Tömegközlekedés Athénban
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#156825 Üzenet linkje2011-02-20 17:16:14  Re:

misiarc írta:
Kösz Petrosz.
Amit leírtál, térkép alapján 4-5 km-re saccolom. Egyébként jól hangzik, szerintem megejtjük ezt a sétát egy reggel. Bár kora este, este sokkal hangulatosabb lehet.
Misiarc


Ja ja kb. annyi! De érdemes rászánni egy kis időt, mert nem sok turista jár ott, pedig klassz hely(ek) vannak arra is! Nem tudom, melyik hónapban mentek, de mindegy melyik napszakban frankó! És mivel nem turista paradicsom, szinte csak görög emberrel találkoztok!
És kényelmesen sétálva, ha nem álltok meg hosszan, csak vesztek egy fagyit vagy frappét elvitelre, 1,5-2 órás szép progi. Persze ki lehet húzni az időt, ha egy kis lustulást is beiktattok icon_wink.gif
És persze hely a memóriakártyán és feltöltött aksi legyen a gépetekben!!! icon_cool.gif icon_lol.gif

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bee
Aktív fórumos
Aktív fórumos
157 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#156919 Üzenet linkje2011-02-22 10:15:15 

Sziasztok!

Néztem az időjárást és 2 hét eső várható. Mi 9én megyünk, ez még nem elérhető. Annyira reménykedem, hogy nem fog esni. Volt már ilyen, vagyis ilyen sokáig eső?

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bee
Aktív fórumos
Aktív fórumos
157 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#157251 Üzenet linkje2011-02-27 15:36:54 

Sziasztok!
Pireuszból a Zea Marinához mivel lehet eljutni, persze nem gyalog és nem autóval. Másik kérdés sokat írják, hogy most szitálás van, ez mennyire durva, mert mikor megyünk szintén ezt látom, van lehetőség kint lenni?

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortim
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226939 Üzenet linkje2015-02-14 22:31:02 

Sziasztok! Tudna valaki segíteni abban hogy Athénba repülővel megyünk, az érkezési idő 22:40 ami persze sose biztos. Hogyan jutunk el a szállásunkig a repülőtérről Metaxourghio megállóig ilyen későn? Gondolok itt jegyvásárlásra valamint arra hogy nem tudom meddig jár a metró amin persze át is kellene szállnunk a Syntagman.
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226941 Üzenet linkje2015-02-14 23:07:47 

Nem írtad mikor mentek. Mert van egy járat naponta Athénba ami 11-kor indul és 14.15-kor érkezik csak Bécsből indul és nem Ryanair hanem a másik görög fapados aegean.
Én is esti járattal készülök majd Budapestről Athénba és több mint valószínű megvárom a reggelt mivel akkor indul a busz tovább. Én a buszpályaudvarra az x93-assal fogok menni. De az előbb olvastam vagy az x94 vagy az x95-ös megy a Stigmata térre. A 93-as mivel ez érint engem a nap 24 órájába megy fél oránként. Gondolom ami a Stigmatára illetve a kikötőhöz megy járat hasonló időközönként de nem biztos. Érdemes utána keresni googlen. De a nappali taxi 35 euro az éjszakai 50 euro. Ezen is megakapdt a szemem. Elég drága.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226942 Üzenet linkje2015-02-14 23:11:15 

Megtaláltam a repülőtérről a városba menő buszokat. Bal oldalt fent a járat számok és a menetrend illetve térkép.

http://athensairportbus.com/en/X95-bus-airport-to-athens-downtown.htm

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226943 Üzenet linkje2015-02-14 23:17:04 

metróból ha jól emlékszem 23.30-kor indul az utolsó a város felé, de az express buszok éjjel-nappal járnak. menetrendért használd a guglit, több helyen is fent van, könnyű rájuk akadni.
azt pedig, hogy a városban hogyan jutsz a szállóhoz éjszakai járattal azt sztem legegyszerűbb a szállódtól megtudnod; írj nekik egy mailt, abból baj nem lehet. de van itt athénben élő olvtárs is, ha látja biztos segít majd.

Más: az aegean nagyon nem fapados, a görög nemzeti légitársaságról van szó..

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bee
Aktív fórumos
Aktív fórumos
157 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226948 Üzenet linkje2015-02-15 08:42:41 

http://www.hosnok.hu/eletmod/atheni-tomegkozlekedes/

szia, Athénban nagyon könnyű közlekedni
szenzációs a tömegközlekedés, sokan értik az angolt, és segítenek is
a repülőtéren a kilépő ajtónál, már ott is áll a busz ami bevisz a városba, a végállomása a központi metro megálló, a parlament előtt, itt lemész a metrohoz és oda találsz
nézz rá a belinkelt térképre, 3 megálló és ott vagy a piros metroval
én már sokat voltam Athénban, heteket töltünk kint, minden ok volt
könnyen meg fogsz találni mindent:)
jó pihenést

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226949 Üzenet linkje2015-02-15 08:54:43 

a kérdés arra vonatkozott ha jól értettem, h akkor mivel menjen a syntagmától amikor nem közlekedik a metro.
# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortim
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226950 Üzenet linkje2015-02-15 09:08:27 

Köszönöm az eddigi segítséget is icon_smile.gif igen az érdekelne most épp hogy mi van az éjszaka közlekedő járatokkal icon_smile.gif az ok hogy a Syntagmára eljutok a reptérről bármikor de onnan hogyan tovább a Metaxourghio megállóba ha már nem jár a metró?
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jorgos
Moderátor
Moderátor
515 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226957 Üzenet linkje2015-02-15 19:46:20 

Reggel 2-ig jar a metro penteken es szombaton.
Hetkoznap, a 11-es troli tovabb visz Sintagmatol Omoniaig (ket megallo). Ejjel-nappal jar.
Onnan 10 perc gyalog a Metaxurgio.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beccyca
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230275 Üzenet linkje2015-06-12 18:17:17 

Sziasztok!Olyan szemelyes tapasztalat erdekelne aki volt esetleg Tolobol Napf.- Athen KTEL busz + tomegkozlekedes kereteben onnalloan varosnezni Athenban.Megbizhato a Ktel menetrend es rendszeres?esetleges hatranyok?koszonom
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Görögmaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230675 Üzenet linkje2015-06-20 16:25:39 

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Monastiraki megállónál a csomagmegőrző mennyibe kerül?

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fornit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231597 Üzenet linkje2015-07-02 09:12:16 

Tegnap megvettem a repjegyet, ryanair, eléggé antiszociális 22:35-ös érkezés, úgyhogy athénban kell aludnom.
A haditervem az, hogy a 23:30-as metróval elvileg 0:10-re érek a Monastiraki-ra ott a Line1-re átszállva elkapom az utolsót 0:31-kor a Viktoriára. Az időpontokat a netről néztem, nem tudom megbízhatóak e, remélem kivitelezhető.
Azt esetleg tudja valaki, h a Viktoria metróállomástól hogyan jutok el a Kifissosra?. (úgy tűnik metró nem megy oda, amit meg ismerek az a reptérről odainduló busz.)

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortim
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231768 Üzenet linkje2015-07-04 23:05:53 

Szia! Mi is ezzel a járattal megyünk Athénba lesz egy kis izgalom késő este megtalálni a szállásunkat. A Kifissos-ról megyünk tovább majd 3 nap múlva Toloba, ha jól láttam az Omonia-ról megy 051 busz oda. http://www.oasa.gr/xpmap.php?id=p051 Ti mikor mentek? Jó utat!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu