasztaltam, furcsa volt a hatalmas "puszták"/ üres terek látványa, mesterkéltnek tűnt az a város, és a partja sem tetszett igazán, jó oké homokos, de koszos a víz nagyon!! Egyébként, ha már a tengerpartoknál tartunk jártunk Nea Mesagkalán is, ahol rengeteg kagylót gyűjtöttem, ott gyönyörű tiszta a víz és part, alig van ember és valami lenyűgöző hosszú homokos partja van.
Összegezve, ha választanom kellene Paralia hosszú homokos partja és nyüzsgő forgataga ellenére, én Platamonast választanám, bár mindkét üdülőhelyet bátran merném ajánlani, annak aki szereti a nyüzsgést.

# 813
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fogolydilemma
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224058 Üzenet linkje2014-08-31 13:38:39 

XSophiaX, és melyik szállodában/apartmanban voltál? Voltatok fakultatív programon, ha igen, melyiken?

Köszi!

# 814
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
XSophiaX
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224128 Üzenet linkje2014-09-01 20:21:28  Válasz a #224058. hsz-ra Előzmény #224058

Szia!
Mi a Magdaléna (Magda) apartmanban voltunk, teljesen megvoltunk elégedve, ingyen klíma volt, szuperül felszerelt konyha, hatalmas erkély, segítőkész személyzet.
Fakultatív programokon mi magunktól voltunk, tehát nem irodával és azt is főleg előző görögországi utazásunkon. Amikor Paralián voltunk akkor: kalózhajós kirándulás volt-nagyon ajánlom!!), Meteórák, meg voltunk az Olimposzon.
Idén Platamonasról csak az Olimposzra mentünk vissza, Zeusz kádjához, de láttuk hogy szerveznek Thessalonikibe, Meteórákhoz, Athénba és Skiathosra is.

# 815
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225134 Üzenet linkje2014-10-31 11:10:59 

Sziasztok, lefoglaltam a nyaralást Galani-ház július, buszos út icon_smile.gif Lenne pár kérdésem, kérlek, segítsetek icon_smile.gif
Reggelit hogyan tudom előállítani, van-e környéken valami pékség vagy ilyesmi? Olvastam az üzenőfalon , hogy közelben találok Carrefour áruházat, milyen messze? Ha biciklit kölcsönzök bejárható távolság? A strandot illetően, én csak örülök, ha aprókavicsos, szeretném megkérdezni milyen távolságra található a háztól? Parton van-e étkezési lehetőség, gyros, pizza , saláta ilyesmi? És még egy lényegi kérdés icon_smile.gif A fakultatívokon kívül milyen összeget vigyek magammal 9 napra úgy, hogy nem fogok főzni, ahhoz túl drága az idő icon_smile.gif, és egy felnőtt meg egy válogatós kislány utazik. Gyümölcs, fagyi, palacsinta, szouvlaki, pizza, gyros nagyon megy a kölyöknél, nekem kb. mindegy mit eszem icon_smile.gif Meg persze egy-két apróságot vennénk, szóval nem dőzsölés, de nem is Tesco gazdaságos nyarlást szeretnék icon_smile.gif Előre is köszönöm a segítséget: Emőke

# 816
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225140 Üzenet linkje2014-11-01 14:35:06 

Még annyit kérdeznék, hogy Platamonból van-e valami tömegközlekedési járat Paleo Panteleimonasba? Esetleg taxi? Köszi E
# 817
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225142 Üzenet linkje2014-11-01 17:29:25 

Szia Emöke!
Platamonban minden közel van a parthoz,nem kell tul öltözni ha fürödni mentek,boltok tömkelege és persze gyrososok pizzériák,fagyizok nagyon finom a gépi fagyi,süteményesek pékségek halbolt gyümölcsök hegyekben minden van,az egyik utcában van egy bolt amelyikben elméletileg még ott a tulaj csaj aki magyar ha még ott van,szoval minden megvan a jo nyaraláshoz,a part nekünk jobban tetszik ami nei porinál van,de ha platamom also végére lememtek szépen a part mentén akkor ott már homokos is a part és tágasabb de majd meglátjátok,mi tankolással saját ellátással nem tudtunk elkölteni 600 eurot 16 nap alatt és rendesen étteremben vacsiztunk nei poriban ,visszafelé még egy csomo csokit vettünk a vámmentesben és még igy is hoztunk haza pénzt

# 818
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225143 Üzenet linkje2014-11-01 19:16:55  Válasz a #225142. hsz-ra Előzmény #225142

Kedves Pinga,
köszönöm szépen, mi a Galani házban leszünk 9 napos turnusban. Persze tartós élelmiszereket viszek, pár májkrém, téliszalámi, szóval ami nem romlik meg, és szendvicsnek megfelelő. Ahogy azt írtam, én örülök a kavicsos partnak icon_smile.gif

# 819
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225144 Üzenet linkje2014-11-01 20:23:30 

hütöszekrények vannak a szobákban,talán még mikro is lesz de ez nem 100%,fözni tudsz kétlapos fözövel,ennyi elég is nem kell több,a viz a lényeg és a napsütés,nyamiii icon_lol.gif
# 820
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225146 Üzenet linkje2014-11-01 20:41:05  Válasz a #225144. hsz-ra Előzmény #225144

Istent ments a főzéstől icon_smile.gif Reggelire viszek valami hideget, ebédet elintézzük a parton, vacsi meg vmi komolyabb. Legyen sültkrumpli, palacsinta, fagyi, gyümölcs, és máris szép és jó minden icon_smile.gif Mikro nincs a Galaniban, Anették oldala szerint, de nem is fontos, Hidegen iszom a kávét icon_smile.gif Jó, kijavítom magam, zacskós levest viszek párat, ha leveselvonási tüneteink támadnának icon_smile.gif
# 821
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225147 Üzenet linkje2014-11-02 05:28:51 

Helyben lehet kapni jo szalámikat amik hasonlitanak a mi párizsinkhoz meg a turistához,persze mi is vittünk olcsobb szalámivégeket a cba bol de csak téliszalámit,elég volt reggelire helyi paradicsommal paprikával,a kenyér finom,tiz levesböl a felét haza is hoztuk,a parton hordanak finomságokat azzal jol is laktunk napközben,érdemes venni egy nagy doboz fetát sokáig kitart reggelire,látványpékségben frissen sütött virslis sajtos süti,jo nagy állati finom szoval éhen nem haltok,idén a rossz idö miatt nem volt finom a sárgadinnye,kocsirol szoktuk venni napi kettöt,reméljük jövöre jobb lesz
# 822
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225148 Üzenet linkje2014-11-02 09:10:45  Válasz a #225147. hsz-ra Előzmény #225147

Köszi szépen icon_smile.gif Már csak azt mondd meg nekem, hogy el tudok-e jutni egyénileg Paleo Panteleimonasba valahogy?Jár oda busz vagy szekér, vagy csacsi , vagy akármi? icon_question.gif
# 823
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225149 Üzenet linkje2014-11-02 12:01:03 

Anették nem szerveznek oda utat? Amugy meg nem tudom mi jár oda mert a kocsink simán elvitt,vagy még lehetöség ha béreltek motort kettöt, két személlyel lehet rajtuk utazni és elég az autojogsi b kategoriája,de autot is bérelhettek abban is segitenek Anették. Valamelyik utazási iroda biztosan szervez utat egybekötve egy kajálással,csak ennyit tudok
# 824
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225150 Üzenet linkje2014-11-02 13:09:51 

Most megnéztem Anették videoját és benne van a falulátogatás vacsorával,elvisznek titeket oda,söt elvisznek a csigaházhoz is és ott egy egybekötött fürdés is van a folyo torkolatánál,de ugy tudom ha van elég jelentkezö akkor egyben elvisznek a tempi völgyébe is mert nincs onnan messze nagyon szép,a folyonál bazársor van az idén mi is jol bevásároltunk ott,a csigaházhoz el lehet jutni motorral bicajjal is de a tempi völgyébe csak kocsival,a környéken rengeteg látnivalo van,amikor busszal mentünk akkor kismotorral jártuk be a környéket,amiota meg kocsival azota meg már mindenhova eljutunk
# 825
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emőke1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225151 Üzenet linkje2014-11-02 14:10:52  Válasz a #225150. hsz-ra Előzmény #225150

Köszi, szívesebben mennék önállóan, több idő van a molyolásra icon_smile.gif Valúszínű bérelek egy kisautót 2 napra, egy nap Tempi egy nap Paleo icon_smile.gif és a környék. Motorra nem ültethetek egy 13 évest icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 54 55 56 57 58 59   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu