Utazási irodák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 6661
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225370 Üzenet linkje2014-11-24 10:17:45 

Helló Dobaki!
Ha nem titok, megkérdezhetem, hogy az általad említett 2 sziget miért nem jöhet számításba? A komp miatt? Pedig csodálatos mind a kettő. És mivel kocsival mennétek rengeteg sok szép helyre el tudnátok ott menni, főleg mivel 2 hétre mentek. Kefalonián még csak 1-szer, de Zantén többször is jártunk már, és jó szívvel tudom mindenkinek ajánlani.
szia: Andi

# 6662
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225371 Üzenet linkje2014-11-24 10:26:25 

borkaandi!

Egyszerű az ok! Mi mindig két hétre megyünk, de 1-1 hét máshol. Szeretünk nézelődni, kihasználni az autó nyújtotta lehetőséget. Nem Kefalóniával vagy éppen Zakintossal van gondunk, melyet mutat hogy Korfun voltunk többször is. Nekünk a két hét egy helyen "unalmas", nem a "tengerparton fekvők" vagyunk. Viszont nem is igazán "természetjárók" vagyunk. Szívesebben elmegyünk görög településeket megnézni,stb. Korfun pl. Sidariból két - három naponta beautókáztunk Korfu városába, elmentünk a csúzda parkba (nem azért mert itthon esetleg nem találnánk), több helyi hírességet megnéztünk. Szertjük ha a közzelben van egy nagyobbacska település is pl. Lefkadan Lefkas városa.

rollo!

Thassos elvileg nincsen elvetve, de a fenti indokok itt is élnek. A szép tájakon kívül (ami nem utolsó szempont) kevés a látnivaló számunkra egy kicsit "nyugis", ugyan át lehet menni Kavalába, de mi már ott voltunk többször is.

# 6663
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225372 Üzenet linkje2014-11-24 11:25:58  Válasz a #225371. hsz-ra Előzmény #225371

Szia Dobaki!
Meg kell védjem kicsit Thassost, hogy azért van ott látnivaló bőven a szép tengerpartokon kívül is, nem is kevés... icon_smile.gif

# 6664
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225373 Üzenet linkje2014-11-24 12:20:04 

Dobaki pontosan ezért is jó ez a 2 sziget. Mert kocsival sok érdekes helyre el tudnátok látogatni. Egyébként, úgy mint Lefkadán az említett szigeteknek is ugyanúgy van egy nagyobb települése, úgymond „fővárosa”. Ez minden görög szigetnél így van.

Mi is már hosszú évek óta 1-2 kivétellel 2 hétre utazunk, párosítottunk már mi is N.Porit-Skiathost, vagy Lefkadát-Pargát. De azóta a szigeteket nem rakjuk össze semmivel, mert annyi látnivaló van, hogy önmagában a 2 hét is kevésnek bizonyul ezeken.
Mi sem vagyunk azok, akik napi 8 órában non-stop szeretik a parton süttetni a hasukat, ennél jóval többre vágyunk a nyaralásunk alatt. Szeretünk kirándulni, vágyunk arra, hogy sok érdekes dolgot lássunk. Legyen ez akár egy aranyos hegyi település, egy kolostor, egy múzeum, egy vár, stb.
Egyébként maximálisan egyetértek Messinával is, mert Thassos is egy csodálatos sziget, ott is vannak tüneményes görög hegyi falvak éppen úgy, mint szép kolostor, romok, múzeum, stb. Tehát, ha valaki nem csak fürdeni szeretne, hanem igénye van egy kis kultúrára, akkor azt is megkaphatja.
üdv: Andi

# 6665
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225374 Üzenet linkje2014-11-24 12:51:58  Válasz a #225368. hsz-ra Előzmény #225368

Szia Dobaki!

Bár írtad, hogy utazási irodánál foglalnátok szállást, mégis azt javasolnám, hogy kapásból ne vessétek el az egyéni szervezkedés lehetőségét. Véleményem és tapasztalataim szerint semmivel sem bonyolultabb, kockázatosabb és lehet, hogy még végül olcsóbb is, mint egy iroda által kínált ajánlat.
Arról nem is beszélve, hogy így az irodák szűkösebb kínálatánál jóval több desztináció is elérhető.
Inspiráció gyűjtéséhez az alábbi oldalak segítséget nyújthatnak:

www.cycladia.com
www.atlasvisual.com
www.greecevirtual.gr

A kompozáshoz pedig az aktuális menetrendet és jegyárakat itt lehet megnézni:

www.openseas.gr


Üdv: Anikó

# 6666
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225375 Üzenet linkje2014-11-24 13:01:22  Válasz a #225374. hsz-ra Előzmény #225374

teljesen igazad van; dobakinak jó sokszor felvetettem már ezt, főleg, mivel amúgy is egyénileg utaznak, így pedig tényleg csak a saját lehetőségeik leszűkítése egy iroda (és sztem pénzkidobás is, de ez most nem tartozik ide), akár a célpontokat, akár egy-egy adott helyen az elérhető szállások választékát nézzük. a mérleg másik serpenyőjében egyedül a nagyobb biztonság képzete áll, de véleményem szerint eléggé bebizonyosodott már, h ez sajnos tényleg nem több képzetnél. főként egy ennyire biztonságos, megbízható országban, mint amilyen még görögország.
# 6667
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225376 Üzenet linkje2014-11-24 13:05:12  Válasz a #225371. hsz-ra Előzmény #225371

Szia Dobaki!
Csatlakoznék Messiniához és borkaandihoz: szerintem Thassoson elég sok látnivaló van, ha pihenni is akarsz közben, lehet, hogy kevés is a két hét. Nagyobb város is van, (pl. Limenas), hát én mennék! icon_smile.gif
Üdv/Molli

# 6668
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225377 Üzenet linkje2014-11-24 13:28:15  Válasz a #225371. hsz-ra Előzmény #225371

Szia dobaki2!

Mi is hasonlóképpen szoktunk nyaralni mint ti, hogy megnézünk rengeteg helyet és azt kell hogy mondjam Thassos nem unalmas. rengeteg ott is a látnivaló attól, hogy relatíve kicsi a sziget. Kefalónia meg aztán bőven szolgál elég látnivalóval 2 hétre. icon_smile.gif

Viszont ha 2 helyen szeretnétek lenni akkor ami szerintem jó és autóval is elérhető: Skiathos és Skopoleos vagy az Evia-sziget. (ez elég nagy 2 hétre)

# 6669
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225378 Üzenet linkje2014-11-24 13:40:37  Válasz a #225377. hsz-ra Előzmény #225377

ezek jó tippek, csak ezekre talán nincs irodás szervezés, nem? vagy van? (meg eviát írta is, h már volt, legalábbis az északi részén).
# 6670
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225382 Üzenet linkje2014-11-24 16:16:45 

Köszönöm a jó tanácsokat!

Sajnos lehet hogy túl konzervatívak vagyunk, de eddig mindig ragaszkodtunk az utazási irodákhoz. Bár tranzit szállásokat már foglaltunk a Booking-on keresztül. Mi szeretjük ha magyarok is vannak a környéken, ezért nem mentünk számunkra teljesen idegen helyre, bár eljöhet még az az időszak is. Az egyéni foglalásnál idén tapasztalat volt, hogy kb. egyazon áron foglalhattuk volna a Lefkada-i (Apollon Travel) szállást a Booking-os foglalással. Mi nagyon örültünk amikor új uticélként jelent meg évekkel ezelőtt Parga. Sajnos egyre ritkábban vannak teljesen idegen helyeken új uticélok. Én nem tekintem új uticélnak ha mondjuk 10 kilóméterrel arrább található egy másik településen a szállás. El tudnák képzelni pl. a török határ közelében is egy jó uticélt, amivel így egy török társ uticélt tudnánk párosítani.

# 6671
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225383 Üzenet linkje2014-11-24 16:48:08  Válasz a #225375. hsz-ra Előzmény #225375

Rollo,

Köszönöm a hozzászólásodat!
Úgy láttam, hogy legtöbb esetben parttalan és meddő vitába torkollik, hogy egyénileg, vagy irodával érdemesebb-e útnak indulni. Természetesen, egyénileg... mondom én! Eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy eddig pénzben, élményben és szabadságban is előnyösebb volt számunkra a saját szervezésű nyaralás.
(Hozzátéve, hogy először Nyugat-Krétára irodával - az azóta jobb létre szenderült Eurotours-sal- jutottam el. De lehet, hogy '96-ban nem lett volna ennyire gördülékeny egy út egyéni szervezése...)
De érthető az is, hogy valaki nem annyira bátor, vagy csak alig beszél idegen nyelvet, vagy januárban nem tudja, mikor lesz 1 hét szabadideje, vagy nem bíbelődik azzal, hogy szállást, vagy repülőjegyet keressen, így egy iroda kínálatából választ. S aztán reméli a legjobbakat, hogy az az iroda haza is hozza.
Az ország valóban biztonságos, a lakói segítőkészek, a szállásadók pedig, eddigi tapasztalatok alapján korrektek és vendégszeretők. (Ugyanakkor friss élmények alapján, a nyaranta több tízezer honfitársunk által felkeresett Horvátországgal kapcsolatosan ezt nem tudom ilyen határozottan kijelenteni.)

# 6672
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225384 Üzenet linkje2014-11-24 17:18:33  Válasz a #225382. hsz-ra Előzmény #225382

Dobaki,

Ha a török határhoz közel keresel desztinációt, akkor a Dodekán, illetve az Észak - égei szigetvilág jöhet számításba. Utazási irodák ezek közül szerintem csak Rodoszra és Kosra utaztatnak, repülővel.
(Nem ismerem a tűrőképességeteket, de a kompon töltött időtartam ezek esetében elég húzós lehet.)
Még annyit, hogy nem biztos, hogy meghatározó kell, hogy legyen, hogy van-e magyar útitárs a közelben, vagy sem. Főként kisebb szigeteken az unikális anyanyelvünkkel nagyon népszerűkké váltunk mind a helyiek, mind a turisták körében. Soha nem tudták beazonosítani honnan jöttünk..., aztán győzött a kíváncsiság és barátkozni kezdtek! icon_smile.gif

Anikó

# 6673
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225386 Üzenet linkje2014-11-24 18:04:23  Válasz a #225383. hsz-ra Előzmény #225383

mi is 96-ban voltunk nyugat-krétán az eurotours-szal. icon_smile.gif és szintén tapasztaltuk a nyelvi unikalitásból kiinduló barátkozást is. icon_smile.gif
# 6674
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225387 Üzenet linkje2014-11-24 19:41:47 

szia dobaki!
Kamena Vourla nem jó esetleg?Látom,hogy Tolo már volt,így valószínűleg az argolisz túra nagy részben megvolt,de ott a Peloponneszosz azért elég nagy terület...azonkivül ott van Evia,ami ugyan inkább "csak" természeti szépség,de azért el szoktak tudni tölteni ott két hetet...KV a fekete homokjával elég különleges

# 6675
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225389 Üzenet linkje2014-11-25 09:46:03 

Szia Miskolciutas!

Most hogy említetted Kamena Vourla-t, eszembe jutott hogy ott is voltunk kétszer is.

Fórum társak!
Lehet hogy át kellene mennünk a "Úticélok, tervek >>> Hova utazzak? " fórumra, mert még megszólnak.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 444 445 446 ... 466 467 468   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu