Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 751
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226556 Üzenet linkje2015-01-28 18:12:46 

Kedves rebus! Az Evans Apartmanházban voltunk,Lassiban. Maga a szállás kellemes, praktikusan felszerelt volt, gondozott kerttel. Egyedül a fürdőszoba hagyott némi kívánnivalót maga után, elég lepusztult volt. Egyébként nagyon jó helyen van, pont a település közepén, így minden nagyjából azonos távolságra esett. Lassi pedig szerintem Kefalónián a legjobb választás, rengeteg étterem, szupermarketek és a sziget számtalan partja közül itt van az egyik legszuperebb, a Makris Gialos.Nekünk nagyon tetszett. Svoronataról annyit tudok, hogy sokkal kisebb település, mint Lassi, ennek megfelelően kevésbé kiépített, egy-két éttermen kívül nem sok minden található ott.
# 752
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226569 Üzenet linkje2015-01-29 11:55:11 

Köszönöm kedves petraboo, hogy válaszoltál. Kefalóniára fokuszálunk elsősorban, de ha mást kapunk az se baj. Azért kérdeztem, mert volt aki Svoronátán kapott szállást és azt írta, hogy mindenképp autót kell bérelni, mert nincs ott semmi. Tavalyelőtt Korfun voltunk a Panorámában az nagyon tetszett.
# 753
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226570 Üzenet linkje2015-01-29 11:56:55 

Irigykedem icon_smile.gif Idén kimarad a tombola, mert férjem nem repes az ötlettől, hogy terhesen repüljek. Mi már háromszor voltunk ezzel az akcióval, és mindhárom nyaralás szuper volt. Korfut, Kefaloniát és Karpathost kaptuk eddig.
# 754
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Lerana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226589 Üzenet linkje2015-01-30 13:30:05 

Hogy tudok uticélt beírni meg időpontot, hogy nekem is mutassa? Augusztusban megyünk tombolával. Még gondolkodunk rajta, hogy 2 helyet kizárunk.

Tudnátok egy pici segítséget / leírást adni? Nektek melyik sziget a szívetek csücske és melyiket igyekeztek elkerülni és miért?
Mi nem szeretnénk Észak-Görögországot és Bulgáriát kapni, de ahogy olvastam ide nem is repítenek el icon_smile.gif Szóval 2 másik helyet gondoltunk. Egynek Korfut, mert én már jártam ott. Másik korábban Kefalónia volt az időjárás miatt, de vágül főszezonban megyünk, ott meg már ez nem számít.

# 755
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226599 Üzenet linkje2015-01-30 16:22:52 

Mi ez a főszezon időjárás -Kefalónia dolog?Nem értem.Én főszezonban voltam ott...mi kizártuk Bulgáriát,mert tavaly megkapta egy utastárs,aki szintén igy gondolta,hogy oda tuti nem küldik...aztán hiztelen az lett.Mi inkább tutira menve kizártuk.Rodoszra nem gondolok,de ott nincs is a prosiban apartman,csak szállodás elhelyezés,igy kicsi az esély...a többi jöhet-bár gyúrunk Krétára,Karpatosra...
# 756
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Lerana
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226607 Üzenet linkje2015-01-30 21:41:51 

Most látom, kicsit zavarosra sikerült az előző hozzászólásom. Először szeptemberben akartunk menni és akkor már számításba vettük az időjárást is, emiatt Korfut és Kefalóniát zártuk volna ki. Végül már akkor nem volt hely, így főszezonban megyünk, tehát az időjárás nem különösebben tényező.
Ha jól olvastam, aki tavaly megkapta Bulgáriát, az buszos utat választott, nem repülőset, bár még nem olvastam végig mindent, még van egy bő 10 oldal lemaradásom icon_smile.gif
Szóval a szigetek érdekelnénk, hogy ki miért szereti vagy éppen nem szereti. Pl. unalmas, nincs látnivaló, vagy kavicsos a part, vagy pl. sok egyéni kirándulási lehetőség van, szép táj, meredeken lehet feljutni a szálláshoz... és ehhez hasonló dolgokra gondoltam.
Mikor Korfun (Sidari) voltam, nekem tetszett, hogy homokos volt a part és egy közeli településre átsétálva csodálatos naplementét láthattam. Korfu város is csodálatos és sok látnivaló van az egész szigeten.
Bár szárazföld, de Neos Marmarason voltam 2 éve, de az annyira nem tetszett. Nem a mérete miatt, hanem a kavicsos (szúrós) part miatt és amiatt, hogy elég meredek volt a part, visszafele elég sokat kellett mászni, de egy laza bolti séta kis kenyérért sem volt olyan laza.

# 757
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226624 Üzenet linkje2015-01-31 20:09:25 

Kedves Lerana! Én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy nagyon jól döntöttetek mikor lemondtatok Kefalónia kizárásáról, egy álom a sziget! Korábban három alkalommal voltunk már Korfun is, nagyon a szívemhez nőtt a sziget, de a tavalyi utunk Kefalóniára kicsit már megvilágításba helyezte Korfut. Természeti látnivalókban, a partok sokszínűségében egyértelműen Kefalónia nyert. Mi elsősorban strandolással töltjük a nyaralást, így volt szerencsénk mindkét sziget legnevesebb partjain fürdőzni, összehasonlítva Kefalónián sokkal színesebb partszakaszok vannak. Az ibuszos idegenvezetőnek van egy érdekes stílusa, és bár hallottam róla ilyet is-olyat is, nekem szimpatikus volt, segítőkész. Ami talán Korfun jobban tetszett, az a főváros, és valahogy az ottani emberek egy fokkal barátságosabbnak tűntek. Talán mert Korfu régebb óta látogatott turistacélpont, hozzászoktak a vendéglátáshoz. Nekünk is nagy dilemma idén, hogy kizárjuk-e Kefalóniát, mert bár 4 nap alatt közel 500km-t autókáztunk, közel sem láttunk mindent ami érdekelt volna, szívesen visszamennénk icon_smile.gif
A többi szigetről nem tudok nyilatkozni, mi idén Karpathost és Krétát "néztük ki", ide évek óta sokan kerülnek így hátha szerencsénk lesz icon_smile.gif Én azt gondolom, hogy aki szimplán pihenésre, kikapcsolódásra és mediterrán életérzésre vágyik, annak remek választás a tombola, minden görög szigetnek megvan a maga varázsa!

# 758
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Psychoka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226625 Üzenet linkje2015-01-31 21:07:09 

hahó!
ma fizettünk be F17-re icon_smile.gif az irodás pasas szerint Bulgária, Törökország tuti nem lesz és 99% h görög utat kapunk. Ámen icon_biggrin.gif jön még valaki ebben a turnusban? Kefalóniában reménykedem, az eddig a kedvenc szigetem icon_smile.gif

# 759
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Enda23
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226650 Üzenet linkje2015-02-01 12:51:31 

Kedves Mindenki!

Mi tegnap fizettünk be 2 főre, az E14-re. Sajnos egy héttel később már egy darab hely nem volt, így módosítanunk kellett icon_sad.gif Úgy látszik, nagyon sokan kedvelik ezt a tombolát icon_smile.gif

Mi most megyünk első alkalommal, nagyon várom a repülést. Párom kissé bizonytalan sajnos az ennyire kedvező ár miatt... Remélem korrekt szállást kapunk. icon_smile.gif

Lenne egy kérdésem :

Sajnos amit kaptunk foglalási papírt, nincs rajta egyáltalán feltüntetve, hogy melyik 2 helyet zártuk ki ... mi Bulgáriát és Karpatoszt. Utóbbit azért, mivel azt mondta a hölgy az irodában,hogy ott még nem teljesen épült ki a turizmus. Viszont úgy látom,hogy ti nagyon sokan szeretnétek oda menni icon_smile.gif .

Ti tapasztaltatok ilyet,hogy az 1/2 hely amit kizártatok nincs feltüntetve?

Ma telefonálok vissza, remélem csak adminisztrációs hiba.

Mindenkinek szép napot kívánok, remélem hamarosan itt lesz a nyár és mindenki oda utazik ahova szeretne icon_smile.gif icon_cool.gif icon_cool.gif icon_cool.gif icon_cool.gif icon_cool.gif

# 760
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226652 Üzenet linkje2015-02-01 13:32:38 

Azt azért nem mondanám, hogy nincs kiépülve a turizmus. Az igaz, hogy Magyarországról csak tavaly óta lehet eljutni oda szervezett úttal, de más országok azért már hamarabb felfedezték. Az egyedüli hiányosság, amit tapasztaltunk, hogy kevés a bérelhető autó, így érdemes már itthonról foglalni. Robogó es quad van rengeteg, de autót mi is csak nagy nehezen találtunk. A nagyobb strandokon mindenhol van napágy, rengeteg a taverna, kirándulásokra is van lehetőség helyi szervezéssel. Busszal is el lehet jutni sok helyre. Úgyhogy ezzel a kijelentéssel nem értek egyet. Mi nagyon jól éreztük magunkat.
# 761
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226653 Üzenet linkje2015-02-01 13:34:17 

Psychoka! Nekünk Kefalonia a kedvencünk. Gyönyörű sziget. Sok szerencsét hozzá! icon_smile.gif
# 762
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226655 Üzenet linkje2015-02-01 13:43:13 

Szerintem is kár volt Karpathost kizárni, minden megtalálható a szigeten, amire egy turistának szüksége lehet és szép, érdekes sziget.
Érdemes lenne foglalás előtt picit utána olvasni a szigeteknek, mert sajnos sokszor bele lehet szaladni téves információkba.
Egyedül talán a benzinkút hálózat nincs kiépülve icon_lol.gif ... mivel csak Pigadiában, a fővárosban lehet tankolni, sehol máshol. icon_smile.gif

Amit a tombola foglalásakor kaptok, az egy utalvány, ezen senkinek sincs feltüntetve a kizárása, de ettől még rendben van a foglalásotok, a rendszerben rögzítve lesz, nem adminisztrációs hiba.
A rendes részvételi jegyet majd csak akkor állítják ki, ha már meg lesz a sorsolás eredménye.

# 763
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226657 Üzenet linkje2015-02-01 13:46:56 

Szia Enda!
Nekünk sincs rajta a papiron,és nem is kellett fizetni még a felárat-ha kiszámolod,részarányosan csak az alapdíj 40%-át fizetted.Én is rákérdeztem,azt mondták,majd a véglegessel fizetünk rá,de a gépben benne van,hogy mit zártunk ki.(Mi Bulgária,Korfu.Most gondolkodom el,tök jól jár az Ibusz,hogy betette ide Bulgáriát,csomóan fizetünk felárakat,hogy kizárjuk...lehet,hogy tavaly szegény grandpier-ha jól emlékszem,ő volt az,aki kapta-is csak azért kapta,hogy továbbra is sokan kizárogassuk n10 %-ért...

# 764
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Enda23
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226660 Üzenet linkje2015-02-01 13:53:43 

Igen ez biztos,hogy jól jár az IBUSZ a Bulgáriával, mert szinte mindenki azt zárja ki icon_smile.gif.
Tudom,hogy akkor kapjuk meg a részvételi jegyet, ha a teljes összeg rendezve lesz. Viszont mi kifizettük a 10% felárat is részarányosa. Ráadásul a hölgy először a nélkül nyomtatta ki, majd egy újat csinált mivel nem tette bele a kizárás díját. Ezért is csodálkozom,hogy nincs rajta icon_sad.gif

Szerintetek tudok módosítani, hogy inkább Karpatoszt mégis szeretnénk és csak Bulgária maradjon kizárva?

Köszönöm icon_smile.gif

# 765
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226661 Üzenet linkje2015-02-01 13:58:27 

Ne aggódj, attól, hogy nincs rajta a kizárás a papíron, még rendben van.
Mi is kifizettük a kizárás részarányos részét a foglaláskor.
Lehet módosítani utólag is, ha mégis szeretnétek Karpathost.
Egyébként pedig Bulgáriát nem mindenki utasítja el, van aki szívesen utazna ide is, ez teljesen egyén függő.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 50 51 52 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu