Skiathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 151
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214494 Üzenet linkje2014-03-24 19:20:37 

A távolság nekem nem mérvadó

Ahogy írtad is én egy fenékkel nyomtam le eddig mindent. Még Athén alatti Agistri szigetét is a maga 24 órás útjával. Sőt volt hogy Sziciliából is egy fenékkel jöttem haza ami 32 óra volt

Viszont úgy néz ki közben eldőlt a dolog és nem az anyagiak döntöttek hanem talán a több "szépség" és az ideálisabb görög környezet... ami jelen esetben nem a Skiathos nyüzsgősége és nem a Skyros "falusiassága" hanem a befutó Skoplelos lett ami a kettő között harmónia

# 152
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szedrik
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224259 Üzenet linkje2014-09-04 21:07:28 

Helo !

Olyan útazok véleménye érdekel aki járt már skiathoson és pargan is .

Mi fakultatival alig 2 órát voltun skiathos városban és nagyon tecet a templomhoz felvezetö zegzugos,hangulatos,kihalt útcák .

Az volna a kérdésem ,hogy pargan is találok pont ilyen útcákat ?

Képeket is szívesen fogadok .

# 153
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225669 Üzenet linkje2014-12-16 11:42:13 

Sziasztok!

Végre fent van a neten a Skiatosi repülő menetrend, és akciós is. Tudja valaki, meddig szokott akciózni az Aegan?

Köszönöm!

# 154
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235424 Üzenet linkje2015-09-06 21:20:45 

Sziasztok!

Nagyon beleszerettünk a Szporádokba, két év múlva megyünk Alonissosra és Skyrosra:) Remélhetőleg repülővel, bár idénre is azt terveztükicon_smile.gif

De maradjunk Skiathosnál, Kastro partjáról egy kép:


# 155
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235564 Üzenet linkje2015-09-16 16:05:18 

Szia hofelho! Én még ilyen lenyűgőző, félbehagyhatatlan (csengettek, de nem érdekelt, épp az egyik érdekes részt olvastam), mindenre kiterjedő leírást nem olvastam. Ott jártam veled, minden lépésnél, éreztem a vizet, másztam a sziklákat, néztem a kolostorokat.................mit mondjak még. Köszönöm!!!!! Nem tévesztettél pályát?:DDDDD Vagy a munkádról is írsz könyvet? Szívesen olvasnám, mert érdekel a régészet.
# 156
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235577 Üzenet linkje2015-09-17 07:08:19 

Szia hofelho!
Pont a megfelelő pillanatban jött a beszámolód, mert nemsokára indulunk Skiathosra. Nagyon olvasmányos, persze azért az infókat is mazsolázgatttam belőle. Majd biztosan lesznek kérdéseim, azaz máris vannak:
- a romváros csak és kizárólag hajóval közelíthető meg?
- kedvenc, általatok kipróbált és "nagyon bejött" éttermet tudnátok ajánlani? - mi nem vagyunk vegánok, de ha jól értettem, a férjed sem az.
- eldugott, totál zenementes és nem nudi öblöcskéket sikerült találni?
- van-e specialitása a szigetnek kaja vagy egyéb termék tekintetében (különleges méz, érdekes kerámia, mittudomén, ami máshol nincs, olyasmi).
Köszönöm,
Medi

# 157
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235588 Üzenet linkje2015-09-17 14:24:06 

Köszönöm kedves szavaitokat,irulok meg pirulok...
Örülök,hogy szívesen olvastátok, ez arra buzdít, hogy írjak jövőre is, és akár jobban is bele lendülhetek az írásba:)
Szeretek írni, régebben volt pár novellám, fantasy firkálásom, de az enyészeté lettek. Nem régész vagyok, csak annak készültem:) Görög szakosnak természetesen:)

Medi, sajnos nem tudom,lehet-e szárazföldön eljutni a romvárosig.
Skiathoson nem volt étterem,ami különösen megfogott volna. Oda ültünk le, ahol görögös a teríték-ez nekem kék-fehér kockás..azok a sztereotípiák ugyebár élnek...- és ahol nincs tv, ha van zene, az görög és halk. Ilyenből azért akadt pár, de kétszer nem voltunk sehol. Viszont mindenhol finom volt minden.Skopeloson volt kedvenc:)
Zenementes öböl volt, hogy eldugott-e...hát nem is tudom....szétnézek otthon majd a teljes fotóalbumban ,melyik is volt az pontosan, keveredik bennem a két sziget. Specialitással nem futottunk össze sajnos:( Én is azt hoztam volna ajándékba... és az étlapok is mind egyformák voltak. Skopelosról hoztunk haza füge likőrt,áfonya bort, ha az különleges...és valódi,színezék mentes , tényleg csak olívából készült szappant, ami nálam nagy kincs:)
Sok az olíva fából készült használati eszköz, most, hogy így bele gondolok. A főváros sétáló utcáján gyűjtöttünk belőle jó sokat:) Igaz, ez is van általában a szigeteken, nem nagyon különleges ez sem. Ha eszembe jut valami,írok !

# 158
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235589 Üzenet linkje2015-09-17 16:05:35 

Szia hofelho,

én is gratulálnék, még olvasom, de jó írás lett, köszönjük!
És bár nem jártam még Skiathoson, de állítólag igen, a Little Banana a nudistra strand.

Írjál jövőre is nyugodtan !! icon_smile.gif

# 159
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235593 Üzenet linkje2015-09-17 20:12:42  Válasz a #235577. hozzászólásra Előzmény #235577

Köszönöm, hofelho, minden infó kincs icon_smile.gif főleg ilyenkor, ha az ember nem tud felkészülni - én mindig készülök, de ez most hirtelen felindulásból történt villámgyors döntés volt és aligha lesz időm olvasgatni a témában.
A fügelkőrt nem hagyom ki, imádom a fügét, spoon sweet formában és nyersen is. Skopelosra is átmegyünk, még nem tudom, mennyi időre, talán két napra. És piszkálja a csőröm Alonissos is, legalább egy napra. MAjd meglátjuk, mi jön össze.
Amúgy én is régésznek készültem, voltak pillanatok, amikor nagyon közel voltam hozzá, aztán másképp hozta a sors...
Bármi eszedbe jut, amiről azt gondolod, hogy hasznos lehet, ne tartsd magadban!

# 160
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235595 Üzenet linkje2015-09-17 23:01:24 

Kedves Hófelhő!

Szeretnék én is gratulálni! Remek, magával ragadó írás és rendkívül szórakoztató. Köszönet érte, hogy közzé tetted, szegényebbek lennénk nélküle.
Nyuszi motor... icon_lol.gif Persze, nem csak ez maradt meg bennem.icon_smile.gif

Ha pedig jövőre Anafi lesz a befutó, máris van egy olvasód. Régen fenn van már a bakancslistánkon az a sziget (is).

Anikó

# 161
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235596 Üzenet linkje2015-09-17 23:06:31 

Skopelosre készülök 2 hét múlva, előtte a Pelion félszigeten leszünk egy hosszú hétvégét. Már itt is nehezen megy a szálláskeresés(nincs is csak1-2 hotel, apartmanházak, de hotelek is sorra azt írják vissza, hogy okt. 1-vel bezárnak. Egyenlőre megyünk és majd keresünk helyben valamit.
A többiek hazajönnek október 6-án , engem leraknak a volosi kikötőben és a délutáni komppal megyek Skopelosra.
Csak a Hellenic Seeways társaságot találom ,aki még októberben is közlekedik, egy retúr jegy 50 euro. egy főre, kocsit nem viszek át, amit bérelünk előtte SKG reptéren azzal a többiek mennek vissza a reptérre. Skopeloson akarok bérelni robogót?? vagy egy kiskocsit.
Tudtok más társaságot is aki ősszel is jár?
Mit javasolnátok, hogy Glossánál szálljak ki vagy Skopelos város jobb lenne bázisnak? Ott is keresek szállást, ha valaki tudna ajánlani kontakttal, megköszönném.

# 162
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235605 Üzenet linkje2015-09-18 12:53:15  Válasz a #235596. hozzászólásra Előzmény #235596

Szia Rebka, javaslom, hogy a Skopelos topikban tedd fel a kérdéseid!
# 163
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235646 Üzenet linkje2015-09-21 06:35:48 

Mediterraneo, Asselinos mikri és Xanemos partja nem zenélő, és Asselinos az "eldugottabb"". Ha Asselinosnál az ember továbbmegy az úton, szerintem lehet még öbölke, ahol mi nem jártunk, érdemes körülnézni. Olyan kis igazán eldugottat, ahol egész nap összesen 2 görög emberrel találkoztam csak , olyat nem találtunk, ahhoz Kefalónián volt szerencsénk utoljára.
# 164
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235664 Üzenet linkje2015-09-22 20:20:57 

Köszönöm!
# 165
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235855 Üzenet linkje2015-10-09 16:49:15  Válasz a #235593. hozzászólásra Előzmény #235593

szia Hófelhő,
Van út a szárazföld felől is a régi városhoz icon_smile.gif
Amúgy nagyon tetszett a sziget, kár, hogy az idő elég pocsék volt.
Mesélek majd, ha lesz több időm...
Üdv minden topik-látogatónak icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 10 11 12 13 14   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu